Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
aha. hm. pa nemam pojma. ja sam u kući, bus ne koristim, do letovanja će valjda već hodati :)
možda svekar mislio na sebe pošto oni žiove u zgradi ahahahhahahaha
ali imaju lift. nešto mi se ne kupuju, pošto mi deluju uvek onako neudobno, skvrčeno.

ne znam još ću razmisiti. za 16 dana rođendan. bogtemazo. proletelo.
 
Joj birice. bas mi je zao.
Nama rekli sa godinu da radimo taj test, pa me zanima kako se radi na koliko namirnica, iskustvo, procedura?

Pedja sad nema nista(pu pu) vec duze vreme.
Ja nikad nisam uspela 100% da skontam sta je. na neke namirnice sumnjam ali i to je diskutabilno.
Mene cudi sto pedju to nikad nije svrbelo, nikad se nije pocesao, i uvek je bilo velicine zrna graska...
Ni mi ne mazemo kremu odavno

a uveli smo jogurt ... pavlaku sam probala alo mislim da reaguje pa ne dajem. samo malo jogurta ujutru i to neki danone

- - - - - - - - - -

Suki, nama za tacno 10 dana rodjus!!!
Al ce mama da proslavi!!!
Jedva cekam!
 
Mojoj drugarici je dr Karadaglic (mislim da je on iz BG) preporucio beli vazelin iz apoteke za ekcem. I pomoglo joj je. Obicno, a ucinkovito. Ove kortikosteroidne kreme se mogu malo koristiti. Uf, kakve su mi strije napravile, dobila sam alergiju na latex u 9. mesecu trudnoce.
 
Mojoj drugarici je dr Karadaglic (mislim da je on iz BG) preporucio beli vazelin iz apoteke za ekcem. I pomoglo joj je. Obicno, a ucinkovito. Ove kortikosteroidne kreme se mogu malo koristiti. Uf, kakve su mi strije napravile, dobila sam alergiju na latex u 9. mesecu trudnoce.

:eek: ma kakav vazelin, to je parafin, on samo sluzi da se ne izdvaja vlaga iz obolele koze, ne moze da leci sam od sebe....tretiranje ekcema je povezano sa odrzavanjem kvaliteta koze i lecenja....
 
aha. hm. pa nemam pojma. ja sam u kući, bus ne koristim, do letovanja će valjda već hodati :)
možda svekar mislio na sebe pošto oni žiove u zgradi ahahahhahahaha
ali imaju lift. nešto mi se ne kupuju, pošto mi deluju uvek onako neudobno, skvrčeno.

ne znam još ću razmisiti. za 16 dana rođendan. bogtemazo. proletelo.

Mi imamo kisobran kolica, ali nisu klasicna kisobran kolica, vec im se naslon moze spustiti da je skroz ravno. Junior je u njima od oko 3.meseca. Ja iskreno ne znam sta bih bez njih. Dobili smo na zajam neka super chipolino kolica, ali imaju 10.5 kg. Nema sanse da ih nosam gore-dole u zgradi bez lifta, tako da smo brzo kupili ova kisobran. Jedno vreme smo Juniora vodili u setnju drzeci ga za ruke i bas setali (znaci bez kolica) i to je super stvar kada imamo vremena i kada je lepo vreme. Kada zurimo negde ili kada je oblacno, ima barica, snega itd ne mozemo (za sada) ici s njim u setnju vec ga strpamo u kolica pa picimo. Ja sam njega milion puta hranila u njima jer imaju 5 tacke vezivanja, pa mi super sluze i kao "hranilica" kada smo na putu. DOdatno mi se svidja da kada zaspi u toku setnje, ja samo jednom rukom spustim naslon i moze spavati na ravnom.

Ti razmisli da li trebaju ta kisbran, ne secam se koja imas sada. Ako ova rade posao bzvz da kupujes nova, a ako su ova koja koristite velika ili nefunkcionalna, onda ste resili problem poklona od babe&dede ;)
 
da vas pitam. koliko dana je prihvatljivo da nema stolicu, tj da ima kao Biricin mali govance naše nasušno?????
mučimo se već par dana, samo neki klikerčići, sva poplavi dok sedi na noši i gura. bogte dobiće hemoroide....
probala sam tikvicu, breskvu, šljivu sve moguće komb. danas dala toplu slatku kamilicu, čekam rezultat.
i probiotike pije...

ništa isam menjala u ishrani i odjednom problem. otkud sad to.
 
da vas pitam. koliko dana je prihvatljivo da nema stolicu, tj da ima kao Biricin mali govance naše nasušno?????
mučimo se već par dana, samo neki klikerčići, sva poplavi dok sedi na noši i gura. bogte dobiće hemoroide....
probala sam tikvicu, breskvu, šljivu sve moguće komb. danas dala toplu slatku kamilicu, čekam rezultat.
i probiotike pije...

ništa isam menjala u ishrani i odjednom problem. otkud sad to.

Da li si probala kompot od sljiva? Da li pije dovoljno tecnosti?

Ume to da se desi par dana, pa posle opet po starom, valjda se probavni sistem menja, sta ja znam. Junior kaki 1-3 puta dnevno, mada retko se desi da kaki samo jednom. I posle se cudim sto je sav zilav, i da nema sala, nije ni cudo kada mu je metabolizam supersonican :cepanje:
 
Cuti. vidis se nadam :mrgreen:

Ne znam za stolicu.
Ja bi joj izbacila sve secere. Davala krusku svaki dan i sto vise dojila, i vise vode.

I kako bre kaki vec na nosi? (mislim svaka cast!)

koliko ja znam i kruška steže stolicu. a davala sam joj i to...
pa znaš da koristimo nošu od kad je napunila 6 mes. tj od kad je naučila da sedi samostalno... :)
stavim je kod svakog menjanja pelena. u 95% slučajeva bude nešto. sad već redovno piški u nošu pre je samo kakila. mislim naravno piški i u pelenu, ali se desi nekad da bude skroz suva. čak i noću. eto.

..zsuki, prihvatljivo je koliko god dana, ako je stolica na kraju normalan..
..to kod vas nije sluchaj, chini mi se..

..nije bolesna, nije imala T skoro..?
..jel pije dovoljno vode..?
..sve ostalo si uradila..

bila bolesna pre dve nedelje, baš taj stomačni virus, možda se nešto poremetilo....
par dana nije pila dovoljno vode, ali dojim je 4 puta dnevno.
dva dana joj dajem onaj hippov čaj komorač, kamilica anis, juče stukla oko 2,5 deci.


Da li si probala kompot od sljiva? Da li pije dovoljno tecnosti?

Ume to da se desi par dana, pa posle opet po starom, valjda se probavni sistem menja, sta ja znam. Junior kaki 1-3 puta dnevno, mada retko se desi da kaki samo jednom. I posle se cudim sto je sav zilav, i da nema sala, nije ni cudo kada mu je metabolizam supersonican :cepanje:

nisam kompot, nemam. dala mi drugarica recept od suvih šljiva da kuvam neki sirup pa to . ona je to davala deci. eto još to da probam. pa da vadim toplomer i sapun ahahahhhaha
 
..zsuki, ovo sluchajno izguglah, nemoj pogreshno da razumesh:

Dete ne treba forsirati da izađe iz pelena pre treće godine života, tvrdi pedijatar i urolog dr. Stiven Hodžis, autor knjige "It’s no accident".
Razlog je, tvrdi ovaj stručnjak, nerazvijenost bešike, a moguće posledice su konstipacija (zatvor), oštećenje bubrega pa čak i infekcija urinarnog trakta.
Deca koja prerano izađu iz pelena često zadržavaju stolicu i mokraću duže nego što je to priroda predvidela.
 
Kruska proteruje suki. Provereno.
Od kruske i tikvice lepo kake.

Ali nije poenta dati joj samo kad ima zatvor.
Ja dajem krusku stalno, bar 5 puta nedeljno, uvek uz jabuku i bananu.
Nikakave secere ne dajem i ne dodajem. Ni cajeve
I uvek lepo kaki... ako primetim malko tvrdju stolicu samo pojacam vodu

Sredice se to

- - - - - - - - - -

Suki, sto joj dajes caj? Ostali stop!
 
Kruska proteruje suki. Provereno.
Od kruske i tikvice lepo kake.

Ali nije poenta dati joj samo kad ima zatvor.
Ja dajem krusku stalno, bar 5 puta nedeljno, uvek uz jabuku i bananu.
Nikakave secere ne dajem i ne dodajem. Ni cajeve
I uvek lepo kaki... ako primetim malko tvrdju stolicu samo pojacam vodu

Sredice se to

- - - - - - - - - -

Suki, sto joj dajes caj? Ostali stop!

Pre će biti da je od jabuke nego od kruške.. Jabuka ujutru je zakon za stolicu, provereno ;)
.. i supice, čorbice itd...
 
..zsuki, ovo sluchajno izguglah, nemoj pogreshno da razumesh:

Dete ne treba forsirati da izađe iz pelena pre treće godine života, tvrdi pedijatar i urolog dr. Stiven Hodžis, autor knjige "It’s no accident".
Razlog je, tvrdi ovaj stručnjak, nerazvijenost bešike, a moguće posledice su konstipacija (zatvor), oštećenje bubrega pa čak i infekcija urinarnog trakta.
Deca koja prerano izađu iz pelena često zadržavaju stolicu i mokraću duže nego što je to priroda predvidela.

Bogme ja planiram mog da odvikavam od pelena do 2 godine.. Čini mi se da je baš dugo da do treće godine nosi pampers...
 
:lol:

..voce i zitarice su puni shecera, chichak..
..jedna jabuka ima isto toliko shecera koliko 4 kocke chikolade..
..ako si mislila na dodavanje obichnog shecera (kuhinjskog) onda ok.. :)
Mislim na slatkise(sve sto spada u vestacke secere), Dodavanje kuhinjskog belog...
Voce se normalno mora unositi. zato se i seceri u vocu nazivaju Zdravi seceri, pa ti pored toga nisu potrebni ostali. samo mogu da dovedu do problema sa stolicom itd...

ps. sve lepo znam.kad je beba u pitanju ali na sebi ne primenjujem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top