TORTE: recepti, saveti, ideje...

evo i mojih sa slave..
obicne ..nisam bas imala puno vremena za ukrasavanje..:(

kidy
attachment.php


attachment.php


attachment.php

presek
 
evo od mene jos nesto..jos par njih za vikend i onda pauza sa tortama dok ne prodje Arandjelovdan..prosle godine sam prihvatala i torte i kolace i bila je luuudinca..a bilo toplooo...uh kad se setim....
za ove prve dve malo sam preturala Goci iz Slo po albumima tamo na faceu :D morala sam :D






ova je "prateca" uz Jagodicu koja je bila naravno glavna :)






Unchi torte su SUPER! ne daju bonicu dok ne podelim drugima....ali da znas
 
Drage moje
evo iscitavam recepte i kako sam pocetnik imam i pocetnicko pitanje: :lol:

u dosta torti ima da se fil sprema tako sto se kuva na pari ...kako se to radi, jel treba da se kupi neka posebna serpa ili? i koliko dugo se kuva (to nigde ne pise pa pretpostavljam da je to nesto sto mora da se zna:rumenko:
 
Može da se kupi posebna šerpa, tj. lonče za kuvanje mleka sa duplim dnom. Ono što pišti da mleko ne pokipi. A ko nema lonče, naspe vode u veću šerpu, ili ja sam sipala u tiganj, pa u tu vodu staviš manju šerpu u kojoj su ti žumanca i šećer. Kuvaš dok se ne poznaje trag varjače po dnu šerpe. Onda je gotovo. Treća opcija ti je ako imaš mikrotalasnu, staviš to u mikrotalasnu, i za par minuta, gotov fil.

Ako treba detaljnije, pitaj. :D
 
Može da se kupi posebna šerpa, tj. lonče za kuvanje mleka sa duplim dnom. Ono što pišti da mleko ne pokipi. A ko nema lonče, naspe vode u veću šerpu, ili ja sam sipala u tiganj, pa u tu vodu staviš manju šerpu u kojoj su ti žumanca i šećer. Kuvaš dok se ne poznaje trag varjače po dnu šerpe. Onda je gotovo. Treća opcija ti je ako imaš mikrotalasnu, staviš to u mikrotalasnu, i za par minuta, gotov fil.

Ako treba detaljnije, pitaj. :D

Zadovoljna domacice hvala mnogo! jos samo ovo:Kuvaš dok se ne poznaje trag varjače po dnu šerpe, ovo bas ne razumem:rumenko:
 

Back
Top