Svekrve...neicrpna tema

procitala sam celu temu :shock:
svi slusamo stalno o tome kako postoji neprijateljstvo izmedju svekrva i njihovih snaja,ali neki od vasih slucajeva su me naveli da se zapitam KAKO NEKO MOZE DA POSTANE TAKO ZAO.
za sad mislim da u toj igri 'ima snaji zivot da unistim' vodi maksily-na svekrva.
tu svekrvu vesticu bi trebalo spaliti na lomaci, za primer ostalima! stvarno nemam reci!
 
Maksily se baš napatila, ali sad se iskreno nadam da uživa sa savojom porodicom i da povremeno ispuni obavezu slanja mailova dotičnoj.:)
Živim za dan kada ću vam se pohvaliti da smo se odvojili od svekrve!!! Mislim da ću napraviti slavlje.:)
 
Mi smo se od moje odvojili posle skoro 5 godina zivota u zajednici. Bilo je tu svega, uglavnom neslaganja u nekim navikama, i u tome sto je ona ocekivala u kuci sluzavku, koja ce uzput da radi, dobro zaradjuje, odgaja decu, vodi higijenu u kuci, kuva, a u slobodno vreme radi i po basti.... Jednom je cak i rekla "Ja sam ti svekrva moras da me slusas?!" ili "Ovo je moja kuca, ako ti se ne svidja...." nije dovrsila, nasta sam ja odmah okrenula moje i rekla da se razvodim. Muz je stao na moju stranu i rekao joj da sam se ja udala za njega a ne za nju. Bilo je tu jos svacega, da ne pominjem. Uglavnom od kad smo se odvojili mnogo bolje nas dve funkcionisemo. Cujemo se, vidjamo par puta godisnje, fine smo, lepo popricamo, mislim da je i njoj bolje od kad mene nema. Shvatam ja da smo mi svi razliciti i imamo mane. Ali zivot je kompromis i sve strane treba da se usklade, dokle god jedna strana vuce tu nema zivota. Ali zato ne propusta da svakog dana pozove svog sina i saopsti mu koliki joj je danas pritisak, sta je boli, sta joj treba, sta se pokvarilo.... samo ga nervira i sikira, da bi se on osecao krivim sto je jelte ostavio majku. Strasno. Jako je posesivna i sebicna sto mi se ne dopada. Ona je sebi na prvom mestu, pa onda svi mi ostali. Ja imam i cerku i sina, znacu sutra cu nekom biti svekriva :). volela bih da mogu da pomognem svojoj deci da se osamostale i da zive sami, tako bi bilo lakse i meni i njima.
 
7sins:
Mi smo se od moje odvojili posle skoro 5 godina zivota u zajednici. Bilo je tu svega, uglavnom neslaganja u nekim navikama, i u tome sto je ona ocekivala u kuci sluzavku, koja ce uzput da radi, dobro zaradjuje, odgaja decu, vodi higijenu u kuci, kuva, a u slobodno vreme radi i po basti.... Jednom je cak i rekla "Ja sam ti svekrva moras da me slusas?!" ili "Ovo je moja kuca, ako ti se ne svidja...." nije dovrsila, nasta sam ja odmah okrenula moje i rekla da se razvodim. Muz je stao na moju stranu i rekao joj da sam se ja udala za njega a ne za nju. Bilo je tu jos svacega, da ne pominjem. Uglavnom od kad smo se odvojili mnogo bolje nas dve funkcionisemo. Cujemo se, vidjamo par puta godisnje, fine smo, lepo popricamo, mislim da je i njoj bolje od kad mene nema. Shvatam ja da smo mi svi razliciti i imamo mane. Ali zivot je kompromis i sve strane treba da se usklade, dokle god jedna strana vuce tu nema zivota. Ali zato ne propusta da svakog dana pozove svog sina i saopsti mu koliki joj je danas pritisak, sta je boli, sta joj treba, sta se pokvarilo.... samo ga nervira i sikira, da bi se on osecao krivim sto je jelte ostavio majku. Strasno. Jako je posesivna i sebicna sto mi se ne dopada. Ona je sebi na prvom mestu, pa onda svi mi ostali. Ja imam i cerku i sina, znacu sutra cu nekom biti svekriva :). volela bih da mogu da pomognem svojoj deci da se osamostale i da zive sami, tako bi bilo lakse i meni i njima.

u vezi sa tim zaljenjem preko telefona... :) Meni moja maman nije svekrva niti sam joj ja sin, ali pocetak naseg razgovora obavezno je izvestaj o njenom zdravstvenom stanju... Volim je, pa slusam :)...
 
maricicak:
odgajas svoje dete tako da u zivotu bude sposobno da radi(i zaradi), i onda nece biti potrebe da zivite zajedno, i vecina problema je resena............
Sve je to ok.
Tako su i mene moji odgajali.Ipak moras da priznas jednu stvar da uvek ne bude kako se zazeli.Mene je zivot dosta samarao.Da li ce imati financijske mogucnosti da to i ostvare.
 
lazine:
Sve je to ok.
Tako su i mene moji odgajali.Ipak moras da priznas jednu stvar da uvek ne bude kako se zazeli.Mene je zivot dosta samarao.Da li ce imati financijske mogucnosti da to i ostvare.

naravno da si u pravu za finansiske mogucnosti, i puno truda i rada treba da bi pristojno ziveli ali ja bi pre radila i 15 sati dnevno pa se vratila u svoj stan, svoj mir(ne bitno da li je licno nas ili iznajmljen), nego sedela kuci sa svekrvom ili mamom...............
 
zorab:
u vezi sa tim zaljenjem preko telefona... :) Meni moja maman nije svekrva niti sam joj ja sin, ali pocetak naseg razgovora obavezno je izvestaj o njenom zdravstvenom stanju... Volim je, pa slusam :)...

Niste jos cule moju babu, tatinu mamu, e to je za medalju..........

Zivi sama i kad odemo do nje(tata svaki drugi dan, mi 1-2 nedeljno) ili na svakih dva-tri sata dnevno telefonom, dobijamo detaljan izvestaj, od toga kako je nocas spavala, sta je sanjala, da li se oznojala u snu ili nije, kad je ustala, sta je jela, kad su je krsta zabolela............pritom ni ne pita sta mi radimo........
 
To o zaobilazaenju je jako surovo!

Oni su nas bolesne i mazili i lecili i celog detinjstva.

Radili sve da nas postave na svoje noge,kako roditelji(nasi ili muzevljevi...sve jedno) tako i bake i deke.

Sada,kada za uzvrat trebamo da nih saslusamo...nama je to tesko.

I jos da ih zaobilazimo!???Sramota!

Necemo mi biti ceo zivot mladi.

Jednom ce svako od nas biti dosadna starica kojoj ce bol u krstima biti najvazniji i najcesce jedini dnevni dogadjaj.
 
muphy:
To o zaobilazaenju je jako surovo!

Oni su nas bolesne i mazili i lecili i celog detinjstva.

Radili sve da nas postave na svoje noge,kako roditelji(nasi ili muzevljevi...sve jedno) tako i bake i deke.

Sada,kada za uzvrat trebamo da nih saslusamo...nama je to tesko.

I jos da ih zaobilazimo!???Sramota!

Necemo mi biti ceo zivot mladi.

Jednom ce svako od nas biti dosadna starica kojoj ce bol u krstima biti najvazniji i najcesce jedini dnevni dogadjaj.
:wink: :razz: Bravo .To do sada nikom nije palo na pamet.Mozda ljudi misle umreti mladi i zdravi
 
jane28:
Ja cu, nadam se, uskoro postati svekrva, pa molim za savet neku modernu snaju kako da se ponasam da bih bila dobra.

Прочитај све ово (50-так страна) од почетка до краја, а ако можеш и одштампај, па гледај где друге греше, да не би и ти.

Прво, поштуј снајку, јер је твој син изабрао да са њом проведе остатак живота (у добру и злу). Не мешај им се у живот. Приупитај понекад да ли им треба помоћ, али ако кажу не, то значи НЕ. Не критикуј снајкино кување, облачење, итд.

Кад буду имали децу, схвати да они треба да их васпитају и одгајају, баба и деда нису увек најпаметнији.
:razz:

И бићеш им најбоља мајка и свекрва.

Супруга и ја смо самостални од првог дана, без мешања мојих и њених, и успели смо да васпитамо двоје деце (успешно) од 19 и 17 година.
 
mamaVesna:
Izgleda da se vecina na ovom forumu odmah ufurala u stereotip svekrva/snaja i ne pokusava da bilo sta promeni. Pokusajte da razumete vase svekrve, to su samo zene koje brinu za svoju decu, mozda na pogresan nacin, ali ipak je samo briga u pitanju. Ja imam dva mala sina, muza i naravno svekrvu. Ona je daleko od savrsene, ali je prosto takva i ja je takvu prihvatam. Nisam ni ja savrsena, verovatno bi i ona imala koji komentar protiv mene. Dakle, ljudi smo, sticajem okolnosti zivot nas je povezao i sad moramo da nadjemo nacin da se slozimo. Malo vise tolerancije, ne dozivljavajte bas svaki komentar kao zlonameran, pokusajte nekad nesto da ne cujete ili da shvatite samo kao salu i tome se nasmejete i, naravno, budite i vi korektne prema njima i sve ce biti u redu.

Bravo za ovakvo zdravo razmisljanje.Slazem se u potpunosti. Naravno da smo svi samo ljudi. ZA TOLERANCIJU!!!!!
 

Back
Top