VECNI ZIVOT – na koji nacin Bog omogucava ljudima…

To je tvoje misljenje,postujem tvoje misljenje. Meni je drago sto se mi ne svadjamo,ako ima nesto sto nas razlikuje mozemo napraviti debatu,ali se moramo postovati ...
Kao pogledamo sve oko nas,sve je napravljeno po merama. Mi imamo dokaz da je sve oko nas radjeno po zlatnom preseku.U matematici dve veličine su u zlatnom odnosu, ako je odnos između dve veličine jednak odnosu sume te dve vrednosti naspram veće vrednosti. Uvek ispada broj 1.618033... ,sve je pravljeno po zlatnom preseku gde ispada isti rezultat.
A sad sa druge strane je l' postoji osecanje 'nepostojanje'? Tesko...
Postovanje uvek i zauvek a to sto kazes da je dokaz nije dokaz nego samo hipoteza
Pa i meni je to cudno sto radis :)
A meni je eto cudno sta ti radis i kako razmisljas
 
Gledaj ovako.Postoje moralni ateisti,koji veoma normalno razmisljaju,ali imaju po meni jednu manu,a to je sto ne veruju u Boga.Sam Bog nece kaznjavati moralne ateiste,jer ce oni takodje jednog dana imati dokaz za postojanje Boga.Znaci Bog nas deli na ljude koji cinimo dobra dela i ljude koji cine losa dela,kod Boga ne prolaze ljudi koji su vise verovali u Boga,nego ljudi koji su se moralnije ponasali.
Nasi preci su malo znali o samom pravoslavlju,ali su bili moralni nego danas.Verovatno zbog njihovog patriotizma,vremena,tadasnjeg drustva...
Upravo tako gospodjo svako ima pravo da bira svoj put zivota,ako zeli da bude narkoman,sta mi imamo protiv toga? Nista,ima svoju glavu i moze da misli.Mi trebamo da ignorisemo ljude koji se nama ne svidjaju iz nekog razloga sve dok nas ne diraju. Ako nas narkoman muci,onda moramo uzeti pravdu u svoje ruke.Ako nas niko ne dira,zasto bi trazili mane kod ljudi. Mi trazenjem mana kod ljudi samo karakterisemo sebe kao losu osobu.
Postoje moralni ateisi tacno kao i vernici koji nisu moralni, po meni to je nepotrebno i naglasavati.
Ko je kakav zavisi od samog coveka a ne od toga da li je vernik ili ateista.
Ateistima moram priznati ne svima jer i nisu takvi ali nekima ja jedino zameram sto imaju potrebu nazivati vernike glupacima, naivcima, smatraju ih nepismenima a u bas tom svom izlaganju pokazu sami koliko su bas oni nepismeni. Takve stvari meni znaju na tren da budu iritantne a to sto ne veruju u Boga?
Pa da veruju bili bi vernici a ne ateisti, misli malo ti je recenica kofuzna. I
- Ima moralnih ateista ali im zameram sto ne veruju u Boga
Mislim koji to ateista veruje u Boga nikad cula?
Slazem se sa tobom da jednog dana Bog nece suditi po tome ko je u njega koliko verovao vec po delima samog coveka.
Tacno je i da svako sam bira svoj put ali ima i jedna zackoljica.
Kazes sta ima nama da smeta ako neko zeli da bude narkoman.
Zamisli dete ti doje i kaze
- Tata ja sam resio od sutra da se drogiram
Ti ces mu reci ako sine, sam biras svoj zivotni put. Nemoj samo mene time da smaras i ugrozavas jer su u protivnom da te stavim na ignor.
Ma daj molim te .....
 
Postoje moralni ateisi tacno kao i vernici koji nisu moralni, po meni to je nepotrebno i naglasavati.
Ko je kakav zavisi od samog coveka a ne od toga da li je vernik ili ateista.
Ateistima moram priznati ne svima jer i nisu takvi ali nekima ja jedino zameram sto imaju potrebu nazivati vernike glupacima, naivcima, smatraju ih nepismenima a u bas tom svom izlaganju pokazu sami koliko su bas oni nepismeni. Takve stvari meni znaju na tren da budu iritantne a to sto ne veruju u Boga?
Pa da veruju bili bi vernici a ne ateisti, misli malo ti je recenica kofuzna. I
- Ima moralnih ateista ali im zameram sto ne veruju u Boga
Mislim koji to ateista veruje u Boga nikad cula?
Slazem se sa tobom da jednog dana Bog nece suditi po tome ko je u njega koliko verovao vec po delima samog coveka.
Tacno je i da svako sam bira svoj put ali ima i jedna zackoljica.
Kazes sta ima nama da smeta ako neko zeli da bude narkoman.
Zamisli dete ti doje i kaze
- Tata ja sam resio od sutra da se drogiram
Ti ces mu reci ako sine, sam biras svoj zivotni put. Nemoj samo mene time da smaras i ugrozavas jer su u protivnom da te stavim na ignor.
Ma daj molim te .....

Kao što si ti radila nekima na ovom forumu dok si bila moderatorka.

Nego zanima me zašto više nisi moderatorka?
 
A ti svaki dan dolazis ovde da sebe ubedjujes u to jer ti je krivo da dobijemo vecni zivot koji ti neces :rotf:
da budem iskren, citajuci te, nekad sticem utisak da ti sve sta radis, radis ne iz iskrenih pobuda i vere, onako iz srca vec od straha i zelje za tim vecnim zivotom..mozda su ti motivi pogresni..ne zaboravi da ako dodje do toga, Bog i to kalkulise.

ja iskreno nemam izrazeno misljenje o vecnom zivotu..zivim ovaj zivot onako kako mislim da treba..ponasam se onako kako me razum i srce vode, uopste ne razmisljam sta ce biti posle..ne opterecujem se time....a sta ce biti posle..videcu kad taj dan dodje...
 
Gledaj ovako.Postoje moralni ateisti,koji veoma normalno razmisljaju,ali imaju po meni jednu manu,a to je sto ne veruju u Boga.Sam Bog nece kaznjavati moralne ateiste,jer ce oni takodje jednog dana imati dokaz za postojanje Boga.Znaci Bog nas deli na ljude koji cinimo dobra dela i ljude koji cine losa dela,kod Boga ne prolaze ljudi koji su vise verovali u Boga,nego ljudi koji su se moralnije ponasali.
Nasi preci su malo znali o samom pravoslavlju,ali su bili moralni nego danas.Verovatno zbog njihovog patriotizma,vremena,tadasnjeg drustva...
Upravo tako gospodjo svako ima pravo da bira svoj put zivota,ako zeli da bude narkoman,sta mi imamo protiv toga? Nista,ima svoju glavu i moze da misli.Mi trebamo da ignorisemo ljude koji se nama ne svidjaju iz nekog razloga sve dok nas ne diraju. Ako nas narkoman muci,onda moramo uzeti pravdu u svoje ruke.Ako nas niko ne dira,zasto bi trazili mane kod ljudi. Mi trazenjem mana kod ljudi samo karakterisemo sebe kao losu osobu.
Теоретски ти си у праву, међутим живот по моралним нормама не ослобађа од одговорности за служење идолима, сад да ли је то због узрочно-посљедичне везе, односно да се нешто чини из љубави или из практичних разлога.
 
Postoje moralni ateisi tacno kao i vernici koji nisu moralni, po meni to je nepotrebno i naglasavati.
Ko je kakav zavisi od samog coveka a ne od toga da li je vernik ili ateista.
Ateistima moram priznati ne svima jer i nisu takvi ali nekima ja jedino zameram sto imaju potrebu nazivati vernike glupacima, naivcima, smatraju ih nepismenima a u bas tom svom izlaganju pokazu sami koliko su bas oni nepismeni. Takve stvari meni znaju na tren da budu iritantne a to sto ne veruju u Boga?
Pa da veruju bili bi vernici a ne ateisti, misli malo ti je recenica kofuzna. I
- Ima moralnih ateista ali im zameram sto ne veruju u Boga
Mislim koji to ateista veruje u Boga nikad cula?
Slazem se sa tobom da jednog dana Bog nece suditi po tome ko je u njega koliko verovao vec po delima samog coveka.
Tacno je i da svako sam bira svoj put ali ima i jedna zackoljica.
Kazes sta ima nama da smeta ako neko zeli da bude narkoman.
Zamisli dete ti doje i kaze
- Tata ja sam resio od sutra da se drogiram
Ti ces mu reci ako sine, sam biras svoj zivotni put. Nemoj samo mene time da smaras i ugrozavas jer su u protivnom da te stavim na ignor.
Ma daj molim te .....

Kad kazem 'postoje moralni ateisti' mislim na ateiste koji se vode svojom ideologijom,upravo vecina ateista je zbog nekog drugog razloga su postali ateisti. Vecina ateista su zapravo postali zbog drustva. Mi danas mozemo da primotimo da ima vise vernika nego ikad pre,nekadasnja Kuba je brojala oko 80 posto ateista,dok danas taj procenat pada na nekih 30 posto.
Sad mi mozemo pricati jesu ateisti ili vernici pametniji,ali ja sa sigurnosti mogu da tvrdim da vecina danasnji naucnika je teoloski pismeno...
Sad sto se tice narkomana,mi trebamo da brinemo o deci da ne dodje do toga,ako dodje do toga normalno probamo pomoci,ako narkoman ne zeli pomoc mi tuj ne mozemo nista.Onda samo svom detetu mozes pokazati rukom na vrata jer narkoman ugrozava sebe,ali i sve oko sebe. Ja sam za to ako ti neko ugrozava zivot onda je jedino resenje otudjenje,znam da je to tesko ali to je jedino ispravno resenje da vam neko ne rusi srz porodice.
Zbog toga ja ponovo govorim vaspitanje je kljuc porodice,deca trebaju da se vaspitaju kao mala,lako je oblikovati karakter mladog coveka,vec kad poraste to je veoma tesko.
Ali nisam i da dete bude samo u kuci, roditelji trebaju da daju razloge detetu da bi ostao na njegovoj strani,kao 'ajde da jasemo konje' 'ajmo u streljanu' 'ajde kupimo psa' i dete kad shvati da ima mnogo toga vrednijeg i boljeg od droge,onda detetu nikada nece pasti na pamet da koristi nesto sto je zabranjeno.
 
Biblija kaže
1 Reče bezumnik u srcu svom: Nema Boga; pronevaljališe se i zagrdeše u bezakonju, nema nikoga dobro da tvori.
2 Bog s neba pogleda na sinove čovečije da vidi ima li koji razuman, i traži li koji Boga.
3 Svi zastraniše, svi se pokvariše, nema nikoga dobro da tvori, nema ni jednog.
4 Zar neće da se orazume koji god čine bezakonje, jedu narod moj kao što jedu hleb, i ne prizivaju Boga?​

znači džabe mu sve ako ne veruje u boga
 
Sestro (razumeo sam da si žensko), hajde pogledaj u Sv.Pismu gde se zajedno pominje Bog, spoznanje, srce i razum. (U blaženstvima.)
Nisi me razumela razumom kada sam opisao Svetog čoveka koji nije čitao Sv.Pismo. A da je Sveti, sam ga Bog takvog projavljuje svojom naročitom milošću.
Hristos vaskrse.
Da jesam zensko :)
Da tako je i srce i razum trebaju biti ukljuceni :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
I šta ako ne bude suda, propade tvoje misionarenje :D
U sta ti verujes ako ne verujes u Bozju rec.
To znaju svi moguci vernici za Bozji Sud, ma koje vere bili.
Vera je to da verujes da Bog postoji u njegovu pisanju rec i da ce sve sto je obecao i ispuniti.
Ako to ne verujes onda nemas veru.
A vera je potrebna za spasenje.
Ne moze nista sto je Bozja da propadne.
Ja ne misionarim vec pisem o Bogu
 

Back
Top