TASOS - u reči i slici

Traze medjunarodnu u Albaniji , zovu je " patent " ...

Hahahaha.... e, samo za tamo, ako nam ne zatreba?! :hahaha:

Ja sam pre mesec i po, doshao sa Zakynthos-a i NIJEDNA agencija nije htela da iznajmi auto ili skuter, jednom paru iz Beograda, bez dozvole!

Bili su spremni da izdaju vozilo, samo ako bi imali makar foto-kopiju... tj. ako bi im neko fotografisao kod kuce dozvolu i poslao na mail (poshto je dechko nije poneo), ali bez ikakvog papira NE!

:think: U principu, njima za ugovor treba SAMO broj vozachke dozvole. Nije im vazno, da li ga chitaju sa originala ili sa kopije.... poshto se proverom uvek moze dokazati autentichnost. Jer se na primer moze desiti, da neko ko je iznajmio vozilo izgubi dozvolu, ali to ne znachi da je nema.... tako oni 'peru ruke', da je niste imali u trenutku iznajmljivanja, a posle.... da li ste je imali ili ne, nije lako dokazivo?!
 
Evo i cene rent a car na Tasosu za 2016

image-0-02-01-f46734f6685b515c42baeecfe463e754adb7f0813170fdcffaea53ef679496c3-V[1].jpg
 
Mi smo porodicno sa malim detetom vec drugu godinu za redom u bungalovima makryammos.Prezadovoljni smo.U vazduhu se oseca miris mora i borovine.Nista lepse.Plaza prelepa ,voda kristalno cista.Hrana je isto super,za veceru je uvek veliki izbor mesa,povrca,dve corbice,riba je obavezna.Evo veceras je bio losos.Stvarno ima izbora...Sve je preukusno spremljeno.Posebno nam se svidja sto se lezaljke mogu zakupiti na vise dana.Dobili smo kljicic i katanac,i sve stvari ostavljamo na plazi,sto znaci da ne moramo da vucemo duseke,kofice,lopatice ...
Sve to ulepsavaju i pitome rajske ptice koje nam dolaze do terase na kojoj uzivamo u prelepom pogledu.
 
Cherry upravo sam se vratio iz Potosa pa c7 ti dati savet iprve ruke. Idi u Entetprise rent a car. Ja sam platio 110e 4 dana. Benzin ti je najpovoljniji na najpovoljniji na Eko pumpi i kosta 1.5e dok je dizel 1.2 mada su svi rent a car automobili na benzin. OBAVEZNO PREGLEDAJ AUTO. Meni je zapao auto koji malo osesan pa sam se naknadno vracao u agenciju da im to naglasim jer u suprotnom neces moci da dokazes da nisi ti napravio stetu. Inace sva oštećenja do 600e snosis ti, veca od toga snosi rent a car agencija. U ovom Enterprise rade Srbi i primaju stare papirne dozvole, znam iz iskustva :)
 
20160914_214015.jpg


Ovo ti je ta agencija Enterprise, vrlo lako ces je naci. Slobodno se obrati na srpskom, jer Srbi rade :) Jedan savet: kod njih ili bilo gde gde budes uzimao vozilo OBAVEZNO pri preuzimanju vozila pregledaj auto sa svih strana da li je ogreban, ostecen.. ako jeste odmah im prijavi, jer ces posle tesko dokazati da to nisi ti uradio, a cene opravke su velike. Dakle, budi obazriv.
 
20160914_213458.jpg


Kada od Enterprise rent a car agencije nastavis dalje tom ulicom oko 50m sa desne strane docices do ovog supermarketa gde je pivo u staklenim flasama najpovoljnije. Amstel i Mitos su 1,25e + 15 centi kaucija koju ti vrate kad vratis flase. Preporuka je da kupujes Amstel jer je Mitos stvarno s...nje.
Cene paradajza su svuda 1,35e ali kupuj ga u ovoj prodavnici jer je najlepsi, a ovde je i Gauda sir najpovoljniji 6e/kg
Breskve su svuda oko 1.6-1,9e, Lubenice 0,35e/kg

- - - - - - - - - -

20160907_200643.jpg


Nadam se da se cene vide...

- - - - - - - - - -

20160907_200659.jpg


Jos malo cene voca...
 

A evo i mog kratkog video zapisa sa povratka sa Mermerne plaze :)

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Giola je samo za one sa terencima
pa cak ni svakom terencu ne bih preporucila,ako je vozac neiskusan

ali,neka vas to ne sprecava da se spustite peske do Giole
dozivljaj je neopisiv i vredi je obici :)

Slazem se. Mada ja sam dosao i rent a car vozilom (Ford Fiesta) ali priznajem da sam bio maksimalno koncentrisan da ne upadnem u neku rupu ili jos gore da ne izbusim gume na kamenje koje je umelo i veoma ostro da bude. :)
 
Razmisljam se da idem sa deckom i jedna od mogucnosti nam je Potos.
Ne planiramo da uzimamo auto. Ciljani termin nam je 25.08-04.9 ili 31.08-09.09 (zavisi od agencija). Ne idemo tamo zbog nocnog provoda ali bi nam bilo drago ako ima neki lep restoran.
Citam utiske na raznim forumima i ili su potpuno negativni ili potpuno pozitivni

Interesuje me:
1-koliko se dugo putuje busom do Tasosa tj Potosa
2-da li je moguce lepo se provesti tamo bez kola
3-cene kakve su
4-kakva je autobuska veza iz Potosa ka ostalim plazama
5- kakva je plaza bas u Potosu (pesak, kamen..)
6-da li je prelaz iz plicaka u more odsecen naglo (znam da nasipaju plaze i onda ides, ides i samo upadnes u dubinu)
7-da li ima neka vila koja bi se trebala izbegavati

Mislim da bi to bilo to ali ako sam nesto zaboravila slobodno dodajte :D
 
Razmisljam se da idem sa deckom i jedna od mogucnosti nam je Potos.
Ne planiramo da uzimamo auto. Ciljani termin nam je 25.08-04.9 ili 31.08-09.09 (zavisi od agencija). Ne idemo tamo zbog nocnog provoda ali bi nam bilo drago ako ima neki lep restoran.
Citam utiske na raznim forumima i ili su potpuno negativni ili potpuno pozitivni

Interesuje me:
1-koliko se dugo putuje busom do Tasosa tj Potosa
2-da li je moguce lepo se provesti tamo bez kola
3-cene kakve su
4-kakva je autobuska veza iz Potosa ka ostalim plazama
5- kakva je plaza bas u Potosu (pesak, kamen..)
6-da li je prelaz iz plicaka u more odsecen naglo (znam da nasipaju plaze i onda ides, ides i samo upadnes u dubinu)
7-da li ima neka vila koja bi se trebala izbegavati

Mislim da bi to bilo to ali ako sam nesto zaboravila slobodno dodajte :D

1. kolima je 11-12 sati, a busom daleko više...sve zavisi od granice
2. ako si baba, moguće je, ako si mlad, nije moguće
3. umerene, kao i svuda u severnoj grčkoj
4. loša
5. loša, jako loša. tasos obiluje lepim plažama a najlošija je baš u potosu
6. postepeno se ulazi
7. izbegavaj sve što izdaje nikana ili dobro proveri
 
1. kolima je 11-12 sati, a busom daleko više...sve zavisi od granice
2. ako si baba, moguće je, ako si mlad, nije moguće
3. umerene, kao i svuda u severnoj grčkoj
4. loša
5. loša, jako loša. tasos obiluje lepim plažama a najlošija je baš u potosu
6. postepeno se ulazi
7. izbegavaj sve što izdaje nikana ili dobro proveri


e ovakve odgovore volim...kratko,jasno i efikasno :lol:
 

Back
Top