Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Narode, ideja!

62538_423354867725689_301693278_n.jpg
Jagoda beko, tj. njena fb stranica.
 
Danas je isti kao i pre, lud i divlji ;)... Na zalost on se nije smirio sa sterilizacijom, ali barem necemo imati problema sa polnim nagonima i zapisavanjem....

Ne znam koliko je vremena potrebno da se hormoni vrate u normalu i da se vide neke promene u ponasanju. Ovaj moj je pre dva dana opet napastvovao cebe, znaci posle tri i po meseca. Nista mi nije jasno. :think:
Mada ima promena, prosto me strah da ureknem, ali mnogo je manje agresivan. I dalje napada, ali to vise nije krvnicki, iz sve snage, vec kad zove da se igram sa njim. Mnogo manje mjauce, ali to cu videti tek kad dodje leto, tad ocekujem da ce vise mjaukati i traziti da ide napolje. Ono ranije nije moglo da se podnese, kad je budan ne prestaje da se dere, malo puta sam plakala, jer nema spavanja od njega.
E, nikako da te pitam u vezi secenja noktiju. Sama mu seces, koliko cesto, i moze li tada da se pentra normalno ili ne?
 
Ne secite mačkama nokte, ugrožavate njiho njihovu sigurnost jer se neće moći popeti negde u slučaju opasnosti i ne može se ničim zadržati u slučaju da izgubi ravnotežu negde na visini, terasi i sl. Kupite ili napravite grbalicu da oštre nokte i neće vam to raditi na drugim mestima...
 
Pitam bas zato, da li ce macki biti ugrozena bezbednost. Ne pustam ga vise napolje, ali on se pentra svuda po stanu, pa ne bih ni to da mu oduzmem. Voli da drema na ormarima, da bezi i da vreba sa visine...
I nije mi problem da li ostri kandze po namestaju, nego je u planu prosirenje porodice. Vec me boli glava kad pomislim kako uskladiti bebu i macku na malom prostoru. Nijansu bi mi bilo lakse da nema opasnih kandzi.
Ali mislim da je sad kasno za secenje noktiju, drugo bi bilo da je navikao od malih nogu, ovako stvarno ne znam sta cu...
 
kitty ima redovno isecene nokte, pa se o5 pentra... visi po namestaju kao spiderman xD btw, ima grebalicu, ali ne pomaze, tj.grebe i po njoj i gde stigne...
zavisi kakve ti mackic ima nokte... neke mace imaju male i ne nesto jake, a kitty ima jake i velike kandze, to sto nema vrhove je ne sprecava ni u cemu.
 
Pitam bas zato, da li ce macki biti ugrozena bezbednost. Ne pustam ga vise napolje, ali on se pentra svuda po stanu, pa ne bih ni to da mu oduzmem. Voli da drema na ormarima, da bezi i da vreba sa visine...
I nije mi problem da li ostri kandze po namestaju, nego je u planu prosirenje porodice. Vec me boli glava kad pomislim kako uskladiti bebu i macku na malom prostoru. Nijansu bi mi bilo lakse da nema opasnih kandzi.
Ali mislim da je sad kasno za secenje noktiju, drugo bi bilo da je navikao od malih nogu, ovako stvarno ne znam sta cu...

joj iste muke nas more.... i ja samo kada pomislim na bebu i macora zajedno u malom stanu... uh... pitala sam veta oko 1300 (mozda 1500 nisam bas zapamtila ali nije vise od toga....
ja mu seckam noktice kada stignem, i opet grebe i vere se svuda....
a mackic je odlicno, zaista kao da nikada nije ni bilo operacije, jedino mene bude frka da ga dignem tj drzim u rukama zbog rane...
inace za mimi's mom inhalaciona je bila anestezija i kaze mi vet da se iz nje lakse oporavljaju....
kazem ja vetu da sam presrecna sto mi je macak ponovo isti, kaze sta srecna si sto je opet divljak... hahahahah
kaze vet da ne sme da dodje do nas sa zenom (njegova zena je moja koleginica pa se tako znamo) jer ga strah da ga macor ne iskasapi :) slatko sam se smejala...
 
Jesi li dobila neki antibiotik da mu dajes? Meni su rekli da samo proveravam ranu da li je suva, desava se jaaako retko da nesto ne bude u redu. Ja sam pa imala problem da se setim da proveravam svaki cas, i da povedem racuna, koliko se sve brzo vratilo u normalu.
A ne znam sta sad da radim sa kandzama. Jako su veliki i jaki i ostri kao zilet. Da se smotanko ne povredi ako mu sad skratim, kako nije navikao bez kandzi, verovatno ne bi imao nikakav osecaj kad se zatrci da se popenje negde ili da ukoci.
Razmisljala sam mozda postepeno, po delove milimetra, prvo sam vrh, pa da vidim kako ce ici..
 
Jesi li dobila neki antibiotik da mu dajes? Meni su rekli da samo proveravam ranu da li je suva, desava se jaaako retko da nesto ne bude u redu. Ja sam pa imala problem da se setim da proveravam svaki cas, i da povedem racuna, koliko se sve brzo vratilo u normalu.
A ne znam sta sad da radim sa kandzama. Jako su veliki i jaki i ostri kao zilet. Da se smotanko ne povredi ako mu sad skratim, kako nije navikao bez kandzi, verovatno ne bi imao nikakav osecaj kad se zatrci da se popenje negde ili da ukoci.
Razmisljala sam mozda postepeno, po delove milimetra, prvo sam vrh, pa da vidim kako ce ici..

ne nikakav antibiotik nije dobio... rekao mi je vet da je dobio infuziju i to je to.... ja ni ne vidim ranu niti treba da idem na skidanje konaca.... to mi bas i nije najasnije ali valjda covek zna sta radi.... ovaj opet vileni sve u sesnaest.... moja mica se vratila u zivot.... a ja sam presrecna :)
 
Devojke stvarno ste bile divne sto ste bili uz mene.... znam da sam davila ali ja sam po prirodi panicar sto moj decko kaze :)
sada prelazim na drugu temu, za vas koji zivite u soliterima kako obezbedjujete prozor, na terasu izlazi samo uz nadzor odrasle osobe :) ali kako dolazi lepo vreme nocu cu ostavljati prozor otvoren i frka me da ludak ne skoci sa simsa, posto obozava da visi na njemu, ja sam uvek u drami svaki put kada otvorim prozor.....
 
Ja zivim u prizemlju i meni mreza za komarce zavrsava posao. Dok je recimo macka moje sestre, koja isto zivi u prizemlju, jos kao mala cepala tu mrezu kao od sale i bezala napolje.
Kod mojih je malo slucaj komplikovaniji jer imaju dve velike terase i tu bi morala ona celicna mreza duz cele terase i po visini. Tu mi je bas frka, jer koliko god ucio macku da se boji ivice, toliko nista ne vredi ako poleti za musicom.
 
ja imam veliku, otvorenu terasu, kitty je tamo leti po ceo dan, ali ne pokusava da se penje na ogradu jer joj je frka i kad je uzmem u ruke i podignem da vidi sta ima (ne sme ni na stolicicu da se pone tamo), zato svuda imamo sirok sims i njega obozava. posto nikako da skupim pare da stavim komarnik, u dnevnoj sobi boravi samo pod nadzorom odrasle osobe ako je otvoren prozor, a svoju sobu sam obezbedila vrlo jednostavno - onom sipkom od roletne i debelim selotejpom. namestila sam tako da moze da bude na simsu, ali da je traka sprecava da experimentise (lepljivi deo je okrenut ka unutra tako da nikako ne zeli da je traka pipne).
 
Imala sam u dvoristu pre neku godinu Zlocka, stvarno je bio zao macak i mreza mi je trebala da ga zadrzi spolja, da mi ne bi maltretirao psa, starog i bolesnog. I skontao je da sam je samo blago zaheftala, onu plasticnu, i pricale su mi komsije da su ga gledale kako se pentra uz mrezu sve do vrha prozora da bi je tresao i svojom tezinom provalio jer je video unutra Gizmovu posudu sa medicinskim (superpremium) granulama. Za takve lude macece stvorove pomaze zicana mreza malo veceg promera od one plasticne, mozda 2mm razmaka, na okviru od letvica zasrafljenom za prozor. Da moj jadni Zlocko nije uginuo od FIPa 2-3 meseca kasnije, morala bih to da uradim.
 
samo da vas o5 zamolim da mi javite ako negde bude na udomljavanju sivi macor do god.dana, jer od onog udomljavanja izgleda nema nista... uvek nesto iskresne i ljudi sad ne mogu da dovezu macka kako je dogovoreno, a mislim da nece pristati da to ide preko neke 3.osobe.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top