Svetinje kao pijace

gost 336946

Elita
Poruka
23.437
"I blizu bješe pasha Jevrejska, i iziđe Isus u Jerusalim. I nađe u crkvi gdje sjede oni što prodavahu volove i ovce i golubove, i koji novce mijenjahu.
I načinivši bič od uzica, izgna sve iz crkve, i ovce i volove; i mjenjačima prosu novce i stolove ispremeta; I reče onima što prodavahu golubove: nosite to odavde, i ne činite od doma oca mojega doma trgovačkoga". (Jovan 2,13-16)

Ako imamo ovaj odlomak u vidu, šta bi Isus rekao na prodavnice koje su postale uobičajene u sklopu naših manastira i hramova? Prave se buvljaci od najvećih svetinja.
 
"I blizu bješe pasha Jevrejska, i iziđe Isus u Jerusalim. I nađe u crkvi gdje sjede oni što prodavahu volove i ovce i golubove, i koji novce mijenjahu.
I načinivši bič od uzica, izgna sve iz crkve, i ovce i volove; i mjenjačima prosu novce i stolove ispremeta; I reče onima što prodavahu golubove: nosite to odavde, i ne činite od doma oca mojega doma trgovačkoga". (Jovan 2,13-16)

Ako imamo ovaj odlomak u vidu, šta bi Isus rekao na prodavnice koje su postale uobičajene u sklopu naših manastira i hramova? Prave se buvljaci od najvećih svetinja.
Meni nekako nelogično da kupujem sveće u crkvi, a onda palim napolju...
 
Prodaju nekakve losione za njegu kože, razne narukvice, med, vino...i to po paprenim cijenama.
ja sam bre mislio da dole u cg ima ljudi, a ne sve pomadice, losioncici,.. vidi bre svet ce da gori u nukl. harmagedonu, a ti? duboko si me razocarao. idi bre na temilicu harmagedon ako si covek, video sam te na politici, da balansiras oko invazije pa zato kazem, da dodas koju uravnotezenu na armagedon lobi. ali, ne, ti si ovu zaseo temilicu, nekako ti pasu pomadice i ostala sranja...
 
8fbe863a30750000bf6e45611b6d6ef6.jpg


Sve dok ovo ne vidimo u nasim crkvama i manastirima, dobri smo....
 
prodavali bi kada bi se trazilo da se zrtvoprinose kao kod jevreja
jevreji su to valjali u religiozne svrhe, da se zrtvuje
e ko me vukao za jezik da kazem zrtvovanje?
Sve dok ovo ne vidimo u nasim crkvama i manastirima, dobri smo....
pa sta je problem, da se pozrtvuje, tj da prilog hramu? budes kao ktitor ako odresis kesu, danas karticu
zar se u nas ne daju novcani prilozi hramovima odvajkada?

sta mislis humani ljudi ako hoce da pomgnu, kako to cine? ja koristim kreditnu karticu, dresim retko, al' posteno,a ne da trazim sitninu po dzepovima, a znam da je nemam
 
Poslednja izmena:

Back
Top