TASOS - u reči i slici

Sutradan smo videli da ni plaza u centru Limenarije nije mnogo bolja. Mala je, peskovita i sa nesto cistijom vodom od one ispred Hotela Ralitsa. Na njoj se tu i tamo nadje po neki turista. Obzirom da smo znali da na ostrvu ima mnogo lepsih plaza, nismo imali nikakvu zelju da se tu kupamo i tracimo vreme.

limenarijagradskaplaza6gx.jpg

gradska plaza u Limenariji

Usput smo uspeli da saznamo zasto je plaza ispred Hotela Ralitsa toliko losa, kao i plaze u njenoj okolini. Naime, u more, pored samog hotela, slivaju se potocici sa planinskih venaca iz centralnog dela ostrva, koji tu donose kisnicu pomesanu sa blatom, liscem i granjem. U susnom periodu, taj zemljani usek, sirine 10 metara, koji se nalazi uz bok hotela, presusi, ali kad na planinama u centru ostrva padaju kise, voda krene u bujicama da navire, tako da sa te prednje i bocne strane hotela ne mozete ni da prodjete, vec morate da koristite zadnji izlaz i da do centra gradica idete okolo, preko metalnog mostica.
Shvatili smo da to nece biti odmor kakav smo planirali (plivanje, citanje knjiga i dremuckanje na lezaljci na plazi ispred hotela) i kakav smo ljudima iz Agencije saopstili da zelimo, ali, sta je tu je, nismo hteli da dopustimo da nam letovanje propadne. Zato smo kupili kartu ostrva, nabavili raspored autobuskih polazaka i krenuli u istrazivanje.
Do blizih plaza (do 10 kilometara udaljenosti) isli smo peske, a na one dalje smo odlazili autobusom. Autobuske karte kostaju od 1 – 4 Eura. Autobusi su lepi, turisticki, sa klima uredjajima. Tacni su, ali retki. Red voznje je prilicno komplikovan, obzirom da pise samo vreme polaska iz npr. Limenasa ili nekog drugog mesta na ostrvu, a autobusi voze oko celog ostrva, tako da sami morate da racunate kada ce taj autobus proci kroz Limenariju i vi uci u njega.
 
Peske smo odlazili do plaza Metalia, Pefkari i Potos.

Metalia beach se nalazi na oko 1 km od Limenarije i to iza brda, tako da prvo morate da se popnete stepenicama na brdo, do zute palate koja je nezaobilazni detalj na svim fotografijama Limenarije, a zatim da se spustite strmim puticem pored napustenog rudnika iz 18. veka, do same plaze. Plaza je neobicna zbog toga sto je sastavni deo turistickog kompleksa Metalia, tj. okruzena je ostacima starog rudnika. Tu mozete da vidite brojne figure od belog mermera, kritski lavirint od belih kamencica na crvenom pesku, zidane peci rudnika, stare metalne cekrke i ostala pomagala za otpremanje rude. Ipak, na njoj nema sadrzaja neophodnih turistima, tj. postoji samo jedan manji kafic sa lezaljkama i suncobranima za iznajmljivanje i nista vise. Plaza je peskovita, cista, nema guzve. More je bistro, prozirno, ali ima mnogo ravnih, plocastih, izrazito klizavih stena duz celog plicaka, tako da je ulazak u vodu vrlo nezgodan i nije preporucljiv nespretnim osobama i deci.

metaliapalataki1tu.jpg

Palataki – simbol Limenarije

metaliabeach1zd.jpg

Metalia beach

metaliaostacirudnika7gm.jpg

ostaci rudnika u kompleksu Metalia
 
Pefkari je udaljen nekoliko kilometara od Limenarije. Plaza je uredjena, sa mnogo sadrzaja – hoteli, restorani, lezaljke, suncobrani, mogucnost iznajmljivanja opreme za sportove na vodi (skuteri, banana, padobran koga vuce gliser, turisticki brodic sa staklenim dnom i slicno). Jedan deo plaze je stenovit, a drugi sa sitnim sljunkom. Voda je izuzetno cista, bistra (svaki kamencic se vidi). Ulaz u more je pristupacan, pogodan cak i za malu decu. Guzve nema. Po nasem misljenju, ovo je idealna plaza za sve koji odsednu u Limenariji.

pefkari24ft.jpg

Pefkari – centralna uvala, ispred niza hotela

pefkari11du.jpg

Pefkari – centralna uvala – sportovi na vodi

Pefkari bi zbog lepe plaze mogao da bude dobra destinacija za odsedanje za neko nase sledece letovanje, ali mu je mana sto nema prodavnice, pekare i fast-food lokale, tako da je tu jedina opcija uplata polu pansiona ili pansiona u nekom od hotela, a to moze poprilicno da kosta. Za one sa sopstvenim automobilom, taj problem ne postoji, jer se za samo 5 minuta voznje stize u Potos u kome moze da se kupi sve za samostalnu pripremu obroka.

pefkariuvalaispredkampa7sw.jpg

Pefkari – uvala ispred kampa – ka Potosu

Pomenuti Potos je, dakle, na 2 km od Pefkarija. Ovo je vec vece turisticko mestasce. Za razliku od Pefkarija, pored hotela i restorana ima i fast-food kioske, prodavnice i pekare. Plaza je lepa, peskovita, ali je na njoj velika guzva, slicna onoj guzvi u Paraliji, tako da tu nismo imali zelju da provodimo vreme.
 
Autobusom smo odlazili do plaze Aliki, koja je 22 km od Limenarije, kao i do Limenasa, glavnog grada ostrva.

Aliki je „raj na zemlji“. Lepsu plazu u zivotu nisam imala prilike da vidim, a obisla sam celu crnogorsku, hrvatsku i deo grcke obale. Svojom lepotom nadmasuje cak i Sveti Stefan, Milocer i cuvene plaze u Istri. Tu postoje dve uvale, okruzene brezuljcima sa bujnom borovom sumom i oleanderima: jedna vetrovita, sa nemirnim morem i visokim talasima, i druga, potpuna suprotnost prvoj, mirna uvala, bez vetra i talasa. Naravno, vecina turista je u toj mirnoj uvali. Tu je more tirkizno plavo, prozirno do samog dna, cak i na velikim dubinama (idealno za ronjenje), toplo. Pozelite da nikada ne izadjete iz vode. Na obali je sitan sljunak pomesan sa belim peskom. Postoji nekoliko taverni duz cele plaze, u kojima se pretezno sluze morski specijaliteti, kao i jedna prodavnica. Aliki nije mesto u kojem mozete odsesti, nema hotela i privatnih kuca sa sobama za iznajmljivanje (ili su takve kuce retke). To su dakle dve predivne uvale, do kojih brojni turisti odlaze automobilima ili autobusom na jednodnevni izlet, tacnije jednodnevno uzivanje koje cete pamtiti citavog zivota.

alikivetrovitauvala2ow.jpg

Aliki – vetrovita uvala

aliki3sr.jpg

Aliki – mirna uvala

alikimirnauvala1nj.jpg

Aliki – mirna uvala iz daljine

alikirajzaronjenje6px.jpg

Aliki – raj za ronjenje

alikispic7rm.jpg

Aliki – spic – spoj vetrovite i mirne uvale

Moram napomenuti da je veliki propust autobuske kompanije ostrva to sto zadnji autobus sa Alikija do Limenarije krece u 17,15, tako da cete svoj izlet, ukoliko dodjete autobusom, morati da prekinete bas kad je najlepse. Velika steta.
 
U Limenasu smo proveli samo jedan dan, te o njemu ne mogu da kazem onoliko koliko bi rekao neko ko je bas tu proveo ceo svoj odmor. Gradska plaza je sasvim pristojna. Voda je cista i bistra, iako se nalazi u blizini luke (mnogo cistija od bilo koje plaze u Paraliji). Na raspolaganju su vam lezaljke i suncobrani duz citave plaze, koje mozete da koristite ceo dan besplatno ukoliko narucite pice u nekom od obliznjih restorancica. Ako niste raspolozeni za placanje ****, mozete da koristite brojne klupice u hladu drveca, kojeg ima na zadnjem delu plaze.

limenasgradskaplaza1sd.jpg

Limenas – gradska plaza

Desetak minuta hoda od gradske plaze u Limenasu, nalazi se plaza Karnagio sa istoimenim kaficem smestenim na stenama. Iznad plaze je mala, plavo-belo okrecena crkvica i zemljani putic koji vodi ka borovoj sumi i arheoloskim kompleksima. Ova plaza nam se posebno svidela jer ima stenovitih delova, idealnih za skakanje i mnogo praznih uvalica, pogodnih za osamljeno suncanje, brckanje i ronjenje.

limenasplazakarnagio6jr.jpg

Limenas – plaza Karnagio

Culi smo da u okolini Limenasa postoje jos dve jako lepe plaze – Makriamos i Tarsanas, ali njih u tom jednom danu nismo stigli da posetimo. U svakom slucaju, mogu da kazem da je Limenas bolji izbor od Limenarije, narocito za one turiste koji nemaju sopstveno vozilo ili mogucnost rentiranja vozila, jer su plaze blize, a i samo mesto ima mnogo vise prodavnica, butika, taverni, kafica i slicnih sadrzaja. Limenas je veci gradic, znatno urbaniji i sadrzajniji od Limenarije.
 
I na kraju par reci o samoj Limenariji.
Limenarija je simpaticno, mirno, romanticno mestasce. U njoj postoji nekoliko lepih, privatnih hotelcica, kakvi su „Ralitsa“, „Agali“, „Thalassies“, „Samaras“, sa bazenima sa zadnje strane, ali sa losom, gore opisanom, plazom s preda.
Gradska plaza moze da posluzi, ali kad znate da na ostrvu postoji mnogo divnih plaza, koje svojom lepotom oduzimaju dah, onda je uzaludno traciti vreme bas tu.
U mestu postoji dovoljno prodavnica, pekara, poslasticarnica, taverni, kafica, suvenirnica i radnji sa opremom za plazu. Na raspolaganju ce vam biti i apoteka sa parfimerijom, lekar za ne daj Boze, jedan Internet – kafe sa igraonicom, pa cak i bioskop.
Posebno bih izdvojila restoran „Mouragio“, u koji se moze uci sa dve strane, iz centralne ulicice i sa setalista, a nalazi se u liniji gradske plaze. Od svih restorana koje smo posetili u Limenariji i Pefkariju, u „Mouragio“-u je bila najbolja i najkompletnija usluga. Porcije su dovoljno velike i kvalitetne, za razliku od drugih restorana gde porcije najcesce sadrze veoma malo glavnog jela, a mnogo vise bezukusnih priloga i dekoracije. Cordon blue, punjene lignje, piletina u sosu od pecuraka u ovom restoranu su odlicni. Bez obzira sta narucite u „Mouragio“-u, besplatno cete dobiti tradicionalno grcko predjelo – prepeceni hleb i puter zacinjen belim lukom i persunom i na kraju dezert – lokalni specijalitet, komad patispana natopljenom slatkim sirupom sa medom na kome stoji bela, penasta kugla, punjena sladoledom i prelivena cokoladom i kandiranim visnjama.

restoranmouragio7yz.jpg

restoran „Mouragio“

Vredan pomena je i caffe snack-bar „Yummy“ u centralnoj ulicici. To je klasican grcki fast-food lokal koji u prvom planu ima naslagano meso za giros koje se vrti u krug i pece pored uzarenog grejaca. Ispred lokala, na ulici, su tri, cetiri okrugla, metalna stocica sa stolicama i uredjaj za pecenje palacinki. Na ovom mestu smo imali prilike da jedemo najukusniju i najobimniju porciju girosa, sluzenu na tanjiru, sa gomilom pomfrita, luka, cacikija i paradajza, i to za samo 4 Eura. Palacinke, punjene prilozima po vasem izboru, su im takodje fantasticne i kostaju od 1 do 2 Eura. Porcije su toliko obimne i kvalitetne da ih cak ni veoma jesne osobe ne mogu pojesti. Ljubazni kelneri ce vas najcesce uz dve porcije girosa castiti palacinkama, koje vrlo verovatno necete moci ni da okusite, jer cete se od girosa sigurno prejesti. Ipak, ne brinite, pakuju i za poneti. Ovaj lokal vrsi i usluge dostavljanja porcija, na telefonski poziv, pa mozete klopu da narucite i iz svoje hotelske sobe.
Ono sto je tipicno za sve restorane na ostrvu, pa i u Limenariji, je da se trude da isti budu uredjeni u rusticnom, tradicionalno ostrvskom stilu. Iz tog razloga cete svuda morati da sedite na drvenim stolicama sa sedistem i naslonom od pletenog pruca. Te stolice doprinose autenticnosti ambijenta, ali su najneudobnije od svih na kojima sam sedela. Zato, gde god u lokalima vidite drvene klupe ili bilo kakve druge stolice, pored ovih gore opisanih, ne casite casa da zauzmete mesto.
 
limenarijapanorama6pk.jpg
Limenarija

Limenarija ima svega 4, 5 ulicica. Sa jednog na drugi kraj mesta stizete za svega desetak minuta laganog hoda. Za turiste je interesantno setaliste, luka i centralna ulicica, paralelna sa setalistem.
Setaliste prati liniju obale, dakle, prostire se uz samo more i lepo je uredjeno – betonirano, sa palmama, zardinjerama sa cvecem, klupicama i po kojom neobicnom, modernom skulpturom ili skulpturama sa motivima iz grcke mitologije. U sredisnjem delu setaliste se siri u plato, srednje velicine, na kojem se ponekad organizuju koncerti u vecernjim casovima, a zatim se nastavlja pored gradske plaze, oko izbacenog brezuljka do luke.

limenarijalukaipalataki3uc.jpg

luka i Palataki iznad

Luka je mala, sa ribarskim brodicima i po kojom jahtom. Nema nagomilanih necistoca i neprijatnog mirisa, te sa uzivanjem mozete setati i ovim delom Limenarije. Primeticete i nekoliko turistickih brodica, izradjenih od drveta, nalik onim gusarskim, koji tokom dana voze turiste na jednodnevni izlet. Ispred svakog takvog brodica u luci, nalazi se reklamni pano sa fotografijama destinacija koje cete tokom izleta imati prilike da vidite. Cene takvih izleta se krecu od 15 – 20 Eura po osobi. Najcesce su u cenu ukljuceni tradicionalni riblji specijaliteti i vino.
Centralna ulicica je simpaticna, prepuna taverni i radnjica sa suvenirima. Zatvorena je za saobracaj, pa turisti nesmetano mogu da se setaju, a deca da trckaraju naokolo.
Tasos je cuven po proizvodnji meda, tako da su pored uobicajnih radnji sa suvenirima i opremom za plazu, veoma zastupljene i prodavnice sa ovom poslasticom.
Limenarija je prazna tokom dana, jer se svi turisti razmile po plazama sirom ostrva, ali zato uvece ozivi i dobije posebnu draz. Tada duz setalista u svim tavernama upale fenjercice na stolovima, zamirisu morski specijaliteti, cuje se muzika, zamor ljudi, talasi...
 
S’obzirom da se Limenarija nalazi na najisturenijoj juznoj tacki ostrva, u njoj imate prilike da uzivate u najduzem i najlepsem zalasku Sunca, kakav do tada nigde niste mogli da vidite. Dok velika, narandzasto – zuta lopta polako uranja u more i poprima jarko ruzicastu nijansu, ceo okolis, nebo i more, zajedno sa njom menjaju boje. U jednom momentu se ceo gradic kupa u ruzicastim tonovima, more bude prepuno srebrnkastih iskri, mali ribarski camci plove ka pucini da bi prostrli svoje mreze za vecernji ulov, a vi sedite na velikim, belim mermernim stenama, kojih ima na pretek u Limenariji i sa voljenom osobom uzivate u ovom predivnom i izuzetno romanticnom prizoru.

Na nekih 500 metara zapadno od centra Limenarije nalazi se fabrika i prodavnica nakita.

Na istoj toj udaljenosti, ali istocno, u pravcu Pefkarija i Potosa, na brdu koje se nadvija iznad Limenarije, nalazi se, gore vec pomenuti, kompleks Metalia. U sklopu Metalie, pored ostataka napustenog rudnika iz 18. veka, borove sume i plaze, nalazi se i zuta palata, koja je postavljena uz samu ivicu brezuljka, tako da se vidi iz svih delova Limenarije, i koja je, kao sto sam vec rekla, nezaobilazan detalj na svim fotografijama Limenarije. Ovu palatu mestani nazivaju „Palataki“.

Sastav turista je drugaciji nego u olimpskoj regiji. Mnogo vise ima Engleza, Italijana i Ceha, nego turista iz ovih nasih krajeva.

Mestani su izuzetno ljubazni, spremni da pomognu i svi govore engleski jezik. Prvi put sam imala prilike da otkrijem sta je to „tradicionalna grcka gostoprimljivost“, o kojoj sam cesto citala u turistickim brosurama, a koju do sada nisam i licno zapazila.
Sve u svemu Limenarija moze da bude odlicna baza - mesto gde cete naci povoljan i pristojan smestaj, dovoljno prodavnica i pekara za nabavku hrane, dovoljno restorana za pristupacne obroke na obali mora ili romanticne vecere uz svece i muziku, ali, imajte na umu, da ona prakticno nema plazu i budite spremni da svakodnevno odlazite automobilom ili autobusom na okolne plaze.
 
Mozda ce nekom biti od koristi i sledece informacije:

Porcije u restoranima kostaju od 4 do 8 Eura, a pice (sokovi i pivo) od 1 do 2 Eura. Dakle, vecera za dvoje staje od 12 do 20 Eura, sve zavisi za sta se opredelite i koliko **** popijete. Naravno, uvek mozete s nogu na ulici da pojedete giros, picu ili cuvenu pitu od spanaca, koji kostaju od 1,5 do 2 Eura.

Autobuske karte su, kao sto sam vec rekla, od 1 do 4 Eura, sve zavisi koliko je udaljena destinacija do koje idete. Primera radi, karta od Limenarije do Pefkarija je 1 Euro, do Alikija 2 Eura, a do Limenasa 3,30 Eura. Ista je cena karata u autobusu i na kioscima, tako da ne morate da trazite ulicna prodajna mesta i da gubite vreme. Red voznji autobusa na ostrvu trazite direktno od vozaca (bilo kog „gradskog“ autobusa), obzirom da uvek imaju vise pripremljenih fotokopija. Autobusi su sa prtljaznicima, tako da bez problema mozete da ponesete suncobrane, naduvane duseke i decje camce.

Na svim plazama mozete slobodno da rasirite svoju lezaljku i da pobodete sopstveni suncobran, za razliku od crnogorskog primorja. Ulaz na plazu se ne naplacuje. Nigde nije velika guzva i uvek cete naci mesta za sopstvene lezaljke ili peskire, koliko god da vas dodje na plazu i u bilo koje doba dana da dodjete.

Ukoliko volite divlje plaze, prazne uvale, toga je na Tasosu na pretek. Naravno, opet je neophodno da imate sopstveni automobil ili budite spremni da pesacite kilometrima.

Za tinejdzere nema previse interesantnih sadrzaja. Necete naci mnogo modernih kafea i diskoteka, narocito ne u Limenariji. Tasos je pre ostrvo za miran, porodicni odmor, ili za romanticne parove, ljubitelje prirode i one koji se bave fotografijom.

Priroda na ostrvu je predivna. Ima mnogo, mnogo zelenila, te zbog toga Tasos nazivaju „suma koja pliva“. I pored bujne vegetacije, na nase iznenadjenje, tokom dana i vecernjih setnji, komaraca nije bilo (osim uvece u hotelskoj sobi, ali i taj problem lako resavate elektricnim aparatom sa tabletama protiv komaraca). Isto tako, nije bilo ni meduza, sto nas je obradovalo.
 
Najbolje je na ostrvo doci svojim automobilom, jer onda imate mogucnost da obidjete citavo ostrvo i to nekoliko puta (precnik ostrva je svega 40 kilometara). Sa svojim automobilom na Tasosu zaista mozete da uzivate i da birate tip plaze koji vam odgovara, pa cak i da se svakog dana kupate na drugoj plazi.

Naravno, ukoliko ne dodjete svojim automobilom, uvek mozete da ga rentirate. Cena rentiranja je oko 15 Eura dnevno. Ovakvu mogucnost imate i u Limenariji, samo mislim da je najbolje da zeljeni automobil rezervisete nekoliko dana ranije.

Svi vozaci bi trebalo da znaju da su putevi na Tasosu vijugavi, sa puno uzbrdica i nizbrdica, dosta ostrih krivina i nocu nisu osvetljeni, tako da je neophodno voziti oprezno i izbegavati nocne voznje. Upravo zbog ovakvih puteva, bicikl na Tasosu nije resenje za one bez vozacke dozvole.

I jos nesto za kraj. I u dolasku i u odlasku ce vam na trajektu biti potrebna po neka kesica „Smokija“, krekera ili onih debljih stapica sa susamom i naravno foto aparat ili kamera. Cudite se zbog cega. Evo odgovora. Svaki trajekt prati na stotine galebova i albatrosa. Lete tik uz trajekt, glasno se oglasavaju i citav prizor podseca na kadrove iz Hickokovih „Ptica“. Turisti im preko ograde pruzaju pomenute grickalice, a oni prilaze sasvim blizu i onako u letu uzimaju ponudjeno. Zazalili su svi koji nisu pripremili grickalice za ovo druzenje ili su ostavili foto aparate i kamere u prtljagu u autobusu, pa ne dozvolite da se slicno desi i vama.

natrajektu4gf.jpg

druzenje sa pticama na trajektu na putu ka Kavali

Sta jos da vam kazem o Tasosu, osim da bih tamo uvek rado ponovo otisla.
 
To je dakle bilo moje vidjenje Tasosa.

Napominjem da je tekst moj, autorski, a fotografije su delo mog supruga i mene. Umanjila sam ih 20 puta, kako biste ih lakse ucitavali.

Ocekujem da i vi napisete svoje utiske sa Tasosa, narocito o onim delovima ostrva koje ja nisam detaljno opisala (Limenas, Tarsanas beach, Makriamos, Paradisio beach, Golden beach, Skala Rahoni, Potos. Theologos itd.).

Mozemo na ovom mestu i da razmenimo utiske i pitamo jedni druge sve sto nas zanima o Tasosu.

Nadam se da ce ovaj ogranak foruma svima biti od koristi.
 
Еххх...на лето ћу дефинитивно на Тасос!!!

Чула сам да је раније острво Тасос било ексклузива док у неком пожару није пола острва изгорело. Не знам колико је то тачно, али знам само једну ствар - где ћу на одмор ове године.
 
Proslo leto sam boravio u Limenasu,u hotelu Lena.Ukratko:Put je bio super.Luksuzni autobusi,u punom smislu reci,dosta mesta,znaci nije bio nakrcan.Gradic je lep,miran,ima puno taverni poslasticarnica i zabave ko to zeli.Gradska plaza je super,cista i nema puno ljudi,bar na kraju.Ima puno drveca tako da nije potreban suncobran i sto je najzanimljivije niko mi nije naplatio lezaljku.Bukvalno ni jednom nisam platio lezaljku ili suncobran i to ne sam oja nego niko iz drustva.U jednoj taverni smo jeli i svaki dan smo dobijali pice ili nesto slicno za cast,besplatno.Cene su kao i u Srbiji.najskuplji rucak je 7 evra i to neki "oktopod u sosu od belog vina".Ostale cene su u okviru 3-5 evra.Taverna se zvala "sirtaki",gazda prica srpski kao i svi u Limenasu i opsednuti su srpskim devojkama.One su bukvalo "kraljice" na ostrvu.Odnos prema srbima je neverovatan.Prosto ne mogu da verujem da tako neko moze da nas voli,sve mislim da je neka greska.Verujte da je tako.Jako lose se ponasaju prema englezima i holandjanima jer su stvarno olos.Nemci kako tako i nema poljaka.Meni nisu trazili medjunarodnu vozacku dozvolu za rent a car i uopste srbima to ne treba dok drugima van EU treba.Pivo 0.5 "Breda" holandsko u friziderima na ulici i u prodavnicama je 0,46 evra a ostala oko 0,5-1 evro.U kaficima od 1-1,5 je sok ili pivo,3-3,5 koktel,2 evra giros a ostalo u prodavnicam aisto kao i bilo koji supermarket u Srbiji.Posto sam iz Vojvodine,poneo sam hranu sa sobom ali posle 2 dana sam je manje koristio jer sam hteo da jedem njihovu hranu,a bilo je pristupacno.Toliko,ako neko zeli jos informacija slobodno moze da me kontaktira na serbmilan@mail.ru Rado cu svima odgovoriti.Tasos je fenomenalan.....
 
Vizantinac, ako ti nije tesko, napisi nam malo detaljnije utiske o samom hotelu (gde se nalazi, koliko je udaljen od gradske plaze, da li je cisto, kakva je klopa (treba li uplacivati polupansion), ima li bazen i tako to).

Hoces?
 
I ja sam u jednom od mojih postova spomenula hotel Lenu koji se nalazi u samom centru Limenasa.Do gradske plaze 5 min! Sasvim pristojan, a nije skup! Znam da je u ponudi Kimtravel-a (preko kojeg sam ja 2004. putovala) bio u cenu uracunat i dorucak! Ovo sto pise Vizantinac je ziva istina, imamo poseban tretman na Tasosu, narocito devojke.One su na ceni i to zestoko!!! ;)
 
Goscice, secam se da si pominjala taj hotel. OK. blizu je centra i gradske plaze, ali ono sto mene generalno zanima o Limenasu, obzirom da sam u njemu bila samo na izletu tokom jednog dana i tada obisla samo centar, luku, gradsku plazu, Karnagio i amfiteatar, to je koje su plaze u Limenasu turistima jos na raspolaganju, a dostupne peske (pored Makriamosa i Tarsanasa, za koje znam da su tu)? Znam da si pominjala da ste isli peske do Makriamosa. Nisi nam rekla kakav je put do tamo - betoniran i ravan ili se mora pentrati po brdima, kozjim stazama? Takodje me interesuje kako se stize do Tarsanas beach-a, koliko je daleko od centra Limenasa, kakav je put i kakva je ta plaza?
 
Tarzanas je nekih 15 - 20 min. laganog hoda od centra, asfaltiranim putem (moze i pored obale da se ide). Plaza je slatka sa lepim restoranom, voda je koliko se secam ok, jer sam samo jednom tamo bila.Pescana je plaza i nije mnogo siroka.Sto se Makrijamosa tice moze i preko brda precicom (tuda nisam isla) ili iz centra jednom ulicicom uzbrdo posle koje se izlazi na asfaltirani put koji vodi do plaze.Osim ovih i gradske plaze nemate ni jednu vise koja vam je blizu.Za sve ostalo treba auto ili sl.
 
imam u profilu sliku sa tasosa ,,, bila na letovanju prosle godine ---- nisam sve procitala ali mislim da bolje mesto na zemlji ne postoji ,,, prirodnije , opustenije , da ima takav miris ,,, josh uvek osecam ,,,mmmmm njam njam ,,, mislim da necu menjati letovaliste ,,, sve se jezim nad ovim fotkama ,, jer kada si na tom ostrvu bilo gde da se okrenes fotoaparat ima šta da zabelezi
 
Tasos je, bez sumnje, prelep. Jedino bih svakome preporucila da pre odlaska tamo dobro razmisli o tome sta zeli od letovanja. Tasos je idealan za roditelje sa malom decom kao i parove na vrhuncu ljubavi, ali se vrlo lako moze pretvoriti u nocnu moru na primer za nekoga kome je nocni zivot bitan...
 
Jel' video neko od vas neku ponudu agencija za Tasos za leto 2006.? Ima li nesto zanimljivo?

Cekam da Magic objavi ponudu, ali jos nista.

Da li je jos neko od vas (osim Vesne - za koju znam da jeste) putovao sa Magicom?
 
Ala smo nestrpljivi...pa jos nije ni mart!Znam da Magic objavljuje nove ponude za Tasos obicno u aprilu,a za ostale ne znam,redovno "prevrcem"sve turisticke sajtove i naisla sam na ponude za 2006 samo za Halkidiki(Sarti itd). :shock: :D
 

Back
Top