Kafana Sveže okrečeni pab "Kod Maxe čp" (knjiški moljci XXVII)

Pa možda i Ćera preteruje. Stvarno se ne sećam testiranja sirena svakog meseca, čak ni u vreme SFRJ.
Sećam se kad sam bio klinac, pa sirena 4. maja zbog Tita, a čim mi se to urezalo u pamćenje, znači da ih inače nisam slušao.
I sećam se tog testiranja pred bombardovanje.
A sad gledam, u Bg su sirene testirane jednom prošle godine i to je najavljeno u novinama, a pre toga ko zna kad su testirali.
 
Kako namjerno, tako je oduvijek, kaže tata oduvijek i od kad je on bio dijete 1. u mjesecu, u podne, idu sirene.
Kod nas su odavno ukinute.
Prošle godine su bili najavili i iz nekog razloga ukinuli.
Pre bombardovamja u NS je bilo svake prve srede u mesecu ali u različitiž delovima grada u različito vreme.
 
Pa možda i Ćera preteruje. Stvarno se ne sećam testiranja sirena svakog meseca, čak ni u vreme SFRJ.
Sećam se kad sam bio klinac, pa sirena 4. maja zbog Tita, a čim mi se to urezalo u pamćenje, znači da ih inače nisam slušao.
I sećam se tog testiranja pred bombardovanje.
A sad gledam, u Bg su sirene testirane jednom prošle godine i to je najavljeno u novinama, a pre toga ko zna kad su testirali.
Ma bolan, kunem ti se majkom, svakog 1. u mjesecu, nisam mahnita, kakvo pretjerivanje :)
 
Ma bolan, kunem ti se majkom, svakog 1. u mjesecu, nisam mahnita, kakvo pretjerivanje :)

Pa to se nije radilo ni u vreme SFRJ, a sad se u Srbiji sirene testiraju jednom na svakih par godina, ali ne na celoj teritoriji odjednom, nego lokalni štab odabere jedan dan i najave to u novinama.
Tako da je to neki vaš specijalitet u Bosni.
 
Pa i njih plaše, ne samo vas u Federaciji.

Čitam, naši bi po novom zakonu trebalo da testiraju sirene 4 puta godišnje, ali to niko ne poštuje. :mrgreen:
U pravu si, plaše nas. Nije nimalo prijatno... Ali ovde preteruju... Kad je bila korona digli su helikoptere i policija je patrolirala ...dok se građani nisu pobunili.
 

Back
Top