TORTE: recepti, saveti, ideje...

Srecan Uskrs svima,drugi put slike,nesto mi sad ne ide postavljanje
 

Prilozi

  • A.jpg
    A.jpg
    18 KB · Pregleda: 1
  • aa.jpg
    aa.jpg
    21 KB · Pregleda: 1
  • IMG_5873.jpg
    IMG_5873.jpg
    14,9 KB · Pregleda: 1
  • ruko 1.jpg
    ruko 1.jpg
    16,5 KB · Pregleda: 1
  • 182.jpg
    182.jpg
    19,8 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
Kako da budu gnjecave od šećera? Ja na svako belance stavim 20g šećera i 20g mlevenih oraha/lešnika. I budu savršene, ne znam kako gnjecave?

e sada ,bile su onako kao zive vise,pa sam ja onda drugu duze pekla pa je bila kao daska,a pekla sam ih na 180 stepeni ne secam se koliko dugo,bese to pre tri godine kad sam se udala,pa sad me strah kako da ih pecem,ipak je sad za prodaju.A kore uglavnom kada su od belanaca sa orasima ili lesnicima ... ja pecem one za moskava snit ,jer znam da mi uspevaju 100% i svi zadovoljni,ali znala sam da ce doci na red i ove korice i da cu morati i njih da pravim,a za japanski vetar mi nikako ne idu te kore koje pecem za moskvu.
 
svarcvald, ananas sa bademima u korica, ili bilo koju klasican vanila fil i svejze ili zelirano voce, korice kakve god voli musterija, meni cak cesto traze one klasicne deblje od citavih jaja zalivenih sokom vocnim, taj vanila fil i zelirano voce, ili pravim rolat koru sa dzemom od kajsija pa rezem i sklapam koricu, jeste da je to bas onako starinjski recept ali je super ukus, posebno vanila i banane. Ja tako neodlucnim musterijama ponudim da sami sklapaju svoju tortu, vanila i voce, cokolada i voce, e da, i da ne zaboravim kada sam vec kod te kombinacije onda se uvijek odluce za lud-lab
 
Pravim danas Svarcvald prvi put...vidjela sam da ima vise verzija, da se vodila rasprava sta je original.....e, sad sam ja u dilemi da napravim neku svoju verziju.Razmisljam da napravim kore od Kokine cokoladne torte, valjda necu pogrijesiti?Da li te kore imaju kakve slicnosti sa korama za Svarcvald i da li bi mogle da se poprskaju visnjevacom,valjda se nece raspasti?
 
ja sam bas neki dan pricala sa tetkom koja je godinama zivela u nemackoj.....bas smo razgovarale o toj torti......ona kaze da u original kore ide puter ili margarin.....mada u receptu po kom ja pravim ne ide.....e sad, sta je original a sta ne vise niko ni ne zna......
 

Slične teme


Back
Top