Svetinje kao pijace

bas kao

Elita
Poruka
15.612
Ovo je u zemlji koju Krstini krstasi borci i borkinje protiv globalizma i Sorosa uzdizu kao glavnokomandujuceg njihove 'borbe'. Mada ni sami ne znaju protiv koga i cega se bore, ali je bitno da su tastature na gotovs.
pa, odgovori mi, sta je zapravo problem, ta rupica za sitninu ili kako mislim, mogucnost koriscenja kartice?
ko kaze da su borci i borkinje protiv kartica, odnosno ko ti kaze da na njih zapad ima monopol, ili famozni globalisti?

nema ni soros monopol na kartice, svasta s tobom
meni je cak izvesna manja banka dala novu karticu, i nigde ne pise master, a stara, zamenjena je bila master - sve isto, samo nestade mastercard natpis, a logo ostade bez teksta, nism ni znao ovo
Why did Mastercard recently change its logo?
Image result for mastercard logo
Mastercard dropped its name from its logo because the future of payment is digital. By dropping its name from its logo, Mastercard looks toward a cardless future
svako moze da ugradi cip i citac cipa, i okrece pare, niko nema monopol, samo sto mi pojedinci moramo da koristimo ipak druge, jel nije tehnologija bas toliko pristupacna jos uvek

vidis kazu i da ce kartice da ukinu, CARDLESS FUTURE, TS CE ONDA GLAVNOKOMANDUJUCI?

Poslednja izmena:

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
23.703
Znaci, ako se master sprema za cardless future, to znaci samo jedno, da ce ljudi da se cipuju, tj. zigosu, i to vas hebe sad mi je jasno
Ne znam kako ti ali ja sam vec odavno card free... Ako nisi znao danas se placa telefonom, satom, cak imaju i prstenje sa NFC... Vecina banaka izdaje virtualne ili digitalne kartice, manje kosta izrada a ionako vec dobar deo ljudi ih i ne nosi.

bas kao

Elita
Poruka
15.612
Ne znam kako ti ali ja sam vec odavno card free... Ako nisi znao danas se placa telefonom, satom, cak imaju i prstenje sa NFC... Vecina banaka izdaje virtualne ili digitalne kartice, manje kosta izrada a ionako vec dobar deo ljudi ih i ne nosi.
ma ukapirao sam kada mi na kasi rece da ne moram da guram karticu, samo priblizim
ali cekaj, pa sve to radi na baterije, kako ces kada baterija pukne? mora cip u telo, pa na bioenergiju uvek da radi

Poslednja izmena:

bas kao

Elita
Poruka
15.612
I u hramu su bile menjacnice ,zamisli da u crkvama danas imamo menjacnice i placanje racuna ....bolest ...
oni su menjali pare da se kupe zivotinje za zrtvoprinosenje - to je judaizam, sta je problem? ja mislim da vi ne poznajete da je potom receno - nema vise zrtve za grehe

Jevrejima poslanica (10. glava)​

https://www.religija.me › topics › 58-...

· Translate this page

Ali te žrtve iz godine u godinu podsećaju na grehe,; jer krv junaca i jaraca ne može uzeti ... A gde su gresi oprošteni, nema više [hramske] žrtve za greh.

Isus je svojim postupcima doveo u pitanje verski autoritet Hrama.[4] On je svoje postupke objašnjavao citirajući knjigu Isaije: "Moja kuća će se zvati Dom molitve za sve narode" (Isaija 56:7) i knjigu Jeremije: "Ali vi ste napravili od njega pećinu razbojničku" (Jeremija 7:11). Pozivanje na razbojničku pećinu se može odnositi na naduvane cene ili još ekstremnije vidove upotrebe religijskog kulta za iskorištavanje siromašnih i "nečistih", kojima su bile propisane žrtve obeštećenja zbog svog inferiornog statusa.[8] https://sr.wikipedia.org/wiki/Incident_u_Hramu

bas kao

Elita
Poruka
15.612
Sto u hramu a sto ne van hrama ?
Poznajem ja itekako .
pa, eto imamo van sada buvljake pa nekima smetaju, umori se covek ili zena i deca od hodocasca, pa da se osveze kupe nesto, sta je sad problem?
,
ja ipak mislim da je zrtvoprinosenje sustina, jer su onda od njega napravili biznis, a Hristos ga je namerio svojom zrtvom, POSLEDNJOM ukinuti za svagda

to je jedini put da je pribegao fizickoj sili, kao gestu

Poslednja izmena:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
48.234
"I blizu bješe pasha Jevrejska, i iziđe Isus u Jerusalim. I nađe u crkvi gdje sjede oni što prodavahu volove i ovce i golubove, i koji novce mijenjahu.
I načinivši bič od uzica, izgna sve iz crkve, i ovce i volove; i mjenjačima prosu novce i stolove ispremeta; I reče onima što prodavahu golubove: nosite to odavde, i ne činite od doma oca mojega doma trgovačkoga". (Jovan 2,13-16)

Ako imamo ovaj odlomak u vidu, šta bi Isus rekao na prodavnice koje su postale uobičajene u sklopu naših manastira i hramova? Prave se buvljaci od najvećih svetinja.
Kako u kojoj.

U mojoj crkvi se ne prodaje kao na vasaru, postoji mala prodavnica za svece, ziske, brikete i te osnovne potrepstine, zatim tu si i knjige i kandila, brojanice sasvim malo i ne veliki izbor.

Mozda je vazno mozda i nije za temu, ali da napomenem da iz moje crkve tj. parohije niko od svestenika nije umro od korone, a u medijima su u pocetku pricali kao cak i pricest izaziva koronu.

Ko ima usi neka cuje.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.