Astral-Blade
Aktivan član
- Poruka
- 1.684
Zadnje pitanje u školi još nismo učili.. B-)

Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Zadnje pitanje u školi još nismo učili.. B-)
ni pod razno. kamatne stope odredjuju nacionalne centralne banke. placanja opet ne sprovodi MMF niti odredjuje monetarne politike nezavisnih zemalja.
da skratim, MMF je americka banka stvorena kao instrument za nametanje dolara.
MMF kad da kredit naciji, novac koji da na pozajmicu stvori niizcega.
ja koliko sam upoznata sa MMF-om znam da je to organizacija, banka nikako..O.O tako me bre učili 3 godine..-.-
pogledaj pod MMF.
da, sa tim sto broker ne daje samo savete, vec i izvede celu radnju, znaci kupi ili proda po nalogu klijenta. i plus necije akcije iznajmi trecem licu na odredjeno vreme uz proviziju, da bi taj neko odradio naked shorting. ceo ugovor jeste derivat.
Ни нећеш, а и то остало што си учила, не узимај здраво за готово, него критички размишљај и логички повезуј. То што је неко професор, не значи да ти говори истину, чак и кад има добре намере. То се нарочито односи на новац и банкарство.
da jeste sve to tačno, ali ja sam to napisala čisto neke osnove, nisam znala da baš moram da detaljišem...-.-
da se sve svetske transakcije vrse preko svetske banke ili MMF-a je dezinformacija ko planina velika a ne sitan detalj
Поздрав,
Тешко да би прошло у облику папирног новца, јер ту монопол држи ЦБ (а и то је кобајаги, имајући у виду како та готовина доспева у оптицај). Али би зато могло у облику жиралног новца, који на крају крајева користе и банке, да се Власи не досете.
ЕДИТ: Мада, имаш примере у Бразилу, где се карте за јавни превоз користе као новац. Једино нешто на тај фазон.
ФАМОЗНИ ДЕВИЗНИ КУРС
Последица наопаког посматрања новца као робе, довела је и до погрешног веровања да се вредност динара одређује девизним курсом. Међутим, ни динари ни девизе нису роба, па их тако не треба ни третирати. Девизни курс једноставно представља паритет по коме се различите валуте међусобно размењују, као последица циркулисања у различитим привредним системима, са различитим ценовним односима. Тако би барем требало, а зашто није можемо „захвалити“ банкарима који фалсификујући новац и уз примену пливајућег курса, остварују огромне зараде на курсним разликама.
Вредност динара одређује искључиво његова куповна моћ на домаћем тржишту, што важи и за девизе у њиховим домицилним земљама. Запитајте се, када би на свету постојала само једна држава, како би се мерила вредност њене валуте? Девизама којe не постоје?! Апсурд, зар не? Ово је довољно јасан и недвосмислен доказ да девизни курс нема никакве везе са вредношћу националне валуте.
Девизни курс добија на важности само када је земља задужена инокредитима, као и динарским кредитима са девизном клаузулом, што је еквивалент војној окупацији, само без испаљеног метка. Таквом штеточинском политиком, монетарне власти излажу земљу девизним токовима, каматама и ризицима над којима Србија нема контролу, јер не може да емитује девизе. Може само динаре и то под условом да поврати монетарни суверенитет. Када би се земља раздужила или макар увела мораторијум на плаћање, уз укидање девизних клаузула, и фамозни девизни курс би изгубио свој значај, нити би то људе толико интересовало.
Србија треба да уведе фиксни девизни курс, при чему би се паритет динара према појединим валутама формирао на бази њихове куповне моћи у домицилној земљи. Примера ради, ако се за 1 евро може купити приближно исто робе из одабране корпе производа и услуга, као и за 100 динара, курс наравно треба да износи 1:100. Овако формирање девизног курса је најпоштеније и најлогичније, све остало је „лов у мутном“ који иде на руку само лажним банкарима и шпекулантима.
Девизе треба да се користе у мери у којој их има по основу извоза и дознака из иностранства. Нема прекограничних кредита који представљају омчу око врата домаћој привреди, ни задуживања банака у иностранству, а самим тим ни прилива страног шпекулативног новца.
Тражња за девизама би морала да се смањи и сведе у реалне оквире и то: протекционистичким мерама које би смањиле увоз, а подстакле домаћу производњу као једини одрживи извор нове вредности и друштвеног богатства, затим укидањем могућности девизне штедње у банкама, тј. приписа камате, као подривајуће и штеточинске појаве по домаћи привредни систем, што би смањило потражњу за девизама мотивисану пуким тезаурисањем, односно безризичним (неоправданим и нереалним) профитерством на туђој грбачи.
По потреби, увести мораторијум на постојеће дугове према иностранству, како би се привреда опоравила и дошла до даха. Оне који мисле да то није фер према инокредиторима, само бих подсетио и указао на чињеницу да се девизе данас, једнако као и динари, пуштају у оптицај фалсификовањем, тј. узурпацијом новчане емисије од стране банкара. Одлагањем обавезе плаћања, банкари не би имали никакав реални губитак. Чак и када би им одбили плаћати камату. Додуше, на то би мало теже пристали, али није згорег имати у виду када други пут чујете домаће политиканте и изроде како говоре о новим страним кредитима и дуговима.
Извор: http://narodnidogovor.rs/2011/04/famozni-devizni-kurs-2/
Немам ништа против папирне варијанте у виду некаквих бонова или признаница, само не знам на какав "пријем" би то наишло код актуелне власти када схвате је у питању платежно средство.Не разумем како је правно дозвољен рачун а није папир.
Наравно на папиру не мора писати реч `новац`,
може то бити и неки бон или тако нешто.
На пример није дозвољено куповати страним валутама,
али бон који емитује неко удружење би требало да буде легалан.
Јер много је једноставније одштампати бон него организовати систем
безготовинског плаћања зар не?
Проблем је што посматраш различите државе, уместо да се фокусираш на националну валуту као продукт домаћег законодавства. Новац није роба, јер нема употребну вредност, само номиналну или разменску. Оно што важи за динаре, важи и за девизе. Њихова међусобна конверзија не мења ту чињеницу, иако банкари-узурпатори тврде другачије, што је и логично јер им то иде у прилог.novac jeste roba. fundamentalna greska u tekstu je da se paritet izmedju valuta odredjuje razmenom i raznim drugim nazivima, cirkulacija i to.jednostavno, vrednost novca se odredjuje potraznjom i ponudom na trzistu novca, znaci kao i svaka roba.
Видиш да и сам кажеш "претвара у робу", што говори да новац то изворно није. Позајмљивање уз камату постојећег новца, чија количина у оптицају је ограничена или подложна ограничењима, је у суштини превара, само људи тога нису свесни. Што се тиче свежег или додатног новца, тек ту нема никаквог разлога да се зајми уз камату, имајући у виду смешно мале или у случају безготовинског новца непостојеће трошкове "производње". Може и уз камату (неку умерену), али да то ради држава која би их прикупљала уместо пореза и да се по потреби емитује некредитни новац како би се поправила ликвидност у систему.drugo, pozajmljivanje novca uz kamatu novac pretvara u robu takodje.
Проблем је што посматраш различите државе, уместо да се фокусираш на националну валуту као продукт домаћег законодавства. Новац није роба, јер нема употребну вредност, само номиналну или разменску. Оно што важи за динаре, важи и за девизе. Њихова међусобна конверзија не мења ту чињеницу, иако банкари-узурпатори тврде другачије, што је и логично јер им то иде у прилог.Видиш да и сам кажеш "претвара у робу", што говори да новац то изворно није. Позајмљивање уз камату постојећег новца, чија количина у оптицају је ограничена или подложна ограничењима, је у суштини превара, само људи тога нису свесни. Што се тиче свежег или додатног новца, тек ту нема никаквог разлога да се зајми уз камату, имајући у виду смешно мале или у случају безготовинског новца непостојеће трошкове "производње". Може и уз камату (неку умерену), али да то ради држава која би их прикупљала уместо пореза и да се по потреби емитује некредитни новац како би се поправила ликвидност у систему.
Постави себи питање, ако је новац роба, шта ће му покриће у роби?poreklo novca je sasvim druga stvar. novac jeste roba, bio izdat od drzave ili od neke male komune, bio pokriven robom, zlatom ili cistom mentalnom ili fizickom manipulacijom. dolar vredi toliko i toliko jer je nametnut kao svetska rezervna valuta, i vredi yebiga, osh kupish naftu, moras da imas dolare a za dolare moras da izvezes svoju robu i zamenis za robu koja se zove dolar i koji je americki nacionalni produkt.
Долар је посебна прича, али тако није одвек било. Он јесте злоупотребљен у међународној трговини, али ми овде причамо о домаћем привредном систему, односно о националним валутама. Да ли би Руси прихватили српску робу и услуге, када би домаћа економија била јача и имала шта да понуди. Такви аранжмани су постојали раније. У сваком случају ми треба да смањимо зависност од увозних енергента, били они руски или не знам чији. За то има доста неискоришћених потенцијала, нпр. когенерација приликом производње топлотне енергије (ту годишње бацамо милијарду долара) и веће коришћење алтернативних извора, нарочито биогорива, јер је то фабрика под отвореним небом.da li je to prljavo, da li je pokvareno, nije bitno u ovom slucaju. tvoj komsija rus ti kaze da ti nece prodati svoju naftu za tvoje dinare jer mu ne trebaju. nece ni za tvoju robu koju proizvodis, jer mu ne treba, ima je dovoljno. hoce dolare. a dolare moras da kupis ne po srednjem kursu nego po prodajnom, dakle uz marzu. dolar je time roba.
Постави себи питање, ако је новац роба, шта ће му покриће у роби?
Или још боље, која то роба може да се креира и поништава законом? Колико ја знам, ни једна. Али може новац, јер је исти продукт закона или договора, тј. не потиче из природе нити је резултат људског рада.Долар је посебна прича, али тако није одвек било. Он јесте злоупотребљен у међународној трговини, али ми овде причамо о домаћем привредном систему, односно о националним валутама. Да ли би Руси прихватили српску робу и услуге, када би домаћа економија била јача и имала шта да понуди. Такви аранжмани су постојали раније. У сваком случају ми треба да смањимо зависност од увозних енергента, били они руски или не знам чији. За то има доста неискоришћених потенцијала, нпр. когенерација приликом производње топлотне енергије (ту годишње бацамо милијарду долара) и веће коришћење алтернативних извора, нарочито биогорива, јер је то фабрика под отвореним небом.
Ваљда си свестан да не постоји јединствени новац, нити јединствени привредни систем. У Србији се промет добара и услуга обавља динарима, а не доларима, еврима или форинтама. Статус долара нас се тиче само у домену међународне (спољне) трговине, пре свега нафтом, због поменутих злоупотреба, али ми овде говоримо о нашем привредном систему. Све док је тако, важе сви они аргументи које сам навео да национална валута није роба. Камате на кредите, нарочито на новоемитоване динаре и манипулације девизним курсом су последица узурпације монетарне политике, али се то може променити монетарном реформом.da se vratimo na glavno, poreklo novca je problem na ovom topiku. ali da idemo u krajnjost da novac negiramo potpuno, da mu negiramo da je roba recimo je ekstremizam koji ne sluzi svrsi. novac jeste roba jer se kupuje, prodaje, iznajmljuje uz marzu i profit i to je to.
poreklo, manipulacije, banke chifuti i ostala kosher nostra su druga stvar.