Transferi u domaćem i inostranom fudbalu

1. David Villa

Omaleni napadač španjolske Valencije karijeru bi volio nastaviti na Otoku, u najjačoj europskoj ligi. Villa, koji je već ranije izjavio kako je spreman napustiti Mestallu na kraju sezone, u Valenciji zarađuje 2 milijuna eura godišnje i odlaskom u neki od engleskih velikana utrostručio bi svoju mjesečnu dobit.

Za ovog vrsnog napadača budući klub će morati inkasirati 28 milijuna eura, a kao moguće destinacije navode se sljedeći klubovi: Chelsea, Arsenal, Liverpool, Tottenham i Manchester United, te Barcelona i Real Madrid. Iako je Villa španjolskim medijima rekao da bi najradije htio u Arsenal, "topnici" još uvijek nisu poslali službenu ponudu za 26-godišnjeg španjolskog napadača.

2. Klaas Jan Huntelaar

Za ovog rođenog strijelca zainteresirano je više velikih klubova nego za Villu, što je razumljivo jer ovaj košta "svega" 15 milijuna eura. Sa 38 pogodaka u sezoni najbolji je strijelac amsterdamske momčadi (Ajax), a sjajnim igrama u nizozemskoj ligi privukao je pažnju najeminentnijih europskih klubova, pa su za njegovo dovođenje zainteresirani redom Arsenal, Liverpool, Tottenham, Chelsea, Manchester United i mnogi drugi.

Iako ima dosta ponuda od španjolskih i talijanskih velikana gotovo je sigurno da će i ovaj napadač otići u Englesku napraviti velike stvari kakve su svojevremeno radili njegovi sunarodnjaci Ruud Van Nistelrooy i Denis Bergkamp.

3. Samuel Eto’o

Za kamerunskog napadača, vrijednog 40 milijuna eura, najzainteresiraniji su Inter Milan i AC Milan. Njegove usluge sljedeće sezone rado bi koristili Arsenal i Chelsea, a prema posljednjim informacijama Eto bi mogao postati suigrač našeg Luke Modrića u Tottenhamu. Napadač kojemu je 27 godina ima izuzetni "filing" za prostor, a svaki njegov gol plijeni pozornost najvećih nogometnih stručnjaka.


4. Ronaldinho

Još jedna superzvijezda odlučila je napustiti Nou Camp. Čarobnjak koji polako gubi svoje moći nada se povratku u dobru formu ne bi li sljedeće sezone "krenuo od nule" i ponovo se vinuo u nebesa gdje je bio posljednje četiri sezone. Barcelona, za nekada najboljeg veznjaka svijeta, tražila 40 milijuna eura, a Ronaldinho je medijima priznao da seli na San Siro.

Sve u svemu, Ronaldinho nije izgubio svoj neupitni talenat pa ne čudi kako je njegov menadžer uporedo u kontaktu s najvećim i najbogatijim europskim i svjetskim klubovima od kojih valja istaknuti Inter Milan, Manchester City, Tottenham, Chelsea i Manchester United.

5. Karim Benzema

Najperspektivniji mladi napadač svijeta, kojemu je tek 20 godina, zabio je već 26 golova za Olympique Lyon i sjajnim je igrama postao metom svih većih klubova u Europi.

Benzema se posebno istaknuo igrama u Ligi prvaka pokazavši svijetu kakvom lakoćom i elegancijom postiže pogotke. Nogometni stručnjaci apostrofirali su baš mladog Benzemu kao najopasnijeg napadača francuske nogometne vrste na predstojećem Euru. Nije dugo trebalo Arsenu Wengeru da uoči potencijal ovog napadača, te je mladi Francuz visoko na popisu želja Arsenala za sljedeću sezonu. Osim Arsenala za Benzemu je zainteresiran i Manchester United.

6. Hatem Ben Arfa

Još jedan mladi igrač Lyona iskazao se dobrim igrama ove sezone u Ligi prvaka. Vrlo inteligentan krilni igrač dobrim je predstavama na sredini terena dospio visoko na popis Wengerovih želja. Osim Arsenala, 9 milijuna eura za Ben Arfu spreman je inkasirati i Manchester United. Zbog dobrih predstava 21-godišnji veznjak nagrađen je pozivom u francusku nacionalnu vrstu.

7. Daniel Alves

Polivalentni obrambeni igrač Seville, efektivan u obrani i napadu već se neko vrijeme nalazi na radaru Chelsea. Abramovič je istog trena spreman ponuditi 20 milijuna eura ako se Alves odluči doći na Emirates. Nakon prelaska Juande Ramosa na White Hart Lane, Sevilla ne igra dobro u španjolskom prvenstvu i pitanje je hoće li u kvalifikacije za Ligu prvaka ili će se morati zadovoljiti kupom UEFA.

Čini se očitim kako se Brazilac neće zadovoljiti drugorazrednim europskim natjecanjem i kako će na ljetnom prelaznom roku preći u neki od klubova koji nastupaju u Ligi prvaka. Osim Chelsea za Brazilca su zainteresirani Manchester United, Tottenham, Real Madrid i, od prije, Barcelona.


8. Ricardo Quaresma

Sa ovim 24-godišnjim portugalskom krilnim napadačem usko je povezan Liverpool koji je spreman otkupiti njegov ugovor vrijedan 23 milijuna eura. Sve informacije upućuju kako će Quaresma na ljeto preći u novi klub. Hoće li to biti Liverpool, Chelsea, Inter Milan, AC Milan, Real Madrid, tek ćemo vidjeti ali interesa za ovog igrača ne manjka. Chelsea je svojedobno vagao između Ricarda Quaresme i Luke Modrića.

9. Lionel Messi

Nesumnjivo jedan od pet najboljih igrača današnjice. Brzina, tehnika, dribling, pregled igre, svi ti, i još mnogi epiteti krase ovog izvanserijskog argentinskog nogometaša. Dobra predstava ovog veznjaka jedina je svijetla točka u Barceloninoj igri ove sezone pa ne čudi kako su mnogi engleski klubovi zainteresirani dovesti Messija u svoje redove za 55 milijuna. Hoće li Messi prijeći u Chelsea ili Manchester United, ili pak ostati u katalonskom klubu, tek ćemo vidjeti.

10. Thierry Henry

Svi nogometni stručnjaci složili su se da Henry nije onaj "stari" od dolaska na Camp Nou. Nekoliko ozljeda, oscilacije u formi i neigranje u početnih jedanaest, natjerali su ovu zvijezdu da pomisli o povratku u redove Gunnersa. Konkurencija na Otoku je velika, ali Arsen Wenger ipak pokazuje najviše interesa za povratak Henryja na Emirates.
Ocekivanih top 10 transfera ovog leta. Izgleda da Ronaldinjo ipak dolazi u Milan, mada bi ja najvise voleo videti Huntelara u crno - crvenom dresu iako su sanse zaista male...
 
iše nema dileme - Milan Purović će na ljeto napustiti Sporting i svoje igračke kvalitete dokazivati u drugoj zemlji. Crnogorski reprezentativac broji posljednje dane u lisabonskom klubu i početkom prelaznog roka obući će, najvjerovatnije, dres nekog bundesligaša.
- Idem u klub iz Njemačke, već je određeno obeštećenje. Prelazim u ekipu koja će sezonu završiti među prvih šest-sedam – kazao je Purović za “Vijesti“.
Njegov menadžer Zoran Stojadinović nedavno je za naš list rekao da se za crnogorskog reprezentativca interesuju Štutgart, Šalke i Borusija Menhengladbah.
Želju da angažuju 23-godišnjeg napadača pokazali su Selta i PSŽ, ali o tim ponudama Purović nije htio ni da razmišlja.
- Nijesam igrao u nekom slabom klubu u Portugalu, već u velikanu i ne želim da prelazim u ekipe iz druge lige ili timove koji se bore za opstanak. Imam i ponudu Fenerbahčea, ali do tog transfera bi došlo samo ako turski klub ne angažuje napadača moskovskog CSKA Vagnera Lava.
Poslije odlične sezone u Crvenoj zvezdi, visoki napadač nije se naigrao u Sportingu, ali smatra da nije pogriješio kada je prešao u redove portugalskog velikana.
- Koliko sam igrao, dosta sam pružio. Pokazao sam da je trebalo da mi daju veću šansu. Problem je nastao kada je došlo do smjene u upravi i odlaska ljudi koji su zagovarali moj dolazak. Trener Paolo Bento je imao svoje igrače zbog kojih je forsirao i igru sa dva brza napadača, što meni nije odgovaralo. To je sve sada iza mene, imam klub za ljeto i idem 100 posto iz Sportinga.
Purovića su često pratile i povrede, u posljednje vrijeme imao je problema sa koljenom, ali oporavio se i u posljednja dva kola priliku će čekati sa klupe.
- Zbog svega što se dešavalo imao sam dosta slobodnog vremena koje sam na pravi način iskoristio. Upoznao sam novu kulturu i život u jednoj od evropskih metropola. Ako nijesam igrao, makar sam uživao u ljepotama Lisabona – kazao je visoki napadač.
Crnogorski reprezentativac 7. maja proslavio je 23. rođendan, a gaseći svjećice zamislio je i želju.
- Poželio sam da što prije odem iz Sportinga, da se zdrav vratim kući i, naravno, da imam više sreće u novom klubu – zaključio je Purović.

Jovetić budućnost Fiorentine

Sportski direktor Fiorentine Pantaleo Korvino potvrdio je da će crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić naredne sezone nositi dres tog kluba.
- Kupio sam važnog igrača. Jovetić je htio da dođe ovdje i pristao sam da platim 7,5 miliona eura, kolika je bila njegova cijena – kazao je Korvino.
Mediji navode da je Fiorentina pokušavala da dogovor drži u tajnosti sve dok jedan od najvećih svjetskih talenata ne prođe medicinske testove.
Jovetić je već dobio i nadimak u Italiji “novi Savićević“, a pridružiće se mladoj i talentovanoj brigadi fudbalera Fiorentine – Montolivu, Donadelu, Paciniju i Kuzmanoviću.
Napominje se i da je Viola u borbi za crnogorskog reprezentativca pobijedila Juventus, Real i Mančester junajted.
 
ARSENAL

Lion pustio Ben Arfu

Britanski mediji objavili su da se Arsenal dogovorio sa fudbalerom Liona Hatemom Ben Arfom i tako pretekao Mančester junajted i Čelzi koji su pokazali intetresovanje za 21-godišnjeg francuskog reprezentativca. Arsenal je za dovođenje talentovanog igrača prvaku Francuske navodno platio 20 miliona eura. Predsjednik Liona Žan Mišel Ola je kazao da je Ben Arfa bio blizu prelaska u redove Marseja, ali da je zbog finansijski bolje ponude Arsenala, ta opcija otpala.

ČELZI

Stiže Bosingva

Portugalski mediji objavili su da će defanzivac Porta Žoze Bosingva naredne sezone nositi dres Čelzija. Za transfer 25-godišnjeg igrača, londonski klub je navodno platio oko 20 miliona eura, a službeni detalji ugovora biće objavljeni u ponedjeljak. Bosingva je bio na meti brojnih engleskih klubova još u januarskom prelaznom roku, ali je Porto te ponude odbio. Najveći favorit za dovođenje Portugalca bio je Mančester junajted, ali je Čelzi odmah pristao na cijenu koju je Porto odredio.
 
Ben Arfa u pregovorima sa Arsenalom
Autor: Blic online | 13.05.2008 - 11:32

Krilo Liona i najbolji mladi igrač Francuske Hatem Ben Arfa priznao je da se nalazi u pregovorima sa ekipom Arsenala.

"Istina je da sam razgovarao sa Arsenalom, ali ništa nije dogovoreno. Tek ćemo videti kako će se pregovori razvijati", izjavio je za "Lekip" francuski reprezentativac.
Ono što je izvesno je Ben Arfina želja da igra za klub u kome će biti standardan prvotimac.
"Ako ostanem u Lionu to je zato što ću igrati, a ukoliko se odlučim da odem, uslov je isti. Jedino tako mogu da napredujem", smatra Ben Arfa čija je vrednost procenjena na 13 miliona funti.
"Ipak sada je najvažnije da pomognem Lionu u borbi za titulu i Kup, a posle mogu da razmišljam o promeni sredine. U svakom slučaju, davaću maksimum kao i od sada".
Osim Arsenala za levo krilo Liona zimus je pokazao i Mančester junajted, ali kako sada stvari stoje bliži realizaciji transfera je klub sa Emirejts stadiona.

neka ga uzme bilo ko osim Mančester Junajted...i Barselona.

Oven odlazi u Everton ukoliko mu smanje platu
Autor: Blic online | 13.05.2008 - 12:36

Otići ili ostati: Majkl Oven
Majkl Oven mogao bi da napusti ekipu Njukasla ukoliko vlasnik kluba Majkl Ešli ostane pri zahtevu da mu smanji nedeljnu platu za 40.000 funti.

Oven trenutno prima 120.000 funti i to bi značilo da bi ovaj golgeter imao manje godišnje prihode za čitavih dva miliona funti. Iako je izvesno da se i sa 80.000 funti nedeljno može živeti sasvim solidno, Oven je najavio raskid ugovora i odlazak u drugi klub.

Prema pisanju medija sa Ostrva prvi na listi čekanja je Everton, gradski rival Liverpula u kome je Oven stekao fudbalsko ime. Ipak, iako se radi o gradskom rivalu, tranfser među "karamele" ne bi bio iznenađenje s obzirom da je Majkijev prvi navijački izbor upravo bio klub sa Gudison parka, a kao što se zna prva ljubav zaborava nema. O snazi ljubavi prema plavima još više govori činjenica da je njegov otac čak i igrao za Everton.

Najave da je za njega zainteresovan Mančester junajted nisu potvrđene, a kako saznaje Rojters Ovena bi u svojim redovima rado video Džef junajted koje trenira bivši trener Liverpula Aleks Miler. On smatra da Majki rešio problem hronične neefikasnosti u klubu.
Ukoliko Oven napusti klub to bi bio udarac za menadžera Kevina Kigena koji ga smatra ključnim igračem za tim. Šta više, ova odluka mogla bi da bude okidač za Kigenov odlazak iz kluba, s obzirom da se zbog svojih kritika našao u sukobu sa gazda Ešlijem.

Odlično!POšao bi u svoj omiljeni klub...mada mi žao Kigena.
 
Predsednik najtrofejnijeg španskog fudbalskog kluba Ramon Kalderon najavio je da će taj klub u predstojećem letnjem prelaznom roku pokušati da angažuje najboljeg fudbalera engleskog Mančester junajteda, Portugalca Kristijana Ronalda.

Španski mediji tvrde da je predsednik "kraljevskog" kluba spreman da za transfer 23. godišnjeg fudbalera spreman da izdvoji čak 125 miliona evra.
"Imamo informacije da Ronaldo nije siguran da li će Mančester junajted ispuniti obećanje koje mu je dao za novi ugovor i da on ima sve manje motiva u tom klubu. On je najbolji fudbaler sveta i ukoliko traži nove izazove Real Madrid je pravi klub za njega," kazao je Kalderon.
Ranije tokom meseca Real je poslao blanko ček na adresu Mančester junajteda ali su u engleskom klubu rekli da Ronaldo nije na prodaju. Takođe je i Ronaldo izjavio kako ne želi da ode sa Old Traforda.

ovo je stari trač...anyway...šic šic...samo MARŠ iz PL ...
 
Jose Mourinho expects to be in employment by the end of the month, with Italy his most likely destination. The former Chelsea manager has been sitting on an offer from Internazionale for several weeks now and may also be considered for a position at AC Milan.

'In one more week or two all the leagues will be over,' Mourinho said. 'In one week or two the clubs will clarify their futures. In one week or two I will have a club and in one month or so I will be working. I don't know where, but I'm sure that I am going to work.'

Inter are in danger of losing their Serie A title to Roma today, a fate that would end Roberto Mancini's reign as coach, while Milan are considering dispensing with Carlo Ancelotti should they fail to qualify for next season's Champions League.

Mourinho had been keen to return to former employees Barcelona, discussing the position with club directors before president Joan Laporta elected to promote Pep Guardiola from within. There was also interest from Real Madrid when the Spanish champions were pondering replacing Bernd Schuster.

While an initial approach from Manchester City was immediately rejected by Mourinho's advisors, a second agent working on the club's behalf has made another attempt to secure the Portuguese's signature. Paris Saint-Germain have also gone public with an ambitious plan to bring Mourinho to France regardless of their troubles as they just avoided relegation from Le Championnat. Mourinho is understood to be reluctant to work in either country at this point in his career.

Jedva cekam da saznam gde ce da ode. :)
 
Primera tek što se završila, a šampion Real Madrid je već predstavio svoje prvo pojačanje za narednu sezonu - riječ je o argentinskom štoperu Ezekjelu Garaju, jednom od najzaslužnijih za proboj Rasinga u Kup UEFA.

- Garaj je već potpisao ugovor. Ne mogu sa sigurnošću reći da li će u klub doći ove sezone ili naredne, ali papir je potpisan. On je mlad igrač što potvrđuje našu želju da napravimo mlad, posvećen tim pun entuzijazma i ambicija - rekao je predsjednik Madriđana Ramon Kalderon.


Postali saigrači: Garaj i Van Nistelroj

Predsjednik nije želio da otkrije sumu koju je njegov tim izdvojio za sjajnog gaučosa, ali mediji pretpostavljaju da se radi o najmanje 10 miliona eura. Upravo sumi koju su prošle zime nudili Mančester junajted i Liverpul.

Garaj je stigao u španiju iz Njuels Old bojsa 2005. godine i odmah skrenuo pažnju na sebe snagom, brzinom ali i razarajućim udarcem zbog čega je često tresao mreže iz ”slobodnjaka” i penala.
 

Back
Top