Тадић: Нећемо тражити од Хрватске одштету за злочине у 2. Светком рату

Pa evo da i ja kažem nešto o svemu ovom.

Zametanje tragova zločina i rehabilitacija Hrvata od bilo kakve reparacije je praktično Titovo delo.

Ko će kome ako ne svoj svome.

Hrvati su integrisani u FNRJ, "oprani" od svega i bili mirni do prilike ... Srbi su ovo aminovali, verovatno u ime nove komunističke pravednije države. Prošlo je mnogo godina. Sad te NDH Ustaše i ne postoje. Ove nove ustaše veličaju one prve ali nisu to isti oni, u stvari jesu ali nisu. Nema teorije da se uhvati bilo ko za reparaciju koju je trebalo da plate.

Ratni zločini ne zastarevaju ali tih iz WWII više nema. Ni njihove države. Novu Hrvatsku nije moguće pravno povezati s NDH posle 50 godina "bratstva i jednistva". Tako da zato s reparacijom duvamo 100%.
Nismo dobili (valjda) ništa ni od Nemaca, od kojih smo mogli.

Dakle kolege, ne znam koliko sam bio jasan. Srpske žrtve WWII, po logorima i van njih širom NDH su bile izdane odmah posle rata. Dignuti su spomenici, istražila se imena žrtava, beležile godišnjice i osuđivao zlotvor koji je nakon '45-e nestao. Nema ga. Ispario. Ostali su neki pojedinci koji su se krili po nekim svetskim budžacima ...
 
:thumbdown::thumbdown: срушио сам Југославију ..више не постоји....

ајде не лупетај више

ako ne računamo ZDS...ti si nadmašio i sam termin te "pojave":mrgreen:

П.С: где ми је славонија?

nemam pojma..
pitaj klikk-a....
Slavonija je njemu bliža i po partijskoj liniji i po boravišnoj;):lol:
 
У Њујорку где позира за камере као председник Србије који се брине о Косову, тадић је изјавио медијима да Србија неће тражити одштету од Хрватске за злочине које је починила над Србима у току другог светског рата.
Он је репортерима на паузи седнице о Косову изјавио да би тај захтев само продубио ране из рата 1991-1995 и отежао статус српске мањине у Хрватској.
Тадић је у изјави за "Јутарњи лист" изјавио да је потребно да се видају ране из претходног рата 1991-1995 и да је "Потраживање од Хрватске на преживелима".
Наводи се да је тадићев рођак убијен од стране усташа у другом светском рату.
http://www.balkaninsight.com/en/main/news/9579/

Shta drugo i ochekivati od choveka koji kaze da su mu deca polu Hrvati?
A to kako neki prosipaju da ova sadashnja Hrvatska nije naslednica NDH jer to oni tako kazu bash i nije na nama ili njima da utvrdimo,da nam nije "dushebriznog" Tadica to bi isto trebao da bude predmet tuzbe-da se utvrdi odnos tadasnje i danashnje drzave Hrvatske jer im znam to 100% rezultate fudbalske iz NDH danas pripisuju kao rezultate danashnje Hrvatske.
Ali mozda je i bolje da to ne sprovodi komunistichki shljam iz komunistichke familije kao shto je Ujka Boris,nego to ostaviti za neka sretnija vremena i sretnije ljude jer genocid kao zlochin ne zastareva a finansijska odshteta svakako ne treba da bude cilj nego neshto drugo a to je da se jednom za svagda razyebe taj pokushaj Hrvata koji traje od 45. pa na ovamo na razne nachine da relativizuju svoju genocidnost iz perioda 41.-45.
 
Ratni zločini ne zastarevaju ali tih iz WWII više nema. Ni njihove države. Novu Hrvatsku nije moguće pravno povezati s NDH posle 50 godina "bratstva i jednistva". Tako da zato s reparacijom duvamo 100%.
Nismo dobili (valjda) ništa ni od Nemaca, od kojih smo mogli.

...pa nije to bilo pre 3000 godina pa da se vade na seobu naroda... i da su sve Srbe ubili da je po pravdi trebalo bi da plate za to makar i Marsovcima...ok onda cemo samo da ih mrzimo za svaki slucaj - vampiri :)
 
bice da je to odlikovanje ipak dobio za nesto drugo, 'doprinos kulturnoj saradnji medju drzavama', ili neku slicnu izmisljenu diplomatsku besmislicu - sto opet nema nikakve veze sa placanjem ratne odstete.
zbog cega bi nas to obavezivalo kome rusija i zbog cega deli nekakva odlikovanja? odlikovanja nemaju nikakvu formalnu obavezujucu snagu ni za drzavu koja ih urucuje, kamoli za neku trecu.
 
Pa evo da i ja kažem nešto o svemu ovom.

Zametanje tragova zločina i rehabilitacija Hrvata od bilo kakve reparacije je praktično Titovo delo.

Ko će kome ako ne svoj svome.

Hrvati su integrisani u FNRJ, "oprani" od svega i bili mirni do prilike ... Srbi su ovo aminovali, verovatno u ime nove komunističke pravednije države. Prošlo je mnogo godina. Sad te NDH Ustaše i ne postoje. Ove nove ustaše veličaju one prve ali nisu to isti oni, u stvari jesu ali nisu. Nema teorije da se uhvati bilo ko za reparaciju koju je trebalo da plate.

Ratni zločini ne zastarevaju ali tih iz WWII više nema. Ni njihove države. Novu Hrvatsku nije moguće pravno povezati s NDH posle 50 godina "bratstva i jednistva". Tako da zato s reparacijom duvamo 100%.
Nismo dobili (valjda) ništa ni od Nemaca, od kojih smo mogli.

Dakle kolege, ne znam koliko sam bio jasan. Srpske žrtve WWII, po logorima i van njih širom NDH su bile izdane odmah posle rata. Dignuti su spomenici, istražila se imena žrtava, beležile godišnjice i osuđivao zlotvor koji je nakon '45-e nestao. Nema ga. Ispario. Ostali su neki pojedinci koji su se krili po nekim svetskim budžacima ...
Tačno tako. I, gde onda, u svemu tome ima neke Tadićeve krivice? Čovek, prosto, shvata da traženje reparacije ne vredi. Istina, nije stvar tu samo u odšteti. Ali, opet, kakve veze Tadić ima s tom pričom, sem kao po ko zna već koje po redu radikalsko političko zloupotrebljavanje.
 
Tačno tako. I, gde onda, u svemu tome ima neke Tadićeve krivice? Čovek, prosto, shvata da traženje reparacije ne vredi. Istina, nije stvar tu samo u odšteti. Ali, opet, kakve veze Tadić ima s tom pričom, sem kao po ko zna već koje po redu radikalsko političko zloupotrebljavanje.

pa ono, osim sto je on na celu drzave ciji je narod bio ubijan i imovina unistavana - nikakve....

mislim, pogledaj one budale iz nemacke, francuske, engleske sto traze odstetu od VW-a, BMW-a za robovski rad u fabrikama i tako to.....
 
ako ne računamo ZDS...ti si nadmašio i sam termin te "pojave":mrgreen:



nemam pojma..
pitaj klikk-a....
Slavonija je njemu bliža i po partijskoj liniji i po boravišnoj;):lol:
dan kasnije...Mesić se objašnjava tu "snimku" :

kada neko ima toliko veliki ego pa ne vidi dalje od nosa
 

kada neko ima toliko veliki ego pa ne vidi dalje od nosa

baš suprotno...sa političarima koji su tada bili na čelu u većini republika i sa politikom koja je bila u punom zamahu...to je tada bilo jedino logično rešenje ili da se pometu svi ti političari...al to je SF iliti znanstvena fantastika

...više nije išlo dalje zajedno...kamo sreće da smo se u miru razišli
 
Pa evo da i ja kažem nešto o svemu ovom.

Zametanje tragova zločina i rehabilitacija Hrvata od bilo kakve reparacije je praktično Titovo delo.

Ko će kome ako ne svoj svome.

Hrvati su integrisani u FNRJ, "oprani" od svega i bili mirni do prilike ... Srbi su ovo aminovali, verovatno u ime nove komunističke pravednije države. Prošlo je mnogo godina. Sad te NDH Ustaše i ne postoje. Ove nove ustaše veličaju one prve ali nisu to isti oni, u stvari jesu ali nisu. Nema teorije da se uhvati bilo ko za reparaciju koju je trebalo da plate.

Ratni zločini ne zastarevaju ali tih iz WWII više nema. Ni njihove države. Novu Hrvatsku nije moguće pravno povezati s NDH posle 50 godina "bratstva i jednistva". Tako da zato s reparacijom duvamo 100%.
Nismo dobili (valjda) ništa ni od Nemaca, od kojih smo mogli.

Dakle kolege, ne znam koliko sam bio jasan. Srpske žrtve WWII, po logorima i van njih širom NDH su bile izdane odmah posle rata. Dignuti su spomenici, istražila se imena žrtava, beležile godišnjice i osuđivao zlotvor koji je nakon '45-e nestao. Nema ga. Ispario. Ostali su neki pojedinci koji su se krili po nekim svetskim budžacima ...
E.. Daleko im lepa kuća i njihova odšteta. Neka samo budu dovoljno daleko.
 

Back
Top