Tramp: Pomoglo bi ako bi se nastavnici naoružali

Не знам како да ти објасним да оружје не пуца само.

Pa baš zato što ne puca samo ne treba ga dati u svačije ruke.

To je ono . nije kriv pas kriv je vlasnik, pa nemoj mu onda dati priliku i da pokuša da bude kriv, jer očigledno ne zna da koristi datu slobodu i pravo, nije na tom nivou.
 
Trebalo bi mu određeno vrijeme. I pare koje nisu baš tako male. Sem toga kriminalac svakako ne kupuje naoružanje u legalnim tokovima. Ovde govorimo o psihopatama i naizgled nornmalnim ljudima.

- - - - - - - - - -



Mpožda i jeste produktivno ali je bolesno. Ezto u susjednoj Kanadi je stopa krimala mnogo manja. Oružanih incidenata mnogo manje. A ne prodaju naoružanje na ulici kao SAD. I to bi nešto trebalo da ti govori.

Слажем се. Теже је купити пушку на улици. Ем је опасније, ем узме више времена. Али то није препрека већ само још један семафор пре коначног циља. Од 10 напада годишње, имали бисмо можда 7 да је оружје забрањено. Вау. Биг дил. А заузврат, одузимамо право на одбрану живота и имовине тамо где држава не успева да реагује. Неће да може.


Не, приписивати криминал колективу уместо појединцу је поприлично плитка теза.
 
Истина је да пуцају људи а не оружје, али зашто доводити човека у искушење да га употреби. Ја да сам имао оружје у свом животу, гарантовано бих убио неког јер сам имао милион стресова кроз живот који су захтевали употребу оружја у заштити свог личног интегритета. Зато је боље да истрпим и стрес и ударац и нож у стомак него да убијем неко говвно због кога ћу добити године робије, развод брака, губитак посла, разна обољења.....једном речју....срушен живот. А ако већ хоћу неког да убијем, онда ћу осам пута добро да размислим па ћу тек онда да купим оружје на црно кад донесем ту одлуку.
 
Pa baš zato što ne puca samo ne treba ga dati u svačije ruke.

To je ono . nije kriv pas kriv je vlasnik, pa nemoj mu onda dati priliku i da pokuša da bude kriv, jer očigledno ne zna da koristi datu slobodu i pravo, nije na tom nivou.

Нећемо изједначавати људе и псе. Псима је потребан газда, човеку није. Човек може да ради све што пожеки уколико не угрожава другу особу. Поседовање оружја није угрожавање суграђана. Још никог нисам убио нити планирам, а није ни комшија до мене.
 
Истина је да пуцају људи а не оружје, али зашто доводити човека у искушење да га употреби. Ја да сам имао оружје у свом животу, гарантовано бих убио неког јер сам имао милион стресова кроз живот који су захтевали употребу оружја у заштити свог личног интегритета. Зато је боље да истрпим и стрес и ударац и нож у стомак него да убијем неко говвно због кога ћу добити године робије, развод брака, губитак посла, разна обољења.....једном речју....срушен живот. А ако већ хоћу неког да убијем, онда ћу осам пута добро да размислим па ћу тек онда да купим оружје на црно кад донесем ту одлуку.

Профил масовног убице не садржи ниједну тачку која каже - наљутила га девојка, потукао се у школи, пукла му гума.

Реч је, по стоти пут, о ментално поремећеним људима чије амбиције и мотивације превазилазе уобичајени фактор стреса.
 
Kada bude revolucija u SAD, amerima će biti mnogo lakše da je sprovedu jer svi imaju neko oružje, i lakše da se pobijaju međusobno i olakšaju ostatku sveta.

- - - - - - - - - -

Профил масовног убице не садржи ниједну тачку која каже - наљутила га девојка, потукао се у школи, пукла му гума.

Реч је, по стоти пут, о ментално поремећеним људима чије амбиције и мотивације превазилазе уобичајени фактор стреса.

Opet struka radi a, iz iskustva kažeš to
 
Профил масовног убице не садржи ниједну тачку која каже - наљутила га девојка, потукао се у школи, пукла му гума.

Реч је, по стоти пут, о ментално поремећеним људима чије амбиције и мотивације превазилазе уобичајени фактор стреса.

I po stoti put zašto im onda olakšati. Da mora da da par hiljada dolara za nelegalno naoružanje pa još i rizikuje zatvor mnogi bi odustali. Ovako ušetaju u prodavnicu i kupe automat.
 
Слажем се. Теже је купити пушку на улици. Ем је опасније, ем узме више времена. Али то није препрека већ само још један семафор пре коначног циља. Од 10 напада годишње, имали бисмо можда 7 да је оружје забрањено. Вау. Биг дил. А заузврат, одузимамо право на одбрану живота и имовине тамо где држава не успева да реагује. Неће да може.

[.

Jeste velika je stvar i smanjenje napada i broja žrtava. Ali da sad zanemarimo to na koju će se foru neko odbraniti od snajpera? A skoro jese takav slučaj desio u Las Vegasu.
 
Нећемо изједначавати људе и псе. Псима је потребан газда, човеку није. Човек може да ради све што пожеки уколико не угрожава другу особу. Поседовање оружја није угрожавање суграђана. Још никог нисам убио нити планирам, а није ни комшија до мене.

Nisam izjednačavala pse i ljude, nego vlasnišvo.

Ok ti znaš da nećeš ubiti, ali da li neko drugi zna da ti nećeš ubiti? Ako ja imam oružje da li ti znaš da li ću ja ubiti ?

Kada imamo opciju da odredjeno pravo može biti zloupotrebljeno tada i oni koji to pravo neće zloupotrebiti, treba da ga se odreknu, jer time štite i sopstvenu bezbednost.

Da li si bezbedniji i ti i recimo i 10% onih labillnih bez oružja, ili kad si i ti i ovih 10% naoružano?
 
Људе не треба доводити у искушење тиме што ћеш им омогућити да лако дођу до оружја на легалан начин. Једноставно.....просечан човек не влада својим емоцијама при јачим стресовима. Зашто му онда таквом дати могућност да се наоружа.
 
А што се ви у Србији толико бринете о Америци и оружју :mrgreen:

Naoružani do zuba: Srbi odmah iza Amera po ličnom naoružanju, svaki drugi ima pištolj ili pušku
Procenjuje se da je Srbija najnaoružanija zemlja u regionu i peta u svetu po broju komada oružja koje građani drže u svojim domovima.

Srbi su već godinama među prvima po broju komada "svetlog oružja". Prema "Vašington postu", u privatnim rukama u našoj zemlji nalazi se više od tri miliona komada oružja, što znači da je prosečno svaka druga osoba naoružana! "Smol arms survej" je pre osam meseci objavio podatke da smo drugi po broju komada ličnog naoružanja, odmah iza Amerike. Po njima, Amerikanci imaju 112,6, a mi 75,6 komada na 100 stanovnika
 
А што се ви у Србији толико бринете о Америци и оружју :mrgreen:

Naoružani do zuba: Srbi odmah iza Amera po ličnom naoružanju, svaki drugi ima pištolj ili pušku
Procenjuje se da je Srbija najnaoružanija zemlja u regionu i peta u svetu po broju komada oružja koje građani drže u svojim domovima.

Srbi su već godinama među prvima po broju komada "svetlog oružja". Prema "Vašington postu", u privatnim rukama u našoj zemlji nalazi se više od tri miliona komada oružja, što znači da je prosečno svaka druga osoba naoružana! "Smol arms survej" je pre osam meseci objavio podatke da smo drugi po broju komada ličnog naoružanja, odmah iza Amerike. Po njima, Amerikanci imaju 112,6, a mi 75,6 komada na 100 stanovnika

Da, ali nije u Srbiji bilo 80 pucnjava u školama od 1.1.2018., nego u Americi.
 
Нећемо изједначавати људе и псе. Псима је потребан газда, човеку није. Човек може да ради све што пожеки уколико не угрожава другу особу. Поседовање оружја није угрожавање суграђана. Још никог нисам убио нити планирам, а није ни комшија до мене.

Treba coveku vlasnik (zakonodavac) ako covek sam nema moralnu kocnicu ili je psihicki bolestan i ne ume da razgranici dobro i lose. Njima cim padne klapna, potezu oruzije.
 
pa u srbiji imas jednom u 3-4 godine neke slicne dogadjaje. a amerika ima 50 puta vise stanovnika. jednostavno poremecenih ljudi je bilo i bice. I ne treba ljude forsirati da idu u skolu ako nece. vecina su bivsi ucenici tih skola sa losim iskustvom.
Srbija retko ima masakre, ja se ne sećam toga skoro. Obično bude poludeo muž, ubio ženu pa sebe, ili ženu decu pa sebe, al možda jednom u nekoliko godina imaš masakr. Amerima je masakr dobar dan.

Što se tiče škola, jasno ti je da je škola obavezna da bi se osposobio za tržište rada, društvo nema koristi od čoveka koji ne ume ni da se potpiše. Ni građevina više nije kao kod Amiša, moraš da znaš stvari.
 
Nisam izjednačavala pse i ljude, nego vlasnišvo.

Ok ti znaš da nećeš ubiti, ali da li neko drugi zna da ti nećeš ubiti? Ako ja imam oružje da li ti znaš da li ću ja ubiti ?

Kada imamo opciju da odredjeno pravo može biti zloupotrebljeno tada i oni koji to pravo neće zloupotrebiti, treba da ga se odreknu, jer time štite i sopstvenu bezbednost.

Da li si bezbedniji i ti i recimo i 10% onih labillnih bez oružja, ili kad si i ti i ovih 10% naoružano?

Узалуд је. Веруј.

Нећемо забранити поседовање оружја за 99% здравоумне популације, због 1% психопата који своју слободу користе у гнусне сврхе.

Ово је Америка, хани. Овде се индивидуална права вреднују више од народне мудрости.
 
pa u srbiji imas jednom u 3-4 godine neke slicne dogadjaje. a amerika ima 50 puta vise stanovnika. jednostavno poremecenih ljudi je bilo i bice. I ne treba ljude forsirati da idu u skolu ako nece. vecina su bivsi ucenici tih skola sa losim iskustvom.

Управо то :mrgreen: поредити Америку која има преко 320 милиона становника и Србију је сулудо.
 
Vidi, evo ti jednostavna matematika. Ako svako može legalno da kupi AR-15 za $500, to uvećava mogućnost masovnih ubistava. Ako ne može svako da kupi nelegalni AR-15 za $5000, to umanjuje mogućnost masovnih ubistava.

Не, разлика у цени није толика. Нарочито кад је оружје "dirty". А масовног убицу свакако не занима историја пушке. Често се деси и то да је улица јефтинија од продавнице.

Ви кад будете схватили да оружје не пуца само, имаћемо масовни фејспалминг на овој теми. Ал' добро, ваша неуравнотежена сабраћа у Америци такође верују у разоружавање америчког грађанина.

С друге стране, не пада им на памет да Калифорнија троши 20 милијарди годишње на илегалне имигранте. Да се с тим нивцем школе могу обезбедити као банке и завршена ствар.
 

Back
Top