TASOS - u reči i slici

Neka od skala na putu za Golden Beach (ovo gore a i ovo dole)
2ezmjqe.jpg


Golden beach

fu1h5f.jpg
 
Поздрав!Ове године сам у озбиљном размишљању да поновим Тасос.Да ли неко зна нешто више о апартманима на спрату у хотелу ,,Тасос,,у Пефкарију ,да ли су реновирани у последње време?.Мислим ,био сам тамо пре једно 7-8 година па се питам да ли се нешто променило?
 
Veliki pozdrav iz Banja Luke... Ove godine izbor je pao na Tasos,tačnije Potos jer mi se činio kao najurbaniji a opet sa najboljom plažom jer smo autobus-putnici. Mnogo mi je pomogao ovaj sajt ali su iskustva baš različita. Od najboljih do najgorih. Moja molba je upućena svima vama koji mi možete dati info o izletima iz samog Potosa (krstarenja,obilasci manastira i sl) kakve su cijene... Hvala svima na pomoći i šaljem vam puno sunčanih pozdrava iz BL :cao::cao::cao:
 
Veliki pozdrav iz Banja Luke... Ove godine izbor je pao na Tasos,tačnije Potos jer mi se činio kao najurbaniji a opet sa najboljom plažom jer smo autobus-putnici. Mnogo mi je pomogao ovaj sajt ali su iskustva baš različita. Od najboljih do najgorih. Moja molba je upućena svima vama koji mi možete dati info o izletima iz samog Potosa (krstarenja,obilasci manastira i sl) kakve su cijene... Hvala svima na pomoći i šaljem vam puno sunčanih pozdrava iz BL :cao::cao::cao:

potos nema najbolju plažu
u stvari, ima najgoru na tasosu, tako da ti izbor nije baš najbolji pogotovo što ne dolaziš kolima. da si motorizovana bilo bi ti svejedno.
limenarija je daleko bolji izbor pa ako možeš da promeniš, promeni.
 
Prokletstvo ranih rezervacija , prvo ide uplata , posle idu pitanja za detalje .
Koja krstarenja koji obilasci manastira ... , mislim stvarno ne znam cemu se nadash od mobilnosti kad te autobus jednom istovari u mestu i pokupi te nakon 10 dana .
 
Prokletstvo ranih rezervacija , prvo ide uplata , posle idu pitanja za detalje .
Koja krstarenja koji obilasci manastira ... , mislim stvarno ne znam cemu se nadash od mobilnosti kad te autobus jednom istovari u mestu i pokupi te nakon 10 dana .

ako nemas nista pametnije da kazes,a ti bolje cuti
u svakom mestu na ostrvu lokalne agencije organizuju izlete i obilaske zanimljivosti koje treba videti
zato je pitanje sasvim na mestu,i ne vidim cemu tvoj prethodni komentar
osim,ako,kao po obicaju,nisi hteo da spamujes i ovde,posto sam ti omiljenu temu zatvorila :aha:
 
Receno nam je da ce jedan deo drustva biti smesten na spratu, ali od onoga sto smo videli u ponudi, smestaj je uglavnom u prizemnim kucama. Pa me sada zanima, da li su to ustvari prizemne kuce ili kuce na nekoliko spratova? :D Znam da mozda zvuci glupo pitati ovde takvo pitanje, ali dok ne odem do agencije, volela bih od nekog ovde da cujem odgovor.
I da, uopsten utisak o smestaju, gradu,.. Mozda neka proeporuka restorana i to je to :)

Hvala ^_^
 
Zdravo svima, nadam se da jos uvek ima neko aktivan :)

da li neko moze da mi kaze da li je pametno ici na tasos, tacnije pefkari u periodu od 5. do 15. juna, u pogledu temperature? citala sam negde kako je tada bezveze, kako nije toplo i kako uvece toliko zahladni da moras da obuces jaknu itd. nemoguce mi je da toliko bas ide u krajnost, ipak je to more :(
 
za crnicrnja

Ovo će biti treći avgust kako letujem u Potosu. Napravio si pravi izbor, divno mestašce a plaža uopšte nije loša kako neki ovde tvrde, čak šta više...podjednako vremena provedemo baš na toj plaži iako smo s kolima i obišli smo skoro ceo Tasos.
Agenciju za izlete imaš na glavnoj džadi, Nikana. Vodi je Srpkinja tako da nećeš morati da natucaš, sve će ti objasniti.
Tasos je vrh!, rajsko ostrvo i uvek mu se rado vraćam.
 
Pozdrav ljudi,
Da li je neko bio skoro na Tasosu, kakvo je vreme i koliko je topla voda? Devojka i ja idemo 11.06.2016. godine u Limenas, vila Elia, jel neko bio tamo, kakva je ta vila? Takodje me interesuje da li neko ima informaciju kolika je cena iznajmljivanje skutera na 10 dana? Hvala vam.
 
Ove godine prvi put idem na Tasos (Potos) sa devojkom pa ako bi mi neko pomogao sa korisnim informacijama. Koje su cene rent a car-a i skutera, gde iznajmiti u Potosu? Ukoliko rentiram auto ili skuter da li svakog dana vracam auto/skuter u agenciju pa ujutru preuzmem ili? Kako zaštititi skuter od kradje? Ima li saobracajne policije na ostrvu ?( posto nemam medj. dozvolu) Unapred puno hvala :)

p.s. Možda su neka od pitanja malo smešna ali ne zamerite :)
 
Ove godine prvi put idem na Tasos (Potos) sa devojkom pa ako bi mi neko pomogao sa korisnim informacijama. Koje su cene rent a car-a i skutera, gde iznajmiti u Potosu? Ukoliko rentiram auto ili skuter da li svakog dana vracam auto/skuter u agenciju pa ujutru preuzmem ili? Kako zaštititi skuter od kradje? Ima li saobracajne policije na ostrvu ?( posto nemam medj. dozvolu) Unapred puno hvala :)

p.s. Možda su neka od pitanja malo smešna ali ne zamerite :)


Ne vracash vozilo, svakodnevno.... vec na kraju. :)

Nemash ga zashto ti shtititi od kradje! Prvo, to je rent-a-car.... znachi, kasko osiguran.... drugo, na ostrvima se ne krade! Tj.mozda i krade, ali veoma retko.
Gde.... to bi ti mogao odgovoriti, neko drugi?! Ja te informacije nemam.
 
Ne vracash vozilo, svakodnevno.... vec na kraju. :)

Nemash ga zashto ti shtititi od kradje! Prvo, to je rent-a-car.... znachi, kasko osiguran.... drugo, na ostrvima se ne krade! Tj.mozda i krade, ali veoma retko.
Gde.... to bi ti mogao odgovoriti, neko drugi?! Ja te informacije nemam.

A sto se tice saobracajne policije? Nemam medjunarodnu dozvolu, a kakve sam srece.... pa zato pitam :mrgreen:
 
A sto se tice saobracajne policije? Nemam medjunarodnu dozvolu, a kakve sam srece.... pa zato pitam :mrgreen:

Putujem svake godine bar 15tak puta u inostranstvo.
Niko,ali bukvalno niko mi nikad nije trazio medjunarodnu vozacku dozvolu.
To je izmisljotina AMSS da uzmu pare ljudima.

Jer,vozacku dozvolu izdaje MUP...nakon polozenog vozackog ispita.
Ona je zvanican dokument izdat od strane drzavnog organa Republike Srbije
i kao takva vazeca je i u stranim zemljama.

Cuj medjunarodna...cista izmisljotina za lakoverne....samo ti putuj i rentiraj vozilo,niko te nece pitati za medjunarodnu dozvolu ;)
 
A sto se tice saobracajne policije? Nemam medjunarodnu dozvolu, a kakve sam srece.... pa zato pitam :mrgreen:

Ne znam "kakve si srece", ali ti @J.e.l.e.n.a. lepo kaze.... to je chista glupost!

Chuj, "medjunarodna vozachka dozvola", sa fotografijom priheftanom, najobichnijom heftalicom!!!! :rtfm: Idiotizam!

Pa da su se barem potrudili, da to lichi na nesho! Mene je onakvu kakva je.... SRAMOTA da je pokazem, bilo kome u svetu?! BEDNA, da ne moze biti bednija!!!!

Za Italiju npr.... pishe na AMSS sajtu, da je obavezna. Ja ziveo tamo.... zasutavljale me razne policije.... NIKAD, ali NIKAD mi niko nije potrazio tu "medjunarodnu"!

Shto bi rekao nash narod: "putuj igumane, ne brini za manastir!"

:bye:

P.S.
U Grchkoj chak, mozesh iznajmiti auto.... skuter.... shta god i na onu staru (papirnu) vozachku dozvolu! Ne mora biti 'plastichna'. Njima je samo vazno, da imash vozachku, koja je izdata od strane MUP-a.
 
Poslednja izmena:

Back
Top