Sve više mladih Hrvata bolesno i nesposobno za služenje vojske !!!

Ne...tebi je glupa zato sto si Hrvat ali tema je vrlo ozbiljna i sigurno je dobra za diskutovanje !

Evo jedno pitanje...Sta mislis koliko politika i politicari svojim cinjenjem ili necinjenjem uticu na psihofizicko zdravstveno stanje neke nacije ?U stvari to je pitanje za sve sad cu da ga bacim gore u prvi post !

Evo ja nisam hrvat ali to kazem:
1.Treba da se pokrijemo usima jer nasi imaju 5 aviona koja voze na isparenja je no go riva nema.
2. Smatram da to sto hrvati nisu nasli nijednog sposobnog za PILOTA nije nikakva sramota za naciju vec samo pokazatelj da se javljaju ljudi 'ofrlje' a da se lekarskoj komisiji ZIVO **** , da prima BEZ POTREBE nedovoljno sposobne jer ocigledno imaju dovoljno letackog kadra da ga ne moraju NA SILU popunjavati skrtom.

Eto, ja to tako vidim a ti me ispravi ako gresim.

Ne mogu da verujem da mi nemamo pametnija posla nego da se bavimo stanjem kandidata koji su se prijavili za vojne pilote.?! Da li je moguce da nam je komsiluk do te mere postao fiksacija?! Malo,malo ,pa u Hr ovo,pa ono...znas koliko mi je zao sto nece biti vise vojnih pilota!
Pametnije bi bilo da se okrenemo sebi i sopstvenim problemima ,kojih je ne malo.
Psihofizicko stanje svih nacija na balkanu je zabrinjavajuce.O zdravlju ove nacije koja iz godine u godinu ima sve veci broj oboleleih od maligniteta,i starosna granica je sve niza,o tome treba razmisljati,a ne o tome da neko nije sposoban da bude vojni pilot.
Kamo srece da se nikad nije ni konstruisao avion koji seje smrt,i ne bilo ih nikad i nigde.

Ne mogu da verujem da mi nemamo pametnija posla nego da se bavimo stanjem kandidata koji su se prijavili za vojne pilote.?! Da li je moguce da nam je komsiluk do te mere postao fiksacija?! Malo,malo ,pa u Hr ovo,pa ono...znas koliko mi je zao sto nece biti vise vojnih pilota!

pa lepo ja napisah....a onda se ovaj pa2enik još javlja i potvrđuje svoju $toopidnost....umesto da se pokrije ušima...:roll:

Pametnije bi bilo da se okrenemo sebi i sopstvenim problemima ,kojih je ne malo.
Psihofizicko stanje svih nacija na balkanu je zabrinjavajuce.O zdravlju ove nacije koja iz godine u godinu ima sve veci broj oboleleih od maligniteta,i starosna granica je sve niza,o tome treba razmisljati,a ne o tome da neko nije sposoban da bude vojni pilot.
Kamo srece da se nikad nije ni konstruisao avion koji seje smrt,i ne bilo ih nikad i nigde.

Nije stvar u tome...stvar je u reciproitetu,mislim da ces ukapirati na sta mislim !

633774542148110988_2.jpg

najjača sila u državama Yooge

sramota

pa tkvi ste rođeni heroji svi

U Srbiji je svaki treci tinejdzer gojazan, a svaki drugi pije ko smuk. Deca do 15e godine probaju prvu cigaretu, a veliki broj njih do 18te razlicita opojna sredstva. Prosecan vokabular 15ogodisnjaka je prema poslednjem istrazivanju Politike na nivou sedmogodisnjeg deteta.
Godisnje imamo oko 200.000 abortusa.

Hajde malo da brinemo o smecu u svom dvoristu, pre nego sto krenemo da ismevamo Hrvate sto im niko nije zainteresovan za pilotsku profesiju.

--------------------------------------------------------------------------------

Strasno je u sta ce se pretvoriti Hrvatska. To je zato sto su samostalni a nisu naucili da to budu jer hiljadu godina imaju neke okupacione vlasti, Austriju, Madjarsku, Srbiju, Turke, Nemce itd.

ahah!!!

opet su vam krivi austrijanci kinezi turčini ....

Meni nisu krivi ja sam u Srbiji :D Imam srpsko drzavljanstvo. :D

U Srbiji je svaki treci tinejdzer gojazan, a svaki drugi pije ko smuk. Deca do 15e godine probaju prvu cigaretu, a veliki broj njih do 18te razlicita opojna sredstva. Prosecan vokabular 15ogodisnjaka je prema poslednjem istrazivanju Politike na nivou sedmogodisnjeg deteta.
Godisnje imamo oko 200.000 abortusa.

Hajde malo da brinemo o smecu u svom dvoristu, pre nego sto krenemo da ismevamo Hrvate sto im niko nije zainteresovan za pilotsku profesiju.

Cekaj a sto ti branis hrvate isticanjem srpskih mana? Ovde se prica o hrvatskim manama i to nema veze sa srbijom. Sto odmah napadas srbiju kao da smo mi za sve krivi.

Cekaj a sto ti branis hrvate isticanjem srpskih mana? Ovde se prica o hrvatskim manama i to nema veze sa srbijom. Sto odmah napadas srbiju kao da smo mi za sve krivi.

Zasto mislis da napadam Srbiju i branim Hrvate?
To je potpuno iskrivljeno tumacenje mog posta.

Pokusavam da objasnim da je nezdravo likovati nad tudjim problemima kad i sami imamo svoje, mnogo teze.

"Prema poslednjem istraživanju, svaka druga osoba u Srbiji pati od nekog oblika depresije.U Srbiji već decenijama mnoge pogađaju neizvesnost i siromaštvo. Zbog toga je Srbija jedna od vodećih zemalja u Evropi po broju depresivnih ljudi.

Stručnjaci kažu da je, uz svakodnevne probleme, običnom čeveku teško da otkrije pati li od ove psihičke bolesti.Depresiji su sklonije mlađe osobe, stari, izbeglice i siromašni. Depresivne osobe su tužne, nezadovoljne i nezainteresovane za život. Prvi korak u lečenju ove bolesti je odlazak kod psihijatra, što je u Srbiji još uvek škakljiva tema.

"Depresija je jedan od najčešćih mentalnih poremećaja, pa kada kažemo - depresija, pod tim podrazumevamo tugu i nešto što zovemo tužno raspoloženje. To je jedan emocionalni poremaćaj", kaže Zorka Ljupčić, psihoterapeut iz Instituta za mentalno zdravlje.
Svake godine u Srbiji samoubistvo počini oko 1.500 osoba! Prema poslednjim istraživanjima novosadskog Instituta za psihijatriju i Centra "Srce", broj samoubistava na 100.000 stanovnika u našoj zemlji iznosi čak 18, što je znatno više od evropskog i svetskog proseka. U Evropi se godišnje ubije 13, a u svetu od 100.000 stanovnika 16 izvrši samoubistvo. U Srbiji je najdramatičnije stanje u Vojvodini, u kojoj je stopa samoubistva čak 28,5!!!

Ovo je nesto sto treba da nas brine.Ako se ovome doda broj poginulih na putevima,broj ubistava,broj umrlih od bolesti,i jos broj onih koji su umrli od starosti.....u poredjenju sa brojem rodjenih ,blago receno - katastrofa. Hajde malo o tome da razmisljamo.

Back