Tacnost tumacenja

Потом рече Бог: Нека земља пусти из себе душе живе по врстама њиховим, стоку и ситне животиње и звери земаљске по врстама њиховим. И би тако.

Jel.dunuo duh njegov u zivotinje.Nije.Isto nastali ko kamen biljka.Recjy.

1. Mojsijeva 2,19Jer Gospod Bog stvori od zemlje sve zvijeri poljske i sve ptice nebeske....

Bez duha ne bi mogle da žive. A propovednik ti to jasno kaže...
 
E to je ono što je Solomon rekao...'Ništa novo pod suncem'...
Ali velika novost pod suncem je Hrist...

I samo ta nada ali 'samo ako' čovek veruje Njemu...ima život o vaskraenju...

Ako ne sluša glas ovog što se samo jednom rodio pod suncem...ne razlikuje se ni po čemu od životinje...
Čak i životinja ima veću šansu i prednost....nego nevere...
Tako je slažem se i sad onda iz Solomonovih pesimističkih jadanja o stanju svijeta ne treba praviti teologiju o stanju mrtvih poslije smrti.
 
1. Mojsijeva 2,19Jer Gospod Bog stvori od zemlje sve zvijeri poljske i sve ptice nebeske....

Bez duha ne bi mogle da žive. A propovednik ti to jasno kaže...
Postale su duse zive ali ne na nacin kao covek.Coveku dunuo svoj duh a zivotinjama vetar u ledja.
Imaju i zivotinje i nagone i volju i emocije ali da kazu ne svojim nagonima ne mere.Kad se baterij istrosi ode i dysa i telo pod zemljom.Nikakav duh im se ne vraca bogu jer ga nemaju.
 
Postale su duse zive ali ne na nacin kao covek.Coveku dunuo svoj duh a zivotinjama vetar u ledja.
Imaju i zivotinje i nagone i volju i emocije ali da kazu ne svojim nagonima ne mere.Kad se baterij istrosi ode i dysa i telo pod zemljom.Nikakav duh im se ne vraca bogu jer ga nemaju.
Ma isti duh. Bog ti preko mudrosti propovednikove kaže.
Šta ima da opisuje životinje kako je stvarao...nisu one po Božijem obličju...
 
pa vidi nemam pojma ko si, daj svoj cv sliku i ostalo. imaš li mudre izreke, da li te ljudi citiraju...? da li si reper za bilo šta
I ne želim da budem gore, već dole...
Ne spašavam svet već sebe...i to bi svi trebali da rade...
Ako Ono što neko donosi nije u skladu sa Hristvim blagom...uzalud sve i bilo kakav autoritet...
Ja nišanim prstom u Hrista ne u sebe...
 
I ne želim da budem gore, već dole...
Ne spašavam svet već sebe...i to bi svi trebali da rade...
Ako Ono što neko donosi nije u skladu sa Hristvim blagom...uzalud sve i bilo kakav autoritet...
Ja nišanim prstom u Hrista ne u sebe...
ne verujem da se on reklamirao jer je živeo u 6/7 veku već iznosio svoja shvatanja a hrišćani su to prepoznali. ateisti i ateistički pogled na veru oni ne razumeju jer kod vas je sve materijalno i bog vam se šeta po logoru.

a jel veruješ da ti je duša u krvi?
 
Reč 'duša' u pismu može da znači i 'život'...a život je svakako i u krvi...
Duša je u celom telu, nije ograničena na organe...najpreciznije rečeno duša si Ti...
pa ja mogu sve da izmenim i dalje sam ja, kako to
ti reče da pravilno tumačiš
"ne jedite krv jer duša je u krvi"
nekad plemena jeli krv misleći da tako uzimaju snagu protivnika, a danas izmeniš svu krv i ništa se ne menja
 
pa ja mogu sve da izmenim i dalje sam ja, kako to
ti reče da pravilno tumačiš
"ne jedite krv jer duša je u krvi"
nekad plemena jeli krv misleći da tako uzimaju snagu protivnika, a danas izmeniš svu krv i ništa se ne menja
Evo rekoh Ani iznad. Tvoja bit je urezana u svakoj ćeliji tvog tela...mislim na vitalne organe i neuronski sklop...a to nikad ne možeš sve zameniti...
 
Evo rekoh Ani iznad. Tvoja bit je urezana u svakoj ćeliji tvog tela...mislim na vitalne organe i neuronski sklop...a to nikad ne možeš sve zameniti...
ma vidi odapneš i ostanu samo kosti i šta ti odatle možeš izvući. da si muško i živeo pre sto godina i ništa više, ostalo samo promeni domačćina, crvi, ptica, kaka, đubrivo...ode ti svaka ćelija u kaku
 

Back
Top