Sveti Oci o ...

Ma ne izvodimo nikakve zaključke. Ne suprotstavljamo tvoje i moje tumačenje.
Ti tumacis a ja izniosim realan zakljucak na osnovu jasnog Biblijskog izvestaja.
Samo zaključujem da to što ti kažeš ne piše u Bibliji, a tvoje je da me demantuješ
konkretnim stihom. Izvoli.
Vec ti dokazao sa konkretnim stihovima...
Nego dobro sto se setih da te nesto pitam,umalo da zaboravim - STO MI NE ODGOVARAS NA ONA MOJA PITANJA ???
 
Ti tumacis a ja izniosim realan zakljucak na osnovu jasnog Biblijskog izvestaja.

Vec ti dokazao sa konkretnim stihovima...
Nego dobro sto se setih da te nesto pitam,umalo da zaboravim - STO MI NE ODGOVARAS NA ONA MOJA PITANJA ???
Realan zaključak, teološki zaključak.. :lol: Zovi to kako god hoćeš, ali to je
tvoje tumačenje, jer u Bibliji to ne piše. U stihovima koje si postavio reč
''telo'' ne piše nigde.
 
Uopšte ne razumem zašto izbegavate tu reč ''tumačenje'' :confused:
Evo zasto:
Danas kad sam tumacio autom do posla stao sam do tumacnici da kupim par tumaca i onda ja si tako rastumacim putem kad se setih da nisam tumcio goricva i svratih na tumackoj pumpi.
A tamo oni tumaci sto tumace goriva su bili stvarno korektni,natumacili mi po staru cenu za tumaca.
I ja se malo pocem tumaciti zasto mi dali popusta za pun rezervoar tumaca i dok se tako tumacim odjednom eto ti od niodkuda jednog saobracajnog tumaca ispred mene...

Reci mi jel treba da nastavim objasnjenje ili vec to jasno zasto reagiramo kad koristis tu rec ? :kafa:
 
Evo zasto:
Danas kad sam tumacio autom do posla stao sam do tumacnici da kupim par tumaca i onda ja si tako rastumacim putem kad se setih da nisam tumcio goricva i svratih na tumackoj pumpi.
A tamo oni tumaci sto tumace goriva su bili stvarno korektni,natumacili mi po staru cenu za tumaca.
I ja se malo pocem tumaciti zasto mi dali popusta za pun rezervoar tumaca i dok se tako tumacim odjednom eto ti od niodkuda jednog saobracajnog tumaca ispred mene...

Reci mi jel treba da nastavim objasnjenje ili vec to jasno zasto reagiramo kad koristis tu rec ? :kafa:
Zato što ne razumeš šta ta reč znači? :ceka:
A da pogledaš u rečnik?
 
Ti i dalje tumacis da je neko nesto rastumacio u tumacpediji..pardon u wikipediji ...
A da ti ipak pogledas bar jednom u Svetom Pismu ali otvorenih ociju,oanko promene radi ?
Jel znaš šta ta reč znači ili ne znaš?
Samo čitam doslovno onako kako piše i vidim da nigde u citatima koje si postavio
ne piše reč ''telo''.
 
evo malo duhovne pouke

1 Korincanima 2
14Telesan čovek ne prihvata ono što je od Božjeg duha, jer je to za njega ludost, i ne može to razumeti, jer to treba da se prosuđuje na duhovan način.15 Ali duhovan čovek ispravno prosuđuje sve, dok njega samog niko od ljudi ne može ispravno prosuditi.
16 Jer „ko je upoznao Jehovin um, da bi ga nečem poučio?“ A mi imamo Hristov um.

sad je valjda jasnije zasto neki ne razumeju Biblijske citate :aha:
 
evo malo duhovne pouke

1 Korincanima 2
14Telesan čovek ne prihvata ono što je od Božjeg duha, jer je to za njega ludost, i ne može to razumeti, jer to treba da se prosuđuje na duhovan način.15 Ali duhovan čovek ispravno prosuđuje sve, dok njega samog niko od ljudi ne može ispravno prosuditi.
16 Jer „ko je upoznao Jehovin um, da bi ga nečem poučio?“ A mi imamo Hristov um.

sad je valjda jasnije zasto neki ne razumeju Biblijske citate :aha:
Omašila si poentu. Ovde ne osporavam njegovo tumačenje, nego
samo ukazujem na to da se radi o tumačenju, a ne o nečemu što
doslovno piše.
 
Ti si omasila poentu

Biblijski citati su Bozja rec i argumenti a ne necije tumacenje

ali kao sto i sam Bog kaze u knjizi Danila za poslednje dane " znanje ce se umnoziti a razumni ce razumeti... ( Biblijski citat )
 
Nisam
izvrces istinu

dati su Biblijski dokazi da je dusha = telo i duh
i ne pisemo zbog tebe nego zbog iskrenih ljudi koji zele Boga istyinu i spasenje

ignore si i dalje
 
Poslednja izmena:

Back
Top