The Elder Scrolls IV - Oblivion

No_name:
Nisam to rekao.ja nisam ni igrao Morrowind nego mu kazem da Oblivion nije glupost a evo sacu da naruchim taj Morrowind bash da vidim kakav je igra....
Nemoj samo da se razocaras, makar sto se grafike tiche.
Slazem se sa ljudima, Oblivion me POTPUNO RAZOCARAO.
Prvo imas taj glupavi inventory sistem koji uje radjen iskljucivo za pad tj. za x-box kontrole.nisu se potrudili ni da promene ovakve stvari.
Drugo, u inventory-ju nemas sredjivanje stvari kao u Morrowindu.
A sto se grafike tice zbog ovoga je OBLIVION promasaj u odnosu na Morrowind:
U Oblivionu ne mozes pomerati svece i lampe i tako se igrati sa osvatljenjem!!!
Ne interesuje me, koliko god da hvale grafiku...ovo je neoprostivo.Dzaba sva ta fancy grafika i pixel shaderi 3.0 kada nemas ni 10% slobode kao u Morrowindu!

Evo jedan licni podatak:
Igrenje Obliviona - 1.5 mesec (2-3 sata po seansi)
Igranje Morrowinda- 9 meseci (3-4 sata po seansi)
 
Jao bre ljudi, znate kad cu ja moci da igram Oblivion, nikad... imam 1.5 procesor, 1280 Mb RAM (da, nije 128, vec 1280) a sad graficka, neka G-force od 64 mb... maticna ploca koja verovatno ne moze da podrzi neku extra graficku, hard disk pun virusa, i par stotina evra manje za bolji komp ;)

A sto se tice sta je bolje izmedju Obliviona i Morrowinda... Neko je spomenuo da je Oblivion pravljen za tipicnog Amerikanca, to je izgleda tacno, te strelica su NEVEROVATNA glupost, a i kad su ti vec dali konja, zasto da se teleportujes!? I teleportovanje je 2. najgluplja stvar u igrici... u Morrowindu si morao mnogo da pesacis, ali je igrica extra i ne padne ti toliko tesko, cak je i bolji osecaj kad vidis koliko je nesto udaljeno u stvari, ili odbijes posao koji je negde u pizdi materini.... to je dusa rpg-a, a ne ovo sa teleportovanjem.

Onda, Morrowind je imao dusu, znate, sve je uradjeno extra, kao pravi svet, nista ne izgleda kao namesteno... za Oblivion ne znam, nisam ga nikad ni igrao, ali ako su toliku paznju posvetili grafici i takvim stvarima, igrica i pored grafike i svih onih tekstova izgovorenih, moze da izgleda prazno....

Toliko od mene, postovacu ponovo kad budem igrao Oblivion (otprilike cu moci kad izadje Elder Scrolls IX....)
 
El Muerte:
Morrowind sam igrao sa radeon 9000 , a Oblivion sam igrao sa X 800 :)
Mada postoji opcija da se Pixel Shaderi skinu...pogledaj na google-u oblivion forumi itd.
Skines to i igra LETI na slabijim karticama :)
Ok hvala, ali ja sam pitao Markocu, jer se i on zali na graficku! Inace hvala ti za ovo sto si mi rekao ali nisam mogao da nadjem nigde :evil: :evil: . Da li neko zna kako da iskljucim shadere?
 
e ljudi sam sam presao oblivion(donekle)main quest-sam presao odavno-tj. preaso sam oko106questova!(inace ima ih 240 ili 214) e sad imam problempreso dam sve ''vaznije questove kao -arenu,dark braderhod,guild i hrpu drugih sitnijih. mage guild nisam jel imam marksman(strelca) heroja 19 level pa me iskreno mrzi prelaziti mage questove.e sad moj problem:
1.kod thif guilda sam naisao na bug preaso sam sve questove kod onog crnog thifa armanda* i on me unapredio u bandita a zatim rekao da moram u brumi potraziti drugog nalogodavca Skrivu'(onu zenu macku)ona mi je ponudila 1quest ali ja sam ga odbio posto sam imao druge planove na umu...i sad kada nemam sta radit ona nece da mi da quest???ali na mapi-questu mi se pokaze da trebam ici ali kad dodjem do te osobe(mislim da je isto neka -zena)macka nemam nikakav izbor za pricu!takodje u questu mi pise da moram da odem da potrazim skrivu* da mi da quest-ali kao sto rekoh ona me ne ferma ni 5%?(inace ukrao sam robu u vrednosti do 200G ali to mi nista ne pomaze ovo je neki bag 100% nism trebao odbit quest da li neko ima resenje?
 
Moze da radi koliko 'oce...
Drvece je totalno zeleno, bez lisca... Ne daj Boze da ukljucis grass effect ili bilo sta drugo sto je pravljeno samo od Shadera.... SVE JE JEBENO ZELENO :D

Kada vidis kako igra izgleda na full details 1280x1024 ima da se usere* :D (Sa Pixel Shaderima naravno)
 
ako ti je beo ekran skini ove stvari i sledi upustvo i radice ti:
The latest download links:

Oblivion .exe files that fixes the menu crash,
Needed in order to work.

http://www.megaupload.com/?d=ZHK3GR7X

Shaders converted shaders to work on older gfx cards.
Download a new shaderpackage001.sdp, and replace your <Oblivion>\Data\Shaders\shaderpackage001.sdp with it.

http://games.build-a.com/oblivion/shaderpackage001.sdp

Asp's loader program fixes some problems and crashes (particularily the crash when exiting video option) (Current version 0.11t2)

http://www.oldblivion.com/test/oldblivion_0.11t2.zip

Excors fancy water shader package to get rid of that purple water!

http://games.build-a.com/oblivion/watertexture.zip

Also if you want it, you can grab the INI which is provided by Atomizer to provide optimal image quality HERE:

http://atomizer.sux2b.us/screenshots/oblivion/gf4ti/Oblivion.ini
--------------------------------------------------------------------------------
**INSTRUCTIONS**

Download the fixed .exe file and place it in the Game directory,
c:\program files\Bethsda softworks\oblivion,
Make a backup copy of your original .exe file before you overwrite it, (May save a re-install)

-Download the shaderpackage001.sdp file and replace your <Oblivion>\Data\Shaders\shaderpackage001.sdp with it.

-The water package must be extracted into your Oblivion\Data directory. This will create the proper folder path which is Data\Textures\water\water00.dds.

-Finally run oldblivion loader program which can be extracted anywhere and run.

When you want to run the game run the Oldblivion loader instead,
Of running the Oblivion.exe file.
Even though you are running Oldblivion you still MUST have the
oblivion .exe fix.
 
Friend pocni da zapisujes malo shta treba da radis.

Sve ti je receno kad skupis glow onda moras da dodjes u odredjeno vreme u sumrak ili zoru 5-7 ili 17-19 h.

Jednostavno pridjes spomeniku, eventualno kliknes i to je to.

Posle toga ubijas malo vampire he, he, he...
 
To je jedan od zajebanijih. Ja sam se tu vrteo jedno 5 puta zbog glupog tepiha.

Znaci pricas sa svima.

Nadjesh ove tri stvari.

- u sobi one zenske su cetkice i slike i slicno

- u zapadnom tornju je takodje sakrivena oprema za slikanje i neka prefarbana slika

- i na kraju tu je i mrlja od boje na glupom tepihu desno od kontese u trpezariji

I onda optuzis onu zensku i to je to.
 
Иди у било који град... Мада је Bravil најјаче место где ћеш наћи Аргонијанце...
То су ти они гуштери...
Ако не знас како изгледају, стартуј new game и направи лика те расе.... И видећеш како изгледају...
Онда узмеш бодеж који ти је дала вештица, убодеш аргонијанца и вратиш се код веце....
Piece of cake...

argonianmale.jpg
 

Back
Top