Svi ozbiljniji se naoružavaju teškim modernim naoružanjem samo Srbija se zadovoljava u Vučićevim bajkama

Po svom običaju pripisuješ sagovorniku stavove koje onda “demantuješ”. Već viđeno.
Па не, тако га ти представљш, али свако ко преврне две странице уназад видеће да још увек ниси доказао како тактичке балистичке ракете "маневришу изнад атмосфере". Што се мене тиче, изнео сам довољно чињеница и детаља који говоре да у твој реченици нема ни једне истините речи. За теб су слике и цртежи на интернету нешто много важније од разумевања неког феномена, процеса или једначине из физике.
Твој стил ми је добро познат из суседних тема, које засипате овим истим арогантним незнањем.
 
AUTORSKA
Bukvalno tako stoje stvari.
Čak i Hrvatska koja je u NATO uskoro će imati ozbiljnije oružje od Srbije a mi se tešimo u Vučićevim bajkama kako i mi nabavljamo nešto ali to je u stvari daleko od ozbiljnog oružja da se zaštitimo od okolnih neprijatelja.
Vučić sada Srbuje oko RS kao nekada što je oko Kosova i Metohije i šta bi sa tom Vučićevom bajkom?
Svi znamo da se nesrećno završila po Srbe.
Hoćemo li i dalje verovati u te njegove bajke kako više nećemo ratovati ni po koju cenu?
Kako stoje stvari hoćemo ali ćemo i stradati.
Nije mi jasno je li se Srbija zadovoljava u Vučićevim bajkama ili samozadovoljava?

Hrvatska nema ni vojsku ni naoružanje. Sve što je u medijima su HDZ-ove predizborne lovačke priče.

Vučić je skrenuo priču na Srpsku, jer shvaća da nema ništa od priče o Kosovu. Želi podariti novu zvečku napaćenom narodu, da ne misle na izgubljeno.
 
Па не, тако га ти представљш, али свако ко преврне две странице уназад видеће да још увек ниси доказао како тактичке балистичке ракете "маневришу изнад атмосфере". Што се мене тиче, изнео сам довољно чињеница и детаља који говоре да у твој реченици нема ни једне истините речи. За теб су слике и цртежи на интернету нешто много важније од разумевања неког феномена, процеса или једначине из физике.
Твој стил ми је добро познат из суседних тема, које засипате овим истим арогантним незнањем.
E2D1B944-5B50-4002-8C5F-931B4F3272F7.jpeg
 
Није битно шта мислиш – већ шта је заправо реалност – глупости које си овде извалио о маневрисању "изнад атмосфере" са некаквим малим моторима је потпуна маштaрија човека који нема основне појмове о физици и авијацији. Да би се нешто контролисало, ове носне контролне површине морају бити у стању да се померају. На крајнем домету, као што рекох, врши се корекција задате путање (одступање се мери у степенима) – то није оно "оштро маневрисање" о коме до сада си трабуњао.
Максимална висина ракете је условна ствар и зависи од фактора за које ниси ни чуo, као што су угао лансирања, азимут, укупни импулс (потисак мотора помножен јединицом времена) и релативна маса чврстог горива.
На пример, ракета која лети почетном брзином V= 1200 м/с (М=3,6) достићи ће максималну висину од 43 км под углом лансирања од 50 степени за укупно време лета од 3 минута и на удаљености од S= 145 км.
Међутим, под углом лансирања од 60 степени, ова иста ракета ће достићи висину од 55 км, укупно време лета 3 и по минута и растојање од S= 127 км.

Дакле, опет брбљаш без основног знања физике.
некаквим малим моторима је потпуна маштaрија човека
Дакле, опет брбљаш без основног знања физике.
Ne lupetaj, evo recimo sad bi i da kažeš i da ovo “ne postoji”. :kafa:


CF580A9B-5E96-4AF0-8136-CCB5970B038A.png
 
Navođenje je i glavni problem. Planirali su da ima inercijalno navođenje ali projekat nije uspeo. Već može da se kaže da je propao projekat. Kad bi se ostvario trebalo bi da to bude slično izraelskoj balističkoj raketi LORA.
Као и увек, спиунјеш - шта тиме покушаваш да кажеш? Да ракета има INS систем који се може повезати са GPS-ом? Па, сигурно ће вођена ракета имати комбиновану контролу. A ја ћу поновити шта је балистичка ракета са једностепеним мотором на чврсто гориво и која је универзална дефиниција "балистичког лета". Можда ћеш разумети овај пут.
Путања балистичке ракете подељена је на два дела - активни и пасивни.
У активном делу путање, ракета врши активан контролисани лет кроз контролу вектора потиска у млазницу мотора. Као што смо већ рекли, овим процесом управљају гасна кормила, која су преко покретних шипки повезана са елеронима. У овом делу лета врши се основно маневрисање и навођење ракете на курс ка циљу.
Лет са мотором траје отприлике на пола пута до највише тачке где је вертикална брзина пројектила = 0 и почиње спуштање балистичком путањом ка циљу. Током пасивног дела путање, ракета врши лет без погона. Овде се у овој фази врши делимична корекција путање (углавном по нагибу) помоћу електромеханичких актуатора додатних „канарда“.
Зато понављам – „оштро“ маневрисање „изнад атмосфере“, или на било којој другој максималној висини није случај јер електромеханички регулатори који активирају канарде нису тако ефикасни као гаснодинамичка контрола вектора потиска.
Могуће су делимичне корекције нагиба номиналне путање, упоређивањем реалних координата са уграђеним навигационим мапама у систему.
Ти си ван додира са стварношћу. Како тактичка балистичка ракета домета мањег од 300 км може да представља претњу некоме када је у фази тестирања млазног мотора а вишецевни лансер је демо верзија?
Подаци о брзини су произвољни и немају никакве везе са стварним тестовима. Иранци стално говоре о својим пројектилима, како тобоже су премашили 10 Мах. У руској штампи су тврдили да „Кинжал” развија 12 Мax. Све су то бајке за такве као што си ти.
Zašto bi neka “nevođena raketa” imala kontrolne površine na nosu? :roll:

5BF0BAA9-69FD-446E-9218-AC4C15BD781B.jpeg
 

Back
Top