Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od drugara beba ima ekcem, od pocetka je na formuli, dobila je ekcem dok je samo formulu pila.
Od cetvrtog meseca joj daju cvrstu hranu, dr im rekla da zbog ekcema samo odloze malo alergene, gluten, zumance i tako to, a formulu i dalje pije istu (Aptamil) i i dalje ima ekcem i to traje mesecima, 6 meseci ima sad.
Je l' ne bi trebalo da predju na neku hipoalergenu, a? :think:

Naravno da bi trebalo!
To im je i pedijatar ili dermatolog koji je dijagnostifikovao ekcem sigurno rekao. Sve i da nije, valjda su toliko pametni!
E sad, problem je sto kod nas imas dve AR formule. Obe su oko 2.000din kutija od 400g(cini mi se), znaci par dana bi im trajala. Pa sracunaj. Nemaju ljudi para. :( mozda oni i bi ali kako?
Imaju i HA formule, one su oko 850din kutija
 
Poslednja izmena:
Pa, nije, Cicak, niko im nije rekao, samo kod pedijatra su bili.
Oni misle da to nije od hrane, ped. im rekla, "eto to tako, malo je atopijske konstitucije" i nista!
Oni misle da je to nesto od kupanja ili tako nesto, od tad je redje kupaju, jednom u 3-4 dana, ali formulu niko ne dovodi u pitanje.
Eto, to mi je bilo cudno malo...
 
Pa, nije, Cicak, niko im nije rekao, samo kod pedijatra su bili.
Oni misle da to nije od hrane, ped. im rekla, "eto to tako, malo je atopijske konstitucije" i nista!
Oni misle da je to nesto od kupanja ili tako nesto, od tad je redje kupaju, jednom u 3-4 dana, ali formulu niko ne dovodi u pitanje.
Eto, to mi je bilo cudno malo...

Ma da.
Tako je i meni rekao neki dermatolog pa sam vodila dalje, kod ped.alergologa.

Moram jos ovo i prestajem, zena garant stuca. :mrgreen:
Njoj oboje dece dobijaju osipe oko cmara, a lujka nijednom nije pomislila da je od hrane, negonsve kupuje neke specijalne kreme, ne valja joj pavloviceva itd...

A sad za ekcem kaze da joj dermatolog rekao: To je cesto kod dece svetlih ociji i tena, oni su osetljiviji. Nista strasno, samo mazati kremicu! (kremicu ahahahahha) ...
 
Od drugara beba ima ekcem, od pocetka je na formuli, dobila je ekcem dok je samo formulu pila.
Od cetvrtog meseca joj daju cvrstu hranu, dr im rekla da zbog ekcema samo odloze malo alergene, gluten, zumance i tako to, a formulu i dalje pije istu (Aptamil) i i dalje ima ekcem i to traje mesecima, 6 meseci ima sad.
Je l' ne bi trebalo da predju na neku hipoalergenu, a? :think:

E jednom i ja da dam savet tebi :D;)

Najverovatnije pije obichnu formulu od Aptamila ... neka predju na HA ( hipoalergenu) ne moraju da menjaju proizvodjacha, ali ako beba prihvati najbolju HA ima NAN, pa posle Humana .. i koshtaju NAN - oko 800 din, Humana 1045 din (:sad2:) ... s'tim da je NAN od 400 gr, a Humana 500, ali te izadje isti djavo ... neka ga kupaju svaki dan, samo sa VODOM, pelenska regija sa JEDNOM KAPI gela za kupanje ( Nivein SKIN SENSITIV je apsolutno najbolji) ... nishta od mleka za telo, ili ulja, neka probaju ili Linola ili Dermalex ... ovo mogu 2.3 puta preko dana da mazhu, nema u njima kortikosteroida ... (Linola je mleko, a Dermalex vishe krema, nam ovo drugo malo bolje, ali to zavisi od deteta do deteta) ... i obavezno da odu kod alergologa-dermatologa, bar da vidi dete ... nek' se klone mleka i soje k'o djavo krsta, to je veliki okidach ... inache ekcem zna da divlja i kad nichu zubi ( mi smo u toj fazi sad, ledja katastrofa, sve 4ke izashle sad krenule trojke :dash:) :zag:
 
E jednom i ja da dam savet tebi :D;)

Najverovatnije pije obichnu formulu od Aptamila ... neka predju na HA ( hipoalergenu) ne moraju da menjaju proizvodjacha, ali ako beba prihvati najbolju HA ima NAN, pa posle Humana .. i koshtaju NAN - oko 800 din, Humana 1045 din (:sad2:) ... s'tim da je NAN od 400 gr, a Humana 500, ali te izadje isti djavo ... neka ga kupaju svaki dan, samo sa VODOM, pelenska regija sa JEDNOM KAPI gela za kupanje ( Nivein SKIN SENSITIV je apsolutno najbolji) ... nishta od mleka za telo, ili ulja, neka probaju ili Linola ili Dermalex ... ovo mogu 2.3 puta preko dana da mazhu, nema u njima kortikosteroida ... (Linola je mleko, a Dermalex vishe krema, nam ovo drugo malo bolje, ali to zavisi od deteta do deteta) ... i obavezno da odu kod alergologa-dermatologa, bar da vidi dete ... nek' se klone mleka i soje k'o djavo krsta, to je veliki okidach ... inache ekcem zna da divlja i kad nichu zubi ( mi smo u toj fazi sad, ledja katastrofa, sve 4ke izashle sad krenule trojke :dash:) :zag:

Gde si dLugaLice nasa? Nema te vec par dana :cmok:

Proverila sam onu Humanu, ima oznaku sam HN, nije HA (sto tebi treba :sad2:).
 
E jednom i ja da dam savet tebi :D;)

Najverovatnije pije obichnu formulu od Aptamila ... neka predju na HA ( hipoalergenu) ne moraju da menjaju proizvodjacha, ali ako beba prihvati najbolju HA ima NAN, pa posle Humana .. i koshtaju NAN - oko 800 din, Humana 1045 din (:sad2:) ... s'tim da je NAN od 400 gr, a Humana 500, ali te izadje isti djavo ... neka ga kupaju svaki dan, samo sa VODOM, pelenska regija sa JEDNOM KAPI gela za kupanje ( Nivein SKIN SENSITIV je apsolutno najbolji) ... nishta od mleka za telo, ili ulja, neka probaju ili Linola ili Dermalex ... ovo mogu 2.3 puta preko dana da mazhu, nema u njima kortikosteroida ... (Linola je mleko, a Dermalex vishe krema, nam ovo drugo malo bolje, ali to zavisi od deteta do deteta) ... i obavezno da odu kod alergologa-dermatologa, bar da vidi dete ... nek' se klone mleka i soje k'o djavo krsta, to je veliki okidach ... inache ekcem zna da divlja i kad nichu zubi ( mi smo u toj fazi sad, ledja katastrofa, sve 4ke izashle sad krenule trojke :dash:) :zag:

Fala, Birice, carice! :cmok2:
Inace, ta zena je bila toliko za dojenje, raspitivala se tokom cele trudnoce sta, kako, bila pozitivna sve vreme, flasice nije kupila, kao "sta ce mi, ja cu da dojim" i ebiga, kad se porodila ja bila na moru, u Misovicu je ubedili da treba dohrana iz najglupljeg moguceg razloga na svetu, krupna beba :roll: i ode mast u propast! :(

- - - - - - - - - -

Ne znam kakva je situacija sa ostatkom koze, videla sam je napolju ubundanu, ali obrascici odrani. :(
 
Gde si dLugaLice nasa? Nema te vec par dana :cmok:

Proverila sam onu Humanu, ima oznaku sam HN, nije HA (sto tebi treba :sad2:).

gde sam ? umrla i pokopana na nepoznatom mestu .... :besna:... sa'ranice me ovi na poslu majke mi ,.... danas me malo koleginica odmenila, nisam znala shta pre : da perem, kuvam, ribam kupatilo ili da se igram sa malim ... mosh' misliti moj izbor ... :D ... Armin se ne odlepljulje od mene, danas ga jedva nagovorih na popodnevno spavanje , navikao da ga baba uspavljuje, a eto sad mama, pa nije hteo da spava , samo se igrao i pokazivao mi stvari koje zna :sad2: ... majke mi moje mile, da mogu negde da nadjem neki posao sa normalnim radnim vremenom, otishla bih odavde ... 'ebala me kultura :dash:... njemu je bolje, mada josh ispiram nos, vec je pocheo da se navikava, mada se koprca, ali mu ne treba posle pola sata da se smiri ... i redovno nekom plishanom drugaru on pere nos , pa mu lakshe valjda :confused:
 
Ispiramo nosic pred spavanje vec drugo vece.
Malo se buni ali nista strasno, ja spricnem 2-3 ml po nozdrvi, on u cudu gleda, i hoce da uzme spric da stavi u usta. :)
Onda nataknem ono cudo na usisivac pa izvlacimo, malko se koprca ali uspem izvuci sve. Doduse, nema puno.

PS. Jos i caj da mu skuvam pa nek ide zivot :mrgreen:
 
Dobio je one puzle-tepih(gumene), i sad odusevljeno vadi sve delice i naravno gura u usta. A ja sam sad u modu 'nek sve probava, jaca imunitet'... Elem, uvece ja lepo sednem dole i s merakom slozim te sve delice i puzle... kad vidim na jednoj fali jedan mali deo(manje od zrna graska), rekoh pojeo je garant
Danas menjam pelenu kad evo ga delic... :mrgreen:

Inace, mm me napade sto mu dajem da to stavlja u usta, tako je i progutao, ja cutim. Posle dok sam sredjivala skontam da mu je on dao jednu u ogradicu i tu je i pojeo. (jos ja dobro znam da uvek sedim s njim dole, nema sanse, videla bih). I tako... :aha:

- - - - - - - - - -

I mi smo setali danas... :))))))
 
..krupna beba.. :) ..odatle jakshina dohrana, dodushe tek posle prve kontrole.. :(
..mada, ja sam planirala 6 meseci dojenja zbog nasheg brzinskog plana razmnozavanja :lol:,
doshli smo do 4 puna..sa oko 20-30% dohrane od kraja prvog..ebiga.. :)

A nema ono:"Gospodjo Child, Vasem detetu treba vise mleka, a to cete postici tako sto..." :)

- - - - - - - - - -

Kis, jel mazu oni to cime?

Nemam pojma, treba da se vidimo za vikend, pa cu da vidim sta se desava.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top