Tarot

Dobra vam noc, imam jedno zanimljivo otvaranje, pa bih ga podelila sa vama i zamolila za vase misljenje.
Pitanje je bilo kako ce se dalje odvijati sudski spor, u pitanju je muz moje prijateljice i pre 4 godine je ostao bez posla zbog navodno primanja mita.
Radila sam otvaranje misticni krst, a izasle su sledece karte:
1. Pustinjak
2. Mesec
3. Car
4. Prvosvestenik
5. Kralj stapova
6. Sudjenje
7. Paz stapova
8. 6 pehara
9. 5 pentakla
10. As maceva
5 velikih arkana govori o tome da je ovo za njega jako bitno i da on malo moze da utice na celu situaciju, pustinjak govori o njegovoj potrebi za samocom,samoposmatranju,karta mesec mu donosi strah i uznemirenost, zamagljenu situaciju i ukazuje na obmanu. E sad ovaj car u trecoj kuci bih rekla da je poreklo problema, sukob sa autoritetom, veza sa zakonom, mislim da se radi o osobi koja ima veliku moc nad osobom za koju se pitanje postavilo. Prvosvestenik na poziciji 4 ukazuje na pripadnost grupi, timski rad, a kako je to proslost a on ostao bez posla,mozda ispadanje iz tima. Kralj stapova u petoj kuci predstavlja musku osobu koja ce mu pomoci, a kako su mi rekli mislim da je to advokat, to je mocna osoba, harizmaticna i dominantna i njegova moc pociva na verovanjima o sopstvenoj ispravnosti. Sudjenje je karta blize buducnosti, resavanje spora sudskim putem. Paz stapova ukazuje na njega da je poverljiv, hrabar veruje u pozitivan ishod. 6 pehara, okolina smatra da on nije kriv, da je nevin u krivicno pravnom smislu.9 kuca bih rekla da predstavlja njegove strahove, strah za materijalnu sigurnost, kako je ostao bez posla ostao je i bez sredstava neophodnih za zivot. As maceva kao krajnji ishod donosi istinu, pravdu-rekla bih da ce on uz ovog kralja stapova dokazati svoju nevinost.
Mnogo bi mi znacilo ako bi jos neko dao svoje vidjenje ove situacije i ukazao mi na moje greske u tumacenju, samo uz vasu pomoc ja mogu stepenik po stepenik na ovom prelepom putu ka razumevanju tarota...
Ljubim vas sve :kiss:

Molila bih za pomoc kod ovog otvaranja, pocela su neka desavanja, ali je konacan rezultat jos neizvesan.
Meni se cini da bi moglo da bude dobro na kraju, kako se vama dragi moji cini? :zag:
 
Zdravo ljudi, cesto otvaram karte mojim dragim i najblizim osobama. Medjutim,kad god otvorim sebi imam osecaj da se preplice dosta energije. Da li bi neko bio voljan da mi uradi jedno otvaranje ?
 
Које од простијих отварања препоручујете? Поред оног са три карте ( прошлост, садашњост, будућност ).
 
Keltski je najbolji.
Ali za neka laksa i jednostavnija pitanja ja radim po tri karte samo.
Keltski je dobar ako situacija treba do detalja da se opise, a nekada to nije potrebno pa previse karata samo komplikuje stvar.
Zavisi od pitanja.
I najbitnije slediti neki svoj osecaj, jer tarot je ipak ezoterija...treba imati neke smernice ali u sustini zavisi od osobe i njenog pristupa. Ako trazimo da dobijemo odgovor, treba da radimo po nasoj intuiciji, a ne tudjoj..koja mozda daje odgovore toj osobi ali ne i nama.
 
Keltski je najbolji.
Ali za neka laksa i jednostavnija pitanja ja radim po tri karte samo.
Keltski je dobar ako situacija treba do detalja da se opise, a nekada to nije potrebno pa previse karata samo komplikuje stvar.
Zavisi od pitanja.
I najbitnije slediti neki svoj osecaj, jer tarot je ipak ezoterija...treba imati neke smernice ali u sustini zavisi od osobe i njenog pristupa. Ako trazimo da dobijemo odgovor, treba da radimo po nasoj intuiciji, a ne tudjoj..koja mozda daje odgovore toj osobi ali ne i nama.

Olimpia,nadovezaću se na tvoj odgovor kao šlagvort za jednu temu koja mi je nekako u fokusu pažnje uvek a vezana je za baš , upravo ono što si podvukla kao primarno- intuiciju i njenu korelaciju sa otvaranjima u tarotu ili pak pri tumačenju natala.Elem, ovde ću se ograditi da ja imam iskustva ikakvog sa otvaranjem Tarota, nemam ni svoj špil, jer sam se sebi zarekla da ako ikada bilo koji bude moj i jedini, biće to izvesni Haindlov tarot ( nešto me je jako privuklo samo njemu ) ali o tarotu znam teorijski i uzivam da čitam o njemu.Elem, negde duboko i pored tog što rekoh, postoji moja bojazan da li treba uopšte da krenem sa otvaranjem tarota a ispričaću vam jednu anegdotu koja me nagnala na razmišljanje o svim tim energijama sa kojima zapravo stupamo u kontakt prilikom otvaranja i jesmo li im ''dorasli ''.Moja poznanica se tarotom bavi decenijama i njoj je bilo interesantno da nadamnom sprovede izvestan ''ogled '' znajući za izvesne ''darove '' koje imam od detinjstva a ja najradije bih ih nazvala tegobom sa kojom je jako tesko ziveti.Molim da kada ovde kazem da se radi o veoma jakoj intiuiciji ili još jasnije -čistoj empatiji , to ne shvatite kao da se nešto time hvalim, jer sam primetila da se pojam intuitivnost ili pak empatičnost često drugačije shvati kao ne znam kakav kvalitet ''nadmoći '' prema drugima a u stvari pravi intuitivac biva često nemoćan pred drugima jer se ne može uvek odupreti energetskim uplivima istih. Ogled je podrazumevao , kako ću reagovati na samu energiju tarota, kartu po kartu , kakvu će mi koja senzaciju dati i tome slično, a ''začinili '' smo priču time da pokušam da odredim na kojoj je karti '' biće '' , a na kojoj predmet ili pojam, po osećaju. Radili smo na Kroulijevom špilu. Možete pretpostaiti ishod ''ogleda '' a mene je najviše fasciniralo nešto na karti As mačeva, od nje se nisam mogla odvojiti, ne bih sad ovde o onome što je na njoj u stvari suštinski trebalo da vidim i što sam kao porukom shvatila, jer nije tema. Elem , nakon tog ja sam bila toliko energetski iscrpljena da mi je osećaj iscrpljenosti gotovo bio neprirodan, da ne pričam o ''blamu '' da sam kod te osobe po prvi put u poseti bila te se zaspati ko klada prvi put kod nekog kući, sigurno od mene ne bi očekivalo.:) Posle buđenja pričale smo o tome, šta u stvari crpi, sa čime u stvari mi suštinski dolazimo u interakciju te o anegdotama gde je više no tarot, naravno, astro tumačenje bilo moj fah, gde se nakon nekih teskih ''priča '' pojedinih natala nikako nisam mogla povratiti energetski, što je mnogo puta rezultiralo i smešnim situacijama, tipa moram nešto pod hitno fizički raditi pa ribam kupatilo usred noći ili u gluvo doba moram odjednom da izadjem napolje ili ću pući, pa makar i na brzo hodanje oko zgrade a trči mi se ko da me neko goni. Da ne pričam tek o intuiciji i sukobu sa samim sobom ili pak drugim te burn outu kad ti neko poturi lažne natalne podatke pa od tebe ''očekuje '' tumačenje istih, ma iz kojih mu razloga. E sad, verovatno je ovo nešto u čemu ja preterujem , ali sam shodno tome što sam iz tih astro seansi zaključila , nekako sebe naučila kako da se apriori ogradim od tih energetskih uticaja, pa recimo imam neki izmišljeni svoj ritual pre nego što se posvetim nekom natalu, na neki način dam svečan ton tom činu. Dalje, ono što sam ja tada pitala svoju poznanicu je zasto me nije na neki način upozorila da tarot treba imati neku svoju pripremnu radnju isto, hoću reći logično je da ima, ali sam već nakon takvog pitanja shvatila da u istom leži mi i odgovor-tj. da sam znajući da bi možda trebalo , a nisam ništa preduzela, u stvari tarot potcenila i njegovu snagu u bukvalnom smislu.Još jednom mi se to desilo, da potcenim tarot ali u smislu predikcije i to prilkom za mene jedne situacije gde nikako nisam mogla doneti sud o jednoj osobi a dopala mi se ne znam ni sama da vam objasnim, bas jako, energijski, te sam konsultovala tarot tumača u smislu grešim li ja oko nekih zaključaka i treba li da se prepustim uopšte vidjenju sa tim nekim. Pogađate da nisam imala tačne natalne podatke osobe, zanimao ga je okult, logično je bilo da će mi reći lažne.Običan susret uz kafu je trebao biti u pitanju, tarot tumač je rekao , da banalizujem, najbolji mogući ishod u ljubavnom smislu i još svašta nešto,ali...Epilog, sedim u kafeu u Bgu, gledam sneg kako pada, belina, čistota i odjednom mi kod reči čistota , jednim od najlepših pojmova za koje smatram da postoje ne u smislu odsustva prljavštine bukvalno, no onom metaforičnom, sine da ja nisam '' čista '' za neku novu priču, jer u sebi još nosim relikte rana od prethodne ( bukvalno ovo govorim ) a da znam da će taj neko na to gledati kao nesposobnost da se sam sa sobom da kažem zaceliš i ne opterećuješ drugog traumom, jer za istu nije ni kriv ni duzan da se njome bakće, već moras sam to sa sobom.I pošaljem poruku, slagavši da nisam mogla da dođem, iskrslo je nesto drugo jer nisam mogla sebi da dozvolim da pred njega izadjem drugačija no što jesam, svojom suštinom, a od nje sam sticajem nekih dogadjaja , bila jako daleko, ko da sam je lavirintom ogradila.Osoba se naljutila , svasta mi rekla , posvadjamo se jako , kontakt se prekida...Tad sam pomislila-e , tarote, kako ti grešiš, ne nadajući se ikad ikakvom ponovnom kontaktu. Godinu dana kasnije, u vreme kada na nebu nije bilo rx Merkura, kontakt se ponovo obnavlja čudnim spletom okolnosti pogrešno poslate poruke. Prvo sam bila šokirana, mozgala sam šta da radim, izvinim se kulturno i krene opet priča.Kurtoazna,ne mogu reći da je lj od ljubavi na vidiku, ali mi je palo na pamet opet ono što je rekao tumač da ako pobedim sebe naći ću put do njega, pomenuvši as mačeva kao ''prepreku ''. Tad sam shvatila da sam u stvari tih godinu dana bez kontakta sa njim to i radila, počela da se oslanjam samo na srce, ne više na um, i to u mnogim stvarima koje nikako nisu mogle imati veze sa njim, no svejedno donele su osećaj da sam se vratila sebi. Samim tim, mozda i nije slučajnost obnove kontakta bila slučajnost , no znak, a ja volim da verujem da nam nekad znaci dođu iz nekih viših sfera dajući nam smernice koje nam na prvi pogled ne deluju da u njima ima ičeg dubokog, no tek kasnije uvidimo važnost usmerenja. Odužih i previše utiscima jednog laika na tarot teme a volela bih da čujem vase utiske oko tog energetskog uticaja tarota na vas same kao tumače, i uopšte ima li neke statistike koja prati kad se tačno obistinjuje predviđeno tarotom od momenta otvaranja i naposletku , treba li ga otvarati uopšte svaki dan ?
 
Poslednja izmena:
E pa Dano,lepo je što si ovde
Prvo, Kroulijev Tarot je poseban
Iako je vizuelno prelep, nije baš pozitivan
Svaku od tih slika je radila po Kroulijevim instrukcijama slikarka Lejdi Frida Haris koja se kasnije UBILA!
Svaka od tih karata je velika slika koje se nalaze u zaboravih kom njujorskom muzeju
Dakle ne volim da radim sa Krolulijevim kartama, bez obzira na iskustvo - ne leže mi
Imala sam špil naravno i poklonila ga
To je prvenstveno za Telemite

Eto,,našla si svoj Špil
Sad samo da ga nabaviš
Možeš naručiti, ne košta više od 30 - 40 eura
U svakom slučaju, htedoh da kažem da imaš dara a adekvatan špil sa kojim uspostaviš sinergiju, može ti izuzetno kanalistati taj dar
 
Poslednja izmena:
E pa Dano,lepo je što si ovde
Prvo, Kroulijev Tarot je poseban
Iako je vizuelno prelep, nije baš pozitivan
Svaku od tih slika je radila po Kroulijevim instrukcijama slikarka Lejdi Frida Haris koja se kasnije UBILA!
Svaka od tih karata je velika slika koje se nalaze u zaboravih kom njujorskom muzeju
Dakle ne volim da radim sa Krolulijevim kartama, bez obzira na iskustvo - ne leže mi
Imala sam špil naravno i poklonila ga
To je prvenstveno za Telemite

Eto,,našla si svoj Špil
Sad samo da ga nabaviš
Možeš naručiti, ne košta više od 30 - 40 eura
U svakom slučaju, htedoh da kažem da imaš dara a adekvatan špil sa kojim uspostaviš sinergiju, može ti izuzetno kanalistati taj dar

Hvala puno, Agata, ne zamerite što malo skrenuh s teme komentarom, s uzivanjem vas čitam na ovoj temi..:)
 
Ovo nije skretanje sa teme
Nađoh ovaj tvoj budući špil, prelep je

Posebno mi se sviđa što su razni kulturološki sistemi integrisani, npr Kali Ma kao Kraljica štapova ili čuveni Indijanski Beli bufalo

haindllgcards__99461.1497232132.gif
 
DanPerDragon, zanimljiva prica.
Uglavnom koliko znam As Maceva bas oznacava kartu koja ne sledi svoje srce nego samo suvi razum.
Moze da znaci i ostre reci(mac) sto se sa vama dvoma i jeste desilo.


Ja sam imala tarot sigurno godinu dana, dobila na poklon od druga iz skole. Pred kraj skole mi smo imali neke nase "tarot" karte na kojima su samo bile reci. Pocelo je kao zezanje naravno, tako se i zavrsilo ustvari. Mi smo to razvijali kao neku pricu od tih reci, na kraju su i profesori krenuli da dolaze kod nas na velikom odmoru :lol: na citanje :mrgreen:
I pre god dana on mi pokloni taj spil...nisam ga i otvorila uopste stajao je na nasumicnom mestu, jer sam to povezivala sa tim zezanjem, a ne sa necim sto mozda moze da mi da neki odgovor.
I bas pre koji mesec resim da ga otvorim iz nekog razloga.
Kad otvaram sebi(sto nisam dugo) mislim da radi kao nesto po principu nasa podsvest je pametnija od nas u nekim slucajevima. Kao kad se tv u sobi utisa(mozak) pa odjednom primecujemo zvukove i opazaje koje nismo ranije.
Mozda i funkcionise kao nesto po principu kada se dvoumimo izmedju dve stvari i baci se novcic a mi u tom trenutku dok se novcic baca vec znamo na koju stranu(odluku izmedju dve) zelimo da padne. E to je taj kljucni momenat za koji mislim da tarot moze da bude dobro sredstvo, cak i osobama koje nemaju neke jake intuitivne moci, pomaze nekako da bolje sagledamo situaciju.
Za ovo ne mora da se koristi tarot, ima jos mnogo stvari, ali je jedan od.
Zato i napisah da se u tarotu uvek treba oslanjati na svoju intuiciju i tehniku jer nam ona daje odgovore za nas problem. Kao sto agatha kaze da koristi obrnute karte, dok ih ja ne koristim.
 
Кроули је био тежак мрачњак. Нисам сигуран колико је паметно користити његов шпил осим ако ниси тај профил ( црномагијаш ).
 
Botna napomena za sve koji počinju sa tarotom
Iako je definitivno potreban SVOJ špil, dakle voljno izabran ili "slučajno" poklonjen (kruži priča da se tarot poklanja, ja sam samo svoj prvi koji i sad koristim kupila, a gomilu sam na poklon dobila), MORA SE PRVO PROUČITI NJEGOVA KLASIČNA - OSNOVNA SIMBOLIKA
za to je najbolji Rajder Vajtov

Jer tunse vidi simbolička priča
Tek kasnije kad u malom mozgu držiš tu simboliku, odaberi ovaj Hanidlov koji je prelep ali vrlo slobodne, ličme simbolike

Rider-Waite-Smith_deck.png

Rider-Waite-Smith_deck.png
 
Кроули је био тежак мрачњак. Нисам сигуран колико је паметно користити његов шпил осим ако ниси тај профил ( црномагијаш ).
Telemita:mrgreen:
Nije samo to, nego on ima posebnu simboliku, nije uvek ista ko tradicionalna
Izbacio je Strašni sud i umesto njega uveo EON koji je čista Gnoza sa sve malim Horusom koji sisa palac

A pAževi se zovu Priceze
Imam i Knjigu Tota, nju neću da poklanjam ali je ne koristim kod tumačenja

- - - - - - - - - -

^Moj je ovakav.
najbolji za poruke koje Tarot nosi
 
Телемита који је призивао мрачне демоне. Не знам да ли је тачно што се прича да је један од тих демона убио његовог сина.
И ја користим Рајдер-Вајтов, управо сам одрадио анализу Хелени и очекујем њен одговор.:p
 

Back
Top