Quantcast

Tabu' tema:jel stvarno ima smiala radjati decu?

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.228
Kako je trenutno 7, 6 milijardi ljudi na svetu a do 2030 predvidja se da ce biti 8, 5 milijardi..odgovor je da nema smisla
Tako puno ljudi, tako malo smisla...
Ali valjda mora da se rodi 999 "običnih ljudi", na 1- og Nikolu Teslu, pa onda ima nekog smisla, pravi, rađaj, još, još, ebiga tako je, ali to daje smisao rađanju uopšteno govoreći.
Čak i moj život ima smisla iako nemam decu, moja majka je želela kćerku i eto, to sam ja, nečija želja.
Inače nisam uopšte ovako optimistična, nzm šta mi je danas :lol:

Necudazivimdugovecmnogo

Zainteresovan član
Poruka
118
Jeste. Previse glava, premalo ljudi. Ako pricamo o vremenu u kom zivimo,kada je stvaranje potomstva u velikoj meri posledica racionalne odluke (uz izuzetke) u poredjenju sa vremenom nasih prapredaka, kada se radilo samo na "kvantitetu", pa ako neko dete i nastrada"ne mari",pravi se drugo, peto... Dolazimo do zakljucka da se svest roditelja u mnogo cemu izmenila, evoluirala, tako da ja sada imam nekonvencionalan savet za sve koji se kolebaju oko potomaka... Ako ste spremni da usvojite dete, spremni ste i da ga sami donesete na svet. Mnogima ce ovo delovati cudno, ali cinjenica da je neko spreman sebe (pozrtvovanost, vreme i ljubav) da pokloni dusi koja ne nosi njegove gene, to je prava osoba za vaspitanje deteta, jer brine o DUSI a ne radja, ne pravi, jer je "krajnje vreme" ili da sutra ima ko da ga "gleda" , ili da ima kome da "ostavi mukom stecene cigle"...

Dragan Marijin

Obećava
Banovan
Poruka
94
Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?
Pa ovako
Biblija
Ljudi su živeli 1000 godina dok nije potekla krv i od tada pa do danas svelo se sve do 50 godina. Radi ratova, bede i razaranja. Da bi od deteta napravio čoveka koji je sposoban da kroz svoj život korača, potrebno je min 0,7 mil €. Školovanje, odmori itd. Ako toga nemaš onda to dete nije čovek i ono samo iz tog razloga nije sposobno za život. Eto imaš thema bez broja i čitaj.
Čovek zreo čovek razradi plan i u njemu najbitnije početak i kraj. Ako ne znaš u svom planu kakav će plan da izgleda onda je za tebe pojam zreo čovek strana reč.
Ja se nadam da si razumeo a ako ne pogledaj samo taj Balkan da u njemu žive samo pljačkaroši, drolje i tako slično i na osnovu toga niti života niti šta proživljenog niti ostvarenog jer se živi za dan i komad iz rata u rat a to sve stvara psychičke probleme koji se nažalost prenosi sa kolena na koleno. Još ako si zagrizao jabuku onda pored tog jada i bede rađaju se deformisana deca sa telesnim tegobama na osnovu demutacije gena. Pa takva ti deca ne trebaju .. razumeš

Poslednja izmena:

Dragan Marijin

Obećava
Banovan
Poruka
94
Jeste. Previse glava, premalo ljudi. Ako pricamo o vremenu u kom zivimo,kada je stvaranje potomstva u velikoj meri posledica racionalne odluke (uz izuzetke) u poredjenju sa vremenom nasih prapredaka, kada se radilo samo na "kvantitetu", pa ako neko dete i nastrada"ne mari",pravi se drugo, peto... Dolazimo do zakljucka da se svest roditelja u mnogo cemu izmenila, evoluirala, tako da ja sada imam nekonvencionalan savet za sve koji se kolebaju oko potomaka... Ako ste spremni da usvojite dete, spremni ste i da ga sami donesete na svet. Mnogima ce ovo delovati cudno, ali cinjenica da je neko spreman sebe (pozrtvovanost, vreme i ljubav) da pokloni dusi koja ne nosi njegove gene, to je prava osoba za vaspitanje deteta, jer brine o DUSI a ne radja, ne pravi, jer je "krajnje vreme" ili da sutra ima ko da ga "gleda" , ili da ima kome da "ostavi mukom stecene cigle"...
Pa ne nose sva deca očeve gene