TASOS - u reči i slici

Caos drugari!
Ja sam ove godine prvi put otisla u Grcku.
Citala sam ovaj i mnoge druge forume, i globalno, nahvaliste Tasos onoliko!!
Pa spakovah kofere, i kolima podjoh ka Grckoj.
Prvo sam bila 15ak dana na Halkidikiju, u svim mogucim mestima, a posle toga na tasosu jos 15 ak dana.
Odusevili su me galebovi na trajektu od Kavale do Tasosa.
Odusevile su me plaze, velike i pescane.
...I to je sve sto me je odusevilo....
Ne znam da li sam previse ocekivala od Tasosa, pa sam se razocarala.....:roll:
Bila sam u Potosu, ali sam isto tako obisla sva mesta koja vredi obici...
Beogradske cene u Grckom selu.
Nema mesta za izlazak, klubova ili diskoteka, nije videlo. Tek ponekad subotom ima neka svirkica ili malo glasnija muzika koja se u 1 gasi i svi se razilaze.
Nemojte me pogresno razumeti, ali je mesto za porodice,, ili eventualno parove kojima odgovara da ceo dan budu na plazi prosetaju i uvece odu u krevet.Mirno, tiho lepo....
Nije za ljude koji vole aktivan odmor, kao sto sam ja. Mozda mi se zato Tasos nije toliko dopao. ali svakako necu zaboraviti to carobno plavetnilo, kao sa razglednica.....
toliko...pozdrav svima
 
Nemojte me pogresno razumeti, ali je mesto za porodice,, ili eventualno parove kojima odgovara da ceo dan budu na plazi prosetaju i uvece odu u krevet.Mirno, tiho lepo....
Nije za ljude koji vole aktivan odmor, kao sto sam ja. Mozda mi se zato Tasos nije toliko dopao. ali svakako necu zaboraviti to carobno plavetnilo, kao sa razglednica.....
toliko...pozdrav svima

:think: Nisi lepo onda procitala, u 90% postova pise da je za porodice, i da nema gde da se izadje...Posebno ne u Potosu. Aktivan odmor ne podrazumeva samo nocne izlaske. Imao sam veoma aktivan odmor, obisao celo ostrvo, vecinu plaza, super se proveo. Ali, Tasos je prvenstveno odrediste ljudi koji zele da uzivaju u predivnoj prirodi, platama, miru...Ljudi koji zele da se odmore ;)

Postoji diskoteka u LImenasu, JUST IN TIME, ja sam iz nje izlazio u 4 ujutru i jos je bilo prepuno ;) Pored toga, postoji i klub na plazi, u kome se pusta muzika do 2-3, u Beach baru, kod Seke.I o tome je bilo reci. Dakle, nismo Tasos hvalili bez razloga ;)
 
Ne znam po meni ne treba ici na tasos i slicna mesta u grckoj ako se ocekuje provod..ako idem u egipat idem da jasem kamile i vidim piramide ne da trazim lokal de se pusta srpska novokomponovana nebulozna muzika..znaci raspita se unapred gde je nocni zivot primaran a ne traziti jednu jedinu lokalnu diskoteku u mestu i ocekivati provod
 
To i ja kazem al vecini smetaju pijani englezi..ne kapiram sta ocekuju kad se prosto ne uklapamo s ostatkom sveta..sve nam nesto smeta i uvek nalazimo zamerke
Е сад си га стварно одвалио. По теби, и ми бисмо значи требали да се понашамо исто као и ти енглески мамлази, како се не бисмо разликовали од остатка света? Да ли ми треба на њих да се угледамо, или би можда ОНИ требали на нас? Искрено, мени пијандуре сметају и у мом граду, а камоли негде другде, тако да није то ствар никаквог "уклапања" са остатком света, већ пре свега основне културе понашања у кући и на улици.
 
Imas peskire(2mala i 2velika), pribor za jelo( po 2plitka i duboka tanjira, 2case, male soljice za kafu, tiganj i serpu) i fen (fen je ok da prosusis malo kosu ali ako se feniras ponesi bolje svoj) .... Vila je super i sve je besprekorno cisto na 5 dana se ciste sobe kompletno, menja posteljina,peskiri....itd.
Pitaj slobodno sta te zanima.
pozz

Joj, hvala ti puno. Konacno neko ko ce mi odgovoriti na sva moja pitanja.
Kakve su gazde? Prave problem oko bazena? Istina da nema kupanja posle 7-8 uvece?
 
Е сад си га стварно одвалио. По теби, и ми бисмо значи требали да се понашамо исто као и ти енглески мамлази, како се не бисмо разликовали од остатка света? Да ли ми треба на њих да се угледамо, или би можда ОНИ требали на нас? Искрено, мени пијандуре сметају и у мом граду, а камоли негде другде, тако да није то ствар никаквог "уклапања" са остатком света, већ пре свега основне културе понашања у кући и на улици.

Ne ne kapiras..oni su dosli tu da se provedu..i samo im je to bitno..najbitnije sto su otvoreni za nova poznanstva i pricu bez predrasuda o drugim narodima:ok:.a ko sto navedoh mi trazimo nasu muziku..nase ljude..nase proizvode..totalna nebuloza u zemlji s originalnim obicajima..mi idemo da bi jeli i trazili zamerke..i da se pohvalimo posle kod kuce kako smo pametno prosli..niko ne prica o provodu i opustanju..na plazi slusas samo kukumavkanja i probleme koji ih cekaju kod kuce..politicka proseravanja..znaci nonstop samo to..i sta ocekivati..pa nek je opustanje bez alkohola u clubu..nase ces videti kako stoje po strani i blenu u slobodne ribe koje igraju..svi su opusteni osim nas i to se na km vidi:ok:
 
Ма капирам ја одлично и знам да су они дошли ту највише због "лудог" провода, али човече... постоје неке основне норме понашања које морају да се испоштују пре свега на улици и другим јавним местима, а њих то није нимало брига. Нико им не замера то што су дружељубиви и отворени за нова познанства, али оно пијанчење и понашање које проистиче из тога је најгоре могуће срозавање једне младе личности на ниво испод сваког минимума, и за мене то не може бити покриће да је то све само због провода.

А што се наших тиче, нису ни они баш цвећке али у другом погледу (част изузецима наравно) и зато ја "бегам" и од њих што даље кад сам на летовању, јер не желим да мозак оптерећујем оним стварима које свакодневно слушам и код куће. ;)

А да не бисмо и надаље дискутовали о нечему што нема везе са овом темом, ево једне слике првог сутона у смирај дана на Тасосу...

 
Poslednja izmena:
Joj, hvala ti puno. Konacno neko ko ce mi odgovoriti na sva moja pitanja.
Kakve su gazde? Prave problem oko bazena? Istina da nema kupanja posle 7-8 uvece?

Gazde su super, stvarno! Sede po ceo dan u basti,tu su ako ti nesto zatreba, svi koji su bili kad i ja bili su ok, nije bilo problema tako da ni gazde nisu imale nikakve zamerke. Bazen je otvoren do 8 samo i nema skakanja. i cini mi se ali nisam sigurna da je zatvoren od 3 do 5 popodne.
 
Dragi forumaši,

evo novog zaljubljenika u Tasos. Posle 17 godina letovanja u kontinentalnoj Grčkoj, stiže na red i Tasos. Lepo ostrvo ali nije vau jer ne može da se poredi sa našim bivšim ostrvima tipa Hvara, Brača, Malog lošinja, Paga, Raba a po divljini i Murtera i Oliba. Izgleda da ste svi vi jako mladi i da niste bili na tim ostrvima.

Šta da se radi kada nam je sada Tasos bliži i jeftiniji.

Išli smo preko Lui Travela i bili u vili Dimitris u Potosu. Smestaj u dvokrevetnom studiju je OK sve smo imali kao u hotelu sa 3 zvezdice samo bez sobarice. Gradska plaža kao beogradska Ada ciganlija, naređani kafići, svaki sa svojim mobilijarem, pesak za picigin odličan, more toplo i čisto, kupanje do 9 uveče. Zaliv je lep i može sasvim fino da se pliva ako nisi u plićaku sa gomilom ljudi. Ništa nam nije smetalo jer na plaži ne provodimo vreme sem po par sati u vodi. Za ronjenje nije jer nam šta da se vidi sem po nekog starog madraca.

Krstarenje brodom je bilo tako tako, bilo bi još bolje da smo imali vodiča da nam objasni pored čega prolazimo, ali ja sam uradila domaći i ponela svoje papire skinute sa foruma pa sam videla i Giolu koju mnogi promaše. Atrakcija je bia Afroditina plaža sa istoimenim izvorom. Kupali smo se na još jednom mestu kojem ne znam ime ali je tu voda nestvarno zelena. Bilo je i malo kičeraja u vidu igranja i pevanja sa polivanjem vinom. Nemcima se i to svidelo?!
Obilaska autobusom nije bilo pa su poslužila kola. Prva stanica nam je bio manastir Sv. Mihaila koji je u najstarijem delu otvoren za posetioce (sa broda se vidi velika građevina), zatim Aliki sa svojim arheološkim nalazištem. Zaliv podseća na Valdanovo u Crnoj gori, manj onaj koji je divlji je mnogo lepši iako ima talasa, žao mi je što nismo obišli i najmanji treći. Vredi videti selo Panagia sa crkvom i izvorom, selo Potamia sa starim kućama, jesti jagnjetinu u centru sela ispod prastare masline. Obišli smo i fabriku maslinovog ulja staru 100 godina i luku i centar Limanesa sa spomenikom 2 delfina (Eleni i Darku), Rimski amfiteatar i staru tvrđavu. Uveče smo išli u tavernu koja je nekih 700 metara van Potosa na istok i ima odlične morske đakonije po pristupačnim cenama sa diskretnom muzikom koja je ponekad uživo. Ko voli luksuz malo dalje od te taverne je hotel Atrium koji je prelep i verujem da vredi 120 evra za noć.

Suma sumarum, lep pravi odmor od 12 dana.
 
Imas peskire(2mala i 2velika), pribor za jelo( po 2plitka i duboka tanjira, 2case, male soljice za kafu, tiganj i serpu) i fen (fen je ok da prosusis malo kosu ali ako se feniras ponesi bolje svoj) .... Vila je super i sve je besprekorno cisto na 5 dana se ciste sobe kompletno, menja posteljina,peskiri....itd.
Pitaj slobodno sta te zanima.
pozz

Jos jedno pitanje...
Cega ima od kuhinjskih aparata? Aparata za kafu, toster za sendvice... ima ovkvih stvari?
Hvala unapred!!!
 
Da se upisem i ja u listu strelaca posto sam pre puta samo citao:D
Ja sam letovao sa porodicom u Potosu u drugoj polovini Septembra, vreme nam je bilo od za 14 dana 2 dana sa jekim vetrom inace sve vreme kupanje suncanje.
Prvo da kudimo posle da hvalimo. Trajekt su mi prilikom dolaska naplatili 29 evra a prilikom povratka 22 evra to su sitnice naspram ukupno potrosenog novca koji je potrosen u Grckoj , Tasosu ali su za mene reprezent Grckog naroda ,ne razlikuju se po tim i sl. osobinama mnogo od nas;) Posle predjenih 850 km nisam mogao mnogo da se raspravljam i trazim pravdu iako sam znao da su automobili od 16-20 evra a odrasle osobe po 3 evra a da deca do 3 god ne placaju,
Eto to je prvi utisak o Tasosu.
Lep je Tasos ali ne toliko koliko je daleko od Beograda, uf kako sam to lepo rekao onako iz rukava:cool:
Ovo nam je treca godina letovanja u GR prvi put smo bili u NeiPoriju, drugi put u Pefkohoriju i treci put na Tasosu, ipak nam se NeiPori najvise dopao. Mi prvo kako zbog male decice tako i zbog sebe gledamo plazu po meni kao i sve svetski najbolje ocenjne plaze najlepse su pescane i velike, siroke (nesto sto lici na Kopakabanu).
U Potosu plaza jeste veliak al ine siroka kao one u Olimpijskoj regiji gde za razliku od plaze u potosu sem 3x vece sirine postoje i tusevi na svakih 50m, kante za djubre i lep prilaz kako pesice tako i kolima, znaci uopsteno slabo je odrzavana plaza u Potosu i slabo da je sta ulagano u nju, sem u samom centru gde je pretrpana lezanjkama tako da nemozes ni proci od njih iako za svak uplacas 3evra naravno uz pice. Mnogo mi je nekako skuceno sve je nesto laktanje, nema mesta kroz ceo Potos nemozes ni da se zatrcis pa bar na 50m to mi smeta posebno na odmoru, hocu bre da pustim decu da trce i da s ene brinem da ce ih udariti neki moped, ili auto ili slicno il idali ce zapeti na neku lezaljku i nekome prosuti pice ili unistiti neku kameru ili bilo sta slicno to jest. na kraj pasti i udariti se te drugi deo letovanja provesti u zavojima i po lekarima. Pa onda GoldenBeach, jesu Skale i Panagia i Potamia na lepim mestima pod onim brdom cucnule ko kec na 11 i lepo je more i priroda ali to sve treba samo malo ulepsati, i to mu dodje ne urbanizovana plaza nigde kante, nigde tusa niti lepog prilaza kako peske tkao kolima, zaraslo u korov sa kojekakvim sutom i zardjalim cevima prilazis kako kazu jednoj od nalepsih plaza ostrva, sve je to lepo ako zanemaris okolinu, mal ome podseca na CG a jedan od razloga sto neidemo u CG je bas taj. Shvatam j ada je Tasos do skora bio ribarsko mesto i ziveo od maslina ali dok s eodn razvije odo ja u penziju zato volim ono sto je vec razvijeno. U poredjenju sa Olimpijskom regijom (Paralia, Nei Pori, OlimpikBeach) dosta je sve ne razijenije dalje 200 km od Beograda i jos plus onaj kako koga zakinu trajekt nekako mi se ne uklapa u moje sledece letovanje, e da od Soluna do Keramotija nekih 190-200km voznje kroz nedodjiju nedodjija, nigde hlada, nigde grada nigde benzinske pumpe nedaj boze da se nekome pokvari auto ili slicno koga zvati u pomoc ili kome se obratiti dok od Soluna do NeiPorija prolazis autoputem kroz mesta u koje bi svako rado svratio i jedna su do drugog.
Eto ne trazeci guzvu i diskoteke vec mir i tisinu i mesto za provod sa decom mogu da zakljucim da smo se lepo proveli ali da bi jos lepse da smo letovali pod Olimpom.

JOXA, Belgrade Made
 
Da se upisem i ja u listu strelaca posto sam pre puta samo citao:D
Ja sam letovao sa porodicom u Potosu u drugoj polovini Septembra, vreme nam je bilo od za 14 dana 2 dana sa jekim vetrom inace sve vreme kupanje suncanje.
Prvo da kudimo posle da hvalimo. Trajekt su mi prilikom dolaska naplatili 29 evra a prilikom povratka 22 evra to su sitnice naspram ukupno potrosenog novca koji je potrosen u Grckoj , Tasosu ali su za mene reprezent Grckog naroda ,ne razlikuju se po tim i sl. osobinama mnogo od nas;) Posle predjenih 850 km nisam mogao mnogo da se raspravljam i trazim pravdu iako sam znao da su automobili od 16-20 evra a odrasle osobe po 3 evra a da deca do 3 god ne placaju,
Eto to je prvi utisak o Tasosu.
Lep je Tasos ali ne toliko koliko je daleko od Beograda, uf kako sam to lepo rekao onako iz rukava:cool:
Ovo nam je treca godina letovanja u GR prvi put smo bili u NeiPoriju, drugi put u Pefkohoriju i treci put na Tasosu, ipak nam se NeiPori najvise dopao. Mi prvo kako zbog male decice tako i zbog sebe gledamo plazu po meni kao i sve svetski najbolje ocenjne plaze najlepse su pescane i velike, siroke (nesto sto lici na Kopakabanu).
U Potosu plaza jeste veliak al ine siroka kao one u Olimpijskoj regiji gde za razliku od plaze u potosu sem 3x vece sirine postoje i tusevi na svakih 50m, kante za djubre i lep prilaz kako pesice tako i kolima, znaci uopsteno slabo je odrzavana plaza u Potosu i slabo da je sta ulagano u nju, sem u samom centru gde je pretrpana lezanjkama tako da nemozes ni proci od njih iako za svak uplacas 3evra naravno uz pice. Mnogo mi je nekako skuceno sve je nesto laktanje, nema mesta kroz ceo Potos nemozes ni da se zatrcis pa bar na 50m to mi smeta posebno na odmoru, hocu bre da pustim decu da trce i da s ene brinem da ce ih udariti neki moped, ili auto ili slicno il idali ce zapeti na neku lezaljku i nekome prosuti pice ili unistiti neku kameru ili bilo sta slicno to jest. na kraj pasti i udariti se te drugi deo letovanja provesti u zavojima i po lekarima. Pa onda GoldenBeach, jesu Skale i Panagia i Potamia na lepim mestima pod onim brdom cucnule ko kec na 11 i lepo je more i priroda ali to sve treba samo malo ulepsati, i to mu dodje ne urbanizovana plaza nigde kante, nigde tusa niti lepog prilaza kako peske tkao kolima, zaraslo u korov sa kojekakvim sutom i zardjalim cevima prilazis kako kazu jednoj od nalepsih plaza ostrva, sve je to lepo ako zanemaris okolinu, mal ome podseca na CG a jedan od razloga sto neidemo u CG je bas taj. Shvatam j ada je Tasos do skora bio ribarsko mesto i ziveo od maslina ali dok s eodn razvije odo ja u penziju zato volim ono sto je vec razvijeno. U poredjenju sa Olimpijskom regijom (Paralia, Nei Pori, OlimpikBeach) dosta je sve ne razijenije dalje 200 km od Beograda i jos plus onaj kako koga zakinu trajekt nekako mi se ne uklapa u moje sledece letovanje, e da od Soluna do Keramotija nekih 190-200km voznje kroz nedodjiju nedodjija, nigde hlada, nigde grada nigde benzinske pumpe nedaj boze da se nekome pokvari auto ili slicno koga zvati u pomoc ili kome se obratiti dok od Soluna do NeiPorija prolazis autoputem kroz mesta u koje bi svako rado svratio i jedna su do drugog.
Eto ne trazeci guzvu i diskoteke vec mir i tisinu i mesto za provod sa decom mogu da zakljucim da smo se lepo proveli ali da bi jos lepse da smo letovali pod Olimpom.
 
.... Pa onda GoldenBeach, jesu Skale i Panagia i Potamia na lepim mestima pod onim brdom cucnule ko kec na 11 i lepo je more i priroda ali to sve treba samo malo ulepsati, i to mu dodje ne urbanizovana plaza nigde kante, nigde tusa niti lepog prilaza kako peske tkao kolima, zaraslo u korov sa kojekakvim sutom i zardjalim cevima prilazis kako kazu jednoj od nalepsih plaza ostrva, sve je to lepo ako zanemaris okolinu...
Ја искрено не знам где си ти то био, али ово што причаш о Golden beachu једноставно не пије воду, јер ако та плажа није урбанизована онда не знам која јесте (да занемаримо Makryamos која је приватна плажа). Значи има и канти за смеће на самој плажи и поред, и тушева, и паркинг места малте не до саме плаже, а то што се понегде нађе и мало корова, па боже мој, с обзиром да је плажа дуга пар км. Код нас корова и ђубрета колико хоћеш, ал' то нам не боде очи.
... e da od Soluna do Keramotija nekih 190-200km voznje kroz nedodjiju nedodjija, nigde hlada, nigde grada nigde benzinske pumpe nedaj boze da se nekome pokvari auto ili slicno koga zvati u pomoc ili kome se obratiti...
Што се овога тиче, па ниси брате морао ди идеш оним новим перфектним ауто путем кроз "недођију", могао си лепо старом магистралом кроз сва места све до Керамотија. Ако си и био раније у Грчкој, онда знаш да они из не знам ког разлога не практикују постављање бензинских станица поред самог ауто пута, већ мораш да сиђеш у неко место како би долио гориво. А што се могућих евентуалних кварова на ауту тиче, е о томе треба размишљати пре пута, учланиш се лепо у АМСС за 2000. дин. (фул осигурање) и ако ти се не дај боже негде нешто деси на путу, само окренеш њихов број и добијеш све потребне информације шта и како даље. Тако да... сваки други коментар је сувишан. ;)
 
Vidim ja DeMikelis da sam te pogodio i jako mi je zao zbog toga ,veruj mi.
Pricam o GoldenBeach-u skroy dole na kraju plaze gde je bas postavljena ona internet kamera, o tome pricam. A sto se tice Makryamos plaze jel to ono gde se placa ulaz prvo plati pa udji na plazu to mi je nekako bez veze, ne uklapa se u ambijent Tasosa koliko god bila privatna.
A za nedodjiju stvar je u poredjenju sa Olimpijskom regijom, to se odnosi i za ono djubre koje nikom ne bode oci (ne poredim ja Tasos sa Srbijom vec sa lepsim delovima grcke za letovanje) gde ipak autoputem ides pored mesta gd epostoje benz. pumpe i mesta koja su uz sam auto put te prolazeci kroz njih mozes svratiti da da se odmoris i slicno. Znaci moji komentari su vezani za poredjenje Olimpijskih letovalista i Tasosa, shvatio .
Eto ti sad pricas mi o AMSS pa to ti je bez veze uostalom ko ti je trazio bilo koji komentar.
 
Da, lepse nam je bilo u NeiPoriju a naveo sam razlike koje meni su zasmetale u poredjenju sa Tasosom. Nisam rekao da mi je Tasos ne svidja taman posla ali mi je lepsi kompletan doyivljaj letovanja sa istim ljudima i istim sistemom odmaranja u Olimpijskoj regiji.
Pa valjda je i upstena namena foruma da se raspravlja i debatuje o temama koje su na forumu, jer ce onda ovo ispasti hvalospev o Tasosu a ne Forum o Tasosu :)
Ko ne prihvati razlicitosti i gay-eve i hoce samo da tuce nece u Evropsku uniju hahahhahahahahha
 
Aca vas je malo uzbunio. Posle dugo vremena pojavio se neko kome se Tasos ne svidja i to je u redu, Treba prihvatiti razlicitost ljudi, necemo ga sad valjda tuci kao da je gay.
Ја сам увек против гејева било које врсте! ;)

Нико не спори чињеницу да се некоме Тасос није допао, али не могу се износити неистине да на појединим плажама (у овом случају Golden beach) НЕМА тушева и корпи за отпатке! Па да то не видиш, требаш бити стварно слеп код очију! :dash:
...
Eto ti sad pricas mi o AMSS pa to ti je bez veze uostalom ko ti je trazio bilo koji komentar.
А зашто сам поменуо АМСС... па погледај најпре шта сам цитирао од твог претходног писанија, па ћеш сам извући закључак. :rtfm:
 

Back
Top