Tranzitni Saturn i Jupiter

A toga se najvise i bojim:(
Eeee tebi preko meseca,a meni preko 12. pa preko Marsa:(, pa sacedenta:( pa sad prosao do mog meseca...i taman se odaljio malo i sad se vraca:evil::evil::evil:
Ali zato kad prodje moj mesec sledi...my rising:D...kad sam do sad preziveo...i sad cu vala za inat:lol:
Nego natalni mi je u 8. u vodoliji....solidno aspektovan:)
I sto je fora jos sam se zaljubio,ali sta mi moze jedan gadni Saturn:D:cool:

Pa i ja sam malo smrsao,a znas kakav sam bio:sad2:strasno....
Uh najradije bih da prespavam jedno pola godina,dok ne prodje,nek se goni, a jos mi je mesec vladar
 
Strasno. :sad2: Doneo je rastanak sa dragim ljudima iz osnovne, jedna drugarica je umrla, doneo je jedan prekid veze i to mojom krivicom, zbog pomenute hladnoce... Ali da, mislim da je to definitivno bio period mog duhovnog preobrazaja... :think: A ja sam sve jos teze podnosila jer se sve odvijalo u 12... I jos ne uspevam da okrenem novi list. Znaci ipak ima istine u svemu ovome... :think:
 
Poslednja izmena:
Sreca moja imam dovoljno snage....proci ce i to ...a evo jedne zanimljvosti,moj cale ima konj. Saturna i Jupitera u 5. :D:D:D....a moje Sunce ih drzi u t-kvadratu
Nego Saturn u 8. je dobar,jer daje dug zivot...ali ko ga ozbiljno shvati....daje natredak i kretanje ka jednom cilju i uspeh,uz odricanja....ko popusti....daje patnju:)
 
Pa nije bas... U 8. je jedino OK imati Jupiter i Veneru jer Jupiter stiti od losih upliva i violentnih situacija, a Venera od stresnih situacija. Saturn u 8. znaci da osoba umire sama. Ovde je velika potreba za sjedinjavanjem. Na polju seksualnosti moze malo da koci. Mislim da ima neko lose znacenje i u karmickoj astrologiji, samo to jos nisam dublje istrazivala...
 
Pa nije bas... U 8. je jedino OK imati Jupiter i Veneru jer Jupiter stiti od losih upliva i violentnih situacija, a Venera od stresnih situacija. Saturn u 8. znaci da osoba umire sama. Ovde je velika potreba za sjedinjavanjem. Na polju seksualnosti moze malo da koci. Mislim da ima neko lose znacenje i u karmickoj astrologiji, samo to jos nisam dublje istrazivala...

Pa s obzirom na pluton u 5. nema da koci:lol: a sta znaci onda u sinastriji Venera tacno na mom Saturnu:D to dobro?!
Neko mi je rekao da Saturn tu daje dug zivot i da neko smatra da on vlada tom kucom:think: a aspektovan je dobro od Venere i Merkura:)
 
Uh meni je tranzitni Saturn u mom znaku doneo bas gubitke, jos je prolazio kroz osmu kucu, i pravio jako lose aspekte...ali definitivno sam izasla zrelija i jaca, iako neke gubitke nikad ne mozemo nadoknaditi.

Ej a za natalni Saturn, u 8. on je znak za dug zivot...samo naravno treba gledati aspekte pored toga...("starac koji smrt ocekuje" by Imsiragic)
 
Uh meni je tranzitni Saturn u mom znaku doneo bas gubitke, jos je prolazio kroz osmu kucu, i pravio jako lose aspekte...ali definitivno sam izasla zrelija i jaca, iako neke gubitke nikad ne mozemo nadoknaditi.

Da, to! Sazris posle toga... Ja sam se okrenula za 180 stepeni od 8. razreda.

Ej a za natalni Saturn, u 8. on je znak za dug zivot...samo naravno treba gledati aspekte pored toga...("starac koji smrt ocekuje" by Imsiragic)

Nisam znala da planete u 8. ukazuju na duzinu zivota. :confused: Mislila sam da u tom smislu uticu samo na nacin smrti. Jupiter u 8. bi trebalo da daje dug zivot, tj. prirodnu smrt. A Saturn jedino ako ima veze sa AC? :think:

Pa s obzirom na pluton u 5. nema da koci

U 5. donosi nasilje na polju ljubavi, na svaku disharmoniju se reaguje nasiljem, fatalne ljubavi sa fatalnim krajem. Daje i harizmu. I decu sa SkorpiJonskom naravi. :lol:
 
("starac koji smrt ocekuje" by Imsiragic)

Citamo istu knjigu, evo ja bas malopre to gledao :) ...

Uh meni je tranzitni Saturn u mom znaku doneo bas gubitke, jos je prolazio kroz osmu kucu,


Ja poceo da pusim, isto prolazio kroz osmu ... jao, tezak mi je period bio tada, sad mi je smesno :lol:, imao sam deset godina, ali onda :) ...

@ *upinthesky - :) Nama su Meseci u konjukciji, sto znaci da su nam sada Sade sati tj tranzit Saturna preko Mesec :) jako tezak tranzit ... pritiska ti dusu bukvalno i umara, treba ti puno vise odmora nego inace, dosta meditacije i mira, a obavezama nikad kraja, a jos ako se nadje i neka osoba, koja je za tebe autoritet, da te muci u simbolici Saturna i zahteva svasta od tebe ... Meni je ovaj tranzit tezi od prelaza Saturna preko Sunca ... verovatno zato sto imam aflikovan Mesec u natalu ...
 
I tebi mesec u devici......ajme meni,sve tacno:sad2: Trener me razbija na sve strane,skola isto...odmora nikad dosta.....ne mogu da verujem,bukvalno sprdnja na moj racun koliko mi se spava:(
A uvek sam bio tako pun snage:(
Ovo mi je najtezi period u zivotu,ali sam puuno zreliji sto kaze zvaka:)...pa koliko ce to jos da traje:( pa da nabacim jedno 5-6 kila :lol:)
I jos jedno pitanje...je li dobro da se poklope natalni Saturn i Venera u vodoliji u sinastriji?
 
I tebi mesec u devici......ajme meni,sve tacno:sad2: Trener me razbija na sve strane,skola isto...odmora nikad dosta.....ne mogu da verujem,bukvalno sprdnja na moj racun koliko mi se spava:(
A uvek sam bio tako pun snage:(
Ovo mi je najtezi period u zivotu,ali sam puuno zreliji sto kaze zvaka:)...pa koliko ce to jos da traje:( pa da nabacim jedno 5-6 kila :lol:)
I jos jedno pitanje...je li dobro da se poklope natalni Saturn i Venera u vodoliji u sinastriji?

CIji Saturn, cija Venera ? :) Nije bas dobar, ne mogu reci negativan, daje trajna osecanja, pogotovu ako je rec o ljubavi, ali isto tako i odredjenu dozu hladnoce u ljubavi sa necije strane ...

Ee, pa znam ja ... isti tranzit imamo trenutno, odvratan je, ja vec godinu dana, koliko god da spavam ne mogu da se odmorim i stalno mi fali snage, a svi su puno, puno strozi, tacno sve sto si opisao odgovara tom tranzitu :) prolazi ja mislim negde na polovini 2010 godine tj tada Saturn izlazi iz Device i ulazi u Vagu ... samo se ja jos nerviram jer ce meni u Solaru za 2010 godinu Saturn biti tacno na Mesecu pa cu jos godinu dana da se borim sa njim :lol: ...
 
A toga se najvise i bojim:(
Eeee tebi preko meseca,a meni preko 12. pa preko Marsa:(, pa sacedenta:( pa sad prosao do mog meseca...i taman se odaljio malo i sad se vraca:evil::evil::evil:
Ali zato kad prodje moj mesec sledi...my rising:D...kad sam do sad preziveo...i sad cu vala za inat:lol:
Nego natalni mi je u 8. u vodoliji....solidno aspektovan:)
I sto je fora jos sam se zaljubio,ali sta mi moze jedan gadni Saturn:D:cool:

i meni :eek:
Sta to znaci ?
 
CIji Saturn, cija Venera ? :) Nije bas dobar, ne mogu reci negativan, daje trajna osecanja, pogotovu ako je rec o ljubavi, ali isto tako i odredjenu dozu hladnoce u ljubavi sa necije strane ...

Ee, pa znam ja ... isti tranzit imamo trenutno, odvratan je, ja vec godinu dana, koliko god da spavam ne mogu da se odmorim i stalno mi fali snage, a svi su puno, puno strozi, tacno sve sto si opisao odgovara tom tranzitu :) prolazi ja mislim negde na polovini 2010 godine tj tada Saturn izlazi iz Device i ulazi u Vagu ... samo se ja jos nerviram jer ce meni u Solaru za 2010 godinu Saturn biti tacno na Mesecu pa cu jos godinu dana da se borim sa njim :lol: ...
Pa moj je u 8. to je kao neka ljubavna karma...hladnocu sa cije strane?a trajnu ljubav sa cije?:)
Pa da, godinu dana....i meni:sad2:....nego najgore mi je sto ne mogu da povratim kilazu :neutral:.....a joj! 2010....:evil::evil::evil:
I jos mi Uran pici opoziciju preko meseca:roll:
 
Zanimljivo je to oko tranzitnog saturna i sade sati, meni su prosli prvi sade sati izmedju 6-7 i 13 godine i koliko se secam nije imao nikakvog uticaja. A pri tom je tranzitirao i preko meseca koji mi je vladar AC.
Izgleda da na decu ne utice.
 
Da on ima neke veze i sa karmom, i kao covek zna kad ce umreti, u smislu predoseca to...tako kaze I. (odlicna knjiga za pocetnike, meni su se razbistrile neke stvari posle Tocka sudbine :))

A sta moze da znaci tranzitni kroz 9. kucu, gde su respektivno, natalni Ju i natalni Sa? Pomagajte :)
 
Zanimljivo je to oko tranzitnog saturna i sade sati, meni su prosli prvi sade sati izmedju 6-7 i 13 godine i koliko se secam nije imao nikakvog uticaja. A pri tom je tranzitirao i preko meseca koji mi je vladar AC.
Izgleda da na decu ne utice.

Pa... ja sam imala 14 kad se ovo sve izdesavalo... U kojoj kuci ti je Mesec? Ali zavisi, deca u tim godinama obicno nemaju razvijena osecanja, ali kad ti se sve izdesava tako u roku od godinu dana, ne mozes a da se ne promenis...uozbiljis... duhovno, iskljucivo... Tesko sam podnela nasilnu smrt drugarice. Sto se medjuljudskih odnosa tice, u tom periodu sam bila surova i hladna, i to sto sam vise volela, to sam bila gora. A najgore je sto se sve tebi obije o glavu... I ta hladnoca, i ta gluma... Teras sve od sebe... Saturn iscrpljuje, usla sam u depresiju iz koje jos uvek nisam izasla. Ne znam kako cu podneti kada mi se vrati u 12...
 
Pa moj je u 8. to je kao neka ljubavna karma...hladnocu sa cije strane?a trajnu ljubav sa cije?:)

Venera osobe oseca hladnocu Saturne druge osobe :) ...
A oseca su trajna kod oboje, jednostavno veza je trajna ...

A sta moze da znaci tranzitni kroz 9. kucu, gde su respektivno, natalni Ju i natalni Sa? Pomagajte

Verovatno ce se odraziti na ucenje ili fakultet, mada ne mora da znaci, imas oko 27 godina predpostavljam, verovatno ces morati vise da radis, uozbiljices se i dobiti drugaciji ozbiljniji pogled na svet, nije dobro za inostrasntvo, pa se tako i nece pruzati bas neke prilike za putovanja, ucenje ce delovati sumorno i osecaces kao da ti ne pruzaju dovoljno, moraces sama da spoznas neke stvari ... konkretnije zavisi od vladara i aspekata u karti ...
 
Pa... ja sam imala 14 kad se ovo sve izdesavalo... U kojoj kuci ti je Mesec? Ali zavisi, deca u tim godinama obicno nemaju razvijena osecanja, ali kad ti se sve izdesava tako u roku od godinu dana, ne mozes a da se ne promenis...uozbiljis... duhovno, iskljucivo... Tesko sam podnela nasilnu smrt drugarice. Sto se medjuljudskih odnosa tice, u tom periodu sam bila surova i hladna, i to sto sam vise volela, to sam bila gora. A najgore je sto se sve tebi obije o glavu... I ta hladnoca, i ta gluma... Teras sve od sebe... Saturn iscrpljuje, usla sam u depresiju iz koje jos uvek nisam izasla. Ne znam kako cu podneti kada mi se vrati u 12...

Mesec mi je u 7, ali ti sade sati traju od 6 do 8 kuce. Ne znam mozda se odrazio na moj danasnji karakter, mozda je delovao na nekom nivou na koji ja tada nisam obracala paznju. Stvarno ne znam.

U stvari zasto da brinem? Pa cim predje jupija koj mi je u devici na 27 stepenu tranzitni saturn ce prelaziti mog natalnog saturna, ali jedini aspekt koji ce da pravi je sextil sa marsom i nijedan jedini vise. Natalni saturn mi je slabo aspektovan. Vise treba da brinem kasnije kada u drugoj polovini vage preko konjukcije sunca, plutona i lilit, a koja je u kvadratu sa mesecom.

immph:
Pa da, o tome govorim, vrtece se oko mog Meseca sto godina i stalno biti sa njim u konjukciji, divota ...

A meni ce sto godina da prelazi natalnog saturna:lol:, taman kada ga predje pocece da se vraca, pa ispocetka da ga prelazi. Specijalno ce da ga pregazi direktno prvi put, pa onda ide retro pa ga pregazi retro, pa ga pregazi direktno drugi put. :lol: :lol: :lol:

Obrati paznju sta mi pise pored nika......... ma ljudi nemojte vise o saturnu on je dobar i fin
 
Poslednja izmena:

Back
Top