Мобилни се баш много греје док се пуни, а и кад ради

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.385
Имам Нокиа-у 2.1. са андроидом стару 6-7 година. Ајд’ што се кочи и остало, него се ненормално греје док се пуни, загреје се страшно и она и пуњач док се напуни рецимо до 50%

Е сад, прво што човек помисли ако се телефон много греје, да је нешто уграђено да ме неко прати. Међутим у том мобилном ми није картица него ми у ретро моделу Нокије, андроид користим само толико што сам преко њега активирао Вибер и Телеграм на рачунар, а андроид користим само кад треба да диктирам неки текст да га не бих куцао.

Од апликација само основне, па Вибер, Телеграм, Фб, (који не отварам на њему) и ове за снижења, ЛИДЛ, Макси Идеа, затим Брзе белешке Ц-икс фајл менаџер јер је најбољи, Оне-ноте за читање пдф фајлова…

Такође, ставим га на спавање, а он ми укључи Гугл или камеру. Пошаљем некоме Вибе поруку (ако ми је комп угашен) а он га после слања поруке назове...

.

Имам Нокиа-у 2.1. са андроидом стару 6-7 година. Ајд’ што се кочи и остало, него се ненормално греје док се пуни, загреје се страшно и она и пуњач док се напуни рецимо до 50%

Е сад, прво што човек помисли ако се телефон много греје, да је нешто уграђено да ме неко прати. Међутим у том мобилном ми није картица него ми у ретро моделу Нокије, андроид користим само толико што сам преко њега активирао Вибер и Телеграм на рачунар, а андроид користим само кад треба да диктирам неки текст да га не бих куцао.

Од апликација само основне, па Вибер, Телеграм, Фб, (који не отварам на њему) и ове за снижења, ЛИДЛ, Макси Идеа, затим Брзе белешке Ц-икс фајл менаџер јер је најбољи, Оне-ноте за читање пдф фајлова…

Такође, ставим га на спавање, а он ми укључи Гугл или камеру. Пошаљем некоме Вибе поруку (ако ми је комп угашен) а он га после слања поруке назове...

.
Baterija na izdisaju.

.

Можеш и кеш да почистиш ( упуство доле, то је без фактори ресета ) ....од некога сервиса позајмеш батерију нову на дан

Baterija na izdisaju.
Па овако. Издржи једва дан и по, а значи не користим за разговор, понекад погледам порука не Виберу и Телеграму, сваки дан диктирим по 20-ак минута и она оде...

Можеш и кеш да почистиш ( упуство доле, то је без фактори ресета ) ....од некога сервиса позајмеш батерију нову на дан

Бришем Cashe меморију дословце сваки дан. наиме, та Нокиа 2.1. има само 8 ГБ, од тога је ОС заузео мало мање од 80% апликације још тако да је заузето око 82% Имам ГБ слободно, и не треба ми више. Јер, подесио сам камеру да слике и видео чува на СД картици, да не оптерећује унутрашњу меморију.
CX file manager једним кликом брише кеш меморију Вибера и Телеграма али остале (Лид, Макси ..) морам за сваку апликацију засебно.
Има ли начина да бришем све одједном?

Који је ово језик? Чудан неки а ја наглув. Која он дугме притиска да би дошао у ДОС мод? Једино што знам је а се истовремено притисне дугме за контролу тона и за гашење, да се уради снимак екрана.
Иначе, он се греје независно oд кеш меморије коју рекох да празним сваки дан.

.
takvo zagrevanje prilikom punjenja indicira na problem sa baterijom (bliži joj se kraj) ili problem sa samim strujnim kolom za punjenje

telefon je teško, preteško smeće tako da za ostalo nema mesta preteranom iščuđavanju

Који је ово језик? Чудан неки а ја наглув. Која он дугме притиска да би дошао у ДОС мод? Једино што знам је а се истовремено притисне дугме за контролу тона и за гашење, да се уради снимак екрана.
Иначе, он се греје независно oд кеш меморије коју рекох да празним сваки дан.

ПРВО НЕ ДЕРИ СЕ ... да нећеш урдистански туторо мануал?

.... Значи држишгорње дугме волјум уп и повер

да би ти се појавио крепали уелени Р2Д2

Тако уђешу АНДРОИД РЕЦОВЕРИ а не 'ДОС'

и тај КЕШ ..везе са везом нема тога кога КЕША што бришеш у нормал моду

Иначе .. да је АНДРОИД 8.1 ваљао неби сада правили АНДРОИД 13.1 УИ 5.6

Сваки ДОБРОНАМЕРНИ сервис ће ти рећи да је муст своје фонове Хард ресетовати на шест месци ..годину

Пробај са батеријом што кажу @hrleći и @jolemisa

и не заборави да кажеш свима ХВАЛА З АПОСТОВЕ

Па овако. Издржи једва дан и по, а значи не користим за разговор, понекад погледам порука не Виберу и Телеграму, сваки дан диктирим по 20-ак минута и она оде...
Greje se pri punjenju najvise,a posle i kada se koristi telefon.Znak da je oslabila.

ПРВО НЕ ДЕРИ СЕ ... да нећеш урдистански туторо мануал?

.... Значи држишгорње дугме волјум уп и повер

да би ти се појавио крепали уелени Р2Д2

Тако уђешу АНДРОИД РЕЦОВЕРИ а не 'ДОС'

и тај КЕШ ..везе са везом нема тога кога КЕША што бришеш у нормал моду

Иначе .. да је АНДРОИД 8.1 ваљао неби сада правили АНДРОИД 13.1 УИ 5.6

Сваки ДОБРОНАМЕРНИ сервис ће ти рећи да је муст своје фонове Хард ресетовати на шест месци ..годину

Пробај са батеријом што кажу @hrleći и @jolemisa

и не заборави да кажеш свима ХВАЛА З АПОСТОВЕ
Колико знам дерање значе велика слова, а ти си почео реченицом великим словима. Није дерање ако болдирам нешто, или италик, или подвучем.
И као што рекох када се држе та два дугмета, он уради скриншот. Зато ми није познато нешто друго.
И шта је страшно што сам написао "ДОС модул" јер то ми је збирни назив за све оне модуле, као кад на компу идеш на Регедит.
Знају баш Јолемиса и остали да се обично захвалим на саветима, само ми глупо да то радим пре но се дискусија приближи крају, да не буде фазно захваљивање

П.С.
Што се тиче тврдње да су телефони смеће, можда је тако, а рекох да су ми и Вибер и Телеграм на кому, зашто бих се гњавио са малим екраном, без миша... Да је могло да се угради без андроида, не бих. Али мора прво на њему, па синхронизација.
На стару Нокију сам снимио код за апликације продавница, па активирам купон на андроиду (јер не може на кому) па на каси само очитају код са старе Нокије.
А батерија при крају. Ништа страшно, с обзиром да ту Нокију 2.1. мало користим, само кад морам

Poslednja izmena:
Vise sluzi normalna baterija ljudima koji slusaju muziku na You Tube-u,ali gledaju filmove.

Да поновим: И вечерас 5 пута притисках та два дугмета у сваки пут порука "Снимак екрана је успешно направљен"
Mozda ti je drugaciji raspored na telefonu.Probaj pritisni to dugme za palenje i to dugacko sa druge strane,pa vidi sta ce se desiti.

Па не можеш очекивати више за тако стару батерију. Чудо је и толико да издржава.
Пробај да телефон пуниш када је искључен, тј. да не држиш укључен телефон.
Калибриши батерију, напуни 100 па онда до 10% па опет до 100%.
Немој празнити до краја, пуни батерију када је око 20-30%.

Па не можеш очекивати више за тако стару батерију. Чудо је и толико да издржава.
Пробај да телефон пуниш када је искључен, тј. да не држиш укључен телефон.
Калибриши батерију, напуни 100 па онда до 10% па опет до 100%.
Немој празнити до краја, пуни батерију када је око 20-30%.
Тако и радим, мада негде пише да не треба пунити преко 90%. КОд нових иде оно напуни-празни до краја али ова је стара.
Mozda ti je drugaciji raspored na telefonu.Probaj pritisni to dugme za palenje i to dugacko sa druge strane,pa vidi sta ce se desiti.
Знаш како: Ако је за грејање телефона крива батерија, нећу ни да га ресетујем. На њему не гледам ни ЈТ ни филмове. само кад одем у село , пребацим картицу у њега да сам на Виберу и Телеграму, али то је по пар дана.

Тако и радим, мада негде пише да не треба пунити преко 90%. КОд нових иде оно напуни-празни до краја али ова је стара.
Ниси ме разумео.
Једном у неколико месеци извршиш калибрацију 100 ... 10 ... 100.
У међувремену пуниш нпр 30 до 80 или 90.
Не ради се стално пуњење до 100 и пражњење до 10, знаш и сам. Па добро те је и служио телефон, надам се да ћеш наћи нов неки да буде добар.

Ниси ме разумео.
Једном у неколико месеци извршиш калибрацију 100 ... 10 ... 100.
У међувремену пуниш нпр 30 до 80 или 90.
Не ради се стално пуњење до 100 и пражњење до 10, знаш и сам. Па добро те је и служио телефон, надам се да ћеш наћи нов неки да буде добар.
Нећу наћи нов, зашто да бацам паре. Имам 3, све добио кад некоме истекне уговор. Картица ми је у старој Нокији а андроиди служе само кад сам ван БГ.

Нећу наћи нов, зашто да бацам паре. Имам 3, све добио кад некоме истекне уговор. Картица ми је у старој Нокији а андроиди служе само кад сам ван БГ.
Ma dok radi,radi,kad ne bude moglo vise,nosi u poslovnicu,ciji si korisnik.Nek ide za reciklazu,ili ga jednostavno ostavi za uspomenu u neku kutiju.

Back