Трошкови живота

Sigurno neko zna gde sve “muze” i koliko pa treba da ga isproziva za majmunisanje, a iz drzave da mu ukinu sve te dodatne prihode pa da se yebe u Zadruzi kod Mitrovica kad vec hoce da bude poznat po glupiranju.

Ne vidim razlog da neko nesto treba da mu uzme ali isto tako ne treba lagati. Lekari mogu imati sasvim pristojan zivot u Srbiji i vecina i ima takav zivot, sasvim pristojna primanja, i ni blizu nisu u tako losoj poziciji kao ostale profesije.
Sa druge strane medicinski tehnicari i ostalo pomocno osoblje su u daleko losijoj poziciji od lekara.
 
Upravo je naša poenta i čvrsto uverenje da je liberalni kapitalizam najbolji za siromašne koji prestaju da budu siromašni i postaju srednja klasa.
22 godine od 5.oktobra Srbija ipak vrlo pristojno živi umesto ko nekad kad su plate bile 50-100 maraka i kad se jedva preživljavalo.
Ja se bre sećam koliko je bilo teže onda nego sad.
Naša poenta i jeste da upravo siromašni treba maksimalno da se zalažu za liberalni kapitalizam.

Nego nego bas obrnuto , liberalni kapitalizam od srednje klase pravi sirotinju (kao sto je i dokazano u praksi).
Recimo u mnogim zemljama primera radi u Brazilu kada je na vlast dosla levica (Radnicka partija) i kada je sprovela brojne socijalne reforme ogroman broj siromasnijih ljudi je postao srednja klasa i osetno im je porastao standard.

Tako da liberalni kapitalizam je smrt ne samo za siromasne vec za sve ukljucujuci i samu planetu.

Inace daleko od toga da Srbija pristojno zivi, to sto trckaraju od prodavnice do prodavnice da gledaju gde je stisnjena sunka na akciji ili sto furaju telefone za dinar ili patike na 6 ili 12 mesecnih rata nije nikakav dokaz standarda.
Cak sta vise ziveli se lakse u vreme Milosevica (barem tamo negde posle rata u drugoj polovini 90-ih), nije bilo monopola kao sad i lakse je bilo da se zaradi nesto, svako ko je hteo mogao je da otvori neku malu prodavnicicu, piljarnicu, neki kiosk, video klub ili nesto, danas tesko i ja se secam ja i moji smo ziveli bolje u vreme Slobe (mozda ne onda 93-ce u vreme hiperinflacije ali tamo recimo 98-me da, secam se nikad nismo imali previse ili ziveli u nekom luksuzu, vozili mecku ili sta ja znam ali ono klopali rostilj svaki dan, pivo i sokovina hektolitre, ono patike sam kupovao na svaka 3,4 meseca, na more isli svake godine, nekad i ne zimovanje (sto nam je danas misaona imenica) , ono secam se sa 20 maraka smo po nekoliko dana da zivimo onako gala (barem sto se tice klope, pica i tih elementarnih stvari), rezije uopste nisu bile tako opterecujuci faktor kao danas (ono ako platis platis , ako ne nema veze, bese infostan niko nije ni placao), ono u to vreme cak mozda i nismo ziveli toliko bolje i kvalitetnije koliko nekako rasterecenije i opustenije (nismo morali da gledamo cenu svake namirnice ili da kalkulisemo ocemo 300 grama ovoga ili 200 grama onoga).
 
Recimo u mnogim zemljama primera radi u Brazilu kada je na vlast dosla levica (Radnicka partija) i kada je sprovela brojne socijalne reforme ogroman broj siromasnijih ljudi je postao srednja klasa i osetno im je porastao standard
Poenta je da kad ostaviš BOGATIMA novac oni to iskoriste da otvaraju PREDUZEĆA. Dakle INVESTICIJE.
Zaposle narod. A kad podigneš poreze e onda sve to ode u DUPE DRŽAVNIH PARAZITA i nikad neće biti napretka.
Zato je liberalni kapitalizam genijalna stvar. Progres.

Tako da liberalni kapitalizam je smrt ne samo za siromasne vec za sve ukljucujuci i samu planetu.
Gluposti. Tvoji komunisti su 100000000 puta veći zagađivači.
Inace daleko od toga da Srbija pristojno zivi, to sto trckaraju od prodavnice do prodavnice da gledaju gde je stisnjena sunka na akciji ili sto furaju telefone za dinar ili patike na 6 ili 12 mesecnih rata nije nikakav dokaz standarda.
Zato na Kubi super žive sa 17 dolara mesečno.:roll:

Cak sta vise ziveli se lakse u vreme Milosevica (barem tamo negde posle rata u drugoj polovini 90-ih), nije bilo monopola kao sad i lakse je bilo da se zaradi nesto, svako ko je hteo mogao je da otvori neku malu prodavnicicu, piljarnicu, neki kiosk, video klub ili nesto, danas tesko i ja se secam ja i moji smo ziveli bolje u vreme Slobe (mozda ne onda 93-ce u vreme hiperinflacije ali tamo recimo 98-me da, secam se nikad nismo imali previse ili ziveli u nekom luksuzu, vozili mecku ili sta ja znam ali ono klopali rostilj svaki dan, pivo i sokovina hektolitre, ono patike sam kupovao na svaka 3,4 meseca, na more isli svake godine, nekad i ne zimovanje (sto nam je danas misaona imenica) , ono secam se sa 20 maraka smo po nekoliko dana da zivimo onako gala (barem sto se tice klope, pica i tih elementarnih stvari), rezije uopste nisu bile tako opterecujuci faktor kao danas (ono ako platis platis , ako ne nema veze, bese infostan niko nije ni placao), ono u to vreme cak mozda i nismo ziveli toliko bolje i kvalitetnije koliko nekako rasterecenije i opustenije (nismo morali da gledamo cenu svake namirnice ili da kalkulisemo ocemo 300 grama ovoga ili 200 grama onoga).
Još gluposti. Živeli smo ko kerovi.
 
Poenta je da kad ostaviš BOGATIMA novac oni to iskoriste da otvaraju PREDUZEĆA. Dakle INVESTICIJE.
Zaposle narod. A kad podigneš poreze e onda sve to ode u DUPE DRŽAVNIH PARAZITA i nikad neće biti napretka.
Zato je liberalni kapitalizam genijalna stvar. Progres.


Gluposti. Tvoji komunisti su 100000000 puta veći zagađivači.

Zato na Kubi super žive sa 17 dolara mesečno.:roll:


Još gluposti. Živeli smo ko kerovi.

Budalastina i zamena teza, kapitalizam je poredak koji se bazira na eksploataciji i unistenju i krajnje ekocidan i antihuman poredak jer kapitalizam i coveka i prirodu i njegovo okruzenje posmatra samo kao resurs za stvaranje profita, mislim koliko je to nastrano i nakaradno je i dokaz da danas imamo izraz koji se odomacio kao sto je "ljudski resursi" , mislim kako covek ili osoba moze biti resurs (to je mozda bilo jedino u vreme robovlasnistva).
Mislim cinjenica je da u kapitalizmu velika vecina sve siromasnija i siromasnija a jedna sve manja sacica ljudi sve bogatija i bogatija (iako naravno taj trend nece moci vecito da traje i u jednom momentu ce to morati da pukne jer je prosto neodrzivo i neprirodno).

Inace ja ne kazem da na Kubi zive super , tesko zive , ali zive tesko ne zato sto komunizam ne valja vec zato sto je ta zemlja vec 60 godina pod blokadom i zato sto se protiv te zemlje vec 60 godina neprikidno vodi jedan stravican ekomonski, politicki, propagandni i medijski rat.

A sad kako smo ziveli, mislim kapiram i ona kao i sad kako ko , ja govorim o nekom svom iskustvu jer i ja isto sam ziveo ovde i ceo zivot zivim ovde, vrlo cesto ljudi koje znam dele to moje misljenje i iskustvo (ali naravno ima i onih drugih), kao sto recimo mozda ce mi neko danas reci kako super zivi i kako mu je mnogo bolje nego pre, ono super, ali to je njegovo licno iskustvo i subjektivni dozivljaj i prica u svoje ime, ja eto nazalost nemam taj utisak i ne delim to misljenje.
 
Ја разумем да правилником нијекдозвољено отварати тему на основу Тњитер поста, па бих зато онда да ову тему схватимо као моју ауторску тему, а као пример узмемо тњит професора медицине кардиолога који је на Тњитеру добио великку пажњу.

Касније је објавио још пар постова везаних за ову тему.




Тема се развила тако да су се твитераши углавном поделили у две групе, једна која каже, парафразирам:"Теби је мало 150 000 динара, а замисли како ја живим са 30 000 динара" а други кажу:"Како вас није срамота, он је кардиолог, професор и треба да има далеко већу плату".

Свој став не могу да напишем на Твитеру, јер има премало карактера, а други разлог је што су Тњитераши масовно ретарди са којима није могуће водити дијалог, те избегавам било какве Тњитер расправе.

Елем, сматрам да је главна реч у професоровом твиту реченица "Са тим се не може живети", и мислим да с разлогом се многи твитераши буне око става да се са 150 000 динара преживљава у Србији (Професор има двочлану породицу, он и малолетна ћерка).

Разумем и да трошкови живота могу да буду велики, али рећи како са 150 000 динара двочлана породица преживљава је, благо речено - претеривање.

Наравно да неко ко је кардиолог са великим искуством треба да има далеко веће приходе, али твит није о томе, већ о "преживљавању" са 150 000 динара у Србији за два члана породице.

Професору желим далеко веће приходе, али изјавити да се са 150 000 динара само "преживљава" у Србији је екстремно претеривање. Свакако не обезбеђује угодан живот, али 150 000 динара за двочлану породицу у Србији омогућује сасвим пристојан живот.


Коментари на Твитеру како је он професор, доктор, лекар и кардиолог, не мењају појам "преживљавање" јер сви ми, без обзира шта смо по занимању или нисмо по занимању, имамо исте основне потребе и основне трошкове.

У Србији двочлана породица са 150 000 динара може врло пристојно да живи, а професор, иако заслужује далеко веће новце од тренутних (мада, из одговора закључујемо да има веће приходе од 150 000 динара), не може да каже да се са 150 000 динара не може живети.

Ne moze se normalno ziveti ali se moze preziveti.

I mislim da je u pravu, zavisno od mesta zivota. Centar Beograda je skup skoro pa jednako kao evropske prestonice, ako izmuzmemo stan i rezije. Hrana, kozmetika, izlazak...to mu dodje tu negde.

Moze se preziveti i sa manje novca ali...preziveti? Provesti zivot u prezivljavanju, kupovati sta se mora, najnuznije, birati hranu koja je najpovoljnija, svemu zagledjivati cenu...i nauciti sebe na minimalno.
Mislim da je covek pomislio na mrvu opusteniji odnos prema zivotu koji podrazumeva da kupis kafu u kafeteriji, ako ti se ista pije, ili da kupis voce koje ti se jede, a ne ono snizeno.

Dete moze kostati puno i malo.
Zavisi sta mu se od hrane nudi, od zabave, da li mu se cita, da li ide na sport i jezik...
Ukoliko se na svemu stedi, ako se sve svede na nepotreban luksuz, onda je to ipak prezivljavanje a ne zivot, zivot ipak podrazumeva punocu i malo manje stresa u marketu.

Problem je u tome sto se u siromastvu sve predstavlja kao luksuz.

U Nisu je dosta povoljnije. Moja drugarica naplacuje mesecnu clanarinu 2500din a taj isti sport, vodjen trening na isti nacin, u Beogradu kosta 7500din. Plus, gorivo i parking. I vreme, kao najvazniji resurs.

Ovaj covek mozda ne zeli da radi dodatno, samohrani je otac, treba svom detetu i treba sebi da bi trajao njoj. Zalosno je raditi popodne, vise, duze, u dve klinike, privatno...i to zasto? Ne da bi je poslao na studije negde nego da bi joj kupio organsko mleko i jaja, da ne jede prskane jabuke.
To je hrana, nije luksuz.
 
Зато смо и комунисти, јер много трошимо.Такође, највише на свету волимо да најебу они прави буржуји, па да ми будемо главни.

Neki ljudi bas ne razumeju nista.

Mislim komunizam/socijalizam ne znaci idealizacija i glorifikacija siromastva i nemastine, komunista ne znaci sad ziveti na lebu i pasteti i oblaciti se na kineskoj pijaci, biti komunista/socijalista znaci samo imati zdraviji i odmereniji odnos prema materijalnim stvarima, to pre svega znaci zalagadi se za socijalnu pravdu, jednakost, ravnomerniju i pravedniju raspodelu bogatstava i sredstava, imati kriticki odnos prema kapitalizmu (jer kapitalizam je taj koji 2/3 covecanstava drzi u bedi a ne komunizam) i pre svega imati izgradjenu kriticku svest.

Znaci sad ako je neko po ubedjenju komunista/socijalista pa nije nikakav elemental ili neki entitet sazdan samo od energije ili svetlosti pa da nema nikakve potrebe nit je sad neko ko je komunista monah ili se zavetovao na siromastvo vec je i komunista isto covek kao i svaki drugi koji isto ima svoje potrebe kao i svi drugi i koji isto ima potrebe da pojede, da popije, da se obuce, da odrzava higijenu, da odrzava prostor u kome zivi, da nekad izadje ili otputuje negde, da se odveze, doveze, da nekad sebe (ili druge) pocasti necim, itd, komunisti su isto ljudi koji imaju svoje potrebe kao i svi drugi.

Mislim nema nista loseg ili negativnog u tome sad jesti dobru klopu, biti malo bolje obucen ili ziveti u malo komfornijem stanu ali je lose i negativno to stavljati kao glavni prioritet u zivotu, materijalizam i komformizam propagirati kao jedinu i najvecu vrednost i merilo i vrednovati ljude na osnovu toga (pa cak ih i razvrstavati u neke "klase" kao da su automobili ili stoka).
 
Neki ljudi bas ne razumeju nista.

Mislim komunizam/socijalizam ne znaci idealizacija i glorifikacija siromastva i nemastine, komunista ne znaci sad ziveti na lebu i pasteti i oblaciti se na kineskoj pijaci, biti komunista/socijalista znaci samo imati zdraviji i odmereniji odnos prema materijalnim stvarima, to pre svega znaci zalagadi se za socijalnu pravdu, jednakost, ravnomerniju i pravedniju raspodelu bogatstava i sredstava, imati kriticki odnos prema kapitalizmu (jer kapitalizam je taj koji 2/3 covecanstava drzi u bedi a ne komunizam) i pre svega imati izgradjenu kriticku svest.

Znaci sad ako je neko po ubedjenju komunista/socijalista pa nije nikakav elemental ili neki entitet sazdan samo od energije ili svetlosti pa da nema nikakve potrebe nit je sad neko ko je komunista monah ili se zavetovao na siromastvo vec je i komunista isto covek kao i svaki drugi koji isto ima svoje potrebe kao i svi drugi i koji isto ima potrebe da pojede, da popije, da se obuce, da odrzava higijenu, da odrzava prostor u kome zivi, da nekad izadje ili otputuje negde, da se odveze, doveze, da nekad sebe (ili druge) pocasti necim, itd, komunisti su isto ljudi koji imaju svoje potrebe kao i svi drugi.

Mislim nema nista loseg ili negativnog u tome sad jesti dobru klopu, biti malo bolje obucen ili ziveti u malo komfornijem stanu ali je lose i negativno to stavljati kao glavni prioritet u zivotu, materijalizam i komformizam propagirati kao jedinu i najvecu vrednost i merilo i vrednovati ljude na osnovu toga (pa cak ih i razvrstavati u neke "klase" kao da su automobili ili stoka).
Ја сам добро ситуиран за српске прилике,али волим да пате они богатији од мене.
 
Stegnite kaiš malo, kako EU tako i mi, moramo pomoći Ukrajni.
Našom žrtvom mi poštujemo međunarodno pravo i suverenitet Ukrajne!

isto kao što su i zemlje NATO vojnog saveza 99 Srbiji....
wait!!!!?!?!?!
Занимљиво је како они који су прекршили суверенитет гомиле држава на свету, позивају на кажњавање Русије због наводног кршења суверенитета Украјине.
 
Da.

Konacno su na pravoj strani.
aha, a na kojoj to strani smo?
pedohitler, samo nema vise bana/cenzure, gugl izdo f@king bajdena

PedoHitler TRENDING After Biden's INSANE Civil War ... - IMDb

https://www.imdb.com › title



PedoHitler TRENDING After Biden's INSANE Civil War Speech Calling 74 Million Americans A THREAT: With Tim Pool, Joe Biden.

#PEDOHITLER - Twitter Search / Twitter

https://twitter.com › search › q=#PEDOHITLER



Biden: "I literally went up and down the streams campaigning and going to the people who were part, who belong to the NRA and others. And I say how many, ...
altere, ogadjen si
 
Ја разумем да правилником нијекдозвољено отварати тему на основу Тњитер поста, па бих зато онда да ову тему схватимо као моју ауторску тему, а као пример узмемо тњит професора медицине кардиолога који је на Тњитеру добио великку пажњу.

Касније је објавио још пар постова везаних за ову тему.




Тема се развила тако да су се твитераши углавном поделили у две групе, једна која каже, парафразирам:"Теби је мало 150 000 динара, а замисли како ја живим са 30 000 динара" а други кажу:"Како вас није срамота, он је кардиолог, професор и треба да има далеко већу плату".

Свој став не могу да напишем на Твитеру, јер има премало карактера, а други разлог је што су Тњитераши масовно ретарди са којима није могуће водити дијалог, те избегавам било какве Тњитер расправе.

Елем, сматрам да је главна реч у професоровом твиту реченица "Са тим се не може живети", и мислим да с разлогом се многи твитераши буне око става да се са 150 000 динара преживљава у Србији (Професор има двочлану породицу, он и малолетна ћерка).

Разумем и да трошкови живота могу да буду велики, али рећи како са 150 000 динара двочлана породица преживљава је, благо речено - претеривање.

Наравно да неко ко је кардиолог са великим искуством треба да има далеко веће приходе, али твит није о томе, већ о "преживљавању" са 150 000 динара у Србији за два члана породице.

Професору желим далеко веће приходе, али изјавити да се са 150 000 динара само "преживљава" у Србији је екстремно претеривање. Свакако не обезбеђује угодан живот, али 150 000 динара за двочлану породицу у Србији омогућује сасвим пристојан живот.


Коментари на Твитеру како је он професор, доктор, лекар и кардиолог, не мењају појам "преживљавање" јер сви ми, без обзира шта смо по занимању или нисмо по занимању, имамо исте основне потребе и основне трошкове.

У Србији двочлана породица са 150 000 динара може врло пристојно да живи, а професор, иако заслужује далеко веће новце од тренутних (мада, из одговора закључујемо да има веће приходе од 150 000 динара), не може да каже да се са 150 000 динара не може живети.


погледаш ли са стране оних који најме радну снагу твој насов 'трошкови живота'.. у њиховим мислима

звужи ЖИВОТ КАО ТРОШАК

Прво треба да видш на шта рецимо тих 150 000 иде.

Замисли треба им 40 Квм. Данас .... ако је школа у Земуну рецимо .. оили Гимназија ако професор али можда професорка која се 'крија' иза

'мжкарског' налога ... треба да да одвојим око 360 евра .

У тих 48 000 некад улази некада не улази део режије.

Да би се обукла/ао сходно послу ... што и многе делатности раде ... образовни САМЕ/И морају инвестирати у свој изглед

Пражавјуће је рецимо гледати вести погледатикако у инистрабству 'раднице и радници' имају радне заштитне опреме по европи ...

... потом једно дете .... родитељ сам .. треба кувати прати спремати ....

Ако купујуеш иоле простојно полуготово то ти је 2 пут скупље него у маркету а данас је основни маркет за 3 члана 90 000 .....


Све у свему да се живети и са 30 000 ... Када пимаш пемзију... на селу си па имаш кокошиљац , свињац .. пабирчиш јабуке и бобице па једеш или

на црно продајеш на пијаци а одежу нисш од пре три децениј е...
 
погледаш ли са стране оних који најме радну снагу твој насов 'трошкови живота'.. у њиховим мислима

звужи ЖИВОТ КАО ТРОШАК

Прво треба да видш на шта рецимо тих 150 000 иде.

Замисли треба им 40 Квм. Данас .... ако је школа у Земуну рецимо .. оили Гимназија ако професор али можда професорка која се 'крија' иза

'мжкарског' налога ... треба да да одвојим око 360 евра .

У тих 48 000 некад улази некада не улази део режије.

Да би се обукла/ао сходно послу ... што и многе делатности раде ... образовни САМЕ/И морају инвестирати у свој изглед

Пражавјуће је рецимо гледати вести погледатикако у инистрабству 'раднице и радници' имају радне заштитне опреме по европи ...

... потом једно дете .... родитељ сам .. треба кувати прати спремати ....

Ако купујуеш иоле простојно полуготово то ти је 2 пут скупље него у маркету а данас је основни маркет за 3 члана 90 000 .....


Све у свему да се живети и са 30 000 ... Када пимаш пемзију... на селу си па имаш кокошиљац , свињац .. пабирчиш јабуке и бобице па једеш или

на црно продајеш на пијаци а одежу нисш од пре три децениј е...
Da se ti sta pitas imali bi svi plava odela i bonove za kolhoz menzu
 
Poslednja izmena:

Back
Top