VECNI ZIVOT – na koji nacin Bog omogucava ljudima…

je l' vidis kako izokreces? 1.put, 2. istina, pa tek pod 3. zivot, tako je Hristos rekao.


Objasni meni neupućenom šta je razlika kad neko kaže: “Ja sam Život, istina i put!” od “ Ja sam put, istina i život!”

Suštinski i kvalitativno sve je isto rečeno, a ja nisam rekao da sam CITIRAO biblijski sadržaj, već sam naveo sadržaj po sjećanju i pitao sam da li se sjeća. Navodnici pri tom služe da se naglasi ta tvdnja a ne da se kaže da je to citat. Da je citat iz Biblije naveo bih stranicu i broj itd.


je l' vidis kako izokreces? 1.put, 2. istina, pa tek pod 3. zivot, tako je Hristos rekao.


Ako već hoćeš da budeš totalno precizan onda u Bibliji nigdje ne piše tako. Prvu grešku i totalno iskrivljenje koje činiš jeste u korišćenju pravopisa. Šta ti znači ono pod 3, zivot???

To zivot valjda treba da znači ŽIVOT?
Vidiš, totalno si usmjeren ka površnostima “a ne vidiš balvan u svom oku”. Pravopisno se ne može koristiti Z a pretpostavljati Ž, a ovdje pišeš kako ti se prohtije koristeći iskrivljenu gramatiku i niko se ne buni. Kakva sujeta i uobrazilja.
...
Objasni mi, dakle, šta je sušinski netačno u izreci “Ja sam život, istina i put!”
 
Objasni mi, dakle, šta je sušinski netačno u izreci “Ja sam život, istina i put!”
1. zastranio si ko zna kojim stazama i bogazama, ni ne znas gde je put... i onda dodju ove denominacije i kazu ti da ce te one voditi, sirokim putem, sirokom stazom, 1000 godina fore ces imati sa njima, dva svedoka ce da najave sve, samo sedi ili lezi i opusti se, u njihovim si rukama... ALI, Hristos rece uzak put i uska vrata, VREMENSKI PORTAL.
Tek kada podjes tim uskim putem, kada udjes na ta uska vrata, ti mozes da upoznas ISTINU, a vecni zivot je na kraju, hleb zivota - telo Hristovo. Za hleb ti treba kvasac, a i tu smo imali nedoumice...
Eto, pa se ne ljuti na mene jer mislim da imam strpljenja da ti sve lepo i podrobno dam.
koristeći iskrivljenu gramatiku i niko se ne buni. Kakva sujeta i uobrazilja.
p.s. imas i nekoliko gramatickih gresaka u posl. postu, i njih mogu da ti ispravim, ako zamolis.
 
Poslednja izmena:
Probudi se.
Objasni mi šta je razlika između tvrdnje: "Ja sam Život, istina i put!" i tvrdnje "Ja sam put, istina i život!"
...

U drugim riječima:
Šta je razlika između tvrdnje:
1. Na stolu su jabuka, kruška i telefon i
2. Na stolu su telefon, kruška i jabuka?
jel si ti stvarno ogranicen ili se pravis malo

da bi dosao do istine moras da predjes neki put
da bi dosao do zivota - misli se na vecni - moras da si u istini
znaci ako redosled postoji, Hristos je naveo odredjenim redosledom, a ti ne razumes, to nije razlog da besnis na mene, jer ja se trudim da ti objasnim

cak sam ti objasnio i put koji je uzak i uska vrata, cuo si za vremenski portal, pa aplikuj ga na 1000 godisnje carstvo iz laznog otkrivenja i moj si ucenik

por·tal1
/ˈpôrdl/
noun
noun: portal; plural noun: portals
  1. 1.
    a doorway, gate, or other entrance, especially a large and imposing one
 
1. raz-um znaci jedan um http://staznaci.com/raz - raz-mnozavanje/raz-voj znaci da se krece od JEDNE celije


Značenje prefiksa RAZ na tom linku nema veze sa istinom. Dovoljno je samo da upotrijebiš logiku da bi shvatio
da u svakoj srpskoj riječi u kojoj se pojavljuje prefiks RAZ ta riječ ima značenje cijepanja, raz-dvajanja, raz-jedinjenja, analize itd.
RAZ-UM je stoga analitički dio mehanizma projekcije (kreacije) dok je UM sintetički dio istog mehanizma.
Taj mehanizam bi se trebao zvati UM-RAZ-Um. Zašto? Zato što Um prvo sintetikuje Jastvo iz njega stvarajući formule, koje
se onda projektuju kao percipirane vrijednosti istih. Projekcija se vrši čulima. Razumom percipiramo te vrijednosti i oid njih vhjerom
u ono špto smo percipirali stvaramo projhekcije.,

...
Jedna ćelija se cijepa i od nje postaju dvije, dakle uvijek je razvoj u cijepanju i umnožavanju.
Tebi mnogo toga nije jasno, očito.

Ali eto, pokušaj sad postaviti značenje koje sdi dao (raz=jedan) u bilo koju riječ u kojoj postoji prefiks raz pa nam objasni kako
to značenje ima ikakve veze sa upotrebnom vrijednošću riječi. Hajde.

Evo, ja ću ti dati par primjera:

1. Raz-vod... ako je raz=jeda to bi značilo jedan-vod... kakvog to smisla zqaista ima???
Nije li jasno da raz-vod znači cijepanje braka, supružnici se razvode, rastaju. rastavljaju, cijepaju jedinstvo, cijepaju tu bračnu ćeliju.
Dakle, raz u razvodu ukazuje na cijepanje.

2. Raz-voj... ukazuje na umnožavanje, usavršavanje oblika, forme, znanja, i td... dakle nešto se iscijepalo u dijelove, postalo je mnoštvo,
postalo je veće po obimu itd.

3. Raz-biti... znači iscijepati nešto (jedno) u dijelove (staklpo, čašu, grupu, organizaciju itd...
4. Raz-govor... znači cijepanje govora na dva centra...
5. Raz-lika... mnoštvo likova koji nisu isti, nisu jedeno, dakle jedno pocijepano u mnoštvo sa sopstvenim karakteristikama.
 
jel si ti stvarno ogranicen ili se pravis malo

da bi dosao do istine moras da predjes neki put
da bi dosao do zivota - misli se na vecni - moras da si u istini
znaci ako redosled postoji, Hristos je naveo odredjenim redosledom, a ti ne razumes, to nije razlog da besnis na mene, jer ja se trudim da ti objasnim

cak sam ti objasnio i put koji je uzak i uska vrata, cuo si za vremenski portal, pa aplikuj ga na 1000 godisnje carstvo iz laznog otkrivenja i moj si ucenik

por·tal1
/ˈpôrdl/
noun
noun: portal; plural noun: portals
  1. 1.
    a doorway, gate, or other entrance, especially a large and imposing one



Isus u Bibliji nije rekao dođi do istine, prijeđi put preko istine do Života, ne, on je rekao da ON JESTE i PUT, i ISTINA i ŽIVOT.
..


Šta je put?
Put... je onaj dio prostora koji mora da se prijeđe od A do B.
Taj dio postora jeste PRAZNINA. Dakle, između dvije ćelije, između dvije informacije, postoji praznina.
Ta praznina je UM. Um je posrednik između dva Ja, između subjekta i objekta radnje, JA+JA. Um je ono + u toj jednačini.
U materijalizovanoj prostorno-vremenskoj projekciji subjekta to + jeste prostor. Dakle, u materijalnoj stvarnosti Um je prisutan
kao prostor između objekata. On spaja i razdvaja objekte u praznini. Praznina = prostor između objekata.

Ta praznina mora da se prijeđe našom pažnjom, pažnjom apsoluta kao subjekta kako bi se ostvarila spoznaja objekata.

Kao što rekoh, HRIST u hrišćanstvu predstavlja univerzalni UM, dakle tu sponu koja je neophodna da se ostvari spoznaja.
Odatle, Hrist kao Um za sebe 'kaže': "Ja sam PUT!", dakle, jedino preko mene možeš do spoznaje, ali takođe jedino kroz mene
možeš do Oca, što znači istim putem kojim si dospio u ovu predstavu moraš nazad. Tačnije: projekciju u kojoj si se našao moraš da
ugasiš da bi svjetlo svoje pažnje postavio na sebe koji jesi. Tada se prema tebi uzdiže Svijest (Sveti duh) i otkriva ti se ISTINA.


Istina... je ISTOST znanja. Jedino kada je znanje do kojega dođeš isto iz bilo koje pozicije, iz bilo kojeg ugla projekcije, to znanje se
može nazvati apsolutnom istinom. Tako, apsolut koji je u svima i svemu isti, iz svih pozicija u kojima se projektuje kroz različitost izraza,
voljom vraća svoju pažnju u SEBE, a kada mu je pažnja usmjerena u sebe prema njemu se uvijek, uvijek i uvijek uzdiže isto
znanje-o-sebi-apsolutu, Svijest nili kako to u hrtišćanstvu zovete 'Sveti duh'. A pošto je UM (čitaj Hrist) prva projekcija apsoluta iz Boga
onda je jasno da jedino kroz tu prvu projekciju može da se projektuju i sve durge projekcije, jer je Um još uvijek apsolutni sadržilac
Jastva i kao takav još uvijek ima znanje Boga kao i božanska svojstva, te je u Bibliji zato i predstavljen 'Sinom Božijim'. Um (Hrist) još
uvijek ima Svijest, dok sva druga stvorenja u njemu mogu imati samo Svjesnost-o-postajućem-sebi. Dakle ISTINA je to znanje kojem
se apsolut iz svake projektovane jedinke, iz svakog stvorenja, mora vratiti sebi kako bi se prema njemu uzdigao SVETI DUH, pri čemu on
biva i zna da jeste jedini Bog. Za razliku od stvorenja stvorenih Umom sam Um već posjeduje to isto znanje i stoga on takođe JESTE i ISTINA.

Život... je postojanje. Postojanje je apsolutno, nestvorivo, nerodivo, nepromjnjivo, apsolut je.
Čak i u ljudskom iskustvu, postojanje i život predstavljaju sinonime iako čovjek nema Život niti
ga može kontrolisati. Dakle, dok je volja i pažnja apsoluta (postojanja, Života) prisutna u 'tebi-čovjeku',
ti-čovjek ćeš biti njegovo životno iskustvo, bit' ćeš 'živ'. Jednom kada apsolut prestane da ima želju da
volju i pažnju kroz dušu drži u projekciji tvog tijela, ti-čovjek prestaješ da postojiš. Tada nastupa smrt čovjeka.
Da, čovjek umire ali apsolut nastavlja da bude tamo gdje mu je volja i pažnja centrirana.

Odatle, GDJE JA JESAM TAMO JE I ŽIVOT... zaključio bi apsolut ukoliko bi mislio ljudske misli.

Čovjek se ne može uznijeti izvan granica smrti ali apsolut dakako može. Apsolut kroz dušu nastavlja svoj razvoj
sve dok kao duša ne dosegne oboženje, tj, potpunu samorealizaciju i povratak volje i pažnje u sebe-Boga.
 
Značenje prefiksa RAZ na tom linku nema veze sa istinom. Dovoljno je samo da upotrijebiš logiku da bi shvatio
da u svakoj srpskoj riječi u kojoj se pojavljuje prefiks RAZ ta riječ ima značenje cijepanja, raz-dvajanja, raz-jedinjenja, analize itd.
RAZ-UM je stoga analitički dio mehanizma projekcije (kreacije) dok je UM sintetički dio istog mehanizma.
raz-dva, znaci imao si jedno-celinu, pa si dobio dva, i tako sve te reci, sa prefiksom raz... raz, pa sledi dva
srpski je slovenski jezik, a link referise na ruski - raz na ruskom znaci jedan, pa rusi broje raz, dva, tri, ...
kako tumacis razred, razrez, razdoblje? 1 skupina djaka, 1 rez nozem, 1 termin
Etymology
Inherited from Old East Slavic разъ (razŭ, “strike”). Cognate to рази́ть (razítʹ), ре́зать (rézatʹ).
https://en.wiktionary.org/wiki/раз
https://russian.stackexchange.com/questions/2324/when-to-use-раз-два-три-instead-of-один-два-три
no, idemo dalje
Poreklo reči razočarati:

  1. raz + 2. očarati
1. raz – , prefiks; nastao od praslovenskog prefiksa *orz-, u značenju – bez, nečega čega nema


2. očarati zadiviti čarima, čarolijom, magijom;


čar – praslovenski *čarъ


Reč je rusizam, preuzeta u srpski jezik u periodu ruskoslovenske redakcije srpskog jezika.
Danas kad kažemo "javiti", većina ljudi, verovatno, pomisli na telefonski poziv, što nema nikakve veze sa "javom", koje je stanje suprotno od sna, ili sa "najavom", što će neke od nas sigurno asocirati na popularnu igru, jamb.


Međutim, sve te reči potiču iz istog korena, odnosno, nekad davno, bile su jedna jedina reč.


Isti slučaj je i kod reči - pravo, ispravno, pravda, napraviti, popraviti, pravilo... Opet, značenja su mnogobrojna, simbolika šizofreno podeljena, a nekadašnja suština izgubljena
. Ali, ne i za oštro oko.
 
raz-dva, znaci imao si jedno-celinu, pa si dobio dva
srpski je slovenski jezik, a link referise na ruski - raz na ruskom znaci jedan, pa rusi broje raz, dva, tri, ...
kako tumacis razred, razrez, razdoblje? 1 skupina djaka, 1 rez nozem, 1 termin
raz, dva, tri https://en.wiktionary.org/wiki/раз
no, idemo dalje


Ja opet rekoh, Rusi pričaju ruski a mi Srbi srbski.
Rusko značenje raz nema veze sa srbskim značenjem raz.

Raz-red... znači raz-dijeljeni red. To dalje znači da postoji neki red a da raz-red predstavlja jedan dio tog reda, te cjeline,
dakle predstavlja neko cijepanje cjeline, odvajanje od cjeline školovanja, osmoljetnog recimo... pa si bio prvi razred, drugi, treći...
ali cjelina je osmoljetka i slično.

Raz-rez... znači da je nešto podijeljeno rezom, cjelina je iscijepana, cjelovitost materijala je odvojena, narušena ili naglašena rezom...

Raz-doblje... znači da je to dio cjelovite vječnosti, dobi, dakle, izdvojeni, odvojeni dio dobi kojeg smo uzeli i odcijepili od cjeline vremena.
...
Jesi li ti siguran u svoju razumnost???
:think:
 
Isus u Bibliji nije rekao dođi do istine, prijeđi put preko istine do Života, ne, on je rekao da ON JESTE i PUT, i ISTINA i ŽIVOT.
Naravno, ali im je rekao da ostanu u njemu - Istini, i jos je rekao da niko ne moze doci k njemu [ISTINI], ako mu nije dato od Oca.
Koliko ti znas istinu, to vidim, malo se igras, malo definises, a malo izmisljas.
Život... je postojanje.
i nezive stvari postoje
Istina... je ISTOST znanja.
si cuo za onu izreku, pitaj mog brata lazova, - misli se da su isti
Ta praznina je UM.
jel si ti stvarno praznoglav ili glumatas, lepo te pitam
 
Jesi li ti siguran u svoju razumnost???
sta je bio tvoj rezultat na IQ testu?
Ja opet rekoh, Rusi pričaju ruski a mi Srbi srbski.
Rusko značenje raz nema veze sa srbskim značenjem raz.

Raz-red... znači raz-dijeljeni red. To dalje znači da postoji neki red a da raz-red predstavlja jedan dio tog reda, te cjeline,
dakle predstavlja neko cijepanje cjeline, odvajanje od cjeline školovanja, osmoljetnog recimo... pa si bio prvi razred, drugi, treći...
ali cjelina je osmoljetka i slično.

Raz-rez... znači da je nešto podijeljeno rezom, cjelina je iscijepana, cjelovitost materijala je odvojena, narušena ili naglašena rezom...

Raz-doblje... znači da je to dio cjelovite vječnosti, dobi, dakle, izdvojeni, odvojeni dio dobi kojeg smo uzeli i odcijepili od cjeline vremena.
sve su to posledice RAZA jedinice, celine, RAZ je prvobitan uzrok, a ti se bavis posledicama, sta se sve moze uraditi od jedinice. Ne razumem kako ti to nije jasno.
Prvo imas 1, pa od njega pravis 2 ako seces,razvodis se, ides u skolu u tacno odredjen i 1 razred, zanima te 1 razdoblje itd, i jos se rugas rusima kao da mi SRBI nismo PRASLOVENI isto, raz, dva tri, i glup bi shvatio.
 
Poslednja izmena:
ne dajem ti ja dijagnozu, vec ti inkliniras rascepu 1 duse, svoje, tj. cepanju, buduci da te prefiks ras praslovenski raz tangira
Isti slučaj je i kod reči - pravo, ispravno, pravda, napraviti, popraviti, pravilo... Opet, značenja su mnogobrojna, simbolika šizofreno podeljena, a nekadašnja suština izgubljena. Ali, ne i za oštro oko.
 
Poslednja izmena:
i nezive stvari postoje

Pa kako to da 'nežive stvari' postoje?
Tako što je i u njima prisutan Život; postojanje, apsolut, njegova volja i pažnja (podigni kamen i tamo ćeš ga naći).
No u njima je Život pasivan, tj. volja i pažnja su pasivne, dok je u tebi ('živom') isti Život aktivan (njegova volja i pažnja su aktivne).
Šta to znači?
To znači da u tebi 'živom' duša inicira akciju, pokreće tvoje tijelo i na taj način se odnosi oprema drugim 'živim' i 'neživim' tijelima, stvarima,
dok je u 'stvarima' volja pasivna i duša je stvorena da dopušta da bude inicirana spolja, aktivnom voljom bilo koje duše s kojom se nađe u odnosu.
Recimo da je tijelo čovjeka mrtvo, da li je?
Tijelo kao cjelina je mrtvo jer više nema aktivnu ulogu u odnosu na okolinu, cjelina više nema zajednički centar upravljačke volje, ali je svaka
ćelija tog tijela još uvijek živa, ima svoj centar volje i odnosi se prema drugim ćelijama na način koji je određen njenom dušom.
Na atomskom nivou te iste ćelije su potpuno žive, podjednako 'žive' kao kad su bile dio cjeline aktivnog tijela.

si cuo za onu izreku, pitaj mog brata lazova, - misli se da su isti

A jesi li ti čuo za relativnu i apsolutnu istinu?
Nisi, dobro.

Relativna istina može biti laž u odnosu na apsolutnu istinu, dakle to je istina relativna nekom uglu posmatranja
i istina je samo u toj situaciji, gledano iz tog ugla. Međutim, ako se svi uglovi anuliraju, ako se dakle izađe iz
subjekat-objekat odnosa i vrati se u sebe-Boga, ta relativna istina više i ne može da se zove istinom.
Tako i ta tvoja dva brata lažova, zajedno s tobom kao trećim, Bogu padaju u vodu. U Bogu SVE JEST JEDNO. JA JESAM SVE.
Apsolutna istina je u Bogu te je to uvijek isto apsolutno znanje, iz bilo kojeg ugla projekcije da mu se vratimo uglovi se anuliraju..
Kada se pojam Istina koristi u religijskom smislu onda se misli na Svijest, tj. na 'Sveti duh, koja-koji je u Bogu uvijek isti odraz
onoga što apsolut jeste. Svijest je dakle apsolutna ISTINA o sebi-postojanju.
Apsolut + Svijest-o-sebi-apsolutu = BOG.
 
i jos se rugas rusima kao da mi SRBI nismo PRASLOVENI isto, raz, dva tri, i glup bi shvatio.


Nigdje se ne rugam Rusima već kažem da Rusi imaju svoj jezik koji je nešto drugačiji od srbskog i zato se i zove ruski.
Ja nikada i nigdje do sada nisam čuo da mi Srbi brojimo raz, dva, tri... možda se varam (?)
 
Nigdje se ne rugam Rusima već kažem da Rusi imaju svoj jezik koji je nešto drugačiji od srbskog i zato se i zove ruski.
Ja nikada i nigdje do sada nisam čuo da mi Srbi brojimo raz, dva, tri... možda se varam (?)
pa, jezik im se razlikuje u toj meri sto nisu imali vuka da im uvede germanizme i nisu bili pod turcima da bi imali turcizme, a mi jesmo, pa smo iz zajednickog praslovenskog, а da bi ovima napravili mesta, izbacili mnoge reci i znacenja, као нпр.
рассказ
Alternative forms
сказка
P.S. meni ne ide u glavu da je nekome vazniji sam rezultat mase reci,a ne i njen koren, JEDNO-CELINU delis na DVA, dva je rezultat, ali JEDAN je polaziste - raspolutiti, eto imas dve polovine, koliko je to? od cega si dobio dve polovine?
 
Poslednja izmena:
EVO STA BIBLIJA KAZE O SVRSI ZIVOTA


Svrha zivota

Da li je svrha zivota da samo malo zivimo I onda UMREMO….???
Naravno da zvuci besmisleno…

Sve sto postoji postoji sa svrhom… Bog je sve stvorio sa svrhom, kako ziva stovrenja tako i prirodu I sve sto postoji….
ZIVOT je SVET, ima uzviseno poreklo…

Zbog svrhe za koju je dat, covek je stvoren po Bozjoj slici, po Bozjjem oblicju ljubavi, sposoban da odrazava osobine
Tvorca kao sto su ljubav, pravednost, mudrost, dobrotu, milosrdje I ostale bozanske osobine…
Ljudi su stvoreni kao Bozja deca, kao savrsena bica, znali su kome pripadaju…
I to je njihova svrha da budu to za sta su stovreni… na tom nivou svetosti… da odrazavaju bozanska svojstva… I da se ponasaju na taj nacin…

Danas su ljudi sami sebe bogovi I daleko od prave svrhe zivota… Odaljili su se od Boga, svojim nacinom zivota I robovanjem grehu… I time nisu ni srecni…
Jer covek moze biti srecan jedino ako odrazava osobine tvorca… I ako zivi u skladu sa Bogom i njegovim merilima….

Jehova Bog je IZVOR zivota…

Psalam 3:9
6 Pravda je Tvoja kao gore Božije
9 Jer je u Tebe izvor životu, Tvojom svetlošću vidimo svetlost.

Bog daje tu iskru zivota, materija I energija sami po sebi je nemaju…

Bog je savrsenom coveku dao zakon u 1 Mojsijevoj 2 :17”Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš.”
I covek je zgresivsi, postao nesavrseno bice i tu nesavrsenost je preneo na svoje potomke genetski …

Ali I kao nesavrsena bica mi smo sposobni da odrazavamo osobine Tvorca i da vrsimo njegovu volju i time mozemo ispuniti svrhu…

Rimljanima5:12” Zato, kao što po jednom čoveku dođe na svet greh i po grehu smrt, i tako smrt uđe u sve ljude, jer svi zgrešiše…”

Ali Zato je Bog dao svog Sina Isusa Hrista, da bi nas otkupio od greha I time otvorio put vecnosti, za sta smo I stvoreni prvobitno… Vera u Hristovu otkupnu zrtvu nam omogucava vecni zivot…
Bog je stvorio ljude prvenstveno kao savrsena bica sa bozanskim svojstvima, da zive vecno na zemlji…
I ta Bozja nemera ce biti ostvarena…


Rimljanima 6
1 Šta ćemo dakle reći? Hoćemo li ostati u grehu, da bi se umnožila milost? Nipošto!
5 Jer ako smo jednaki s njim jednakom smrti, bićemo i jednakim uskrsenjem,
6 znajući da se stari naš čovek razape s njime, da bi se uništilo telo greha, da više ne budemo robovi greha;
7 jer koji umre oprosti se od greha.
8 A ako umresmo s Hristom, verujemo da ćemo i živeti s njim,
9 znajući da Hristos, uskrsnuvši iz mrtvih, već više ne umire, i smrt više nema vlasti nad njim.


1. Timoteju 2
5 Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos
6 koji sebe dade u otkup za sve.
To je svedočanstvo koje je u svoje vreme dato,

Na osnovu te otkupne zrtve Isusa Hrista I VERE u nju, mi imamo oprostenje greha danas i takodje temelj za vecni zivot u buducnosti…
Jovan 3:1616 Jer Bogje toliko veleo svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.

Takodje Hrist je ostavio primer nama, jer Bog zeli da se ponasamo kao Bozja deca…
Greh je taj koji nas sprecava da ispunimo svrhu, ali mozemo je ostvariti ako se borimo protiv njega..
Ako zelimo da imamo Bozje odobravanje ne mozemo biti robovi greha…

Mozemo se usavrsavati u ljubavi i odbaciti svaki greh...

Dokle god se borimo protiv greha imamo sansu,
takodje dokle god se trudimo da se oblikujemo prema Bojoj licnosti….
A sto je zapisano u Efezanima 4
22 Da odbacite, po prvom življenju, starog čoveka, koji se raspada u željama prevarljivim;
23 I da se obnovite duhom uma svog,
Rim. 8:6, 1. Pet. 1:22
24 I obučete u novog čoveka, koji je sazdan po Bogu u pravdi i u svetinji istine.
Gal. 3:27
25 Zato odbacite laž, i govorite istinu svaki sa svojim bližnjim; jer smo udi jedan drugom.
26 Gnevite se i ne grešite; sunce da ne zađe u gnevu vašem.
27 Niti dajte mesta đavolu.
Dela 5:3, Ef. 6:11, Ef. 6:16, Jak. 4:7
28 Koji je krao više da ne krade, nego još da se trudi, čineći dobro rukama svojim da ima šta davati potrebnome.
29 Nikakva rđava reč da ne izlazi iz usta vaših, nego samo šta je dobro za napredovanje vere, da da blagodat onima koji slušaju.
30 I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja.
Ps. 78:40, Isa. 63:10, Rim. 8:23
31 Svaka gorčina, i gnev, i ljutina, i vika, i hula, da se uzme od vas, sa svakom pakošću.
32 A budite jedan drugom blagi, milostivi, praštajući jedan drugom, kao što je i Bog u Hristu oprostio vama.

Takodje ako se trudimo da razvijamo osobine koj isu plodovi duha, mozemo ispunjavati svrhu…
A sto je zapisano u Galatima 5:22,232 ”A plod duha je ljubav, radost, mir, dugotrpljivost, dobrota, milost, vera, krotost ili blagost, samosavladavanje…”


Za to je potrebno redovno proucavanje Bozje reci Biblije, kao I primena Bozjeg zakona u svom zivotu…
Jovan 17:33 A život je večni u tome da tebe upoznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.


A Bog zeli da se svi ljudi dobiju spasenje i vecni zivot….

1.Timoteju 2
3 To je dobro i prijatno pred Bogom, Spasiteljem našim,
4 koji hoće da se svi ljudi spasu, i da dođu do poznanja istine.


2.Petrova 3
8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubljeni: da je jedan dan pred
Jehovom kao hiljada godina, a hiljada godina kao jedan dan.]
9 Ne kasnii Bog s obećanjem, kao što neki misle da kasnii; nego vas trpi, jer neće da ko pogine, nego se svi da dođu do pokajanja.
 
...Bog je stvorio ljude prvenstveno kao savrsena bica sa bozanskim svojstvimai…

Pomaže Bog.
Hristos vaskrse.
Nije ih stvorio savršenima, iako imaju božanska svojstva. Budući svemoćan, mogao je da ih sačini od drugačije tvari, npr. nematerijalne, ali nije hteo. Ovakvi kakvi su, zavisni od materije i baznih zemaljskih resursa (hrane, vode, vazduha, prostora i energije), ljudi imaju više ranjivih aspekata, što se pokazalo vrlo praktičnim u procesu vaspitavanja čoveka.
 
Pomaže Bog.
Hristos vaskrse.
Nije ih stvorio savršenima, iako imaju božanska svojstva. Budući svemoćan, mogao je da ih sačini od drugačije tvari, npr. nematerijalne, ali nije hteo. Ovakvi kakvi su, zavisni od materije i baznih zemaljskih resursa (hrane, vode, vazduha, prostora i energije), ljudi imaju više ranjivih aspekata, što se pokazalo vrlo praktičnim u procesu vaspitavanja čoveka.
U Bibliji stoji da ih je stvorio savrsenima.
tek nakon sto su zgresili postali su nesavrseni.
 
Svrha je u svesnosti. Svesnost kao preduslov ljubavi.
HEHE, SVESNOST KRISNE, sa' ce tetka glista sa gospodom sivom - koja stre vi sprdacaina, svi djuture, i to poetska
da bar ima duha ta tvoja pesma, da nije tek nemusto glumatanje

i onda dodje tetka i trazi da se odreknemo svih glumackih manifestacija - ne kaze, prestanimo da glumimo, nego odrecimo se manifestacija, ostatak u nama - jedno obicno nista ne moze da bude ni gluma

e, onda dodjem ja i cudim se bezgranicnoj ljudskoj gluposti
 
Poslednja izmena:

Back
Top