TASOS - u reči i slici

Cao ljudi, taman sam se odlucila za apartmane Tasos, a ovi iz medzika im digli cenu u mom terminu za 150 eura. Poludela sam:twisted:. Karant citaju ovaj forum:(, pa su videli koliko je interesovanje za njih. Sad ajmo jovo nanovo:eek:. Pomoc uvek dobo dodje;).

Znaci, ako neko zna nesto slicno, blizu lepe plaze, nedaleko od nekog "gradica", da ima sopstveni parking i lepo dvoriste...
 
Lepo se ja nacitah svega i svacega na ovom forumu...od toga kako da stignemo do Tasosa, gde da boravimo, sta da vidimo, gde da se kupamo itd....
Svi komentari i saveti su veoma korisni, ali nigde ne nadjoh meni VEOMA potrebnu informaciju...
Naime imamo kucnu ljubimicu iliti maltezera koga nemamo kome da ostavimo 10 dana koliko idemo na odmor. Znaci mora sa nama za Grcku. Da li je neko vodio psa sa sobom, i da li su oni uopste dobrodosli u privatni smestaj na Tasosu?
Idemo kolima tako da nemamo problema sa prevozom, jedino sto me zanima da li mogu u apartmane?
Svaki komentar je dobrodosao.
 
Lepo se ja nacitah svega i svacega na ovom forumu...od toga kako da stignemo do Tasosa, gde da boravimo, sta da vidimo, gde da se kupamo itd....
Svi komentari i saveti su veoma korisni, ali nigde ne nadjoh meni VEOMA potrebnu informaciju...
Naime imamo kucnu ljubimicu iliti maltezera koga nemamo kome da ostavimo 10 dana koliko idemo na odmor. Znaci mora sa nama za Grcku. Da li je neko vodio psa sa sobom, i da li su oni uopste dobrodosli u privatni smestaj na Tasosu?
Idemo kolima tako da nemamo problema sa prevozom, jedino sto me zanima da li mogu u apartmane?
Svaki komentar je dobrodosao.

Bas u turi u kojoj sam bio, upoznao sam ljude koji su poveli i kuce sa sobom.Problem je sto ne mogu da se setim imena apartmana u kom su odseli...jer nismo imali isti smestaj.Znam samo da je isto Relax u pitanju.Ali ako moze kod njih, verovatno ima jos dosta apartmana koji primaju kucne ljubimce..pozz
 
Pročitali smo ceo forum prošle godine ali nažalost bili smo sprečeni da odemo, zaljubili smo se u Tassos preko vaših reči slika pa smo rešili ove godine definitivno da odemo.Da li neko zna za hotel-apartman Roula Limenas iz ponude Perla tursa?
 
Unapred da se izvinim ako ovo sto pitam vec negde stoji na forumu, trudila sam se da nadjem ali nema...
Jel bio neko u Vila AITHRION u SKALA POTAMIA?


Citah vase stare komentare o Skali Pootamia i Golden B. koliko svatih oni ima ju istu plazu? Ali procitah da je i taj deo najgori sto se tice osa, te tako bacih se u dilemu da li da se upustim u avanturu s osama.

Jel ima neko nesto da kaze na temu poredjenje Skali Pootamia - Skala Sotiras?
 
Da li je neko vodio psa sa sobom, i da li su oni uopste dobrodosli u privatni smestaj na Tasosu?
Idemo kolima tako da nemamo problema sa prevozom, jedino sto me zanima da li mogu u apartmane?
Svaki komentar je dobrodosao.

Mi smo na svim plazama na Tasosu vidjali nase turiste sa kucama. Istina psi nisu ulazili u dublju vodu, vec su se samo igrali u plicaku ili izlezavali na obali. Sad mi je zao sto vlasnike nisam pitala gde su odseli, jer i mi planiramo da kupimo maltezera ili bisona, pa bi nam ta informacija bila od koristi.

Obzirom da znam koliko je komplikovana i stroga procedura dobijanja dozvole za ulazak psa u zemlje Evropske unije, verujem da su svi ti psi zdravi (drugacije im ne bi bio dozvoljen ulazak u Grcku), te njihov boravak u hotelu, apartmanu ili na plazi ne bi smeo da bude smetnja.

Najbolje je da u agenciji trazis kontakt telefon ili e-mail adresu vlasnika objekta koji si izabrao, te da ga direktno i otvoreno pitas da li bi vas primio zajedno sa kucom. Pretpostavljam da im stav nije isti kada su u pitanju male i velike kuce.

p7300137zk9.jpg

- kuca na plazi Notos

p8010338gm1.jpg

- zlatni retriver na plazi Pachis

p8240064zt4.jpg

- kuca na glavnoj plazi u Pefkariju, ispred hotela "Elizabeta"
 
Uplatili smo letovanje u Skala Potamiji u Vili Aleksandros. Molim Doktora da nam detaljnije opise vilu, koliko je udaljena od plaze,koliko od centra, kakva je plaza.

Alexandros je nova vila, sagradjena i prvi put primila goste prosle godine. Mi smo bili proslog leta a pre neki dan smo uplatili za ovo leto, znaci da smo bili zadovoljni. Sve je novo i cisto, kao u apoteci. Vila ima samo 4 4-krevetna apartmana, svaki ima zaseban ulaz, dvoriste za parkiranje automobila, klima je ukljucena u cenu, topla voda 24h, lcd tv, dvd, kablovska, gazdarica se zove Biljana i jako je fina i ljubzna.
Od centra S. Potamie imate oko 5 minuta lagane setnje ili 30 sekundi kolima. Samo mesto nije nesto posebno, osim 10-ak restorana, 2-3 poslasticarnice i 5-6 prodavnica suvenira, nema se mnogo toga videti. 100m od vile ima dobro snabdevena prodavnica, malo dalje jos jedna... Skala Potamia nije mesto za vecernju setnju ili izlazak, nego jednostavno da odmoris mozak. Meni takav odmor savrseno odgovara jer sam cele godine pod stresom od posla i raznih problema (jel' tako Mirarbi?)...
Plaza je udaljena 50-ak metara, pescana je, nema guzve, more je lepo i cisto, ima talasa.... jedino sto ima pcela koje se motaju po pesku na samom ulazu u vodu pa morate da vodite racuna, narocito klinci...Eto te pcele su moze se reci jedina mana, ali meni nisu predstavljale problem. Moja draga zenica je popila jedan ubod u nozni prst he he..
Eto, nadam se da sam bio od pomoci, ako treba postavicu i neku sliku. U kom terminu idete, mozda se sretnemo?
 
Sto se tice same Sk. Potamie nema mnogo sta reci, ko zeli miran odmor pogotovo ako ste porodica sa malom decom onda mislim da je to ok izbor. Mi smo prosle godine letovali tamo u vili Aleksandros (dr pol avgusta) i bili prezadovoljni. Vila je full opremljena, posteljina i peskiri se menjaju na 3 dana a po potrebi moze i cesce. Plazu, ako steuplatili app koji gleda na more, videcete sa terase, a ako ne imacete dobr pogled na selo Potamiju i planine iznad. More cisto, jedino ima osa. To je mana. Meni je klinac prvi dan stao na nju pri ulasku u vodu a drugi put se ubo u dlan dok je pokusavao da je otera iz vode. Ali nista strasno. Treba imati sa sobom kremu protiv ujeda insekata I to je to. Naravno, posebna prica je borba sa istima u restoranima, ali i to je resivo samo treba traziti da vam donesu kafu koju zapale i od dima one pobegnu. Ako idete sa malom decom, savet ponesite kolica i prosetajte jer uvece je gotovo nemoguce pronaci parking, a verujem da ce setnja svakome prijati. U blizini vile ima super market koji je dobro snabdeven svim proizvodima, sem mesa. Sveze meso smo kupovali u mesari u centru sela, a ribu razvoze svaki dan kombijem po plazi (pridjes, pa vidis sta ti se svidja i to kupis). Nebih puno vilu i smestaj opisivala detaljno jer opis dao GSM doktor. Nadam se da sam ti pomogla. Kad apsolviram postavljanje slika na sajt (ako ima neko uputstvo za to bila bih zahvalna) postavicu iste vrlo rado
 
Molim vas, pomozite! Zanima me malo vise detalja za pomenutu vilu Mariju u Potosu, idem sa 2 male dece, treba mi da mogu da skuvam, da je plaza blizu ali da nije bucno. Da li je Potos dobar izbor za porodicu sa 2 dece i kolima
Hvala unapred
Pozdrav svima koji su ove godine bili pametni i uplatili Tassos a ne Krf kao ja!
Hvali Krf drž' se Tassosa...
Svako mesto ima svoje draži, al je meni Tassos draži.
Upravo se vratih pre neki dan sa Krfa.
na Tassosu sće te susresti komunikativnije i gostoljubivije ljude, iako (da ne grešim dušu) kada na Krfu provale da ste srbin odmah nabace osmeh na lice i sve je posle mnogo lakše ... šta reći čak nas negde stvarno vole!!!
Pozdravite (normalno ako netko ide tamo) lepu Mariju mladu gazdaricu Vile (kuće) Marija/Vaso u Potosu (u Argusovoj ponudi) i recdite da ju je pozdravio Milan - bio prošle godine ukrajem Maja početkom Juna, koji je hteo biti zet njenom tati Nikoli i koji joj je pevao Maria Maria iz 1001 pesme o Mariji ... samo joj recite Yassu Maria!
 

Back
Top