Svi su muškarci isti..!?

Mene je sramota sto sam zensko zbog takvih poput tebe koje nisu za to da sledece generacije devojaka imaju svoje ja svoje zivote vec im zelis ropstvo.

Naravno kad oni samo ponizene koje cute u svom ponizenju stite ° na planeti ima dosta normalnih muskih koji prihvataju da je devojka zena jednaka njima te ima prva na svoje ja svoje misljenje svoj stav.


Jezivo da u dvadeset prvom veku neko razmislja kao ti da je ropstvo bolje od slobode odlucivanja o sebi.

Jos jezivije kako zeli da druge devojke zene robuju zato sto za sebe nije uspela da izbori slobodu.
Hoćeš da ti tražim postove gde svog idealnog muškarca predatavljaš kao ovcu za šišanje i tovarnog magarca jer ti si žena.
Ti si klasična balkanska praznoglava žena vrlo bezobraznog karaktera koja želi sva moguća prava ali ne želi uz ta prava i obaveze.
Šta ti nudiš tom nekom svom potencijalnom muškarcu?
Šta imaš da mu ponudiš?
 
Ne.Naravno da nisu svi muškarci isti.
To je tako očigledno.
16668586131171125382102243296683.jpg
 
Mora da iz tebe govori bol. Svi mi vidimo svet onakvim kakav nam se cini. Ta slika bude kroz toliko filtera privucena, da nam mnogima fali malkice objektivnosti.

Neke zene, koje posmatram, su toliko daleko odmakle od ove tvoje slike "zene - sluskinje", da su cak presle u tiranine. Zene danas itekako "otimaju" od brata, rade odlicno placene poslove, imaju podrsku porodice, a od "sluzenja" su ostale tek neke starije zene, poput lika one Ristane u Porodicnom blagu.
Zbog razvoja tehnologija, imamo sada perace i sudomasine, suslilice za ves, pekare, pa ne mesimo 'leba i pecivo (ja i dalje da, jer volim, a ne zato sto sluzim nekom i moram), robote usivace, restorane, kantine, decu drzimo po boravcima u skolama dokle god mozemo, imamo dadilje.. Uostalom, kuca nije dom, ako ne mirise na hranu, te nije ni lose zeni da povremeno skuva, da ostavi deci secanja na mirise detinjstva..

Izborile smo se da se skolujemo i radimo, da zaimamo, uzivamo u stecenom novcu, da zivimo kako volimo, pa i promiskuitetno, ali se bojim da sve manje licimo na zene, vec na neke ale.
Postajemo neka mutantKINJA 21.veka, otudjena od svoje zenske prirode, koja je mila, topla, dasna. Toj zeni 21.veka, sve te aktivnosti postaju mrske i izuzetno odbojne, a realno ih je i sve manje, sto zbog tehnologija, razvoja prehrambene i ostalih grana industrije ( ne stavljamo zimnicu, ne heklamo niti pletemo, ne muzemo krave i ne pravimo sir ), sto zbog promene mentaliteta i navika, da ne napominjem da ima zena, cak i u Srbiji, koje placaju ciscenje doma..
Zena 21. veka je cesto i pogubljena u toj emancipaciji, koja joj jeste dala slobodu, ali natovarila tolike obaveze, te joj tako rastrzanoj izmedju majke i radnice, prodjose najlepse godine u balansiranju izmedju porodice i posla.

Sad cak razmisljam.. Ne bi nama zenama, tako odmaklim od svoje zenske prirode, cak ni bilo lose da se vratimo baki, koja zivi u nama, u nasim genima i secanjima, pa da malo zacutimo, umirimo se, ne galamimo i ne dramimo, ne kukumavcemo i ne zapovedamo, da budemo dama od takta i manira, stalozena, uzdrzana, tajanstvena i nasmejana.

Pozdrav
Možda je prekasno za to.Ja sam stava da ste više izgubile nego dobile.
Ne opterećujem se time.
Samo sam u prolazu pročitao tvoj post i odoh.
 
Da li je neki muz sa foruma kao dokaz da su zena muz jednaki uzeo zenino prezime * da li je neka zena sa foruma dala svom detetu svoje prezime u braku?
Da li neko dete u braku muza zene sa foruma ima oba prezimena?

Sve dok su odgovori na to "ne" svi su muskarci isti * zene koje ih podrzavaju svesne da ne bi opstale u drustvu koje muskarce stavlja iznad zena kao u svakom smislu kada bi trazile svoja zakonom zagarantovana prava.
 
Da li je neki muz sa foruma kao dokaz da su zena muz jednaki uzeo zenino prezime * da li je neka zena sa foruma dala svom detetu svoje prezime u braku?
Da li neko dete u braku muza zene sa foruma ima oba prezimena?

Sve dok su odgovori na to "ne" svi su muskarci isti * zene koje ih podrzavaju svesne da ne bi opstale u drustvu koje muskarce stavlja iznad zena kao dominantne kada bi trazile svoja zakonom zagarantovana prava.
A jesi li ti? Sad me baš zanima...živiš li ovako kako propagiraš?
 
Da li je neki muz sa foruma kao dokaz da su zena muz jednaki uzeo zenino prezime * da li je neka zena sa foruma dala svom detetu svoje prezime u braku?
Da li neko dete u braku muza zene sa foruma ima oba prezimena?

Sve dok su odgovori na to "ne" svi su muskarci isti * zene koje ih podrzavaju svesne da ne bi opstale u drustvu koje muskarce stavlja iznad zena kao u svakom smislu kada bi trazile svoja zakonom zagarantovana prava.
Ja sam uzeo ženino prezime!
 
Da li je neki muz sa foruma kao dokaz da su zena muz jednaki uzeo zenino prezime * da li je neka zena sa foruma dala svom detetu svoje prezime u braku?
Da li neko dete u braku muza zene sa foruma ima oba prezimena?

Sve dok su odgovori na to "ne" svi su muskarci isti * zene koje ih podrzavaju svesne da ne bi opstale u drustvu koje muskarce stavlja iznad zena kao u svakom smislu kada bi trazile svoja zakonom zagarantovana prava.

Не постоји једнакост. То су појмови за тупавце.

Једнакост не постоји у Природном праву. Иначе можеш свашта написати и натрпати у чл Позитивног права и то онда зову Цивилним друштвом.
 
Не постоји једнакост. То су појмови за тупавце.

Једнакост не постоји у Природном праву. Иначе можеш свашта написати и натрпати у чл Позитивног права и то онда зову Цивилним друштвом.
Ja sad nešto kontam.....ako muževom prezimenu dodam svoje, Sanja Jovanović - Đorđević pa dobijemo kćerku, Maja Jovanović - Đorđević, pa se ona uda....Maja Jovanović-Đorđević-Nenadović pa ona dobije kćerku.......
Mislim 🤯
 

Back
Top