Tko je ŽENA iz otkrivenja koja u porodjajnim mukama radja?

srce jesam:confused::P

a proganja zenu koja je rodila mushko,odnosno istu onu iz 1. stiha

pishe da se pokazao znak na nebu kad je trebala da rodi isusa,a ne da je ona na nebu

na nebu je bog i andjeli,a satana je zbachen na zemlju chim je razapeo isusa

nema satane na nebu

:cmok::cmok2::heart::heart:

aj citaj malo bolje znak veliki pokaza se na nebu: žena, obučena u sunce, i mjesec pod nogama njezinim, i na glavi njezinoj vijenac od dvanaest zvijezda.

Jovan vidi na nebu SIMBOLICNU zenu u viziji.. nebesku Bozju organizaciju...
 
ja tumachim pismo,jer tada nisu drugachije mogli da shvate da chovek moze da razmishlja po telu i po duhu

mozesh da objashnjavash na vishe nachina zashto um robuje telu,strahovima i egoizmu

interesantno je da je to u bibliji pisalo mnogo pre savremene medicine i njenih objashnjenja

:D

:cmok::cmok2::heart:

eseni su postoja pre i posle hrista...i nisu bili okultisti...al nisam bio rodjen pa sta znam ja

um robuje strahu od snakcije...kao prirodnom zakonu akcije i reakcije...svako dobro delo nece proci nekaznjeno :lol:

svaki je covek proizvod svoga vremena...iskljucimo li geografske razlike...univrzalni kljuc stoji
 
aj citaj malo bolje znak veliki pokaza se na nebu: žena, obučena u sunce, i mjesec pod nogama njezinim, i na glavi njezinoj vijenac od dvanaest zvijezda.

Jovan vidi na nebu SIMBOLICNU zenu u viziji.. nebesku Bozju organizaciju...

pa 12 plemena izraeljevih

pazi znak na nebu je zato shto celu prichu o crkvi i radjanju mesije i satani koja ga juri,ljudi nisu mogli tad da znaju

znak na nebu znachi da bog i andjeli vide te dogadjaje,a crkva nije na nebu,na nebu su andjeli i bog,pa kasnije i isus

kad je zbachen djavo na zemlju on je i dalje proganja,znachi da je i ona na zemlji

takav je tad bio nachin izrazavanja

:cmok::cmok2::heart:
 
eseni su postoja pre i posle hrista...i nisu bili okultisti...al nisam bio rodjen pa sta znam ja

um robuje strahu od snakcije...kao prirodnom zakonu akcije i reakcije...svako dobro delo nece proci nekaznjeno :lol:

svaki je covek proizvod svoga vremena...iskljucimo li geografske razlike...univrzalni kljuc stoji

recimo da nam je um slobodan,onda bi reshili sve probleme tako da telo ne bi vishe ni bilo ugrozeno

ali mi gubimo vreme na telesne probleme pojedinca i zato nam problemi ostaju i um je i dalje rob

zato je ljubav jedini nachin da se izdignemo iz individualnosti,reshimo zajednichke probleme i posle bi manje razmishljali telesno i pravili probleme jedni drugima

e sad ako razumesh onda svaka chast

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
recimo da nam je um slobodan,onda bi reshili sve probleme tako da telo ne bi vishe ni bilo ugrozeno

ali mi gubimo vreme na telesne probleme pojedinca i zato nam problemi ostaju i um je i dalje rob

zato je ljubav jedini nachin da se izdignemo iz individualnosti,reshimo zajednichke probleme i posle bi manje razmishljali telesno i pravili probleme jedni drugima

e sad ako razumesh onda svaka chast

:hahaha::hahaha::hahaha:

i tako meni smislov...na lep nacin rece...da odhebem :neutral:
 
zasto bi duh sveti pisao u metaforama ?

drugim rijecima,
kako znate da i Sestodnev nije metafora?

cemu dvostruka pravila ?
kako znate kada se u Bibliji koristi metafora, a kada ne ?

hvala

da bi samo oni kojima Bog daje sveti duh mogli ispravno protumaciti :) :heart:

Biblija se ne tumaci intelektualno nego uz pomoc svetog duha..

Zna se sta je parabola sta ne ko temeljno izucava sveto pismo...
 
meni i dalje niko ne odgovara na pitanja...
sta vas je straah???
kako cete Zazijavalu, caliburnu ili ne daj boze endonucleasu odgovorit ako meni ne mozete??
:eek:

metafore su zbog toga da ne bi ispalo da je biblija obichna knjiga, nego morash da provedesh vishe vremena u izuchavanju

a i napravljeno je da se vremenom sve vishe zna,jer kako se razvija svet i ljubav,tako se i vishe razume

zamisli da je pisalo sve bukvalno,onda ne bi ni postojala istorija,shto znachi ne bi ni imali iskustva shta je sve pogreshno

ovako imamo ne samo bibliju,nego i dokaze da chovek bez boga-ljubavi neprestano proizvodi sam sebi probleme,jer se oslanja samo na sebe

imash primer komunizma,koji je pochivao na hrishcjanstvu po idejama,ali je umesto boga imao oslonac u choveku

dosta za danas:lol::lol::lol:

:cmok::cmok2::heart::heart:
 

Back
Top