TORTE: recepti, saveti, ideje...

attachment.php
.najzad se neko u nasem drustvu zeni,pa smo se muz i ja namucili da napravimo ovu zoju od 12 kg...e sad odo da spavam,dosta za danas od mene
 
Ja licno improvizujem od cvrsceg kartona, valjda imaju i za kupiti bas te kartonske skrivene tacne ai nisam sto posto sigurna....ma kupis u knjizari cvrsci karton i to ti je to....a za stapice koristis stapice za raznjice, one drvene....ubodes na nekoliko mesta u torti gde ce doci sprat, obelezis i odseces da bude ravno sa tortom i to je to.....ja uvek stavljam stapice i tacne, tako je sigurnije i ne boli te glava, nemoj nikako bez njih pogotovo sto je torta na tri sprata
 
Danas sam prvi put koristila kupovni fondant. Uzela sam barvallovu gam pastu + crnu i pink. Crna mi je bila ok ali pink kada sam stavila na tortu nisam je smjela dotaci peglom, mislila sam da ce sve da se istopi. Mozete misliti na sta je to licilo. I hajde nekako sam to prekrila trakicama i mada nije savrseno, sada makar moze proci. Doduse bar dok je u frizideru. :D Cim je iznesem vani pocne da se znoji tako da uopste ne znam kako cu je sutra odnijeti.

Ne znam zasto se to desilo. Mozda sam trebala dodati secera u fondant. Nemam iskustva s tim, pa ako mi samo mozete raci jel postoji neka caka s gam pastom ili sam samo ja danas bila lose srece?
 

Slične teme


Back
Top