Svekrve...neicrpna tema

Draga Memory,
ja te u potpunosti razumeme, ali knjigu pod tim nazivom da ipak ostavis meni!;o)Zelim ti samo da istrajes i sto pre da se iselite odatle,a ni tad borba nece prestati, samo cete se mnooooogo manje ticati!
Veliki pozdrav za sve!
 
Maksily,drago mi je kada čujem da živite sami sa svojim bebaćem-uživajte u svakom danu,svakom jutru,svakom buđenju!!! :)
Hvala za podršku.Mislim da će borba kada odemo odavde biti daleko blaža-jer ćemo se boriti samo za sebe,ovako se borimo za sebe i protiv "njih",svakog dana,svakog jutra,počev od svakog buđenja.
Da pojasnim "nju"- Živela je sa svojom mamom ceo život,oženila se tj. dovela muža u kuću koji je morao da igra kako mu one sviraju-al to je njegov problem.Prvo sam ga žalila,ali sada sam daleko realnija i shvatam da je očigledno tako sam i hteo jer mu je tako bilo lakše.Draga baka,njena majka,im je odgajila decu (mog muža i zaovu) vaspitala,radila sve što se tiče kuće i svega ostalog,jer se njihov život svodio na posao,dolazak kući i spavanje,uveče kad se ustane druženje sa prijateljima i odlazak u kafanu.Ali, zato je baka imala pravo da se meša u svaku donešenu odluku svog zeta i da je promeni - jer ako mu se ne dopada može da ide (kao i mi),on je svoj posao što se tiče priploda odradio.Decu nisu gajili,vaspitavali,provodili vreme s njima,jer su bili dovoljni sami sebi.Rečenica koju ne mogu nikad zaboraviti koju mi je svekrva uputila hvaleći se lagodnim životom glasila je:" Moje je bilo samo da rodim." Pitam se -čemu?Zašto je to radila?Možda radi reda,ili da komšije ne daj bože ne pomisle da su možda jalovi...
Ćerka (moja zaova) se udala sa 17.god u 9.-om mesecu trudnoće,ali to njena mama nije znala.Svako normalan će pomisliti da je to nemoguće,ali opravdanje je bilo to da je ona donosila sve petice kući,pa što bi obraćali pažnju uopšte na nju kad je sjajan đak.
Muž mi je rekao da mu majka ni na jedan roditeljski sastanak nije došla - takođe ni tata.Opravdanje- radili su-pazi majke, ti pa radili su i svi ostali roditelji pa su dolazili kod svoje dece. Radila je i moja majka,a sama me odgajila (nemam oca), i dolazila je na roditeljske sastanke.
Takva žena je pokušavala da se umeša u gajenje i vaspitavanje našeg deteta,sugerisanje,uslovljavanje - odbijala sam sve, jer o tom istom gajenju ne može da mi priča ona koja sa svojom decom nije provodila vreme,čija su deca spavala sa bakom od prvog dana svog života.
Moj muž nije ni malo vezan za svoje roditelje,tako da ako svane taj dan da kupimo stan i odemo odavde, sam neće imati potrebu da se viđa ili posećuje sa njima(to je sve na njemu da odluči,ja mu nikada ne bih rekla da ne ode). A ako draga svekrva misli da će moći da nam i tad visi u životu,mogu samo da joj kulturno skuvam jednu sikterušu i ponovim rečenicu koju je ona uputila nama - "Ovo je moja kuća pa ako ti se ne dopada - dovidjenja,prijatno!" :)
 
Evo josh malo da vas nasmijem. Vec 8 godina vozim forda sa 3 vrata. Svaki put kada svekrva ulazi u auto mora da se provuche na zadnje sjedishte, shto je poprilichno teshko obzirom na njenu kilazu. Kada se udobno smjesti, odrzi nam predavanje kako bi trebali da zakljuchavamo zadnja vrata da djeca ne bi ispala u voznji ili bar da kao njen zet kupimo auto bez zadnjih vrata. Chetiri godine sam pokushavala da objasnim da nemamo zadnja vrata, sada se samo nasmijem i upalim auto.
 
Ludilo, moja svekrva kada se vozi u autu - sedne pozadi, kao u taxi, a svekar vozi. Ja umirem od smeha svaki put kada ih vidim. Glumi neku gospođu,šta li, ne znam ni sama, ili možda pokazuje komšiluku koliko je dominantnija nad njim. Bože dragi kakvi su to kompleksi.
 
zavodim u delovodnik biser No1235 datiran od juče :lol:
moja svekrva se udala na dan krštenja moje ćerke, a sve to pre tri nedelje,
jer kako mala da bude zvezda dana?
e, pa neće moći (mada ovo bi tebalo da padne pod biser 1233)
pa je radi silnih gostiju (čitaj mlada, mladoženja i kum i kuma)
kuvala ručak i pravila torte, a kako je unuka slavila rođendan dan pre,
ona je jedan patrljak od torte odsekla (okrajak) te zamazala šlagom i zamrzla i dala
mom naivnom mužu da ponese detetu na rođendan
(koji nije čestitala, kako je kasnije sinu objasnila imala je puno posla, kuvala je supu)
ja (ta snaja koja se ne da voleti) vratim patrljak (koji ona druga, starija i po stažu i po godinama snaja tako opisno prozva, koja se takođe ne da voleti.) i stavim ga u jedan od frižidera (ima ih bar 5) u sitne sate kada smo došli kući.
sutradan moja jetrva, po zadatku, pogleda jel torta tamo- nije,
shvatismo da je ponovo zazvršila u jednom od zamrzivača...do sledeće prilike.
i tako, prolazi vreme bilo je tu koje čega, te patrljak nije više vredan pomena..
ali !!!
juče jetrva i dever prave neki roštilj i okuplja se društvo, oni drugovi iz pesme Bajagine, gde su nam drugovi biseri rasuti po celom svetu....završili se odmori i svi idu svojim kućama...
a u gepeku (svekar je vozio deo društva na plac, jetrvinih roditelja, da se razumemo, ne na njegov plac, na kojem niko, nikad nije bio.)se obreo onaj patrljak od pre nekoliko nedelja, zaboravljen...
seče patrljak Jetrvina kuma..i uz gađenje komentariše..
jaoo pa ovo je buđavo
....
BUĐAVO.
patrljak je završio u istom frižideru gde i pre tri nedelje...
a jutros ga opet nema...opet je u nekom od zamrzivača...
čeka sledeći nastup...
 
Moja dolazi leti kod nas na Palic da zivi. Nocu redovno zakljucava kapiju koja je visine 1 metar jer mi ne podnosimo kada se kuce ograde zidinama. Ko hoce preskocice i tri metra, a jos ce biti zaklonjen kada udje u dvoriste.
Kada zakljuca ta vratanca, ostavi kljuc na stocicu pored ulaza. Pre par dana se zalila da ga je izgubila i da je na njemu bio i kljuc od kuce.
Tako je meni juce upao neki ciga u kucu, kao da prosi, a u stvari da proveri kljuceve. Kada sam joj to ispricala ladno je rekla " u fala Bogu, nisam ja izgubila kljuceve, nego ih je neko ukrao"
Naravno, zamenili smo brave, ali fala Bogu da ona nije izgubila kljuceve nego ih je samo ostavila na dvoristu preko noci.
 
Dobra ti je svekrva . To ti je isto kao sto je moj brat uradio dok je bio mali . Ja u skoli , moji na poslu on krene u skolu i mislio da neko od nas nema kljuc pa napisao listic " Kljuc je ispod brisaca " , stavio na vrata i ode ti on u skolu. :) Tako se to radi
 
gospodje svekrve valjda flipnu sa godinama... ova moja crvenokosa, ko frau brunclik, ne samo sto je najpametnija nego se fura i da je najbolja osoba na svetu. jedino sto od te dobrote i konji crkavaju... a o lepoti necu... ponekad pomislim, da je nema morala bih da je izmislim. valjda po uzoru na takve nastaju one histeruse u latino serijama. samo cekam kad ce da provali kako je padanje u nesvest, na porodicnim skupovima i javnim mestima, odlicna fora za privlacenje paznje kad nema po cemu pametnijem da se eksponira.
 
O jel to neka zona sumraka nastupila među nama - i moja je crvenokosa!!!
Plameno crvenokosa!!!
Verovatno moraju da budu upečatljive pa bar na taj način...
Spava sedeći noću u krevetu da se friz ne pokvari kad se isfenira...
Glavu takođe drži u određenom položaju tokom dana...
Ma strašno...Obavezno se fenira kada krene na groblje kod majke, da je kako kaže, majka ne ugleda neurednu...Ugleda???
Kažem ja - zona sumraka...
 
Zvoni neko na vratima : Otvaram ja u pidjami ( muz spava) kad ono ONA ( nisam je ocekivala u to vreme jer ide tamo na neki posao ( bizmismenka je ) . A ti si kazem, ona : da ja sam , gde je ........... ( moj muz ) , spava rekoh , a sto ? da mu dam ove dokumente i dok ja kazem pa daj ih meni dacu mu ih ona me odgurnu ( nije ni cipele izula , a kad to vidim creva mi se okrenu jer razumem da neki gost ne izuje cipele ali ona i zna da imam malo dete koje lazi po tepisima gde stigne , pa bi mogla malo imati obzira) i trkom u spavacu , sine , sine evo majka ti donela one dokumente koje si trazio , bilo mi usput ( sto bi reko bundeva) pa sam ih uzela. Ajd sad spavaj idem ja na posao . Pa vi vidite sad , zar ih nije mogla meni dati ? Ma to ti je bre zlo u kuci , nervoza, stres.
 
LJudi ja ludim od moje. Toliko je bezobrazna,svuda gura nos u sve se mesa. U svaku rec ,u svaki tel. razgovor u sve ,sve. Ne zivim s njom ali je ona uvek prisutna u nasim zivotima i to me izludjuje.Sinoc sam poludela, uvek se potresem. Bili smo u goste kod njegovih i kad god dodjemo ona hoce da mi hrani dete glupostima. Beba mi ima samo 10 meseci, a ona mu daje sve i svasta. Sto puta sam joj rekla "nemoj to da mu dajes,nemoj ovo" .Rekla sam joj da je to moja uloga, da je dete sito i da se ona ne opterecuje oko toga, ali ona ponovo isto. Rekla sam muzu da joj kaze, ali on cuti. Sinoc mu daje pitu zeljanicu i meni puklo. Isposvadjasmo se, uzas, a moj muz meni "vidis li da si rasplakala zenu" a dobro zna da sam u pravu i da je ona gadna i zla zena, ali majcica. Uh ma poludela sam...Ljudi dajte neki savet. Pozdrav
 
dosla gospoja juce u mesecni obilazak unuke. izadjemo sve tri napolje, pljusak samo sto je prestao ali dete hoce napolje, bare na sve strane a baba pita "izneses li joj nekad bicikl?" "iznesem, nekad..., ali ne da se vozi po barama". ..
"pa ne znam, mozda vam je kucevni..."
nikad nisam cula da neko kupuje da se dete vozi po kuci. verovatno ne pratim trendovi...
 
ne kukam na forumu, pisem bisere mudrosti da bi zene koje misle da se samo njima desavaju takve gluposti znale da nisu jedine. muzeve smo birale a odnose sa njihovim mamama smo dobile gratis.

ra-ra-tat, ti si tamo negde a mi smo ovde, u srbiji. merila su nam razlicita, sistemi vrednosti, vaspitanja, nacin zivota razlicit... a razmisljanje je inidividualno, ne vezano za podneblje. lepo je sto na raznim temama istices kako smo mi ovde ovakvi a ti si drugacija, to je super i svi se radujemo.
 
hej sanja, a jel ti smeta sto sam konkretno ja razlicita ili ti razlike generalno smetaju?

izgleda sam te pogodila sa onim "kukanjem", ali mi to nije bio cilj
jednostavno sam izrazila svoj stav prema problemu svekrve, ne znam sta je tu bilo protiv tebe ili bilo koga drugog
ako te nerviram onda nemoj da citas moje postove

ni moja svekrva nije luda za mnom, ali sam joj rodila super ultra unuka i to je cini jako srecnom, pa mi malo gleda kroz prste
 
osim toga, ja sam iz Novog Sada... tako da nemoj da mi pricas o sistemima vrednosti u Srbiji... jako dobro znam sta je tamo vredno ;)

ako te pogadja sto mislim lose o Srbiji i njenim sistemima... to je opet mnogo glupo
cim sam otisla odatle jasno je kao dan... DA MI SE NE SVIDJAJU LJUDI I NJIHOVA RAZMISLJANJA
nije ni cudo sto se kacim sa forumasima
 
sanja:
ne kukam na forumu, pisem bisere mudrosti da bi zene koje misle da se samo njima desavaju takve gluposti znale da nisu jedine. muzeve smo birale a odnose sa njihovim mamama smo dobile gratis.

ra-ra-tat, ti si tamo negde a mi smo ovde, u srbiji. merila su nam razlicita, sistemi vrednosti, vaspitanja, nacin zivota razlicit... a razmisljanje je inidividualno, ne vezano za podneblje. lepo je sto na raznim temama istices kako smo mi ovde ovakvi a ti si drugacija, to je super i svi se radujemo.
VAla bas
 

Back
Top