Telekom Srbija, ili "Radujte se, draga braćo"

E pa ljudi.Svi mi znamo u kakvoj zemlji zivimo i kakve telekomunikacione usluge koristimo.Najveca po meni greska telekoma je uradjena kada je ukinuta tarifa 1 poziv-1 impuls.Jos jedan udar na dzep iovako izmucenog i previse mentalno obolelog od svega sto se desava gradjana SCG.To sto ovaj gore prica da treba da budemo srecni zato sto nam je impuls 0.3644,to nek on okaci macku o rep jer se u vecini vecih telekomunikacionih kompanija(u njih bi trebalo da spada i nas telekom)ne naplacuje lokalni poziv,a internet provajderi imaju besplatne telefonske linije.Koji su kod nas besplatni brojevi osim brojeva od opste ineresa(92,93,94)?Gde je jeftina ugradnja ISDN-a?Gde je ADSL koji se obecava vec par meseci?Svi znamo da 2005 telekom nece izgubiti monopol.Zna se da do sada nista po tom pitanju nije uradjeno.Svi tako isto znamo da telekom jos uvek ima monopol samo zato da bi sto manje ljudi imalo interesa da se prebaci na nekog drugog telekomunikacionog operatera,jer je u toku velika digitalizacija mreze(u kojoj sam,hvala Bogu,i ja obuhvacen).Sta bi se desilo da je odmah po skidanju Slobe izgubio monopol?Priupitajte se.U kojoj je jos telekomunikacionoj kompaniji zabranjen voip?Pa ajde ljudi.Koliko cete jos da nas p*cate posred srede mozga?
 
Evo sta se meni skoro desilo.

Propustio sam da platim racun, odnosno sa bratom sam napravio gresku u koracima i nismo platili. Iskljucili nas, OK. On mi javi tog dana na mob da je iskljuceno i ja odem da platim. Na putu kuci racunam, valjda su ukljucili do sad. Naravno da nisu. Sutradan odem u Telekom, ali avaj, nisam poneo racun, racunam imaju informacioni sistem, uplata je registrovana na njihovom serveru. Odem tamo, jedan lezilebovic me pita: Gde vam (ili mozda i 'ti', ne secam se) je racun?
Ja zgranut: Pa juce sam uplatio, imate na sistemu.
On kao gleda, kaze nije prosla uplata, cudi se, kaze svi znaju da treba da donesu uplatnicu kad uplate.
ALI JA NE ZNAM!!!! Jer redovno placam racune.
Besan odem kuci, dok sam se vratio, oni vise ne rade. Sutradan odem, sa racunom, uplata jos nije prosla, pa me je ljubazna sluzbenica ukljucila.

EEEEEEEEJ, neka mi neko objasni, ja sam ocigledno glup za informatiku, kako je moguce, da kada platim racun, salterska sluzbenica to odradi na kompjuteru, a ovamo, dva kilimetra dalje, ni posle DVA DANA oni nemaju informaciju da je taj racun placen nego im treba uplatnica. Pa da na plajvaz vode knjige bili bi efikasniji.
 

Back
Top