Svekrve...neicrpna tema

ha ha, pa ona ovo sve i ne dozivljava kao traumu, ona kaze da ja glumim kako bi njenom cedu digla pritisak da ga unistim. Al na njene komentare sam oguglala skroz i nisu mi ni bitni sto sam joj i rekla. Pre par meseci kad sam izgubila jednog od veoma bitnih clanova moje porodice, zena se nasladjival i nasla za shodno da mi kaze da me Bog kaznio jer sam losa prema njoj... ja sam zapravo tad zavrsila s njom rekavsi joj da nisam videla tak cheap person u ziovtu, pa zar to nije jeftino reci trudnici...al sam joj istom merom i uzvratila pitanjem ko je nju kaznio da joj prvo unuce bude od mene iz "svemira" - tako me zove.
Nego vidite nije losa ideja mozda da je zovem na porodja, da joj uvalim kameru da snima, pa kad zena voli da gleda i kad je interesuje, bar da imam koristi,haha... salim se.
Nego dogovor je pao, vracamo se u nasu kucu i to cim pre, pocela sam da brojim sate. Pa mi smo inace ovde, kao da ja ne budem sama dok mi muz radi, al sad je shvatio da mi je bolje samoj nego ovde pa se vracamo nazad.
Ime smo nas dvoje odabrali i samo cekamo da ga objavimo kad se beba rodi, sad jos samo da izjurim doktora u kraju i da uzivam jos koji dan. Sto se tice mog muza brzo ce on da odraste kad ostanemo sami, za to ja ne brinem. Nit ga pravdam, nit ga krivim, sama sam ga birala pa sa tim moram da se nosim, al nije ni njemu lako s njom takvom.
Nego i sva ta prica oko doticne gospodje trajace jos koji mesec, a onda ona pali daleko, daleko i bicu mirna od njenih bisera kao sto sam bila pre par godina.
 
Sto se tice toga da nisi sama, ja vjerujem da je makar u SAD to toliko organizovano da cak i sama ako nazoves 94, javi se dobra dusa kojoj kazes da se poradjas (nadam se da ces prije toga ipak biti u bolnici) i sve bude ok.

Ja sam rekla muzu da cu ga ako mi moju ili njegovu mamu natovari na boravak prije i posle porodjaja, izbaciti iz kuce skupa sa pomocnicama navedenim.
Naravno, treba pomoc i imacu je. Neka dodju zene da mi pomognu, ako ne znam, ali nemam namjeru da slulsam suvoparne savjete.

Tako ne trebaju ni tebi. Kada rodis bebca mozes platiti neku sestru da dolazi i da ti pomaze.

Srecno, stavrno nisi zasluzila da trpis, mada si izgradila sjajan odbrambeni mehanizam.
 
evo i ja sam malo citala miksilyn problem, stvarno mi je zao zene.ja dasam na tvom mjestu ja bi se te zene odrekla, vratila bi se u svoju kucu i rekla muzu on nek posjecuje svoju mamu kad hoce al jaj joj nikad vise ne bi otisla, vjerujem da ti nece nedostajati a sigurno ni ti njoj.a muz ti stvarno treba odrasti i poceti se malo suprotstavljati njenim glupim pricama, imam i ja takvog jednog kod kuce i to me strasno nervira.
 
tamo ce zena imati svoju poslugu,vozaca i ostale beneficije koje je imala do sad, al samo ce joj faliti sin,haha...i narvno ja!
E pravim zurku cim ode, vec sam odabrale i vince s muzem koje cu da otvorim na proslavi i svi ste dobrodosli! Jupi!
 
A u zeno al si se ti usrecila. Citam i ne mogu da verujem. Zar je moguce da postoje bas takvi ljudi???
Ja sam pomislila da je moja svekrva zla jer se na rodjendan mom sinu, svom prvom unucetu i to prvi rodjendan pojavila potpuno obucena u crno. Popickila sam kad sam je videla. Sta mi sluti na baksuz, skot. :mad:
 
E moj je kul lik i verujte da mi ne bi smetao ceo zivot da zivi s nama. Kad doticna ode, on covek, iako je na funkciji na kojoj je, u kuci ce da opere i sudove i sam uzme da jede ( sinoc sam ga zatekla da pere ekspres lonac, pa mi ga bi i zao ). Ves sam pere i pegla cak kad je i doticna tu.
E kad mu se na glavu popne s njenim komentarima ume da ciken il da vrsi pritisak, par puta smo se zakacili, on meni ja njemu ( i to sam mu bas dobro vratila), al je on takav da nije zlopamtilo i posle 5 min dodje da izgladi stvar i nastavljamo ko da nista nije bilo. Evo i sad on je normalan i normalno se ponasa prema meni. Kad ga ostali po kuci naljute uzme i novine pa cita naopako ( tek da ima odbrambeni mehanizam i da se iskljuci), ma divim mu se kako je tolke god izdrzao s njom. Cak mislim da je jedina osoba u kuci s kojom trezveno moze da se razgovara i savetuje, ali... ipak ne volim da se savetujem, kad znam ko je glavni savetnik.
 
Nevena nisam ni mislila da poredim, ali nije bilo slucajno to znam sigurno.

Ustvari ubode me Havalius ko prstom u ... oko. :) Ja sa svekrvom nemam problem, ne vidjam je i super mi je (dobro cim je vidim podigne mi pritisak), ja imam problem sa svekrom ustvari.

Svi mi jednog trenutka odrastemo i shvatimo da su nasi roditelji ljudi kao i svi, sa svim vrlinama, a bogami i manama. E pa kod mog muza jos nije dosao taj trenutak. :(

On sve najbolje zna i ume, u sve se razume, a i ako ne zna vrlo brzo ce saznati sve na ovom svetu. Ma takve ljude ne mogu da podnesem.

On nikada nije bio ne prijatan prema meni, manje vise ni ja prema njemu, ali ima neke cudne stavove koji se kose sa mojima i to na zalost utice na moj zivot, jer ga moj muz slepo slusa.

Covek koji ima 55 godina, izgleda kao Marks u najgorem izdanju, brada (nikad sredjena), kosa (uvek strokava), uvek prljav i mastan od motornih ulja, zivi sa mamom i bratom, nema dana staza, u kuci zivi na teretu svoje mame i brata a za svoje potrebe, benzin i sl. muze mog muza. Fala bogu pa te potrebe nisu velike pa za sada ne moram da se bunim.
 
:lol: Izvini, Pajamaco, nisam htela da ti stajem na muku. ;)
Nego, žene se uglavnom žale na svekrve, skoro niko na svekre. Evo, ja dajem glas za lošeg svekra. Dobro, ni svekrva nije cvećka, voli da zvoca i izigrava moralnu veličinu, ali sam naučila da je kuliram. Zaista nije loša žena. Ali on... Utekao čovek iz 18. veka, oličenje patrijarhalnosti. Plus, vojno lice. Da nisam videla, ne bih verovala da postoji. Stvarno me povremeno fascinira dokle to ide. Zato mislim da je za takve likove osnovna mera prve pomoći fizička distanca od minimum 150 km. Iako smo ih otkačili u ogromnoj meri i nemaju uticaj na naše živote, taj čovek mi je i dalje jedno užasno iritantno biće.
 
Bogu hvala, moja svekrva je super zena. Divna je. Zivimo stan do stana i stalno kafenisemo. Kad mi se nesto ne dopadne kako ona misli ja kazem svoje misljenje i ona to postuje, kao i ja njeno. Svako zivi kako hoce. Ne mesa se u moj i suprugov zivot- jedino kad trazimo savet- pomaze nam. Opet- samo kad mi to zelimo i ako nam se ne dopadne sve je ok i ne moramo uraditi kako kaze. Rado slusam njene savete, dobri su a i iskusnija je od mene. Ja slusam nju a muz mene :mrgreen: Ako se nas dvoje nesto ne slazemo ne mesa se- sami resavamo nesuglasice. I svi smo srecni. Mene je moja majka stalno kritikovala- svekrva NIKAD! Volim moju svekrvu!

U pocetku nisam imala poverenja u nju- ono svekrva i snajka bi "trebalo" da se ne slazu, pa ja bila oprezna. Zena me opcinila. Ima toliko razumevanja.

I posle nekog vremena ja pitam nju: Kako to da svi pricaju da se svekrve i snajke ne slazu? Ona kaze da je imala dobru svekrvu i da je tako bolje nego da zagorcavamo jedna drugoj zivot. Brak cine muz i zena i majka ne treba da se mesa.

Ja nju bre volim. Divna je.

Ali...

Mora da se nade ipak neko ko ce da zagorcava zivot- njegova koleginica! Ponasa se ko da mu je majka. Ja razumem da nema sina pa voli ovog mog supruga ko da je njen sin ali nek se ne ponasa prema meni, ko da mi je zla svekrva!

Evo naprimer juce me iskritikovala sto ja njemu u poslednje vreme na posao spremam samo sendvice. Pored toga ja imam tri meseca staro dete, pripremam ispit, spremam, kuvam... Kaze ona njemu da idu oni negde da jedu, ona ce da plati. Ko da on nema para. On njoj kaze da ne zeli da mi donosi sendvice nazad kuci. Jos mu pre neki mesec donela nesto kuvano da jede. Pazi ti to! I on to ne pojede jer mu se nije dopalo. Vise nije ni pokusala da mu donosi. Ali nasla mene da kritikuje. Kad mu se nesto ne dopada on mi uvek kaze.

I tako... uvek se nade neko ko pokusava da izigrava pametnicu. Ne mora biti svekrva.
 
pa daj bre sta se bunis, zar to uopste treba da te pogadja. Pa nek ga vodi na rucak ako hoce i nek plati, sta te se to tice...kolko vidim tvoj muz zna sta hoce i nece i kolko vidim normalno se ponasa. Sta ima da te tangira koleginica, to je lepo zoves najuljudnije u goste spremis veceru, ugostis a onda spremis kaficu sikterusu i ups... umesto secera slucajno upala so, bar da ima zasto da se zali... nemoj da se nerviras oko nebitnih...pa na ovom svetu uvek ima ovakvih i onakvih ljudi. Bitno je da tvoj muz zna sta hoce i nece i da te postuje!
 
goodfairy, ti si svetli primer, tj, vas odnos svekrva-snajka je fantastican ( u smisli predivan, ne nedostizan, izmisljen :) )
Bas lepo da se ovako nesto procita... Posle svih onih "mamica" koje kriju metlu u spajzu, pa nocu, dok ukucani spavaju, zajasu je i odlete na "medeno gumno" da razamene sa drugaricama recepte za kinjenje bliznjih.
Sve nesto mislim da ko je dobar covek kao mlad ne moze da bude nakaradan ni kao star ( dok ga ne uhvati senilna demencija... :( )
 
maksily:
pa daj bre sta se bunis, zar to uopste treba da te pogadja. Pa nek ga vodi na rucak ako hoce i nek plati, sta te se to tice...kolko vidim tvoj muz zna sta hoce i nece i kolko vidim normalno se ponasa. Sta ima da te tangira koleginica, to je lepo zoves najuljudnije u goste spremis veceru, ugostis a onda spremis kaficu sikterusu i ups... umesto secera slucajno upala so, bar da ima zasto da se zali... nemoj da se nerviras oko nebitnih...pa na ovom svetu uvek ima ovakvih i onakvih ljudi. Bitno je da tvoj muz zna sta hoce i nece i da te postuje!



ma pogada me...sta mogu kad sam takva... ne podnosim kad me neko kritikuje...

a ova tvoja svekrva je zlo iznad svakog zla... takvo nesto jos nisam cula da postoji ;)

ja ne razumem kako taj tvoj svekar jos uvek zivi sa njom :/ pa valjda se zna da je muskarac glava u kuci ;)
 
zorab:
goodfairy, ti si svetli primer, tj, vas odnos svekrva-snajka je fantastican ( u smisli predivan, ne nedostizan, izmisljen :) )
Bas lepo da se ovako nesto procita... Posle svih onih "mamica" koje kriju metlu u spajzu, pa nocu, dok ukucani spavaju, zajasu je i odlete na "medeno gumno" da razamene sa drugaricama recepte za kinjenje bliznjih.
Sve nesto mislim da ko je dobar covek kao mlad ne moze da bude nakaradan ni kao star ( dok ga ne uhvati senilna demencija... :( )

moj odnos sa svekrvom jeste predivan i nije izmisljen iz prostog razloga: ne mesa se u moj brak i ne kritikuje me ko sto je moja majka radila

zato imam bolji odnos sa svekrvom nego sa majkom, koja me stalno smatrala najgorom- sta god uradila ili rekla bilo je lose

i sa njom nikad nisam mogla lepo da pricam... sve je bilo tabuu (mladici i sve sto uz to ide, a tek menstruacija- ju koji tabuuu) i sve sto sam rekla je bilo pogresno tako da i nisam imala neku zelju u poslednje vreme sa njom da pricam... sad kad pricamo samo ono: kako si, sta ima novo, kako zdravlje...

u svekrvi sam nasla ono sto u majci nisam, valjda je zato toliko volim, jer sa njom mogu o svemu da pricam (inace je odgajala svoju decu isto tako-"pricaj sa mnom o svemu- nisam tu da te osudujem") i narajvno NAJVAZNIJE OD NAJVAZNIJEG ne mesa se u moj brak :)

nadam se da me ne smatras ludom- nisam ni prva ni poslednja sa "nedostatkom" iz detinjstva
 
goodfairy:
ma pogada me...sta mogu kad sam takva... ne podnosim kad me neko kritikuje...

a ova tvoja svekrva je zlo iznad svakog zla... takvo nesto jos nisam cula da postoji ;)

ja ne razumem kako taj tvoj svekar jos uvek zivi sa njom :/ pa valjda se zna da je muskarac glava u kuci ;)

ha,ha..desi se to onima koji se zene kako tradicija nalaze, a ne iz ljubavi. On je sirotan video sliku i resio da je zaprosi, ona ga odbila, a on nastavio prepisku s njenima. Kad je dosla u kucu, u startu je zena umislila da je vazna i vredna truda pa je odma krenula da zavodi red, a on dobar kakav jeste cutao i otelo se kontroli. I sve je bilo lepo, ziveli su tako slozno i srecno, dok nije dosla zla vestica tj ja i rekla ne moze vise tako, ovom narodu treba sloboda...i krenula u borbu za svoja prava...
 
zene, tolko sam bezobrazna danas da sam mojoj dragoj svekrvi danas spremila rucak kakv je bas ona htela i hleb sa maslinovim uljem, al joj nisam otvorila konzervu paradjaza koju mi je ostavila ko poruku... bilo je ono ko brzi gonzales i patak...okolisala je 15 min oko toga, a onda zvala sina telefonom da dodje da joj otvori konzervu,haha...
 

Back
Top