Syberia 2

Presao sam celu igru ali se ne secam bas dobro iako sam je oborio pre samo dva meseca otprilike.Ne znam jel to sa vagonom bilo pre one kolibe sa medvedom ili posle.I prvi deo bih rado odigrao.
 
Dodjes do one dve lutke sto se okrecu (koje su sad oborene), na podu imas neki krug. Zoves Oskara telefonom i kliknes taj krug on se otvori i dalje moras da izvalis kojim redosledom da klikces da se otvore, i tako otkacis vagon.
 
Nisam još prešao, a evo igram je već skoro dva meseca (kasno sam počeo).
38.gif
Nekako nikad da nađem vremena da se malo više posvetim igranju. Došao sam do dela kada Kate sa 'kartom' (ono vozilo na šinama) dođe do porušenog mosta, gde se sa druge strane nalazi voz sa Oskarom i onom dvojicom pajtaša. Nešto sam se mučio oko tog dela, neznam kako dalje da krenem, ne vidim nigde izlaza (kako da pređem preko one reke i dođem do kolibe). Mada, opet kažem, nisam ni previše pokušavao.
Možda bi mogao neko da mi pomogne, kad sam se već ispovedao.
 
Kada dodjes do kolibe (i ne mozes napred, vec samo nazad) pokupi ono suvo granje i trnje sto se nalazi tu.
Zatim se vrati nazad do lososa sto je zaledjen i natrpaj tu granje, a sibicom zalozi logorsku vatru.
Kad se led otopi lososa odvedi do youkija i daj mu da jede.
Kad ovaj pojede ribu, srusice se jedno stablo i preko njega ces preci reku i dalje otici do kolibe.
 
Igrao sam ja poodavno ,prva polovina igre je odlicna ,ali mi je druga nesto dosadna .Jer nema puno dijaloga sa onim Yukiima samo took-toot i to je to.
Savjet svima koji nisu igrali obavezno odigrati .
 
Pa dobro da li je neko igrao Black Mirror ili jedino ja na svetu?To je prava C&P avantura 8)i prica je super zanimljiva.Upravljate lika po imenu Samuel Gordon koji se posle dosta vremena vraca na imanje Crno Ogledalo zbog samoubistva svog strica(navodno se bacio sa kule ili ga je neko gurnuo)ali kasnije pocinje da istrazuje misterioznu proslost svojih predaka(veoma cudnih likova)i dolazi do saznanja da nisu bili bas cvecke.Atmosfera u igri je na momente mracna a i muzika tome dosta doprinosi.Zagonetke su zanimljive ali iskusnim igracima nece predstavljati veci problem sem onih koje se svode na cisto nagadjanje sto moze da iznervira.Igra ima otprilike 30 sati u kontinuitetu pa ko nije igrao neka navali.
 
Evo, da ne misliš da si sam na svetu, I ja sam igrala Black Mirror. Mada nisam baš toliko oduševljena igrom. Priča me je doduše prilično uvukla ali moraš priznati da su delovi u kojima ne treba ništa drugo raditi nego čekati da prođe neko vreme i pri tom obilaziti bezveze sve moguće lokacije više nego izluđujući. Pitanje : kada si provalio ko je ubica?
 
Na pola igre.Da ne kazem ko je mozda ce neko da igra.Tebi se igra ne svidja previse,meni da.Podseca me na Broken S. i ostale stare dobre C&P avanture.Kad si ti ukapirala ko je ubica?
 
Ne znam kako da odgovorim a da ne bude 'spoiler', ali otprilike isto negde na pola igre. Nego gde si ti nasao Broken Sword igre, mislim na stare. Ja sam igrala samo treci deo a prva dva ne mogu da nadjem.
 
Prva dva na PS one.To i jesu klasicne C&P avanture dok je treci razocarao.Mislim simpaticna je to igra ali ni priblizno teska kao prva dva dela.Sto se tice starih mogu da ih nabavim samo ne znam kako ce da rade na emulatoru,ako ce uopste da rade.
 
Evo ti i kadrovi iz prvog i drugog dela,the shadow of the templars i the smoking mirror

Brknswrd1bx.JPG




bs2.jpg


Mada ovo govori da ima za PC;Recognized in adventure circles under both titles above, I played the later 1996 version, Shadow of the Templars, which ran without problems on my both my 166MHz with Windows 95 as well as my 450MHz with Windows98. Technically, the game is virtually flawless.
 
Igre dobro izgledaju, očekivala sam grafiku kao iz starih Indiana Jones igara ali je mnogo bolja. Treći deo je lepo odrađen, mada su me kontrole ponekad nervirale, ali tačno je da to nije to. Hteli su da naprave igru koja nije klasična avantura valjda da bi privukli veću publiku pa su dobili lošu avanturu.
Dve prve igre ne mogu nikako da nađem, kao ni igre iz Gabriel Knight serijala u koje se kunu stariji ljubitelji avantura.
Nego, ako se tebi svideo Black Mirror treba da probaš Post Mortem. Ima dosta sličnosti.
 
Pa da budem iskren smorio me taj Post Mortem.To je onaj detektiv sto luta po Londonu?A sto se tice Gabriel Knight serijala i ja nikad nisam igrao ni jednu a cuo sam da je super.Ako budes htela Broken Sword ti javi pa cu ti poslati nekako,samo da nabavim.No problem :wink:
 

Back
Top