Tajna 8. kuce

Evo i moje,pa pogledajte i moju osmu...Bilo ko ko se razume...

Sun Virgo 26°40'47 in house 3 direct
Moon Scorpio 18°21'34 in house 4 direct
Mercury Libra 20°12'59 in house 3 direct
Venus Virgo 14°20'53 in house 2 direct
Mars Libra 4°41'04 in house 3 direct
Jupiter Pisces 11°02'55 in house 8 retrograde
Saturn Cancer 17°21'23 in house 12 direct
Uranus Libra 26°11'58 end of house 3 direct
Neptune Sagittarius 7°07'13 in house 5 direct
Pluto Libra 6°18'09 in house 3 direct
True Node Sagittarius 13°25'13 in house 5 retrograde
Planets at the end of a house are interpreted in the next house.

House positions (Placidus)Ascendant Leo 10°52'04
2nd House Virgo 0°41'32
3rd House Virgo 25°27'37
Imum Coeli Libra 27°11'49
5th House Sagittarius 4°37'38
6th House Capricorn 10°45'37
Descendant Aquarius 10°52'04
8th House Pisces 0°41'32
9th House Pisces 25°27'37
Medium Coeli Aries 27°11'49
11th House Gemini 4°37'38
12th House Cancer 10°45'37

Major aspectsMoon Sextile Venus 4°01
Moon Trine Jupiter 7°19
Moon Trine Saturn 1°00
Moon Square Ascendant 7°29
Mercury Square Saturn 2°52
Mercury Conjunction Uranus 5°59
Venus Opposition Jupiter 3°18
Venus Sextile Saturn 3°01
Mars Sextile Neptune 2°26
Mars Conjunction Pluto 1°37
Jupiter Square Neptune 3°56
Jupiter Quincunx Ascendant 0°11
Neptune Sextile Pluto 0°49
Neptune Trine Ascendant 3°45
Pluto Sextile Ascendant 4°34
Numbers indicate orb (deviation from the exact aspect angle).
 
"Ovde bih napomenuo da u zhenskom horoskopu Sunce u 8oj kutji redovno daje ljubavnu vezu sa ozhenjenim mushkarcem!
Ovo sam proverio na stotine puta i nikad nije omanulo."

Citirano iz "Tochak sudbine", autor Aleksandar Imshiragitj, strana 212.
 
StoRmyGirl:
"Ovde bih napomenuo da u zhenskom horoskopu Sunce u 8oj kutji redovno daje ljubavnu vezu sa ozhenjenim mushkarcem!
Ovo sam proverio na stotine puta i nikad nije omanulo."

Citirano iz "Tochak sudbine", autor Aleksandar Imshiragitj, strana 212.
Било би интересантно погледати те карте, некако ми то делује сумњиво. Једноставно, не видим како то Сунце у 8. пољу указује на такву врсту везе, по којој то логици? Сасвим је могуће да је човек нешто превидео. Сећам се да је на једном предавању тумачио наводни хороскоп Николе Тесле, а као датум је узео 22. јул 1856. што нема везе са истином. Можда је и сад нешто утриповао.
 
Astral, čovek je pričao o iskustvima iz prakse.

Moje iskustvo takođe pokazuje vrlo slične rezultate, čak slično može pokazati i Lav na vrhu VIII polja (tj Sunce kao vladar VIII polja), pod određenim okolnostima.
Ovaj jedan izuzetak sam navela :wink:

Oko horoskopa Nikole Tesle ne znam šta bih rekla jer se ja ne sećam da je tu bilo nekih problema, osim onog da i inače postoje barem 2 "verzije" njegovog natala ... kao i za ostale mnoge druge istorijske ličnosti.
 
Elle_77:
Astral, čovek je pričao o iskustvima iz prakse.

Moje iskustvo takođe pokazuje vrlo slične rezultate, čak slično može pokazati i Lav na vrhu VIII polja (tj Sunce kao vladar VIII polja), pod određenim okolnostima.
Ovaj jedan izuzetak sam navela :wink:
Слажем се и не тврдим ништа, само ми мало сумњиво јер не видим основ, па се просто питам није ли човек можда погрешио негде, у смислу да су други аспекти заслужни за то. И Стојановић је нпр. убеђен у његову теорију о 22 степену, па сам ја показао на свим примерима у његовој књизи да је погрешио и то жестоко, јер је игнорисао Плутона, Шкорпију и владара 8. поља. П.С. Ај постави једну такву карту из твоје праксе са Сунцем у 8. пољу, баш ме сад копка о чему се ради.
Elle_77:
Oko horoskopa Nikole Tesle ne znam šta bih rekla jer se ja ne sećam da je tu bilo nekih problema, osim onog da i inače postoje barem 2 "verzije" njegovog natala ... kao i za ostale mnoge druge istorijske ličnosti.
Тесла је рођен 28. јуна 1856. год. по старом јулијанском календару (пише му у крштеници са печатом аустроугарских власти). Када се на то дода разлика од 12 дана добија се 10. јул по новом грегоријанском. Међутим, Имширагић је из само њему знаних разлога узео 22. јул :shock: а ја те ево питам по ком основу. Зар не мислиш и ти да је то грешка? Иначе, у том хороскопу, његов Месец је у Рибама, што не може бити истина, ако прочитамо његову биографију. Са друге стране 10. јул и Месец у Ваги у коњукцији са Марсом, па још у 6. пољу то савршено описују.
 
Astral-Blade:
Слажем се и не тврдим ништа, само ми мало сумњиво јер не видим основ, па се просто питам није ли човек можда погрешио негде, у смислу да су други аспекти заслужни за то.
Ne znam šta bih ti rekla - sledeći put (i svakog sledećeg puta :wink: ) kada u ženskom horoskopu naiđeš na Sunce u VIII polju, ti proveri da li je tvrdnja tačna ... jer prosto nema drugog načina.
Ako kaže da je proverio na stotine puta ti dokaži ili opovrgni - a za (njegovo) objašnjenje ni ja ne znam jer ga nije naveo. Barem u izvorima iz kojih sam se ja informisala ...

Astral-Blade:
Тесла је рођен 28. јуна 1856. год. по старом јулијанском календару. Када се на то дода разлика од 12 дана добија се 10. јул по новом грегоријанском. Међутим, Имширагић је из само њему знаним разлога узео 22. јул :shock: а ја те ево питам по ком основу. Зар не мислиш и ти да је то грешка? Иначе, у том хороскопу, његов Месец је у Рибама, што не може бити истина, ако прочитамо његову биографију. Са друге стране 10. јул и Месец у Ваги у коњукцији са Марсом, па још у 6. пољу то савршено описују.
Odakle ti to da je uzeo 22. jul kao datum Teslinog rođenja ?
Ja tu varijantu ne da nisam kod njega videla, nego je nigde nisam videla.
Polemike su uvek bile oko stepena njegovog Asc-a a ne datuma, njegov datum rođenja znam oduvek i mislim da bih zapamtila da sam našla negde nešto drugo. Ili se varam :lol:
 
Elle_77:
Ne znam šta bih ti rekla - sledeći put (i svakog sledećeg puta :wink: ) kada u ženskom horoskopu naiđeš na Sunce u VIII polju, ti proveri da li je tvrdnja tačna ... jer prosto nema drugog načina.
Ako kaže da je proverio na stotine puta ti dokaži ili opovrgni - a za (njegovo) objašnjenje ni ja ne znam jer ga nije naveo. Barem u izvorima iz kojih sam se ja informisala ...
Важи, али ако ти наиђеш на такву карту пре мене, слободно је пошаљи :)
Elle_77:
Odakle ti to da je uzeo 22. jul kao datum Teslinog rođenja ?
Ja tu varijantu ne da nisam kod njega videla, nego je nigde nisam videla.
Polemike su uvek bile oko stepena njegovog Asc-a a ne datuma, njegov datum rođenja znam oduvek i mislim da bih zapamtila da sam našla negde nešto drugo. Ili se varam :lol:
Па био сам на предавању :wink: И он је ладно више од сат времена тумачио ту очигледно погрешну карту :roll: Иначе, на том предавању се могло сазнати и да Нептун представља будућност, а Уран садашњост. Сва срећа да смо се барем око Сатурна сложили да влада прошлошћу :)
 
Astral-Blade:
Важи, али ако ти наиђеш на такву карту пре мене, слободно је пошаљи :)
Ne radi se o karti, već o tome da li teorija pije vodu u praksi ili ne :wink:
Jedan primer sam već navela - jedna ženska osoba sa Suncem u VIII polju negirala je bilo kakve veze sa oženjenim muškarcima, ali je naglasila da je "... oni stalno startuju" :wink: pa sad ... ako je slagala mene i ja lažem vas :lol:

Astral-Blade:
Па био сам на предавању :wink: И он је ладно више од сат времена тумачио ту карту :roll: На том предавању се могло сазнати и да Нептун представља будућност, а Уран садашњост. Сва срећа да смо барем око Сатурна сложили да влада прошлошћу :)

Hm :roll: Biću iskrena pa ću priznati da jesam malo aljkava oko istorijskih datuma (u koje spada i ovaj :wink: ) ali takođe moram priznati da se ovako nečeg (još uvek) ne sećam.
Proveriću sve svoje izvore, nema mi druge.
 
Upomotj!
Treba mi hitno odgovor!!!
Shta znachi to: Vladar 8. kutje u 6. kutji?
Jel Vladar 8. kutje u 6. kutji ako je: Mesec u 8. kutji u znaku Ovna, a Venera i Mars u 6. kutji.
Pliiiz, apsolutno sam zbunjena! :-?
 
osma mi pocinje na 8 st lava-sunce je u 11(24 stepen skorpije)
u konjukciji sa saturnom(0 stepen strelca)
sekstil mesec iz prve(0 stepen vodolije)
u osmoj nema planeta
pozdrav,bas me zanima sta to znaci
 
Elle_77:
Ja doduše znam za slučajeve gde (do sad) nije doneo vezu s oženjenim muškarcem, ali prilike za tako nešto jeste. :wink:
Pa tesko da danas neko nije imao "prilike" za tako nesto, bez obzira imao ili nemao Sunce u 8.
Meni su u 8. Sunce, Mesec i Venera (u Vodoliji, inace sam Vodolija/Rak, dakle jedan dispozitor u 8.) I nisam imala vezu sa ozenjenim, ne verujem ni da cu, al opet, nikad ne reci nikad. Ja recimo nisam cula za takvo znacenje Sunca u 8., vec da znaci dobru moc regeneracije i da je coveku zasticen "goli zivot", tj. kao da ima neku srecnu zvezdu. Ne znam gde sam to nasla, kod Milekica ili Dupora veovatno...
 
Pa donekle si u pravu ;)
Samo što je "tvoje" tumačenje Sunca u VIII polju verovatno podjednako uopšteno kao i ovo. I naravno da se ta tumačenja ne isključuju međusobno ... Ima njih mali milion.
 
Ja znam samo jedan primer da zenska ima veneru na samom vrhu 8 i da je u vezi vec 4 godine sa ozenjenim muskarcem i to jedno 20 godina starijim od nje, s tim sto ona kaze da su u ozbiljnoj vezi, bukvalno stalno su zajedno, sad kako on to balansira sa zenom i decom s druge strane nemam pojma:)
On nema nameru da se razvede, ona je normalno nesrecna, venera je u Raku ali ne prekida tu vezu nego je nastavlja,iako je jako mlada i trebala bi da ne gubi vreme na to ali tako je, sad je vec previse vezana kako sama kaze da bi prekinula tu vezu.
U 8 kuci joj je merkur vladar 7 u nekoj siroj konjukciji sa Suncem koje je u 9 kuci ali u konjukciji sa vrhom devete, 9 je na 23 stepenu Lava a Sunce na 25 stepenu lava.
Ali ima tu u njenoj karti jos mnogo aspekata koji govore o tome zasto je ona u vezi sa ozenjenim muskarcem, postoje drugi aspekti koji to pokazuju , Sunce ne mora da bude u 8. sto se toga tice.
 
I pardon, meni je Venera u 9., a Merkur u 8 (dakle Sunce, Merkur i Mesec u 8.). Pa recimo, opet uopsteno, ja znam da Venera u 8. (bilo u muskom, bilo u zenskom horoskopu) moze da ukazuje na "bolesne" ljubavi, perverzije i sl., a Merkur razmisljanja o smrti, naglasen strah od smrti...
 
Malo smo odlutali od teme ... šta ste se zalepili za priču o tim oženjenima :lol:
Nećemo sad valjda svaku planetu u VIII polju "trpati" u tu priču ... jasno da treba da postoji više pokazatelja.
 
Moja 8.kuca pocinje na 17* Ovna...U 8.kuci je SO,ME u biku...a vladar 8.kuce u 2.kuci- ovo su verovatno neke pare u pitanju...
koliko sam citala SO u 8.kuci daje vitalnost ali i smrt pri svesti.
 
Poslednja izmena:
Ako je osma kuca pod vladavinom skorpiona da li bi i nekakve osvete i prokletstva mogle da se vide kroz nju .
Jedan nas astrolog nebih da kazem koji da ne ulazimo u rasprave smatra da je los aspekt saturna i plutona znak prokletstva i pokusaja ubistva i samoubistva .
Drugi opet cesto pominje prekidanje slave i kumstva kao vrlo losu pojavu koja pogadja potomstvo da li je i slava i kumstvo vezana za maleficne kuce ?jeli kum 12 kuca i koja kuca govori o slavama.
 

Back
Top