Ма ни ја више не могу ово да читам... Равнокраки крст са испуњена четири поља је неки прадавни симбол, ваљда Земље са четири стране света, слично као што је "заротиран" равнокраки крст са траговима које остављају врхови кракова (свастика или "кукасти крст") симбол "кола", односно Сунца или Сунчевог кретања.
Е сад... порекло симбола и његова употреба... то је као кад би неко рекао да данашњи скинхеди и неонацисти узимају кукасти крст из индијске традиције, или (још горе) из винчанских симбола, или руског "коловрата". Није тачно. Узимају га по узору на Хитлера. Исто тако је и српски грб са четири С директно прекопиран царски грб династије Палеолога, и симбол претензије српских династија на царску титулу и царско достојанство, какав се, не само код Срба него ни у једном другом крају света, пре Палеолога и њихове стилизације не јавља као неки централни или главни симбол. Таман посла национални. Четири слова В су "мутирала" у С због сличности у изгледу и срашном дисконтинуитету писмености и образовања у трајању од неколико векова, где су се чак и код неких страних хералдичара јавила неправилна тумачења да се ради о "четири оцила", што је унело још већу забуну.
Мотив крста са испуњена четири поља постоји и на националним и племићким грбовима код других народа, на пример код Грузина:
а иако се симбол, као такав,
заиста може видети и међу винчанским симболима, и на разним другим местима, код Срба он никад није био у некој значајној (или било каквој другој) употреби пре стилизовања грба са четири В код палеолога.[/QUOTE]
E ovo je vrh gluposti! Ni ti neznas sta si napisao ?