Терориста у дипломатској мисији

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Некадашњи заменик шефа Мисије БиХ при Уједињеним нацијама Сафет Абид Ћатовић је у рату, као Абу Ма’али, командовао одредом „Ел муџахедин“, тврди др Дарко Трифуновић


Алија Изетбеговић, генерал Сакиб Махмуљин, командант трећег корпуса Армије БиХ, Абу Ма,али, Авад Ајман (сдесна на лево)

Од нашег сталног дописника
Бањалука, 7. јула – Командант одреда „Ел муџахедин“ Абу Ма’али је под именом Сафет Абид Ћатовић био заменик шефа Мисије Босне и Херцеговине при Уједињеним нацијама, изјавио је данас у Бањалуци члан Експертског тима за борбу против тероризма и организованог криминала југоисточне Европе др Дарко Трифуновић. Он је, иначе, од 2000. до 2002. године био први секретар Мисије БиХ при Уједињеним нацијама. Због раскринкавања веза ратних и послератних босанскохерцеговачких дипломата у Америци са међународним терористичким организацијама Трифуновић је, што је потврдио и суд, мимо важећих прописа добио је отказ.

„Када сам први пут видео снимак на којем се, поред бившег председавајућег Председништва БиХ Алије Изетбеговића, јасно види Абу Ма’али, схватио сам да је он, под именом Сафет Абид Ћатовић, радио као заменик шефа Мисије БиХ при Уједињеним нацијама. Абу Ма’али је БиХ напустио 1999. године, под наводним притиском америчке администрације. После свега, уверен сам да иза Абу Ма’алија стоје одређени кругови у америчкој администрацији“, казао је Трифуновић, професор на београдском Факултету за безбедност

Он је додао да је командант одреда „Ел муџахедин“, осим наведених, користио и следеће имена: Абдул Кадер Моктари, Хамид бин Абдулах, Халид Ћатић и Сенад Абид Ћатовић. Пасош БиХ добио је у босанскохерцеговачкој амбасади у Бечу 1995. године. Према извештају Агенције за истраживање и документацију из децембра 2001. године, Абу Ма’али је после депортације најмање три пута долазио у БиХ.

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Terorista-u-diplomatskoj-misiji.sr.html
 

Back
Top