Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
konačno. rezultat. izgleda da je opet bio onako neki "tvrdi čep" pa kad je to izašlo ostalo je izašlo bez problema. verovatno nije par dana unosila dovoljno tečnosti, ili sam preterala sa žitaricama, bananom, ko će ga znati.
vidim da je izašo meni od juče, tako da ništa strašno. uh.

čičak. ne dodajem ja šećer nigde, evo danas sam joj u krajnjem očaju dala zašećerenu kamilicu da je protera :mrgreen:
a za čaj sam ti već pisala par puta. davala sam joj brusnicu (prokuvane plodove) i šipak zbog ešerihije. kad je povraćala, dr je rekao da joj dajem nanu da se malo smiri želudac.
komorač, kim, anis zbog gasova, lošeg varenja ponekad.

inače kad danima neće da pije vodu, onda dam taj čaj. mora neku tečnost a to mi najbolja od loših varijanti. evo juče stukla tog hippovog dve flašice. :eek::eek:

novka :mrgreen:
ne forsiram ja izlazak iz pelena. piški ona kad hoće, nije sad da se baš suzdržava pa čeka da joj ponudim nošu :)
kad joj se kaki, onda krene da stenje pa me gleda pa još malo stenje pa me gleda. onda je stavim i vanredno na nošu i uvek kaki. desi se da se ukaki, mada retko i to uglavnom kad me mrzi ujutru da odmah nakon buđenja stavim na nošu :rumenko: i onda prvo stenje, a kad vidi da nema vajde ukaki se.
sećate se da sam počela upravo zbog glupe ešerihije, da ne dođe u kontakt kaka sa micikom....
ja ovo shvatam više kao navikavanje na nošu. i ako se desi da zaplače kad je stavim - retko - odmah je uzmem, ne silim i ne držim je pola sata. stavim 2-3 min, i ako ima nešto ima, ako ne, nikom ništa.

nema ljutiš, ne shvatam pogrešno, ima logike o onom što taj dr kaže.
ali ne mislim da je to naš slučaj :)
 
..pa nije ni beli kuhinjski shecer veshtachki, prirodan je, iz biljke.. :)
..ali razumem shta si htela da kazesh.. :)

Preradjen je! Fabricki!
Pa nisam debil da ne znam.
Nekad si novka prava cepidlaka. ;)

- - - - - - - - - -

Suki, ja dajem bananu svaki dan i nikad problema sa stolicom. I to celu pojede, onako slatko za uzinu, sam grize i zvace. Ne verujem da ti to moze biti od banane
 
Preradjen je! Fabricki!
Pa nisam debil da ne znam.
Nekad si novka prava cepidlaka. ;)

E Čičak u pravu si ti za krušku.. ali konkretnije sok od kruške, rešava zatvor. Evo sada baš nešto istražujem jer i moj Andrija danas nešto ima tvrdju stolicu i kao da ima malo krvi pa gledam kako to da rešim.. Kakio danas tri puta tvrdo pa kontam da je zbog toga. Svaki dan mu dajem kuvano za ručak, baš mi nije jasno što ima tvrdu stolicu danas?!
 
Zaki, cesce podoj, davaj vise vode, u rucak mu dodavaj malo vise supice da bude redje i resice se... za par dana najkasnije. :)
Kruska je proverena, slobodno davaj svaki dan.
Za krv ne znam nista, ako je samo jednom mozda je nesto od hrane ili nesto da je pojeo te boje. Jesi sigurna da je krv?
Ako se ponovo pojavi, nosi ga do dr
:)
 
Zaki, cesce podoj, davaj vise vode, u rucak mu dodavaj malo vise supice da bude redje i resice se... za par dana najkasnije. :)
Kruska je proverena, slobodno davaj svaki dan.
Za krv ne znam nista, ako je samo jednom mozda je nesto od hrane ili nesto da je pojeo te boje. Jesi sigurna da je krv?
Ako se ponovo pojavi, nosi ga do dr
:)

Pa jeo je juče mix bundevu,jabuku,bananu ali ništa novo, to smo već više puta probali.. Nisam sigurna, moguće da mu se kaka obojila od budeve ali je pre pola meseca imao već jednu tvrdu stolicu i malo krvi. Tada smo ga vodili kod dr. kaže da nije ništa strašno da je nadražio guzu jer često kaki a i taj dan je bilo tvrdo, to me je baš uznemirilo pa sada mi stalno frka kad kaki malo tvrdje :confused:
 

..pa to sam i rekla.. :)
..mozesh da pochnesh kad hocesh, ali skidanje dnevnih i nocnih pelena se odigrava oko drugog rodjendana..
..do tad trenirash sebe da poturish noshu, a ne dete da zadrzi refleskno praznjenje beshike i creva i trazi noshu..

..nadam se da obe prichamo o skidanju pelena, a ne o navikavanju na noshu, to mozesh kad hocesh..
 
..pa to sam i rekla.. :)
..mozesh da pochnesh kad hocesh, ali skidanje dnevnih i nocnih pelena se odigrava oko drugog rodjendana..
..do tad trenirash sebe da poturish noshu, a ne dete da zadrzi refleskno praznjenje beshike i creva i trazi noshu..

..nadam se da obe prichamo o skidanju pelena, a ne o navikavanju na noshu, to mozesh kad hocesh..

Da li ovo znaci da bi trebalo u isto vreme skinuti pelene i za po danu i za noc?
Mislila sam da se prvo odvikne od pelena preko dana, a tek posle kada se vec budi neko vreme sa suvom pelenom onda ostaviti da spava bez pelena?!
 
Da li ovo znaci da bi trebalo u isto vreme skinuti pelene i za po danu i za noc?
Mislila sam da se prvo odvikne od pelena preko dana, a tek posle kada se vec budi neko vreme sa suvom pelenom onda ostaviti da spava bez pelena?!

..ne znam zashto bi znachilo..?
..kod nas je ishlo tako kako si opisala, ali je od prvog sedanja na noshu i povremenih "uspeha" do skidanja dnevnih pelena proshlo pola godine,
a od skidanja dnevnih do skidanja nocnih pelena mozda mesec dana, u vrh glave.. :)
..dnevne smo skinuli negde pred drugi rodjendan, nocne malo posle drugog rodjendana..
..neke mame tvrde da je bolje preseci sve od jednom, ja nisam htela da se nerviraju i postide, a i inache nisam sklona presecanju sa decom.. :)
 
..ne znam zashto bi znachilo..?
..kod nas je ishlo tako kako si opisala, ali je od prvog sedanja na noshu i povremenih "uspeha" do skidanja dnevnih pelena proshlo pola godine,
a od skidanja dnevnih do skidanja nocnih pelena mozda mesec dana, u vrh glave.. :)
..dnevne smo skinuli negde pred drugi rodjendan, nocne malo posle drugog rodjendana..
..neke mame tvrde da je bolje preseci sve od jednom, ja nisam htela da se nerviraju i postide, a i inache nisam sklona presecanju sa decom.. :)

Sada razumem. Ja sam mislila da je period od kako se odviknu od dnevnih pelena do odvikavanja od nocnih duzi. Bar je to bio slucaj sa sestrinim klincima. Oni su oko drugog rodjendana skinuli pelene preko dana, a tek oko treceg rodjendana i tokom noci. Mada, oni su oboje "zimska deca" tako da su verovatno od dnevnih odviknuti sa 2-2.5 godine, a od nocnih iza treceg rodjendana, sto bi znacilo oko sest ili cak vise meseci izmedju. Znam da je svako dete posebna prica, samo cisto prikupljam iskustva da znam od prilike sta nas ceka :cmok:

Na prvu loptu mi sve ovo u vezi odvikavanja delovalo lako, ali izgleda da nije bas tako. Ima gomila stvari na koje nisam mislila :sad2:
 
..sve ok, zabice.. :)
..jedini savet koji imam je - ne pritiskajte ih..
..pishe i u linku koji si postavila, ako kasnije pochnesh izgleda kao da su preko noci nauchili.. :)
..od rodjendana na dalje igranje, vezbanje sedanja (..rupa :eek:) i sedenja
(neverovatno je koliko je nekoj deci grozan osecaj tvrde plastike pod guzom, ali te su guze samo na tapacirung pelena navikle :) )
puno prichanja i gledanja shta drugi (znachi mama :lol: ) rade..
..kad jave da su kakili - na dobrom ste putu.. :)
..kad jave da su upravo pocheli - blizu je vreme za ozbiljno jurcanje sa noshom.. :lol:
..tek kad uvezbaju da zadrze dok ne stigne nosha i skinu se stvari - vreme je za gacice.. :)
 
..pa to sam i rekla.. :)
..mozesh da pochnesh kad hocesh, ali skidanje dnevnih i nocnih pelena se odigrava oko drugog rodjendana..
..do tad trenirash sebe da poturish noshu, a ne dete da zadrzi refleskno praznjenje beshike i creva i trazi noshu..

..nadam se da obe prichamo o skidanju pelena, a ne o navikavanju na noshu, to mozesh kad hocesh..

Da, i ja sam mislila na odvikavanje od pelena. Ali ima vremena... ;)
 
Da se umesam oko ovoga za nosu..pelene
posto mi nista nije jasno

Ivan sedi na nosi jos od pre rodjendana, vezbali smo za vrtic
kad uradi nesto, sto obicno bude posle budjenja i redovno kaki popodne
okrene se i kaze -bravo, kad je prazno kaze -nema bravo

u vrticu sedi na nosi i vaspitacica kaze da je bas dobar
kad mu se ne sedi, ne silim ga, ne moras

e sad sam provalila da ponekad prijavljuje kad piski, uhvati se za pisu i kaze 'pis'
jednom sam ga uhvatila da proverim pelenu, 'da vidim jesi li se usrao'
a dete mi lepo kaze 'nicam'...to je bilo samo jednom

e sad mi sve nesto deluje neverovatno da to ide tako brzo, oko druge godine
ja planirala na leto da ga pustim da landara u gacicama

i sad sve kad citam, nemam pojma sta i kako radim i jel to ok

ebi ga
:zblesav: :zblesav:
 
ja se ne opterecujem, znam kako je islo sa starijim. nijedno nije krenulo u skolu sa pelenama, nece ni ovo malo. nosa stoji u kuptailu, skuplja prasinu, cak nece ni da se igra sa njom. tek u poslednje dve nedelje, ponekad prijavi da je kakio. verovatno kad bas napuni pelenu i kad mu smeta. ide prolece i leto, ja nisam planirala pre maja ili juna da pocenm sa laganim treningom i visinskim pripremama u vidu upoznavanja sa nosom i njenom svrhom :lol:
 
:) ma lepo vidis po detetu kad je spremno, celu noc je bila suva pelena....kod nas se to sve desilo u roku od par dana sa nekih 20 meseci, i to ne na nosu nego na wc....nosu ni u ludilu nije hteo....ali zato je imao gusht da kaki u gace, namerno se sakrije i onda se pojavi i kaze kakio sam :zcepanje:.....sad mi je smesno kako nas je sve znao da nasanka ali tada sam bila jedno pola godine baba sera i uopste mi nije bilo smesno.....:eek:
 
Da se umesam oko ovoga za nosu..pelene
posto mi nista nije jasno

Ivan sedi na nosi jos od pre rodjendana, vezbali smo za vrtic
kad uradi nesto, sto obicno bude posle budjenja i redovno kaki popodne
okrene se i kaze -bravo, kad je prazno kaze -nema bravo

u vrticu sedi na nosi i vaspitacica kaze da je bas dobar
kad mu se ne sedi, ne silim ga, ne moras

e sad sam provalila da ponekad prijavljuje kad piski, uhvati se za pisu i kaze 'pis'
jednom sam ga uhvatila da proverim pelenu, 'da vidim jesi li se usrao'
a dete mi lepo kaze 'nicam'...to je bilo samo jednom

e sad mi sve nesto deluje neverovatno da to ide tako brzo, oko druge godine
ja planirala na leto da ga pustim da landara u gacicama

i sad sve kad citam, nemam pojma sta i kako radim i jel to ok

ebi ga
:zblesav: :zblesav:

Jexy, to je ok. Svako dete je za sebe.. Onaj link gore je malo po šablonu! Neka deca se mnogo ranije naviknu na nošu i odviknu od pelena a neka dosta kasnije. Mislim da ste vi to sve kako treba savladali ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top