the 69 eyes

Blessed be je njihov najnajnajnajnajbolji album...nikada vise nece uspeti da naprave tako nesto...posle dolazi Paris kills meksi i sladunjaviji....ostale stvari ne morate da slusate....mozda jos po koju stvar sa Wasting the dawn (Wasting the dawn,Next stop paradise,American dream,Hand of god)....

*Da naglasim post racunajte za ozbilnjno iskljucivo ako volite gothic rock...a ako volite neki sleazy `80 glam,punk/rock...slusajte starije radove,devils i ovaj novi shitcom (moja kovanica za komercijalno sranje)
 
posle preslusavanja svih albuma ovog benda,zakljucak je da je to najneoriginalniji bend koji sam cuo u zadnjih par godina...osim sto lice na otrcanu verziju Sisters of Mercy,na trenutke podsecaju na HIM,dok stariji radovi lice na tribute to Type o Negative,jedino dobro(opet,ne originalno) sto ovaj bend ima da ponudi je Blessed be...zadnja dva albuma mozda fino posluze za potpalu,probajte...
 
Fency_Killer:
posle preslusavanja svih albuma ovog benda,zakljucak je da je to najneoriginalniji bend koji sam cuo u zadnjih par godina...osim sto lice na otrcanu verziju Sisters of Mercy,na trenutke podsecaju na HIM,dok stariji radovi lice na tribute to Type o Negative,jedino dobro(opet,ne originalno) sto ovaj bend ima da ponudi je Blessed be...zadnja dva albuma mozda fino posluze za potpalu,probajte...
Dragi,mogu da potpishem da si upravo TI na jednoj temi preporuchio album Angels.
 
znao sam da ce neko to napisati...preporucio sam onima koji vole rock muziku osamdesetih,sto ne mora da ukljucuje i mene kao ljubitelja,zar ne?evo,preporucujem i Devils,ko voli dobru melodicnu rock muziku iz osamdesetih...
poenta pljuvacine je da su pali jako nisko...ali kada neko napravi dva losa albuma zaredom,onda nista bolje ni nezasluzuje...
 
Fency_Killer:
posle preslusavanja svih albuma ovog benda,zakljucak je da je to najneoriginalniji bend koji sam cuo u zadnjih par godina...osim sto lice na otrcanu verziju Sisters of Mercy,na trenutke podsecaju na HIM,dok stariji radovi lice na tribute to Type o Negative,jedino dobro(opet,ne originalno) sto ovaj bend ima da ponudi je Blessed be...zadnja dva albuma mozda fino posluze za potpalu,probajte...

Ne moze svako biti originalan... Mozda im vise odgovara da budu takvi kakvi jesu sada. Ali meni je to za sad nebitno,ne zelim da me to sputava u slusanju njihovih pesama od kojih sam u poslednje vreme nekako cudno zavisna. Iako sam svesna da je sve to istina. Sto se tice ovog za poslednja dva albuma, jeste da su losi, ali u odnosu na "Blessed be...",recimo. Ali oni su samo odradjeni u drugacijem stilu, koji se meni dopada samo za nijansu manje od onog gothic rocka. Naravno, o ukusima ne treba raspravljati.

AngelOnYourShoulder:
Blessed be je njihov najnajnajnajnajbolji album...nikada vise nece uspeti da naprave tako nesto...posle dolazi Paris kills meksi i sladunjaviji....ostale stvari ne morate da slusate....mozda jos po koju stvar sa Wasting the dawn (Wasting the dawn,Next stop paradise,American dream,Hand of god)....

*Da naglasim post racunajte za ozbilnjno iskljucivo ako volite gothic rock...a ako volite neki sleazy `80 glam,punk/rock...slusajte starije radove,devils i ovaj novi shitcom (moja kovanica za komercijalno sranje)

Potpuno se slazem sa izborom. Osim sto, kao sto rekoh, ja volim i poneku stvar sa ovih novih albuma (Devils, Feel Berlin, Lost Boys, Los Angeles, Ghost i mozda jos poneke). Ali sta da radimo, svako vreme ima svoju muziku, pa tako i danasnja muzika nije kao ona iz 80-tih, recimo. Dosta starijih bendova se malo ili vise promenilo ili komercijalizovalo. A ako zivis u ovom vremenu, tesko je istupiti daleko ispred ostalih po kvalitetu i biti druga npr. Nirvana (mislim na popularnost i kvalitet pesama). Ali zaista ne volim i izbegavam da razmisljam o tome, iako je to, priznajem, nesto s cim se treba suociti. Nekako vise volim da ih slusam, nego da razmisljam jesu li se prodali ili nisu, trebam li da ih slusam ili ne. Previse pitanja. Ima vremena, razmisljacu o njima kada budem starija, zrelija i iskusnija sto se tice muzike. Jednom kada budem zaista imala prava da raspravljam o tome.


Naravno, ovo je samo moje misljenje. Ne morate se sloziti s njim ako necete...
 
Hmmm... Ne zvuce lose... Kada ih slusam ne teraju me da razmisljam.
Prva stvar koju sam od njih cuo je "Sister Of Charity". To me navelo da nabavim i preslusam album "Devils" sa kog' me odusevila "Lost Boys", a izdvojio bih i "Feel Berlin", "Beneath The Blue" i "Hevioso". Pesme sa ovog poslednjeg njihovog albuma mi zvuce isto. Mozda mi se "Never Say Die" najvise svidja. Ranije radove nisam imao priliku da preslusam ali "The Chair" mi je za sada pored "Lost Boys" najomiljenija.
 
Veshtica_sa_Meseca:
Preslusaj, neces se pokajati...:)

Nadam se da cu uspeti do kraja leta... ;)
Ove godine bas ima dosta toga novog (Tristania, Battlelore, Rhapsody Of Fire, Krypteria, Symphony X, Paradise Lost, Within Temptation, Therion, After Forever, Dark Moor, ....)
Nego, ako pratis gothic rock, daj navedi nesto nalik njima (The 69 Eyes) sto ti se svidja. Vise sam orijentisan ka Symphonic metalu i sl. Mozes preko PP da ne kvarimo temu.
 
Od njih znam samo 5 pesama - Lay Your Arms Down Girl, Turbobitch, Still Waters Run Deep, Devils i Perfect Skin...
i najviše mi se sviđa Still Waters Run Deep, umela sam danima da se drogiram njom
 
Yeeaaaahhh... 8)

Still Waters Run Deep

Everytime I hear you breathe
In the still night next to me
And your innocent heart to beat
I feel so complete
Just let me listen
to you gentle breathe
No words do we need
Let your innocent heart speak
Still waters run deep

[chorus]
What you say
what you do
You do it all for me and you
What I do/What I say
I do it all to be this way

Everytime I hear you breathe
In the still night next to me
And your innocent heart to beat
I feel so complete
Just move a little
bit closer to me
No words do we need
Let your innocent heart speak
Still waters run deep

[chorus]

Ponekad se zapitam zasto toliko volim ovu pesmu...
 
Fency_Killer:
a jel neko provalio da su Lost Boys i Never say die maltene iste pesme...jbg,izgleda da gde god Bam Margera umesa prste sve podje po zlu...
da,jedva se po koja nota razlikuje...ali mi se vise svidja lost boys..jyrkijev glas i to:lol:
a inace volim pesme tipa gothic girl,perfect skin,devils,dance d' amour,stigmata,Christina death,pa i never say die:D
 
Evo malo Ajza od mene...


18536.png


60425.png


Jyrki_and_Timo--large-msg-118326200261.jpg



Hihhi... 8)
 
Fency_Killer:
samo mi nije jasno odakle im hrabrost da snime pesmu kao sto je Brandon Lee...

Zasto?
Kad su mogli da daju "tribjut" Jim Morrisonu u Wasting the Dawn, zasto se onda ne bi setili i Brandon Lee-ja?
Verujem da je Eric Draven kultna ikona mnogih iz Goth sveta, pa ne vidim razlog zasto ne bi neku pesmu posvetili njemu tj. liku koji je ga je odglumio (na zalost, ne do kraja). Da je takvu pesmu odradila recimo Britney Spears pa da te razumem. Cak mislim da The 69 Eyes zale sto nisu sudelovali u soundtracku filma.
 
Hmmm... Sta mislite s kojim scenama bi se slagale njihove gothic rock pesme?... Mada znam da je to nemoguce, jer je "Vrana" snimljena '94, a tad su oni potpuno drugacije zvucali...

Mozda neka zesca pesma uz ono trcanje i skakanje po krovovima (Next Stop's Paradise) ili neka slabija za one scene kad seta po gradu i priseca se svega (Stolen Season, recimo)...

Al' imam bujnu mastu...
 

Back
Top