Tolkinov svet

:hahaha:

1916864_977404862330409_6101448174880353231_n.jpg
 
Ja se nisam baio na citanje knjiga previse. Vise sam procitao hronologiju dogadjaja (da kazem istoriju)

Inace sam veliki rasista po ovom pitanju :lol:

dvorfove mrzim jer jbt kako mozes patuljka da gotivis? mali,jedni sa tim malecnim nozicama, fuuuj
elfovi su metroseksualci i uobrazeni
ljudi. pa ljudi, pohlepni,licemerni i samozivi.
orkovi su zakon. majndles banda koja koristi sirovu silu. bez preteranog razmisljanja i palamudjenja :cool:



ovaj jebbe keve! :hahaha1:

pogotovo od dela 3:45. upisah se!
"wait, is that brian cranston? "

995335_807963045996451_5816800038801792920_n.jpg

Jedan glas za tvoje viđenje Orka samo što mi ne deluju majndles. Barem ovaj u prvom planu. :lol:
 
Što se tiče ovih extended videa, skoro sam gledao sve na netu, toliko su mi nedostajale neke scene u The Battle of the Five Armies (poput borbe vilenjaka i patuljaka, koja je apsolutno izbačena iz filma). A gledao sam i petočasovnu kompilaciju svih behind the scenes videa iz drugog dijela.

Što se tiče samo trilogije, iako je više rastegnuta of TLotR trilogije, dopala mi se. Prošle nedjelje sam imao vremena da pogledam cijelu trilogiju The Hobbit i imam samo jednu veliku zamjerku po pitanju dijaloga. Naime, svi komični elementi filma su zasnovani na činjenici da replike ne odgovaraju periodu u kom je radnja smještena (patuljci zakopavaju blago u špilji i govore "We're making a long term deposit", Balin u extended sceni trećeg dijela juri po ledu i ubija Orkove i govori "I'm too old for this...". To su reference koje prema mom mišljenju ne pripadaju Tolkinovom svijetu i upropastili su mu dobar dio filma. Takođe, dijelom mi je išla na živce očigledna i isforsirana romansa Kilija i Tauriel ali je snaga Tranduila bila više nego dovoljna da ih iskupi za to :D
 
Što se tiče ovih extended videa, skoro sam gledao sve na netu, toliko su mi nedostajale neke scene u The Battle of the Five Armies (poput borbe vilenjaka i patuljaka, koja je apsolutno izbačena iz filma). A gledao sam i petočasovnu kompilaciju svih behind the scenes videa iz drugog dijela.

Što se tiče samo trilogije, iako je više rastegnuta of TLotR trilogije, dopala mi se. Prošle nedjelje sam imao vremena da pogledam cijelu trilogiju The Hobbit i imam samo jednu veliku zamjerku po pitanju dijaloga. Naime, svi komični elementi filma su zasnovani na činjenici da replike ne odgovaraju periodu u kom je radnja smještena (patuljci zakopavaju blago u špilji i govore "We're making a long term deposit", Balin u extended sceni trećeg dijela juri po ledu i ubija Orkove i govori "I'm too old for this...". To su reference koje prema mom mišljenju ne pripadaju Tolkinovom svijetu i upropastili su mu dobar dio filma. Takođe, dijelom mi je išla na živce očigledna i isforsirana romansa Kilija i Tauriel ali je snaga Tranduila bila više nego dovoljna da ih iskupi za to :D

ove zamerke sto si naveo jesu produkt ussranog holivuda.
i sve te "fore" ubijaju 100% holivudskih filmova... :kafa:
 
Benedikt je zapravo izuzetan glumac, bez obzira na izgled ili ogromnu grupu pratilaca koji ga smatraju sex ikonom. Njegove sposobnosti od Šerloka do The Imitation Game su vrhunske. Jedini izuzetak njegovim glumačkim postignućima je izbor da glumi u Dr Strange, što je loš film sam po sebi, koji se grebe na slavu glavnog glumca. Ali Benedikt ima sposobnost da koristi lice, ruke, glas u takvoj harmoniji i uvjerljivo predstavi likove da je očigledno da je talentovan glumac.
 

Back
Top