TASOS - u reči i slici

Da li moze do svih plaza da se pridje skuterom?Citala sam da su neki prilazi zemljani i jako neravni i strmi pa me zanima da li je izvodljivo prici skuterom ili mora da se ostavi i pesaci do plaze kilometar,dva?
Da li ima sada puno komaraca?
I jel ima neko svezu informaciju u vezi iznajmljivanja skutera,cena,i da preporuci agenciju?

Asfalt na Tasosu je odlican ali kad vidis krivine i strmine od puteva na motoru ti radi adrenalin tako da ce ti setnja do plaze posle dobro doci. Obidji ih vise sto se tice iznajmljivanja pa odluci. Neko trazi medjunarodnu ali ove godine uglavnom svima je dovoljna vozacka. Cene od 8eu pa navise sve zavisi od mesta do mesta ali to se menja sezona-vansezona...
 
Plaža Notos, za mene najlepša na ostrvu (blizu Potosa)... Slika u punoj rezoluciji: http://i31.tinypic.com/wvy2p3.jpg

66ywe1.jpg

I za mene je Notos jedna od lepih plaza.Kada bih rangirala bila bi u prvih 5.najlepsih
 
Ta plaza sto si slikala iz manastira zove se Psili Amos i jako je lepo.

Psili Ammos je u blizini Potosa, jeste lepo uredjena plaza, ima dosta mladih, dobra muzika :)

Iz manastira se vide plaza Livadi i manja, koja se zove cini mi se, Afroditine suze, tako nesto nam je bar rekao vodic.

Sto se tice crkvice u steni, i mermerne ˝plaze˝ iza brda, evo par slika:

p1030367l.jpg


p1030373j.jpg


p1030376g.jpg


p1030377j.jpg


I jos par slika:

p1030362.jpg


p1030543i.jpg
 
Izvinjavam se braco po Tasosu,nece se ponoviti! :roll: Ako treba, molim da me obavesti moderator kako bi skinuo ove slike, a za ubuduce cu se pridrzavati pravila o velicini slike, stvarno nisam znao koja je max dozvoljena velicina, posto sam prvi put stavio slike.
 
Cao svima!

Decko i ja smo se u petak vratili sa Tasosa i bilo nam je extra!
Mnogo divnih mesta i plaza, pa nismo bas do svake stigli, ali nama je za srce prirasla plaza Psili Amos. Divna plaza - lep, sitan pesak, extra cista voda i kada je guzva, super restoran, ok kafic, muzika extra... Ubedljivo najjaca plaza.
Sto se tice Aliki plaze koja je ovde cesto spominjana, nase misljenje je da je ova plaza vise izvikana nego sto je zapravo lepa...Ali opet kazem, to je nase misljenje. Po nama su mnogo bolje, na prvom mestu Psili Amos, Notos, plaza u Potosu, Tripiti, plaza u Skali Marion....
Sela Panagia i Teologos su divna i super je jagnjetina! :-)
Sto se tice cena...dosta su skuplji u odnosu na prethodne godine. Evo nekih cena:
Gorivo od 1.46e
Hleb od 1.80e
Giros 2.50e
Suvlaki od 2.40e
Sokovi od 1.30e
Cips od 1.30e
Mleko od 1.10e
Voce od 1.20e pa navise, u zavisnosti od toga koje je voce u pitanju.
Pivo od 2.50e na plazi do 4e uvece, u kaficima.
Kokteli od 7e...
Sto se generalno turista tice, cini se da im je ova sezona dosta slabija od prethodnih.

Ako jos nesto interesuje nekoga, slobodno pisite.
Pozz svima!
 
Mi smo bili na Goldenu otisli u kafic Lilaby gde ima bezicni i platili 3eu. Covek nam dade sifru ako te zanima pronaci cu a posto smo bili smesteni preko puta u vili Soti mi smo se koristili. Eto.


Zahvaljujem, problem nije u placanju, vec da ne nosim badava komp. Lokacija nam je u S. Potamiji okolina studija Pelagos gazdarica nasa Natasa i Grk Laskaris. Preporuka bili njihovi gosti.
Hvala za info o komp unapred.
 
Ne znam za druga mesta, ali u Limenasu ima i besplatan je. Ono za sta mogu da garantujem je Aqua Bar-kod Seke, na samoj gradskoj plazi, zatim restoran Tzaki na setalistu, kao i u jos par kafica, vidno je istaknuto ispred njih da postoji besplatan WiFi. Takodje, neko je pitao da li postoji radnja u kojoj se mogu narezati slike na DVD sa memorijskih kartica, posto sam je video pre desetak dana kada sam bio na moru, da kazem i to da postoji, u glavnoj ulici (setaliste)u Limenasu, fotografska radnja sa desne strane, u smeru od gradske plaze, isto postoji tabla da rezu DVD sa memorijskih kartica, i to za svega 5 minuta.
 
Cao svima, ja sam novi clan foruma. Pocetkom septembra putujem u Potos. Citala sam o mermernoj plazi, pa me zanima kako se stize do nje? Moze li se dodji peske, ili automobilom? Pozdrav.:bye:

Do mermerne plaze se moze doci kolima, postoji parking,put je zemljan, i vrlo los, budite spremni da dosta isprljate kola, ali vredi. Peske verovatno moze, ali nisam pokusavao. Na izlasku iz Limenasa, skrenite na put koji vodi do Makrijamosa, lepo je oznaceno, postoji vidljiva tabla. Kada stignete do ograde kompleksa Makrijamos bungalovi, skrenite desno na zemljani put, i idite njime oko 4km i to je to. Od pre par dana na toj plazi postoje lezaljke, i suncobrani, kao i kafic.
 
Na celom ostrvu nocni zivot nije bas nesto. Ne znam za druge gradove, posto sma bio u Limenasu, radi diskoteka Just in Time, bilo je ok, napunila se tek oko 1, bilo je bas lepo, poneka nasa pesma, nemoj da odustajes ako dodjes ranije i bude prazno, sigurno ce se kasnije napuniti. Cene pica su od 3-4e (piva i sokovi) do 8e (neki kokteli).Ne znam da li postoji jos neka diskoteka, mislim da postoji jedna u toj ulici, par metara dalje, ali u njoj nismo bili. Ima dosta kafica koji su bili solidno popunjeni, restorana za zivom svirkom... Ima par klubova u Limenariji, na samoj obali, koji lepo izgledaju ali nije bilo bas mnogo ljudi, u Potosu ne znam kako je. Ovo je moje vidjenje nocnog zivota na Tasosu :)

Sto se tice rent a car-a, ima par agencija, mi smo na preporuku iznajmili koja od agencije Europcar u limenasu, dobili nova kola, nisam micra (5 vrata, klima), nismo imali nikakvih problema ni sa agencijom ni sa kolima, tako da njih mogu da preporucim. Kola smo za dva dana platili 50e (+ gorivo naravno, uglavnom se dobija pun rezervoar, i takav se vraca). Ova agencija ima predstavnistva i u Potosu i u Potamiji.
 
malo mi je smesno kada me neko pita jel ima komaraca,pa naravno da ima,ima ih svugde,lepo se kupi aparatic sto ide u struju i miran si:)Pcele kao pcele,ima ih ali meni nisu smetale,osecaj kao da si na selu.Mestani su veoma ljubazni,dobijali smo besplatnih pica po kaficima,drago im kada dolazite vise puta.Zaobilaziti kafic Margarita jel je skuplji i gazde su seljacine,kod njih smo odseli bili,nisu nam se za 10 dana ni jednom nasmejali a rade u kaficu,nadrndani kao da ja hocu nesto za DZ od njih kad narucujem pice.Koktelcici po kaficima su extra i kostaju 8 eu ali je dozivljaj makar jednom da se naruci jer dolazi sa svim onim prskalicama i dekoracijom,extra:)Cene su slicne nasima,jedino riba dere od skupoce sto mi nije jasno jer prakticno zive na moru i od ribolova ali ok...:)Ma ako ides sa ok ekipom ni komarci kao rode i pcele kao slonovi ti nece smetati:)

Ne bi trebalo da bude smesno pitanje za komarce, 17 godina sam letovala u Grckoj ali na kopnu u Skotini i nikada, nikada nisam videla i cula komarca ni muvu a o pcelama ni pomena nije bilo. Hvala za savet ponecemo aparatic i anti sok terapiju za pcele, sigurno je sigurno. Na moju veliku zalost, nikada nisam bila na selu pa ne znam kakav je to osecaj. To mi je ostao veliki zal jos iz osnovne skole kad se deca vrate sa sela puni lepih prica o zivotinjama a je slusam pa trcim kuci da placem sto i ja nemam selo. Jos jednom hvala, ceka me novo iskustvo.
 
Do mermerne plaze se moze doci kolima, postoji parking,put je zemljan, i vrlo los, budite spremni da dosta isprljate kola, ali vredi. Peske verovatno moze, ali nisam pokusavao. Na izlasku iz Limenasa, skrenite na put koji vodi do Makrijamosa, lepo je oznaceno, postoji vidljiva tabla. Kada stignete do ograde kompleksa Makrijamos bungalovi, skrenite desno na zemljani put, i idite njime oko 4km i to je to. Od pre par dana na toj plazi postoje lezaljke, i suncobrani, kao i kafic.
Hvala na odgovoru. Nadam se da cu naci.
 
Najsvezije informacije, NEMA GORIVA!!! Sutra ce valjda prestati strajk, pa ce ga biti na svim pumpama. Inace, na Tasosu i nije neka guzva, mi smo stigli za 9h sa sve odmaranjem i trajektom. Noci su prijatne i nema vrucine. Ostrvo je prelepo,a mislim da se ne isplati ici losim putem na Mermenu plazu, jer je smesna kako sad izgleda sa suncobranima poredjanim pod konac i lezaljkama, totalno vestaci sve izgleda.
 

Back
Top