TASOS - u reči i slici

Zoki, u Tasos hotelu je dvokrevetna soba 53 Eur u periodu kada bismo mi isli, sto nije tako mnogo, 4 EUR je dorucak po osobi a ja se dvoumim da li da ga uplacujem unapred ili ako mi se bude doruckovalo u hotelu svejedno cu platiti 4 eur na licu mesta. Zbog klinca ne mogu da se vezem za jednolican dorucak (jer je nazalost tezak na jelu) pa pretpostavljam da dolazi u obzir neka varijanta peciva ili slicnog ( a to bese moram u Potos ) ?
Dobila sam preporuku za jos jedan hotel - Ioannis beach na Golden beachu i lepo izgleda ali mi je malo pust taj deo, meni se Potos ipak vise dopada.

Sve u svemu moram se odluciti sto pre...

Bila sam 2005 u Pefkariju i moralo se po peciva u Potos(najbliza je ona velika pekara blizu ulazu u Potos)Meni su to bile prijatne povremene setnjice dok moji spavaju(meni je na moru zao da spavam pa se budim ranoooo)
 
Procitala sam poslednjih nekoliko stranica i vidim da postoje neka pitanja na koja bih mogla da odgovorim.
Neko je pitao koliko je udaljena vila Mihalis u Potosu. Udaljena otprilike 150m od plaze. Iznad magistrale je i nema buke.
Sto se smestaja na Pachisu tice preko Magica, sobe su male i zaista skromne. Nemaju klimu. Njihova ogromna prednost je u tome sto se nalaze u velikom dvoristu, na samoj plazi. Mislim da niko ne provodi vreme u tim sobama, jer je plaza odmah ispred. Sama plaza je prelepa, u hladovini, plitka, idealna za decu. Sobe upravnoj zgradi su u stvari sobe iznad kuhinje i mislim da je to losiji izbor. To ipak ne zavisi od agencije Magic vec od vlasnika Pachis hotela koji vas rasporedjuje na dan dolaska. Najbolje je da se po dolasku ukoliko zelite promenu sobe odmah obratite vlasniku koji je uvek tu u restoranu za eventualnu zamenu. Moze se takodje desiti da vam na dan dolaska ne bude frizider u sobi (to je retkost, ali desilo se jednom prosle godine) i u tom slucaju se odmah bratite predstavniku ili vlasniku.
Sto se hotela Esperija u Pefkariju tice smatram da osim dobre pozicije i dobre baste nema nijednog drugog kvaliteta, pa preporucujem da se odlucite za neki drugi smetaj.
 
Procitala sam poslednjih nekoliko stranica i vidim da postoje neka pitanja na koja bih mogla da odgovorim.
Neko je pitao koliko je udaljena vila Mihalis u Potosu. Udaljena otprilike 150m od plaze. Iznad magistrale je i nema buke.
Sto se smestaja na Pachisu tice preko Magica, sobe su male i zaista skromne. Nemaju klimu. Njihova ogromna prednost je u tome sto se nalaze u velikom dvoristu, na samoj plazi. Mislim da niko ne provodi vreme u tim sobama, jer je plaza odmah ispred. Sama plaza je prelepa, u hladovini, plitka, idealna za decu. Sobe upravnoj zgradi su u stvari sobe iznad kuhinje i mislim da je to losiji izbor. To ipak ne zavisi od agencije Magic vec od vlasnika Pachis hotela koji vas rasporedjuje na dan dolaska. Najbolje je da se po dolasku ukoliko zelite promenu sobe odmah obratite vlasniku koji je uvek tu u restoranu za eventualnu zamenu. Moze se takodje desiti da vam na dan dolaska ne bude frizider u sobi (to je retkost, ali desilo se jednom prosle godine) i u tom slucaju se odmah bratite predstavniku ili vlasniku.
Sto se hotela Esperija u Pefkariju tice smatram da osim dobre pozicije i dobre baste nema nijednog drugog kvaliteta, pa preporucujem da se odlucite za neki drugi smetaj.

Draga Nikana,
da li znas kakav je enterijer vile Mihalis i kakav je pogled sa terase? Hvala!
 
Dragi moji ,
neophodna mi je vaša pomoć.Naime, odlučili smo se da idemo u predsezoni u Vilu Delfinija i to 28.05.
Da li je neko imao ranijih iskustava sa ovom vilom koliko je udaljena od plaže i da će biti hladno, kraj maja i početak juna ? I ima li nešto od noćnog provoda?
Hvala unapred na odgovorima :)
 
mapa tasosa iz GARMIN MapSource-a sa nekoliko obeleženih plaža
 

Prilozi

  • Thassos.jpg
    Thassos.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 54
Prvi put ove godine idemo na Thassos, u Limenariju - Akrogiali preko Sabre. Dali je neko od Vas već bio u Akrogiali-u. Molim Vas opišite.

Prosle godine bila u istoj vili preko Sabre.
Problem je bilo vreme, hladan septembar, tako da smo se slabo kupali, ali smo obilazili Tasos. Vila je super, imam par slika sobe u kojoj smo bile i mogu ti poslati. To je najbolja vila u Limenariji koju Sabra uzima i nalazi se tik uz obalu.
Na Tasosu imas puno toga videti. Obavezno ponesi vozacku dozvolu, rent a car im je povoljan.Kad se udruzi 3-4 ljudi mozete da obilazite ostvro i svaki dan se kupate na drugoj plazi.
Meni je Tasos nakon samo jednog letovanja kao moje selo, znam mu svaku stopu.
Mislim da cu i ove godine u istu vilu i na isto mesto.
pooz...
p.s.
mozda se i vidimo na Tasosu.:bye:
 
Ja idem u Limenas od 15. juna preko Argusa u vilu Evridiki. Interesuje me koliko su udaljene plaze ako je neko od vas bio tu, jer imam malo dete, pa me to zanima i takodje kakvi su vasi utisci o vili. Da li ima prodavnica obuce i garderobe u Limenusu.
 
@DrKg

Plaza ispred obale je mala, ali uredna. Limenrija ti je malo mestasce i sve je blizu, nema nekog posebnog centra kao Potos, ali ja sam je birala upravo zbog odmora. Potos je onako zivlji, ima vise desavanja. Mi smo odlazili na plazu Metalia koja se nalazi iza Limenarije prema Potosu.
Sjajna je stvar sto idete kolima.. obidjite sve, ima puno plaza Paradise, Golden beach..., obavezno posetiti Panagiju, mesto u unutrasnjosti ostrva koje je carobno.
Za sve informacije imate predstavnike Sabre u Potosu ( devojka se zove Milena) koji su nam bili na usluzi svo vreme, uvek dostupni na mobtelu i koji su nam otkrili sve cari Tasosa.
Nadam se da ce vam se dopasti.
Pozdrav.
 
Nandzi gde cete biti u Pefkariju?
DrKg, amelie poulain ti je lepo odgovorila. Isto to bih i ja napisala, s tim sto bih dodala da plaza u Limenariji, tamo gde je vas smestaj, jeste duga otprilike 2 km. Problem vam moze predstavljati, narocito ako imate malu decu, kamenje pri ulasku u vod. Ipak s obzirom da je plaza jako dugo sigurna sam da cete naci neko mesto sa boljim ulazom.
Mozete otici i do centra Limenarije gde je malo bolja plaza, ali znatno manja. Inace Limenarija je malo mesto i nista vam ne moze biti daleko. Pravi pogodak je taj sto ste kolima i sto cete obilaziti druge plaze, pa vam limenarijska moze posluziti samo ponekad. Steta bi bilo da se na njoj cesto kupate.
Najbolje je napraviti plan letovanja jos pre nego sto krenete te tako pokusati da obidjete sto je vise moguce.
Eto nandzi je u istom periodu u Pefkariju, ja sam uvek tu, DrKg ce biti tu...dovoljno veliko drustvo za jedan zajednicki iforumaski zlazak...Bilo bi lepo da se pridruze i ostali koji ce biti tu...
Veliki pozdrav...
 

Back
Top