TEMA ZA SVE I SVASTA

Jel' čita neko od vas koliko puta je napisano "ima li ključeva"
pa vidite da ih nema samo smarate
spor mi je internet pa moram 1000 puta učitavat nove stranice na kojima se glupirate
imate drugih tema na kojima možete isprazniti svoj talenat
 
Pa bre nađite drugi sajt za ključeve kad su "ovi" digli ruke od nas korisnika što im pravimo traffic i rejting sajta... Ja lično znam da par puta nisam mogao da pristupim ovom sajtu kada su menjane zakrpe na digiju, valjda je padao od preopterećenosti što je ustvari plus za krstaricu, a ako im ovako odgovara neka svako gugla i nađe sebi odgovarajući sajt za razmenu mišljenja, uputstva, ključeve i ostalo oko satelitske televizije... Forum krstarice koristite za druge stvari, a za sat tv - ćao!!!!
:rtfm:
 
Golub brži od interneta 14.09.2009

JOHANEZBURG - Jedna južnoafrička kompanija dokazala je da je prenos podataka uz pomoć goluba pismonoše brži nego internetom, koji u toj državi veoma teško funkcioniše.
Dostupnost i brzina interneta u Južnoj Africi je ispod svakog nivoa zbog nedovoljne raširenosti frekvencijskog područja, a cene usluge su prilično visoke. Da bi ponizila najvećeg internet provajdera u zemlji Telkom, kompanija Anlimitid IT je po dresiranom golubu pismonoši poslala disketu vezanu za nogu iz grada Pitermaritsburga do obalnog grada Durbana.
Golub Vinston je razdaljinu od 80 kilometara preleteo za jedan sat i osam minuta i uredno isporučio pošiljku. Za to vreme, Telkomova internet veza skinula je tek četiri odsto podataka.
"Sada su se svi uverili da živimo u srednjem informacionom veku. Jedini što može da nas spasi je činjenica da se ovde naredne godine održava svetsko prvenstvo u fudbalu i do tada će, nadamo se, internet veze morati da se usklade sa svetskim standardima", rekao je predstavnik kompanje Anlimitid IT.
 
Imam Kopernikus risiver yDCIP.
Imam 71 godinu starosti.
Imam i pitanje:
Postoji li softver koji bi zamenio instalirani (postojeći), tako da umesto Audio/Video PID imam FEC.
Ovo iz razloga što se u raznim SAT časopisima daju sledeće karakteristike kanala: Freqvencija,Polarizacija,Simbol Rate i FEC. Ja imam sve to ali Video/Audio PID umesto FEC i predstavlja mi teškoću da instaliram neki novi kanal.
Risiver koristim samo za FTA kanale.
Postojeći:
S/W verzija: BOOT R3X 1,19 : 4A303756 D8025934
s/w R3XAEMFXCI P20080F31 : DAF03E1B

Biću zadovoljan ako mi neko sa sigurnošću odgovori dali postoji takav softver?
 
Poslednja izmena:
Imam Kopernikus risiver yDCIP.
Imam 71 godinu starosti.
Imam i pitanje:
Postoji li softver koji bi zamenio instalirani (postojeći), tako da umesto Audio/Video PID imam FEC.
Ovo iz razloga što se u raznim SAT časopisima daju sledeće karakteristike kanala: Freqvencija,Polarizacija,Simbol Rate i FEC. Ja imam sve to ali Video/Audio PID umesto FEC i predstavlja mi teškoću da instaliram neki novi kanal.
Risiver koristim samo za FTA kanale.
Postojeći:
S/W verzija: BOOT R3X 1,19 : 4A303756 D8025934
s/w R3XAEMFXCI P20080F31 : DAF03E1B

Biću zadovoljan ako mi neko sa sigurnošću odgovori dali postoji takav softver?

Poštovani gospodine Žiko39 pozdrav...
Evo ovako...postoji SW sa kojim možete otključati pojedine zaključane kanale, tj DI*I tv, a to se odrađujei tako što se pomoću RS232 kabla uspostavi konekcija sa PC-jem, pa se pokrene program Hyper terminal i onda se preko njega ubaci zadnji SW, lista kanala i kjlučevi. Ne bih vam preporučio da sami to radite (ako nikad niste ), može se desiti da risiver "spržite", već lepo nađite nekoga ovlašćenog servisera da vam to odradi ili pak nekoga ko je to već radio.
P.S. ovo vam pišem jer sa sa tim risiverom radio i menjao mu S/W
 
Poštovani gospodine Žiko39 pozdrav...
Evo ovako...postoji SW sa kojim možete otključati pojedine zaključane kanale, tj DI*I tv, a to se odrađujei tako što se pomoću RS232 kabla uspostavi konekcija sa PC-jem, pa se pokrene program Hyper terminal i onda se preko njega ubaci zadnji SW, lista kanala i kjlučevi. Ne bih vam preporučio da sami to radite (ako nikad niste ), može se desiti da risiver "spržite", već lepo nađite nekoga ovlašćenog servisera da vam to odradi ili pak nekoga ko je to već radio.
P.S. ovo vam pišem jer sa sa tim risiverom radio i menjao mu S/W

Најпре да ти се захвалим juannelle на охрабрујућој информацији.
Како сам разумео, могуће је да са новим S/W опцију Video/Audio PID изменити у FEC. То сигурно нећу ја радити већ сервисер који то зна.
Иначе и даље ћу користити рисивер само за FTA канале тако да ме закључани канали не интересују.
Још једном, хвала на труду juannelle.
 
Најпре да ти се захвалим juannelle на охрабрујућој информацији.
Како сам разумео, могуће је да са новим S/W опцију Video/Audio PID изменити у FEC. То сигурно нећу ја радити већ сервисер који то зна.
Иначе и даље ћу користити рисивер само за FTA канале тако да ме закључани канали не интересују.
Још једном, хвала на труду juannelle.
Poštovanje gosn Žiko...
Pazite ovako, Audio/Video pid i FEC kako vi kažete nisu iste stvari. Svaki kanal ima svoj audio i video pid kako bi se razlikovao od kanala koji se nalazi na istoj frekvenciji ili ti transponderu. Vi i sad možete ući u sistemska podešavanja vašeg risivera i na odrećenom satelitu dodavati i brisati pojedine transpondere a za to vam i netreba novi SW. Ja sam vas razumeo da bi vi hteli nešto više od samih FTA kanala a to se i može odraditi pa zašto onda i ne bi iskoristili tu mogućnost i gledali puno dobrih kanala na 1W.
Pozdrav Juan
 

Back
Top