Rusija šahovskog velemajstora Kasparova stavila na listu ekstremista i terorista

По својој русофобији расистичком односу према Русији. Друго, он заговара хитлеровску геополитику продора на Исток, Дранг Нацх Остен. ;)
Uh koga interesuje Rusija u svijetu i Rusi, nikog a pogotovo ne Njemce. Np Rusija je klasicnih prmjer fasisticku drzave gdje se politicki suparnici ubijaju ili im se zabranjuje da ucestvuju u izborima.
Fasizam je drustvo gdje centralna vast sve odredjuje kao u Rusiji np.
Fašizam isto kaže da je moj narod bolji od ostalih i da me vezuju dužnosti isključivo prema njemu. Moj narod je jedino važno na svetu i nikada ne bih smeo da stavljam interese neke druge grupe ljudi ili nekog pojedinca iznad interesa mog naroda, bez obzira na okolnosti, zvuci li ti ovo poznato 🙂. Orbanovi govori o ne mijesanju sa ostalim rasama su fasisticki . Solc nikakve veze nema sa ovim niti je Njemacka autokratija.
 
Uh koga interesuje Rusija u svijetu i Rusi, nikog a pogotovo ne Njemce
Толико их ,,не интересује" да су сва своја средства, ресурсе, економију, подредили рату са Украјином против Русије. Зато се и буне пољопривредници по Немачкој и по ЕУ јер се све паре шаљу за тај рат, уместо да се улаже у домаћу привреду у пољопривреду.
Толико о томе како их ,,не интересује" Русија, шта би било да их интересује. :lol:

Np Rusija je klasicnih prmjer fasisticku drzave gdje se politicki suparnici ubijaju ili im se zabranjuje da ucestvuju u izborima.
Русија везе нема са фашизмом.
Fasizam je drustvo gdje centralna vast sve odredjuje kao u Rusiji np.
Наведи пример тога да у Русији централна власт одређује све као у тоталитарним државама.
Fašizam isto kaže da je moj narod bolji od ostalih i da me vezuju dužnosti isključivo prema njemu. Moj narod je jedino važno na svetu i nikada ne bih smeo da stavljam interese neke druge grupe ljudi ili nekog pojedinca iznad interesa mog naroda, bez obzira na okolnosti, zvuci li ti ovo poznato
И Стаљин је величао Руски Народ и говорио да се Совјетском Народу морају подредити сви лични интереси.
Јел и он био ,,фашиста"??

Елем, Руска Држава промовише здраво руско родољубље, а не етношовинизам где су Руси нека ,,виша раса". Русија не промовише такве идеје, напротив, Русија велича Руски Народ и шири Руско Родољубље, што је и природно, али поштује и уважава све друге народе, културе, религије, итд. Па муслимани Русије су јој исто верни као и Православни Руси.
Тако да ти је теза небулозна.

Иначе, идеје о Русима као ,,вишој раси" а не-Русима као ,,скакавцима" и ,, бубашвабама" баштимио је покојни Наваљни, кога је Запад прогласио жртвом Путиновог терора.

Solc nikakve veze nema sa ovim niti je Njemacka autokratija.
Тачно, Немачка је америчка прћија.
 
Толико их ,,не интересује" да су сва своја средства, ресурсе, економију, подредили рату са Украјином против Русије. Зато се и буне пољопривредници по Немачкој и по ЕУ јер се све паре шаљу за тај рат, уместо да се улаже у домаћу привреду у пољопривреду.
Толико о томе како их ,,не интересује" Русија, шта би било да их интересује. :lol:
Podredili su jer im gori ispred vrata i kasno suse sjetili veoma naivno od Njemacka , Ukrajina je za postovanje granica vratila Rusiji sve nuklearno oruzje i opet im Ruse gradove i napadaju. Ugovor sa Rusima ne znaci nista.
 
Ubistvo Navalnija i ubijanje svih koji kritikuje Putina oko 50 novinara da ne govorim o politicarima kakvi dokazi ti jos trebaju?
Прво мораш да докажеш да је неко убио Наваљног.

А друго, тај лик ти је школски пример расисте и неонацисте. ;)
 
Covjek pobio milijune ljudi sto gladju sto mucenjem u Gulagu, kad ljudima oduzmes hranu sta ce drugo nego pomrijeti i to najvecim dijelom Ukrajinci , kako bi ga ti nazvao? ,
Западна пропаганда из пера Роберта Конквиста, више пута оспорена и оборена.

Draza Mihajlovic je isto cisti primer fasiste.
Глупост. То чак ни најзадртији титоистички историчари нису тврдили.
 
Западна пропаганда из пера Роберта Конквиста, више пута оспорена и оборена.


Глупост. То чак ни најзадртији титоистички историчари нису тврдили.
Boze sacuvaj sta je osporeno i oboreno da nisu umirali od gladi?

Ovo je upravo Draza Mihajlovic ako si upoznat Velika Srbija itd.

fašizam kaže da je moj narod bolji od ostalih i da me vezuju dužnosti isključivo prema njemu. Moj narod je jedino važno na svetu i nikada ne bih smeo da stavljam interese neke druge grupe ljudi ili nekog pojedinca iznad interesa mog naroda, bez obzira na okolnosti.
 
Da Staljin ih je ubijao gladju tj vise godisnjim mucenjem.
Cudno da su mnogi fasisticki pokreti inspirisani Duginovom ideologijom?

Iako Dugin negira bilo kakvu povezanost sa fašizmom ili krajnje desnim nacionalizmom, on priznaje da u populističkim pokretima kao što su italijanska Liga i Pokret pet zvezdica vidi realizaciju svog političkog programa. Pređašnju italijansku vladu kojoj je na čelu bio Mateo Salvini nazivao je „prvim konkretnim izrazom” njegove takozvane „četvrte političke teorije”
Фашизам и нацизам су идеологије "трећег пута" негде између капитализма и социјализма.То значи да ове идеологије узимају елементе из врло широког спектра других идеологија, често и међусобно неспојивих и са левице и са деснице.
 
fašizam kaže da je moj narod bolji od ostalih i da me vezuju dužnosti isključivo prema njemu. Moj narod je jedino važno na svetu i nikada ne bih smeo da stavljam interese neke druge grupe ljudi ili nekog pojedinca iznad interesa mog naroda, bez obzira na okolnosti.
То није фашизам, већ једно од оправдања фашизма.Фашизам је стапање и међусобно преплитање политичке моћи и крупног капитала, у циљу хомогенизације и освајања нових тржишта, територија и ресурса, ради даље капиталистичке експанзије.

Нешто најближе фашизму је НАТО, јер ту постоји срастање политичке моћи и крупног капитала у виду војно-индустријског комплекса.
 
Staljin je prvo saradjivao sa Hitlerom i nije samo Staljin ratovao protiv Hitlera, da mu zapad nije davao oruzje pitanje je da li bi Hitlera istjerao iz Rusije.
Сви су прво сарађивали са Хитлером, нико није трчао у рат против Вермахта и СС.
 
po ruskim zakonima si automatski ekstremista ako se u nečemu ne slažeš sa kgb barabom
normalno , ti sve znas , kako i koji su to postupci da se lice odmah stavi ,,,
jel da?
ili , postoje zakonske norme i regularni postupci , da za one koji i vrse subverzivne akcije protiv drzave , mogu biti i postavljeni i proglaseni da su neprijatelji Rusije
 
I šta s tim? Neki kažu da je rođen u Ukrajini, a drugi da je rođen u Americi. Rusije ni tu nigde nema, a inače to je jedinka. Niko ne kaže da tamo uopšte nema inteligentnih ljudi, samo što su uglavnom pobegli odatle. I taj genije kojeg pominješ je živeo u Americi, a i danas Kasparov.

Taj matematičar je trebao da se bavi svojim poslom da ne bi završio u ludari.

Genije u jednoj oblasti može biti debil u drugoj.
Fišer je umeo samo da igra šah. U svim drugim oblastima ( ubrajam tu i žene) nije se snalazio.
Kada su mu ponudili šestocifreni iznos za reklamiranje žileta
on je odbio uz objašnjenje: Ne mogu, ja koristim aparat za brijanje.
 

Back
Top