Švedska se zvanično pridružila NATO-u, čime je okončala decenije neutralnosti posle Drugog svetskog rata

ma da to je teorija NATO-a, još samo da objasne članicama da treba da ginu za njihove interese, to je ono što im sad malo teže ide...svi zamišljaju da će prvi u odbrani biti amerikanci a ne građani zemlje domaćina NATO-a.
NATO je svoju ''uspešnu'' praksu zasnivao na tome da mu nema ravnog jer je uvek napadao slabijeg od sebe, e sad treba te promenjene okolnosti da objasni članicama.
Makron je nešto počeo pre par dana na tu temu pa nije prošao baš slavno kod njegovih građana. Verovato je to bio probni balon, koji je pukao...
I daj molim te, izbaci te ''bojovnike'', nekako ne ide uz ćirlicu, imamo za to reč ''vojnike'', ''borce'' :D

Онда јави Путину да НАТО заправо не постоји, мислим да ће се он јако обрадовати том вешћу и да ће брзо интервенисати.
 
Ragnar-Lodbrok-History.jpg
 
VAŠINGTON (AP) — Švedska je u četvrtak formalno pristupila NATO-u kao 32. članica transatlantskog vojnog saveza, okončavši decenije neutralnosti posle Drugog svetskog rata i vekove šireg nesvrstavanja sa velikim silama jer su bezbednosni problemi u Evropi naglo porasli nakon ruske 2022. invazija na Ukrajinu.

Švedski premijer Ulf Kristersson i državni sekretar Antoni Blinken predsedavali su ceremonijom na kojoj je „instrument pristupanja“ Švedske alijansi zvanično deponovan u Stejt departmentu.

https://apnews.com/article/sweden-nato-us-russia-ukraine-8372bc866c8ddcf42d2b8209fa5cd2b1
Pogledajte prilog 1510931

Ako ćemo realno, to im i jeste najbolje rešenje?
Ionako nisu hteli da šuruju sa Rusima, a nije im ni u krvi jre su vekovni neprijatelji.
ye.biga, sad rusi mora da potrose jos jednog "SATANU".
 
Apsolutno bolesna država i društvo, DEKADENCIJA i bolest. Toliko o Švedskoj što se mog mišljenja tiče.
poenta iznenadne promene politickog kurs svedske je u migrantima. Najajca kampanja za prijem izbeglica, Rotschildovi mediji su bili usmerili ka Svedskoj...............5 godina kasnije, svedski politicari su dobili ultimatum IL CE UCI U NATO IL SLEDE TEROR I NEREDI A TIME I DESTABILIZACIJA ZEMLJE I PAD SVEDSKIH POLITICARA.
U vreme "izbeglicke krize" pre par godina, milion puta sam naglasio da je ovaj projekat u sklopu planiranog napada AMERIKE na RUSIJU.
Evo rezultata.
Pogledajmo i Makrona...........menja politiku prema Rusiji preko noci..................I SVE TO ZAHVALJUJUCI NEPRESTANIM DEMONSTRACIJAMA PO ULICAMA FRANCUSKIH GRADOVA. I njemu se ljulja fotelja ako se ne povinuje kao Svedska i Finska i ne prihvati ono sto mu se naredjuje. Iako je postavljen od Rotschilda pre vise godina, Makron pokusava da vodi sopstvenu politiku.............ZATO JE DOBIO OPOMENU..........od strane "migranata".
Jos nesto sto sam rekao pre 5-6 godina, povodom migrantske krize , a to je da su"migranti" ubaceni u evropu kako bi , sa jedne strane postali pretnja evropskim politicarima ako "ne slusaju" a sa druge strane, ono najvaznije, da su ti , u 90 posto slucajeva vojno sposobni mladici u najbolje dobu, ubaceni u evropu kako bi DANAS BILI UPUCIVANI NA UKRAJINSKI FRONT KAO "DOBROVOLJCI".

Zasto ovo govorim? Zato sto sam govorio i druge stvari...................a ticu se ponekih ovde na forumu koji rade za interese americke politike.
 
poenta iznenadne promene politickog kurs svedske je u migrantima. Najajca kampanja za prijem izbeglica, Rotschildovi mediji su bili usmerili ka Svedskoj...............5 godina kasnije, svedski politicari su dobili ultimatum IL CE UCI U NATO IL SLEDE TEROR I NEREDI A TIME I DESTABILIZACIJA ZEMLJE I PAD SVEDSKIH POLITICARA.
U vreme "izbeglicke krize" pre par godina, milion puta sam naglasio da je ovaj projekat u sklopu planiranog napada AMERIKE na RUSIJU.
Evo rezultata.
Pogledajmo i Makrona...........menja politiku prema Rusiji preko noci..................I SVE TO ZAHVALJUJUCI NEPRESTANIM DEMONSTRACIJAMA PO ULICAMA FRANCUSKIH GRADOVA. I njemu se ljulja fotelja ako se ne povinuje kao Svedska i Finska i ne prihvati ono sto mu se naredjuje. Iako je postavljen od Rotschilda pre vise godina, Makron pokusava da vodi sopstvenu politiku.............ZATO JE DOBIO OPOMENU..........od strane "migranata".
Jos nesto sto sam rekao pre 5-6 godina, povodom migrantske krize , a to je da su"migranti" ubaceni u evropu kako bi , sa jedne strane postali pretnja evropskim politicarima ako "ne slusaju" a sa druge strane, ono najvaznije, da su ti , u 90 posto slucajeva vojno sposobni mladici u najbolje dobu, ubaceni u evropu kako bi DANAS BILI UPUCIVANI NA UKRAJINSKI FRONT KAO "DOBROVOLJCI".

Zasto ovo govorim? Zato sto sam govorio i druge stvari...................a ticu se ponekih ovde na forumu koji rade za interese americke politike.
A kako je ona HURVETINA od Švedske premijerke 2016-e godine JAVNO prozvala Izrael: NACISTIČKOM DRŽAVOM.

Pa je dobila odgovor od Izraelske vlade u prijevodu: "nastavi pušit arapske hurce zbog straha i glasova njihovih". (DOSLOVNO).

Jedan od najboljih odgovora ikad.

P.S. Mislim ono.. sorry ali tko nije BIO OSOBNO U IZRAELU i vidio sve dolje ne može znati što se točno događa, jer odmah svi krive Izrael za sve, ali nije crno bijelo nego sivo.

Da li je Izrael sveta država? NIJE.

Ali kad sam vidio neke stvari dolje, da ih SVE OKO SEBE (ne samo Palestince) ZBRIŠU SA LICA ZEMLJE ne bi se uopce začudio. SVE.
 
A oni koji će sada po meni zbog ovoga, da sam Cionist, da sam Izraelski dupelizac itd... JESAM ETO, ETO JESAM i što mi ko može.

Ali prije nego mi to itko kaže kako Izraelci ubijaju eto nevine ljude po Gazi itd... JEL ITKO OD VAS POGLEDAO SNIMKE kad je Hamas kroz Gaza city vozio POLUGOLE I GOLE IZRAELCE I IZRAELKE NA AUTOMOBILIMA A CIJELA POPULACIJE GAZA CITYA ih je tukla letvama, šakama i čime god je uhvatio tko cijelim putem grada???????? Što je ono "KRIVOTVORINA"? Nema Boga ni vraga koji bi ono mogao krivotvoriti, i to su ti jel nedužni Palestinci? A to je samo jedan od tisuće drugih sličnih slučaja.

I kao samo HAMAS je kriv jel? Samo Hamas? Ja eto onima koji žale za Palestincima, preporučam da majke i sestre odvedu u West Bank ili Gazu, ja vam garantiram da ćete nakon 2 tjedna LUPAT RUKAMA NOGAMA I ŠAKAMA na prvi Izraelski check-point da vas puštu u Izrael.
 

Back
Top