Transferi u domaćem i inostranom fudbalu

Naši igrači, svi posle onih generacija sa početka 90-ih nemaju autoritet kod sudija. To pokazuju mnogi kartoni, što u reprezentaciji, što u klupskoj konkurenciji.
Nama je Delibašić bio dobar. Ko priča uopšte o vama? Vi ste nebitni u toj priči jer je momak dao 3 gola u Ligi šampiona za Partizan. I svaki Grobar ga se rado seća.
Što se tiče penala, nisam ni ja očekivao od tebe da budeš realan, kao što nisi ni bio. Ruka na igraču i povlačenje s leđa je ČIST penal. Delibašić je bio sam ispred golmana i nije imao razloga da uopšte padne jer je bila 100%-na šansa za gol. Ako smatraš da nije onda ona polovina penala koja je dosuđena pravedno za Zvezdu u prošloj sezoni nije trebala da bude dosuđena po tvojim kriterijumima.
 
Montela dolazi u Sampdoriju

Bivši napadač italijanske reprezentacije Vićenco Montela vratio se u Sampdoriju osam godina nakonšto je napustio klub, i to na jednogodišnju pozajmicu iz Rome.

Tridesettrogodišnji igrač je u Rimu bio od 1999. Pre toga je igrao za Empoli, Đenovu i Sampdoriju, iz koje je u Romu prešao za 25 miliona eura. Pomogao je Romi da osvoji skudeto 2001., a naredne godine je postigao četiri gola u gradskom derbiju protiv Lacija. Montela je postigao 137 golova u Seriji A, a od aktivnih igrača ispred njega je samo Enriko Kijeza iz Sijene.

Nakon dvadeset nastupa za reprezentaciju, od 2005. je patio od povreda ramena i leđa, koje su značajno uticale na njegov status u Romi, u kojoj se teško borio za startnu poziciju. U januaru je otišao na pozajmicu u Fulam, gde su se takođe nastavili njegovi zdravstveni problemi. Iako je postigao pet golova, od toga tri u FA kupu, Sampdorija se nada da će se napadač vratiti u vrhunsku formu, pošto planira da iz Intertoto kupa uđe u kup UEFA naredne sezone.
 
Lotar Mateus se nudi Bajernu
Ponedeljak, 16. jul 2007. 14:14

Bivši trener Partizana Lotar Mateus izjavio je nemačkim medijima da sebe vidi kao novog pomoćnika trenera Otmara Hicfelda, kao i da želi da bude šef strucnog staba Bajerna iz Minhena.

"U dobrim sam odnosima sa Otmarom i na istim smo talasnim dužinama. Imamo sličnu predstavu o fudbalu i odlično bismo saradjivali. San mi je da jednog dana budem trener Bajerna", rekao je Mateus za nemačke medije.

On se nada mestu trenera bavarskog tima pošto Hicfeldovi planovi nisu vezani za Bajern posle juna 2008. godine, kada mu ističe jednogodišnji ugovor.

Mateus je tokom blistave karijere nastupao za Borusiju Mehengladbah, Bajern Minhen, Inter i Njujork Metrostars, i proglašen je za najboljeg fudbalera sveta 1991. Odigrao je 150 utakmica za reprezentaciju Nemačke.

U dosadašnjoj trenerskoj karijeri, pored Partizana, vodio je bečki Rapid, reprezentaciju Madjarske, Atletiko Paranense i Salcburg.
v63901p0.jpg
 
Fabio Kapelo razmišlja o odlasku u SAD
Ponedeljak, 16. jul 2007. 12:42

Italijanski trener Fabio Kapelo razmišlja da prihvati posao u SAD posle otkaza koji je dobio u Real Madridu prošlog meseca.

Kapelo je sa "kraljevskim" klubom osvojio titulu u Španiji, ali rukovodstvo nije bilo zadovoljno stilom igre i neuspehom u Ligi šampiona, tako da ga je zamenio Bernd Šuster.

"Zvali su me iz SAD, ali moraću da razmislim. Bilo bi to novo iskustvo, koje me ne zanima zbog novca, već iz želje da saznam da li neko može da uzdigne američki fudbal", rekao je Kapelo.

Najveća zvezda američkog fudbala od ovog prelaznog roka je Dejvid Bekam, koga je Kapelo sredinom sezone izbacio iz tima Reala, samo da bi ga kasnije vratio, a igrač se odužio velikim doprinosom u osvajanju titule.

Bekam je prešao u LA Galaksi pošto je potpisao višemilionski ugovor. Jedan od ciljeva tog transfera je porast interesovanja za fudbal u SAD.

Kapelo je do sada vodio, izmedju ostalih, Milan, Romu i Juventus. On je rekao da ima i druge ponude za posao.

"Posao su mi nudili i kijevski Dinamo i moskovska Lokomotiva, ali sam ih odbio", rekao je šezdesetjednogodišnji trener, koji je prošlog meseca rekao da će se možda i penzionisati.
v63885p0.jpg
 
Koroman u Zvezdi još tri godine
Ponedeljak, 16. jul 2007. 09:18

Reprezentativac Srbije Ognjen Koroman, koji je proteklih šest meseci igrao za Crvenu zvezdu kao pozajmljeni fudbaler ruskog Tereka, najverovatnije će potpisati trogodišnji ugovor sa crveno-belima.

Kako prenosi beogradska štampa, čelnici srpskog šampiona na najboljem su puut da postignu dogovor sa ruskim klubom. Za definitivnu overu sporazuma, potrebno je još samo da se definišu neki detalji.

"Mislim da sa 99 odsto sigurnosti može da se kaže da ću i naredne tri godine igrati za Crvenu zvezdu", rekao je Koroman za "Sport".

Fudbaleri Zvezde trenutno se nalaze na pripremama u austrijskom Bad Tacmansdorfu, gde su u nedelju remizirali sa rumunskim Aradom (1:1).
v63863p0.jpg
 
Juventus želi Žigića po svaku cenu
Utorak, 17. jul 2007. 09:47

Čelnici torinskog Juventusa žele da po svaku cenu u redove svog tima dovedu srpskog reprezentativca i člana Santandera Nikolu Žigića, piše "Press".

"Stara dama" je u ovom trenutku jedini evropski klub koji može da plati 18 miliona evra obeštećenja za Žigića, koliko traži predsednik Rasinga Fransisko Pernija.

Budući da su crno-beli iz Torina u ovom prelaznom rokuz već izgubili trku za napadačima Miroslavom Kloseom i Lukom Tonije, čini sa da su odlučni im Žigić bude "treća sreća".

Pored Juventusa, veliko interesovanje za Žigića pokazala je i Fiorentina, ali je "ljubičastima" iz Firence visoko obeštećenje najveći problem.

Žigić je već više od godinu dana interesantan Juventusu, a prošlog leta njegov transfer u taj klub propao je zbog izbacivanja torinskog tima u Seriju B i ograničenja broja stranaca u toj ligi.

"Postoje vrlo ozbiljne ponude za Nikolu i ima nagoveštaja da bi vrlo brzo mogao da napusti Rasing. Mi ćemo, medjutim, sačekati još nekoliko dana da dobijemo najbolju ponudu i tek onda ćemo reći da. U svakom slučaju, ne žuri nam se", rekao je Žigićev menadžer Milan Ćalasan.

U slučaju da Žigić predje u Juventus za 18 miliona evra, Crvenoj zvezdi bi pripalo 15 odsto novca od tog transfera, odnosno 2,7 miliona evra.
v63967p0.jpg
 
Добићете по 15% од сваког од ова два играча, па пришијете Пантићу по једну леву и десну ногу, да мање подсећа на дрво.

Како беше у оној песми од "Рибљег пушења": јебо матер, ја да сам тол'ко тренир'о, ја би досад ћетри ноге им'о!
 
Roben u petak u Madridu

Holanđanin Arjen Roben će u petak doputovati u Madrid, gde se očekuje da će potpisati ugovor sa Realom. On se sa klubom već dogovorio oko ličnih uslova, i sada se očekuje finalna faza pregovora sa Čelsijem. Pretpostavlja se da će obeštećenje iznositi oko 22 miliona eura.

"Izvori iz Holandije su potvrdili da se Roben oko ličnih uslova već dogovorio sa Realom, sa kojim bi trebalo da potpiše petogodišnji ugovor. On će napustiti pripreme Čelsija i pridružiti se Madriđanima u petak. Klubovi tek treba da se dogovore oko obeštećenja, ali u Čelsiju su javno rekli da žele da on ostane", objavio je BBC.

Predsednik Reala Ramon Kalderon je priznao da klub već mesecima planira da dovede Robena, ali da trener Čelsija Žoze Murinjo ne želi da ga pusti.

Robenu su ostale još dve godine ugovora sa Čelsijem, ali je Kalderon za radio "Onda Cero" izjavio: "Pregovori će početi narednih dana ili nedelja. Ukoliko se dogovorimo oko finansijskog dela, ne postoji nijedna prepreka da nam se Roben pridruži."

Murinjo je demantovao mnoge tvrdnje medija tokom Čelsijeve američke turneje, na kojoj je Roben u utorak odigrao 45 minuta utakmice protiv Suvon Bluvingsa.

"Klub želi da zadrži igrače. Verujem u našeg direktora Pitera Kenjona i u njegovu sposobnost pregovaranja. Znam da igrači žele da ostanu u našem klubu, i ja bih bio srećan ako bi se to ostvarilo. Poslednje što znam je da je Roben sa nama, i da je odigrao utakmicu. Ne mogu vam reći više od toga. On je trenutno igrač Čelsija sa još dve godine ugovora i dobro radi. Za mene nema razlike između njega, Terija ili Lamparda, koji isto imaju još dve godine ugovora."

Robenova budućnost u londonskom klubu je postala neizvesna dolaskom Florana Malude iz Liona. Holanđanin je 10. jula priznao da stvari u klubu ne stoje baš najbolje, iako Murinjo tvrdi da želi da ga zadrži.

Veruje se da će Robena u Čelsiju zameniti mladi Rojston Drente, koji bi u holandski klub trebalo da stigne za 10 miliona eura.
 
Fredi Adu u Benfici

Benfika je napravila načelni dogovor sa američkom profesionalnom fudbalskom ligom (MLS) da dovede mladog napadača Fredija Adua za cifru od samo milion funti (1,5 miliona evra). U klubu su rekli da će 18-godišnji igrač Solt Lejka morati da prođe medicinski test pre nego što pređe u tim iz Lisabona. Adu, koji je rođen u Gani, postao je najmlađi debitant u istoriji reprezentacije SAD u meču sa Kanadom januara 2006. kada je imao samo 16 godina.

Fredi Adu je bio povezivan sa nekim od najvećih klubova u Evropi, još otkako je sa 13 godina počeo profesionalno da igra fudbal, ali je po svemu sudeći interesovanje timova kao što su Mančester Junajted i Inter opalo.

Benfika je prethodnu sezonu završila na trećem mestu i sledećeg meseca igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Šampiona.
 
Fenerbahče nudi 22 miliona evra za Žigića

Turski šampion Fenerbahče ponudio je Rasingu iz Santandera 22 miliona evra za srpskog internacionalca Nikolu Žigića, objavili su španski mediji. Turski prvoligaš je nakon ove ponude, kako se navodi, glavni favorit u trci za srpskim napadačem, za koga su zainteresovani brojni evropski klubovi. Najveću ponudu, pre Fenerbahčea, od oko 18 miliona evra, dao je Mančester Siti, a veliko interesovanje za visokog golgetera pokazao je i Verder. Predsednik španskog kluba Francisko Pernija nedavno je izjavio da će srpskog reprezentativca prodati klubu koji bude najviše ponudio i rekao da neće prihvatiti ponudu manju od 22 miliona evra.

Španski mediji navode da je interesovanje za Žigića među evropskim klubovima i dalje veliko, bez obzira što je on u ponedeljak povredio ligamente desnog članka.

Turski šampion, koga od prošle godine trenira slavni Brazilac Ziko, tokom ovog prelaznog roka na španskom fudbalskom tržištu već je kupio jednog atraktivnog asa, defanzivca Real Madrida, Roberta Karlosa.

Ukoliko Rasing prihvati ponudu najtrofejnijeg turskog kluba Žigić će u Fenerbahčeu u napadu igrati u tandemu sa zemljakom Matejom Kežmanom. (Tanjug)
 
Toti apeluje na upravu Rome da angažuje Sisinja


Kapiten italijanskog fudbalskog vicešampiona Rome Frančesko Toti apelovao je na Upravu tog kluba da što pre angažuje defanzivca Real Madrida, brazilskog internacionalca Sisinja.



"Pre povrede bio je ključni igrač Reala. On je mlad, talentovan fudbaler sa odličnom perspektivom", kazao je kapiten Rome.

Toti je istakao da bi, kada bi mu neko omogućio da napravi idealan tim Rome, u njega sigurno uvrstio i Sisinja.

"Idealan tim Rome, po mom izboru je Điđi Bufon (Juventus) na golu, bekovi bi bili Sisinjo i Roberto Karlos (Fenerbahče), centralnu odbrambenu liniju činili bi Alesandro Nesta (Milan), Filip Mekses (Roma), Danijele De Rosi (Roma) i Frenk Lampard (Čelsi), u sredini bi igrali Lionel Mesi (Barselona), Ronaldinjo (Barselona) i ja, dok bi u napad stavio Ronalda (Milan)", zaključio je Toti.
 

Back
Top