Tai Chi Chuan

LoL.

Ghost, nisam nista boldovao, nisam koristio velika slova, nisam tuzakao nikoga (za razliku od tebe), tekst je pisao moj prijatelj, o kulturi ne bih da pricam na forumu posto su razliciti arsini shvatanja kulture (ko ima i brani svoje misljenje on je nekulturan?!?) i Bogu hvala na tome... A samo smo razmenjivali stavove ili se meni tako cinilo.
U celoj ovoj prici ispada da sam ja uradio ko-zna-sta a ti, eto, spasio svet :hahaha:

Elem, neka si i prijavio i neka su je obrisali :klap::klap::klap:

Svima onima koji su igrom slucaja citali ove poruke gore, izvinjavam se u Sasino ime ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo i nove vesti za istinske ljubitelje Tai Chi Chuana i Qigonga ali i sve one koje ovo uistinu interesuje:

Učestvujemo na intenzivnom seminaru za Qigong instruktore, po pozivu našeg partnera - Kineske asocijacije zdravstvenog ćigonga.

Kineska asocijacija zdravstvenog ćigonga je jedina organizacije u Kini koja uspešno utvrđuje rezultate vežbanja ovih metoda unapređenja zdravlja u bolnicama i klinikama, sistematizuje i standardizuje sisteme treninga.



Uskoro cemo krenuti sa treninzima po programu asocijacije :)
 

Prilozi

  • pozivno pismo CHQA.jpg
    pozivno pismo CHQA.jpg
    23,9 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
Vratili smo se iz Kine :)
Seminar je bio odličan, predavači vrhunski stručnjaci, organizacija na visokom nivou, položili testove i dobili sertifikate :)

IMG_2404.jpg


Nakon svega, ostalo je jos malo vremena da se sredi i frizura :zper:

IMG_2376.jpg
 
Нисам посебан познавалац таи чија (радио сам једну, чини ми се познатију форму неко вријеме опорављајући се од повреде), али на прву могу да препознам да нешто није таи чи, а ово што чича са снимка ради то скоро сигурно није. Колико видим, и велики број коментатора испод видеа изражава исту сумњу.
 
Нисам посебан познавалац таи чија (радио сам једну, чини ми се познатију форму неко вријеме опорављајући се од повреде), али на прву могу да препознам да нешто није таи чи, а ово што чича са снимка ради то скоро сигурно није. Колико видим, и велики број коментатора испод видеа изражава исту сумњу.

Ovo je vise "forma" kineskog boksa, nego Tai chia.
Sledeca forma pripada Tai Chiu:
 
Opustena stvar ,pre nekoliko godina sam gledao na Kalisu
jednu grupu klub starijih osoba ,neki mladji momak je vodio grupu...
Radili su sa takvim smirenoscu ...Milina ih bilo gledati.
Opusteni i zdravi
 
Odmah sam ga prepoznao. To je stari Chen stil Taj Čija. Među ostalima iz porodice Chen. Oriđinale jer ima borilačku primenu. Upravo ga učim. Moj najomiljeniji. Radio sam neko vreme Yang Tai Či oridžinale ali mi se nije svideo. Monoton i ista brzina 10~15 minuta. Ovaj Chen mi se mnogo više sviđa dinamičan je sa promenom ritma.....
Video sam i Wu stil ali mi je nekako "ružan".....
 
Odmah sam ga prepoznao. To je stari Chen stil Taj Čija. Među ostalima iz porodice Chen. Oriđinale jer ima borilačku primenu. Upravo ga učim. Moj najomiljeniji. Radio sam neko vreme Yang Tai Či oridžinale ali mi se nije svideo. Monoton i ista brzina 10~15 minuta. Ovaj Chen mi se mnogo više sviđa dinamičan je sa promenom ritma.....
Video sam i Wu stil ali mi je nekako "ružan".....


Ukoliko u nekom od stilova Taiđija nema borilačke primene onda nije oriđinale ili taj/ta koji prenosi stil to ne zna,
Takođe malo ljudi zna da je forma jedna stvar, primena druga, kao i da i Jang i Vu imaju brze forme ;)
 

Back
Top